Строительство »

Обережно: підлітки!

 1. Що ж таке підлітковий вік ?!
 2. Особливості агресії у підлітків
Стаття про підлітків, зміни, що відбуваються з ними, їх контактах з оточуючими. Відповіді на питання про те, чому підлітки різко змінюються, що відбувається з людиною в підлітковий період, чому підлітковий вік називається кризовим. Інформація про підліткової агресії, прихильності, самовизначенні.

Що ж таке підлітковий вік ?!

Підлітковий вік - це, в першу чергу, зміни, що відбуваються з людиною: фізіологічні, психологічні, особистісні. Не дарма підлітковий вік називають перехідним! Це своєрідний перехід від однієї особи до іншої; від дитини до дорослого. Дуже часто в процесі перехідного віку характер людини різко змінюється. Наприклад, сором'язливий, боязкий дитина перетворюється в відчайдушного компанійського молодої людини. Більшість змін, що відбуваються з підлітком, пов'язані з статевим дозріванням.
Статеве дозрівання - це період, який в психології одностайно позначається як час великих можливостей і великих небезпек. Людина як би заново знайомиться з собою, що багато в чому пов'язано з відбуваються фізичними змінами, відчуттями власних нових можливостей.

Підліток починає переживати через багатьох проблем, які не чіпали його раніше. Одна з таких проблем - стосунки з протилежною статтю. Саме підлітки найчастіше переживають перші закоханості! Крім того, виявляється підвищений інтерес до власної зовнішності. Проблема зовнішності - одна з найважливіших і болючих тем для підлітків під час важкого віку. Дуже часто своєю зовнішністю вони незадоволені. Рок-музикант ДіСнайдер: «Ставши підлітком, ти берешся за ежеутренне мукам у дзеркала. Який ще подаруночок піднесла тобі мати-природа сьогодні? Тіло і особа, з яким ти вже притерпівся, раптом починають змінюватися з жахливою швидкістю. Часом ти впевнений, що мати-природа - справжня садистка, тому що інакше вона не вліпила б тобі на лоб цей прищ, його ж видно за 100 кілометрів, це ж взагалі не прищ, це ріг росте ».

Для підлітків має значення не тільки власна зовнішність, але і зовнішність оточуючих. Порівняння себе з іншими - основний механізм розвитку самооцінки підлітка. Для підлітків природно прагнення вийти за загальноприйняті рамки, зняти табу, зруйнувати догми, переступити накреслені межі. Ще кілька особливостей підлітків: зростає інтерес до різних гранях людських відносин; величезне прагнення до спілкування, об'єднання в угруповання за інтересами.

Особливості агресії у підлітків

Часто батьки і педагоги помічають підвищену агресію у підлітків. Оскільки підлітковий вік є кризовим, він дійсно супроводжується підвищеною агресією. На підліткову агресію впливають різні чинники. В першу чергу, залежність від групи при одночасному зниженні авторитету дорослих. Підлітки часто поводяться агресивно, щоб самоствердитися в своїй групі, компанії. Дослідження показують, що найвищий рівень агресії проявляється у лідерів і знедолених. Лідери часто вдаються до агресії, щоб затвердити свій статус. Одинаки (аутсайдери) самовиражаються таким чином.

Поради для батьків підлітків!

Підлітковий вік - важкий період статевого дозрівання і психологічного дорослішання. У людини в цей час виникає пристрасне бажання бути, або хоча б здаватися дорослим. Відстоюючи свої права, підліток захищає багато сфер свого життя від контролю батьків, що призводить до частих конфліктів в сім'ї.
Зверніть увагу на наші рекомендації, щоб важкий вік пройшов непомітно:
  • Виберіть певний стиль виховання. Оптимальним (особливо для підлітків) є демократичний. Демократичні батьки цінують в поведінці чада і самостійність, і дисциплінованість. Вони надають йому право бути самостійним у деяких сферах свого життя. У той же час вимагають виконання певних обов'язків.
  • Замість жорстких розпоряджень «Так не можна», «Обов'язково роби так», поясніть, чому слід чинити саме так і уникати саме таких речей.
  • Відмовтеся від лекцій і нотацій. Замість цього запропонуйте дитині самостійно подумати над важливими питаннями, вислухайте його, поділіться історіями з особистого досвіду.
  • Поважайте права підлітка і відстоюйте свої права.
  • Пам'ятайте, що і Ви були підлітком!

  Поради для підлітків

  Бути підлітком дуже непросто ... Багато що в житті змінюється, важко пристосуватися до всього відразу. Суспільство навантажує дорослими обов'язками, хоча не визнає право бути дорослим ... Дорослі так часто говорять: «Ти вже не дитина !!!» Хоча поводяться з тобою, як з дитиною. Здається, весь світ проти тебе одного. Навіть найближчі люди - батьки - проти тебе! Рекомендації для спілкування з батьками; для знаходження з ними спільної мови:
   • Поговори з батьками про розподіл своїх прав і обов'язків. Разом вирішите, що в своєму житті ти можеш самостійно контролювати, а в чому полягатимуть зобов'язання, які ти готовий взяти на себе. Прав без обов'язків не буває ...
   • Коли батьки дають якісь вказівки, з якими ти не згоден - попроси їх обґрунтувати свою позицію. Головне, не зриватися на крик, не доходити до сварок; вміти прислухатися до здорових аргументів.
   • Поділися з батьками своїми проблемами! Навіть, якщо між вами є нерозуміння, тобі здається, що вони влаштовані зовсім по-іншому, пам'ятай: батьки - найближчі люди, які правда хочуть тобі добра (хоча їхня думка часто може відрізнятися від твого). Вони можуть поділитися досвідом (якого у них, до речі, більше), дати пораду, просто вислухати ... і так! Вони теж були підлітками!
   • Поважай свої права і права батьків!
   • Подумай, що і ти колись, швидше за все, будеш батьком. І теж допустиш свої помилки;)

   самовизначення

   Крім фізіологічних і побутових питань перед підлітками постає не менш важливий і значний питання: питання самореалізації. У підлітковому віці перед людиною починають вставати питання: А в чому сенс життя? А в чому моє призначення? Людина починає розставляти свої пріоритети, шукає своє покликання, обирає професію. До того ж і суспільство ставить перед підлітком певні питання: Чому варто присвятити життя? Куди йти вчитися після школи? І пр. Так що підлітковий період є переломним ще й тому, що підліток робить перші кроки у доросле життя, починає її планувати, продумувати. Існують важливі напрямки в психології, що допомагають підлітку знайти себе в професії і життя, знайти відповіді на хвилюючі питання: Профорієнтація, профконсультування, діагностика здібностей і схильностей, діагностика особистісних особливостей і т.п.
   У будь-якому випадку, цей період пройде. Потрібно просто грамотно поставитися до нього і в разі проблем, вчасно вжити необхідних заходів.

   Автор матеріалу: Чистякова Тетяна Михайлівна https://spb.upstudy.ru/repetitors/282446/

Поділитися в соц. мережах -

Що ж таке підлітковий вік ?
Що ж таке підлітковий вік ?
Який ще подаруночок піднесла тобі мати-природа сьогодні?
У підлітковому віці перед людиною починають вставати питання: А в чому сенс життя?
А в чому моє призначення?
До того ж і суспільство ставить перед підлітком певні питання: Чому варто присвятити життя?
Куди йти вчитися після школи?