Строительство »

Що таке білий військовий квиток?

 1. Що таке білий квиток?
 2. Як відрізнити білий військовий квиток від звичайного?
 3. Як отримати білий квиток?
 4. Що буде, якщо отримати білий військовий квиток?
Миколаєва Анна

Юрист Служби Допомоги Призовникам в Санкт-Петербурзі

13 526 переглядів

24.06.2019

Білий військовий квиток - це сталий вираз, що означає стандартний документ військового обліку. Це класичний військовий квиток, отриманий за станом здоров'я. В іншій інтерпретації - це віннеки, виданий по психіатрії.

Багато молодих людей не знають, чим білий квиток відрізняється від звичайного військового квитка. І перший, і другий розглядаються як предмет, що символізує звільнення від призову на службу, однак на цьому порівняння закінчується. Якщо ви теж хочете отримати білий квиток, вам буде корисно дізнатися, чим він відрізняється від класичного, які проблеми може принести і як його отримати без проблем з законом.

Що таке білий квиток?

Білий квиток - це документ військового обліку, який видають громадянам, звільненим від призову на військову службу за станом здоров'я.

Посвідчення видають всім чоловікам до 27 років, які були зараховані в запас через хворобу. У традиційному розумінні - з будь-якого непризовного захворювання, в більш вузькому розумінні - по психіатричним розладам: шизофренії, різних невротичних і поведінкових розладів, розумової відсталості і будь-яким діагнозом, поставленим в ПНД.

Як відрізнити білий військовий квиток від звичайного?

Зовні білий квиток нічим не відрізняється від звичайного, одержуваного після проходження служби. Незважаючи на назву, він має таку ж темно-червону обкладинку, на його сторінках проставляються традиційні позначки:

 1. Особиста інформація власника: ПІБ, дата народження, освіта, громадянська спеціальність, спортивні розряди, сімейний стан.
 2. Відомості про підготовку та проходження військової та альтернативної служби, участі в бойових діях, військові звання і нагороди, отриманих травмах.
 3. Відмітки про перебування в запасі.
 4. Відомості про медичний огляд і щеплення, антропометричні дані.
 5. Дані про військовий облік: постановці і зняття.

Дані про військовий облік: постановці і зняття

Незважаючи на те, що всі записи і графи однакові, білий віннеки можна легко відрізнити від звичайного. У ньому обов'язково буде вказана одна з двох непризовного категорій придатності : «В» або «Д». Однак саме захворювання або стаття розкладу хвороб , По якій молода людина звільнений від армії, в посвідченні не вказується. Ніхто без ознайомлення з особистою справою, яке знаходиться у військкоматі, не зможе дізнатися, з якої причини призовника не взяли на службу: через простого плоскостопості, шизофренії або будь-який інший непризовного патології.

Порада від Служби Допомоги Призовникам

Якщо у військовому квитку зазначена стаття Розкладу хвороб, за якою проводилося медичний огляд, призовник має право звернутися до військкомату і замінити документ на новий.

Документ видають всім призовникам, які пройдуть медичний огляд і підтвердять свій діагноз на додатковому обстеженні і КМО . Чоловіки, які уникали явки до військкомату до 27 років, навіть при наявності непризовного діагнозу замість військового квитка можуть отримати довідку ухильника.

Як отримати білий квиток?

Щоб отримати білий військовий квиток, потрібно:

 1. Підготувати пакет медичних документів, що підтверджують непризовного діагноз.
 2. Пройти медичний огляд у військкоматі, озвучити лікарям скарги на здоров'я і показати підготовлені документи.
 3. Отримати направлення на додаткове обстеження і пройти його.
 4. Отримати висновок лікаря про наявність непризовного діагнозу і віддати його до військового комісаріату
 5. Пройти призовну комісію і вислухати рішення про постановку придатність "В" або "Д".
 6. Підтвердити діагноз на КМО.

Якщо у призовника білий квиток, армія йому не загрожує. Але стати володарем цих кірочок не так просто. На кожному з описаних вище етапів є свої нюанси і особливості, які слід врахувати при звільненні від призову:

 • При виклику на медичний огляд важливо підготувати повний пакет медичних документів, які свідчать про звернення за медичною допомогою і відповідають вимогам Розкладу хвороб.
 • На додатковому обстеженні потрібно проконтролювати процес проведення досліджень, щоб підсумковий запис в акті не відрізнялася від вказаної в Розкладі хвороб.
 • На призовної комісії потрібно запросити копію рішення. Якщо рішення виявиться неправомірним - оскаржити його.

думка експерта

Служба Допомоги Призовникам - це федеральна юридична компанія, яка допомагає призовникам отримати військовий квиток за станом здоров'я. Реальні історії призовників, які отримали з нами військовий квиток, читайте в розділі « Практика »

Катерина Міхеєва, керівник юридичного відділу Служби Допомоги Призовникам

Що буде, якщо отримати білий військовий квиток?

Найчастіше отримання білого віннеки, якщо він отриманий не з психіатрії, ніяк не позначається на подальшому житті свого володаря і не накладає значних обмежень. Чоловік може спокійно влаштуватися на роботу або вступити до вузу, отримати водійські права або ліцензію на зброю.

Проблеми у власників «білих кірочок» можуть виникнути тільки при працевлаштуванні в силові структури: поліцію, МНС, ФСБ. У цих структурах до претендента висувають особливі вимоги: обов'язкове проходження служби в армії і відсутність серйозних проблем зі здоров'ям.

Білий квиток по психіатрії може привести до стандартних наслідків, з якими стикаються хворі, поставлені на облік в психоневрологічний диспансер. До них відноситься заборона на керування транспортом, заборона на отримання ліцензії на зброю і обмеження вибору місць для працевлаштування. При цьому навіть відмова пред'являти віннеки нічого не змінить: для отримання ліцензії, прав чи працевлаштуванні в деяких компаніях вимагають пред'явити довідку від психіатра, в якій буде вказана інформація про наявні порушення. Підробити її або знайти знайомого лікаря не вийде, так як для проходження медкомісії необхідно принести довідку від психіатра за місцем проживання.

C повагою до Вас, Миколаєва Анна, юрист Служби Допомоги Призовникам.

Допомагаємо призовникам отримувати військовий квиток або відстрочку від армії на законних підставах: 8 (800) 333-53-63.

Що таке білий квиток?
Як відрізнити білий військовий квиток від звичайного?
Як отримати білий квиток?
Що буде, якщо отримати білий військовий квиток?
Що таке білий квиток?
Як відрізнити білий військовий квиток від звичайного?
Як отримати білий квиток?