Строительство »

За що платити адвокату

Як правило таке питання - за що платити адвокату в Мелітополі - виникає у клієнтів, які незадоволені результатом розгляду їх справи судом, тривалістю такого розгляду, тривалістю перебування їх родича в СІЗО і тим, що адвокату не вдається швидко домогтися потрібного для клієнта результату. Відразу обмовлюся, що законом адвокату заборонено давати клієнту обіцянки винесення судом сприятливого для клієнта рішення або вироку. Через це і виникає більшість ситуацій, коли відносини клієнта і адвоката починають турбуватися. Як правило, більшість адвокатів в першій і наступних бесідах з клієнтом чесно пояснюють клієнту, що адвокат може і зобов'язаний гарантувати тільки якість і своєчасність своїх дій, які необхідно виконати для того, щоб досягти бажаного для клієнта результату. Простіше кажучи, не адвокат виносить судове рішення або вирок - суд, тому і гарантій бути не може. Адвокат в силу своїх знань досвіду і вивчення ситуації може з тим або іншим ступенем ймовірності прогнозувати клієнтові досягнення сприятливого для нього результату. Тому питання за що платити адвокату? або за що я заплатив адвокату стільки грошей? необхідно оцінювати з боку того, яка робота пророблена адвокатом, як якісно і своєчасно. Звичайно все з нас, звертаючись до адвоката, хочуть перш за все досягнення кінцевого і сприятливого для себе результату. Але необхідно враховувати специфіку адвокатської діяльності. Так робота, наприклад нотаріуса, завжди закінчується результатом - посвідченням угоди і нотаріус може Вам обіцяти, конкретний результат своєї роботи. Адвокат же може обіцяти і забезпечити лише процес виконання своєї роботи, який при сумлінному ставленні конкретного адвоката виконання доручення клієнта може, саме може привести до виграшу конкретної судової справи. Звертаючись до адвоката і ставлячи собі питання за що платити адвокату, необхідно представляти в чому полягає робота адвоката, велика частина якої і найбільш важлива залишається невидимою для клієнта.

Перша: аналіз ситуації (проблеми) клієнта. Після наприклад п'ятихвилинної бесіди з клієнтом адвокат, як правило не обмежується багажем вже наявних у нього знань, а витрачає кілька годин часу для додаткового вивчення законодавства, яке часто змінюється, і судової практики, яка теж не стоїть на місці. Саме в цій стадії адвокат виробляє стратегію і тактику майбутнього ведення справи, відправляє (або розвозить сам для прискорення) запити до відповідних установ, якщо не вистачає інформації або доказів наданих клієнтом, отримує відповіді на свої запити. Визначає обсяг доказів, які у нього є і які він може додатково отримати, заявивши відповідне клопотання суду, встановлює коло свідків, свідчення яких можна використовувати в судовому засіданні, аналізує, які обставини можуть підтвердити свідки і чи немає необхідності встановлювати у справі обставини, які необхідно встановлювати певними засобами доказування (проведенням експертизи). На мій погляд 90 відсотків інтелектуальної роботи адвоката доводиться іменного на цю початкову стадію. Результатом багатогодинної роботи адвоката в Мелітополі та й в інших містах на даній стадії може стати позовну заяву на 1-2 сторінки друкованого тексту. Але тут роль грає не об'єм позовної заяви, а глибина аналізу ситуації клієнта проведеного адвокатом. Якісно і всеохоплююче зроблена адвокатом робота на даній стадії дозволяє відносно спокійно почувати себе адвокату в судових засіданнях і якісно захищати (представляти) Ваші інтереси. Саме в цій стадії ключову роль для виграшу адвокатом Вашої справи може зіграти наявність у адвоката доступу до державними реєстрами прав на нерухоме майно , Яке може визначити результат всієї справи. Отже, перша відповідь на питання за що платити адвокату - можна висловити коротко - за складання позовної заяви якщо Ви позивач, або за складання заперечень на позовну заяву якщо адвокат представляє Ваші інтереси відповідача.

Друга: участь в судовому розгляді справи або участь в судових засіданнях. Як правило їх буває кілька. Якісно проведена перша частина роботи адвокатом дозволяє скоротити кількість судових засідань до необхідного встановленого законом мінімуму. Тактику процесуальної поведінки в суді адвокат визначає самостійно і втручання в цей процес клієнта може негативно позначитися на ситуації і привести навіть до програшу здавалося б справи, яке з великою ймовірністю має закінчитися на користь клієнта. Що говорити в суді краще знати адвокату, який гірше знає ситуацію ніж Ви особисто, але краще Вас знає слабкі сторони Вашої ситуації. Правильною видається тактика тих адвокатів, які «не допускають» свого клієнта в судове засідання або «допускають» в разі крайньої необхідності. Звичайно заборонити своєму клієнтові бути присутнім в судовому засіданні адвокат не має права, але рекомендувати і переконати клієнта в тому, що його особиста присутність в судовому засіданні може нашкодити результату - іноді основне завдання адвоката. Далі найбільш важливою представляється первісна частина судового розгляду справи, так як докази суду надаються з процесуального кодексу (закону, який регламентує в якому порядку розглядається справа судом) до початку розгляду справи по суті. Саме в цій стадії адвокату необхідно, якщо це випливає з заперечень другої сторони, вжити заходів щодо отримання додаткових доказів, який тепер потрібні для того, що б спростувати доводи протилежної сторони, про які не знали ні Ви ні Ваш адвокат до цього моменту. Друга відповідь на питання за що платити адвокату - за правильне і підготовлене участь в проведенні судом початкової частини судового розгляду справи.

