Строительство »

преса про нас

  1. Технічні особливості
  2. Хто працює з військової іпотекою?

1.09.2015 р

У 2005 році вступив з силу Федеральний закон «Про накопичувально-іпотечній системі житлового забезпечення військовослужбовців» (117-ФЗ), після чого в побуті з'явилося вже знайоме багатьом словосполучення «військова іпотека».

Суть НІС полягає в тому, що держава протягом терміну служби щомісяця виділяє військовослужбовцю певну суму, яка однакова для всіх учасників і постійно індексується (у 2015 році накопичувальний цільовий внесок від держави за рік становить 245 880 рублів).

Після трьох років участі в програмі можна запросити свідоцтво на право отримання цільового житлової позики. Накопичені кошти підуть на початковий внесок, а подальші виплати по кредиту буде здійснювати «Росвоеніпотека» за рахунок коштів федерального бюджету.

- Для подачі заявки клієнт надає всього 3 документи: паспорт громадянина РФ, чинне свідоцтво учасника НІС і заяву-анкету за формою банку, - пояснила начальник відділу іпотечних продажів компанії «ЮІТ Санкт-Петербург» Наталія Деньгова. - Документи можна подати як в офісі забудовника, так і надіславши електронною поштою.

Розмір щомісячної виплати визначається законом як «1/12 (одна дванадцята частини) розміру накопичувального внеску учасника накопичувально-іпотечної системи». Військовослужбовцям укладається договір купівлі-продажу квартири (якщо він купує житло на вторинному ринку), або договір пайової участі при покупці в новобудові. Термін кредитування може бути від 36 місяців і до настання 45-річного віку позичальника.

- Частка від усіх угод з військової іпотеці в Санкт-Петербурзі у «ВТБ-24» становить близько 20 відсотків, а в цілому по Росії - навіть більше 30%, - розповіла начальник відділу іпотечного кредитування «ВТБ-24» в Санкт-Петербурзі Тaтьянa Хоботова. - Працюємо як з продажами житла на вторинному ринку, так і з новобудовами. У нашому регіоні ми спільно з «Росвоеніпотекой» акредитували ряд об'єктів від забудовників, де можна придбай квартири по військовій іпотеці. Головний критерій для акредитації - ступінь готовності будинку. Серед наших партнерів такі великі девелопери як «Главстрой-СПб», «ЛСР. Нерухомість - Північно-Захід »,« Ленстройтрест »,« КВС »,« Арсенал-Нерухомість »та інші.

Нерухомість - Північно-Захід »,« Ленстройтрест »,« КВС »,« Арсенал-Нерухомість »та інші

Технічні особливості

Щоб отримати право на покупку житла через військову іпотеку, військовослужбовець ЗС РФ повинен брати участь в накопичувально-іпотечній системі (НІС). Існують як обов'язкові категорії учасників, офіційний перелік яких звучить наступним чином:

  • особи, які закінчили військові навчальні заклади професійної освіти і уклали перший контракт про проходження військової служби після 1 січня 2005 року;
  • прапорщики і мічмани, які уклали перший контракт про проходження військової служби після 1 січня 2005 року, загальна тривалість військової служби за контрактом яких становить 3 роки;
  • військовослужбовці, які надійшли в добровільному порядку на військову службу із запасу, якщо вони були виключені з реєстру в зв'язку зі звільненням з військової служби за станом здоров'я, або у зв'язку з організаційно-штатними заходами, або за сімейними обставинами і не отримали виплату грошових коштів, які доповнюють накопичення для житлового забезпечення або якщо вони були виключені з реєстру в зв'язку зі звільненням з військової служби з інших підстав або не скористалися правом стати учасниками НІС.

Так і категорії добровільних учасників:

  • особи, які закінчили військові навчальні заклади професійної освіти починаючи з 1 січня 2005 року, які уклали перший контракт про проходження військової служби до 1 січня 2005 року;
  • сержанти і старшини, солдати і матроси, які уклали другий контракт про проходження військової служби не раніше 1 січня 2005 року і які виявили бажання стати учасниками НІС.

Прапорщики і мічмани, загальна тривалість військової служби за контрактом яких станом на 1 січня 2005 р становить менше трьох років; Повністю з усіма категоріями військовослужбовців, які мають право на участь у НІС, можна ознайомитися в тексті ФЗ-117 http://rosvoenipoteka.ru/temp/1381896520d_file.pdf

Підводні камені

Система військової іпотеки має цілий ряд плюсів в порівнянні з практикою прямої видачі житла військовослужбовцям з боку Міноборони, яка роками існувала у нас в країні. Зараз учасник програми може разом з сім'єю вибрати саме таку квартиру, яку він хоче: від місця її розташування та кількості кімнат, до поверху і планування.

Незважаючи на те, що система покупки житла військовими за програмою військової іпотеки налагоджена, існують певні тонкощі, які при укладанні договорів і покупки квартири завжди можна упустити.

