Строительство »

Адвокат або юрист?

  1. Адвокат або юрист? Отже, у Вас виникла проблема, яка вимагає юридичних знань, і Ви розумієте, що...

Адвокат або юрист?

Отже, у Вас виникла проблема, яка вимагає юридичних знань, і Ви розумієте, що самим впорається з нею у Вас навряд чи вийде. Вам на допомогу прийдуть різні юридичні фірми, готові допомогти вирішити Вашу проблему або проконсультувати по питанню.

Тут перед Вами постане можливість вибору - юридична фірма або адвокат. Багато громадян навіть не бачать і не знають різниці між цими двома схожими на перший погляд поняттями - юрист і адвокат. Для переважної більшості людей всі юристи, які беруться за подання справи в суді, вже є адвокатами. Але це не зовсім так.

Давайте почнемо з того, що розберемося, чому в принципі подібна проблема вибору має місце бути. Вся справа в російському законодавстві. Якщо у Вас справа відноситься до Кримінального Кодексу, то тут зможе допомогти тільки адвокат. Громадянське ж законодавство не містить подібних вимог, і Ви цілком зможете обійтися послугами юриста.

У ст. 49 ЦПК РФ сказано:

Представниками в суді можуть бути дієздатні особи, які мають належним чином оформлені повноваження на ведення справи, за винятком осіб, зазначених у статті 51 цього Кодексу (судді, слідчі, прокурори, за винятком випадків участі їх у процесі як представників відповідних органів або законних представників) .

А це означає, що компетенція Вашого повіреного (представника Ваших інтересів) судом не перевіряється і не засвідчується. Суду не важливо хто це буде - адвокат, юрист або хто-небудь ще. Передбачається, що учасник особисто буде оцінювати професійні навички свого представника. Варто також додати, що надання юридичної допомоги в суді не є ліцензованим видом діяльності, а це значить, що ніяких вимог до персоналу юридичної фірми не надається в принципі.

Отже, в цивільному суді у Вас повна свобода вибору кому довірити представлення Ваших інтересів, але в кримінальному Вам доведеться скористатися послугами адвоката.

І адвокат, і юрист повинні мати вищу юридичну освіту, це їх головне схожість і, мабуть, єдине.

Адвокат, для отримання свого статусу повинен мати не тільки вищу юридичну освіту, досвід роботи не менше двох років, але, і це найголовніше - успішно здати багаторівневий комплексний іспит в Адвокатської палаті за місцем проживання. Цей іспит містить великий обсяг питань по багатьом галузям права. Оцінок тут немає, тільки «здав» або «не здав». Повторити спробу можна буде тільки через рік в разі невдачі. Після присвоєння статусу адвоката, він не має права працювати за трудовим договором, так як повинен надавати незалежну юридичну допомогу.

А фахівець юридичної фірми всього лише укладає трудовий договір зі своєю організацією. І приступає до роботи.

  • Адвокат - це не залежить ні від кого фахівець, чия підготовка підтверджується його статусом.

  • Юрист - це цілком і повністю залежить від фірми фахівець, на яку працює, рівень його підготовки ніким не підтверджується.

Як Ви можете бачити, різниця досить істотна.

Головне завдання адвоката - діяти виключно в інтересах свого клієнта. Завдання юриста діяти, перш за все, в інтересах юридичної фірми, адже трудовий договір і трудові правовідносини ставлять його в пряму залежність від роботодавця.

Адвокат також вільний у виборі клієнта - перед ним немає конкретних зобов'язань начальству. І якщо, наприклад, адвокат відчуває, що не зможе «потягнути» цю справу, то він має право відмовитися. Юрист же такої розкоші дозволити собі не може, і йому в будь-якому випадку доведеться представляти послуги клієнту, навіть якщо він впевнений у невдачі даної справи з самого початку.

Такі основні особливості і відмінності адвоката і юриста. Це зовсім не означає, що юрист гірше адвоката і його кваліфікація завжди буде нижче, просто при такому виборі - хто буде представляти Ваші інтереси в суді, слід звернути і на цей пункт пильну увагу.

Якщо Ви вирішили скористатися послугами досвідченого адвоката, ви можете звернутися в МЦПД «Планета Закону» де Вам допоможуть консультацією або безпосередньо займуться вашою справою.

(495) 722-99-33 © Юридична консультація « Планета Закону », 2009

Адвокат або юрист?
Адвокат або юрист?