Третя: судовий розгляд справи судом по суті: якісно і правильно підготовлені і проведені перші дві стадії роботи адвоката дозволяють що називається «нічого не робити» адвокату в ході розгляду справи по суті. Але і це, візуальне нічого не роблення не свідчить, що адвокат не працює. Робота адвоката полягає і в тому, що б мовчки стежити за тим, що б не суд ні інші особи, які беруть участь в розгляді справи, не допускали порушень закону в ході розгляду справи, наприклад не допускати спроб долучити протилежною стороною доказів вже після початку розгляду справи по суті, прилучення сфальсифікованих доказів, питаннями свідкам давати зрозуміти суду, що той чи інший свідок помиляється або відверто бреше. В ході розгляду справи адвокат постійно відстежує ситуацію і на ходу зобов'язаний прийняти правильне рішення є необхідність у витребуванні нових доказів або прийшов час прийняти пропозицію суду закінчити розгляду справи по суті. Ця стадія роботи адвоката може зайняти кілька місяців, при цьому чистий час судових засідань може бути всього 1-2 години. Третя відповідь на питання за що платити адвокату - за участь адвоката в судових засіданнях, яке може виражатися і в візуальної бездіяльності.

Четверта: судові дебати або судові дебати. Деякі адвокати роблять помилку, коли намагаються в промові, яка підбиває підсумок судового розгляду, підняти пласт непотрібної інформації, яка накопичилася в матеріалах справи за кілька місяців розгляду, складають і пишуть довгі промови, які толком ніхто в суді не слухає, крім самого клієнта адвоката і які як правило вже не можуть вплинути на рішення, яке прийме суд, так як до цієї стадії, я думаю в 95 відсотках випадків, суд вже прийняв рішення і в нарадчій кімнаті лише викладе його письмово. Тому завдання кваліфікованого і досвідченого адвоката в цій стадії акцентувати увагу суду дійсно на значущих документах, які є в матеріалах справи або обставин, які встановлені в ході розгляду справи і чим коротше буде мова адвоката тим більше фактичної інформації, яка в ній буде міститися дійсно може бути сприйнята судом перед тим, як суд «напише рішення». Нарешті то суд пішов до нарадчої кімнати. Все, ні Ви ні Ваш адвокат не можете більше нічого зробити і як то вплинути на рішення суду, по крайней мере законним методами. Ви можете лише чекати кілька годин, а можете дізнатися результат на наступний день. Я віддаю перевагу другому варіанту і раджу його своїм клієнтам. Суд (суддя) теж проста людина, і на мій погляд більш зважене рішення суд прийме, коли знатиме, що за дверима його рішення не очікують позивач і відповідач і у нього є час ще раз зважити всі за і проти того чи іншого рішення. За що платити адвокату в наступних стадіях судового розгляду я думаю Ви можете відповісти самостійно.

Тому підсумковий відповідь на питання за що платити адвокату - виглядає приблизно так: ви платите адвокату та використання ним в Ваших інтересах наявних у нього знань і досвіду, за час витрачений адвокатом на виконання Вашого доручення за використання адвокатом в Ваших інтересах, наявних у нього технічних можливостей . Погодьтеся, критерії, які не можна помацати. Тому поставтеся до вибору адвоката серйозно. При виборі враховуйте також і форму оплати, яку запропонує Вам адвокат. краще виглядає разова авансова форма оплати за весь судовий процес не залежно від кількості судових засідань. Така форма оплати стимулює адвоката швидше виконати Ваше доручення, а також при необхідності, якщо це в інтересах клієнта відкласти розгляд справи і проводити стільки судових засідань скільки необхідно на думку для адвоката для сприятливого для клієнта вирішення справи. Та ж ситуація при оплаті за кожне судове засідання може виглядати двозначно і може народжувати недовіру між клієнтом і адвокатом особливо в ситуації, де розгляд справи затягується з об'єктивних причин.

Мелітопольська колегія адвокатів   72309 Мелітополь, Запорізька область   проспект Богдана Хмельницького 43   (068) 111-98-11 (0619) 44-04-74   e-mail: advokat@eml Мелітопольська колегія адвокатів
72309 Мелітополь, Запорізька область
проспект Богдана Хмельницького 43
(068) 111-98-11 (0619) 44-04-74
e-mail: [email protected]

Зворотній зв'язок (Замовте дзвінок адвоката зараз!)

Тому питання за що платити адвокату?
Або за що я заплатив адвокату стільки грошей?