- Військова іпотека відрізняється від звичайної деякими технічними моментами, - продовжує Наталія Деньгова. - У тому числі трохи більш тривалим терміном підписання документів, що викликано необхідністю узгодження договорів по угоді з «Росвоеніпотекой». В іншому це звичайна іпотечна угода, звична для забудовників.

Одна з найчастіших помилок учасників програми - не дуже уважне ставлення до тих відсотковими ставками, які пропонують банки. З одного боку до пори до часу це дійсно здається не дуже важливим, адже все одно кредит погашається коштами з бюджету. Але при цьому не найвигідніші умови, по-перше, збільшують час виплати кредиту, а по-друге, стають справжнім лихом в разі звільнення в запас без права на використання накопичень.

Інша неприємна несподіванка криється в тому, що військові люди зайняті, часто залишати службу, для особистої участі в оформленні всіх документів, вийде не у кожного. Для зручності учасників НІС існує можливість направити документи поштою, але при цьому є небезпека через кілька місяців виявити, що погашення кредиту не відбуваються. Пізніше з'ясується, що якийсь документ на одному з етапів пересилання не був вкладений, або загублений вже при отриманні. В результаті такої випадковості можуть виникнути неприємні наслідки. Тут на допомогу може прийти сайт «Росвоеніпотекі», на якому можна відслідковувати рух документів.

Щоб уникнути перерахованих вище, а також будь-яких інших складнощів, перед придбанням житла військовослужбовцям рекомендують консультуватися з експертами, які зможуть допомогти запобігти можливим проблемам.

- До висвітлення питань, що стосуються покупки житла за програмою військової іпотеки, треба підходити дуже відповідально, - вважає керівник Санкт-Петербурзького філіалу ФГКУ «Росвоеніпотека» Андрій Сёмов. - Ми завжди готові допомогти військовослужбовцю розібратися у всіх тонкощах програми. Наше головне завдання - пояснити права та обов'язки учасника НІС, допомогти зробити самостійний вибір. ФГКУ «Росвоеніпотека» є уповноваженим федеральним органом, створеним для забезпечення функціонування накопичувально-іпотечної системи. Завжди готові проконсультувати учасників програми. У Санкт-Петербурзі наш офіс знаходиться за адресою вулиця Миру, будинок 20. Телефон - (812) 405-82-02.

Хто працює з військової іпотекою?

З військової іпотекою працюють далеко не всі банки і забудовники, так як вимоги до купується житла досить жорсткі.

На офіційному сайті «Росвоеніпотекі» вказані чотири кредитні організації працюють з військової іпотекою. Це «ВТБ-24», «Газпромбанк», «Зв'язок-Банк» і «Банк ЗЕНІТ». Ними перелік не обмежується, це скоріше якийсь мінімальний список рекомендованих організацій. Військовослужбовець має право звернутися в абсолютно будь-який банк, який працює з військової іпотекою, навіть не з цього переліку. Ключeвим фактором, що впливає на рішення, через який банк брати кредит, в першу чергу повинні бути його умови.

Наприклад, «Зв'язок-Банк» дає військову іпотеку всього лише під 11%, що вигідніше, ніж у конкурентів. При цьому організація функціонує далеко не у всіх регіонах. У Псковській області філії банку немає, а значить отримати військову іпотеку по позначених вище умовам там неможливо.

Саме кредитні організації займаються акредитацією об'єктів нерухомості, квартири в яких потім можуть бути придбані по військовій іпотеці. Ключeвoй фактор, на який банки звертають увагу - ступінь готовності об'єкта. Чим ближче новобудова до здачі, тим менше ймовірність підвести військовослужбовців під загрозу покупки квартири в багаторічному довгобуд.

З липня поточного року придбати житло по військовій іпотеці можна у забудовника «ЛенСтройГрад», який зводить малоповерховий житловий комплекс «Щастя» в селищі Федорівське Тосненського району Ленінградської області. Це стало можливим після угоди з ВАТ «Ощадбанк», який акредитував МЖК для участі в програмі.

- При акредитації житла для продажу за допомогою військової іпотеки обов'язкова умова - готовність будинку від 70%, - зазначив комерційний директор компанії «Ленстройград» Леонід Голубєв, коментуючи початок роботи організації з військової іпотекою. - Через це кількість пропонованих дворівневих квартир поки не дуже велике, воно буде збільшуватися разом з ходом будівництва. На сьогодні в МЖК «Щастя» вже заброньовані дві квартири, які, швидше за все, будуть придбані за програмою військової іпотеки. Угоди призначені на вересень.

У списку регіонів, де військовослужбовці найчастіше купують житло за програмою військової іпотеки, традиційно лідирує Пoдмoскoвье. При цьому Санкт-Петербург і Ленобласть вийшли за цим показником на 2-3 місця і статистика постійно збільшується. Тенденція до того, що все більше військових після завершення служби хочуть поселитися саме тут, на обличчя. Особливо активно сюди перебираються військовослужбовці, свого часу закінчили навчальні заклади на території регіону. Бажання жити у великому місті, в купе з великою кількістю об'єктів, що будуються і різноманітністю пропозицій на ринку, також роблять свою справу.