Строительство »

Судова практика по неустойку за аліментами

  1. Розмір і порядок стягнення неустойки по аліментах: судова практика

Сімейний кодекс, який діє у нашій країні на сучасному етапі, передбачає виплату аліментів в 2-ух порядках: відповідно до угоди між сторонами і на підставі конкретного судового рішення. Слід зазначити, що в першій ситуації, дії того суб'єкта, на якого покладено обов'язок виплачувати аліментів носити будуть добровільний характер, у другому ж випадку - примусовий. Згідно з сьогоднішнім законодавством, що регламентує такого роду питання, вешеніе суду в процесі розгляду справи щодо стягнення аліментів проводиться обов'язково на підставі, так званих, диспозитивних норм. Як показує судова практика по неустойку за аліментами рішення щодо стягнення неустойки за аліментів, конкретно сума неустойки, буде залежати безпосередньо від того, було чи ні укладено угоду подібного плану.

Розмір і порядок стягнення неустойки по аліментах: судова практика

За умови підписання угоди одержувача з платником аліментів - стягнення неустойки має виконати в тому порядку і розмірі, які обумовлені в цій угоді. Проте, навіть при наявності такого роду угоди, потрібно пам'ятати, що даний документ має силу в тому випадку, якщо:
  1. він укладений у письмовій формі;
  2. цей документ завірений нотаріусом;
  3. зміни в даній угоді були проведені в точно такій же формі, як і початкове угоду, т. е., документально зафіксовані і затверджені нотаріусом.
На підставі судової практики можна стверджувати, що в разі недотримання перерахованих вище умов, угода, що стосується сплати аліментів, можливо анулювати. В такому випадку стягнення неустойки по аліментах має проводиться в загальному порядку.
Тоді ж, коли сторони не дійшли згоди, заборгованість щодо виплати аліментів здійснюється на підставі рішення судової інстанції. Виплата неустойки в подібній ситуації буде проводитися в розмірі 1/2% від загальної суми всіх аліментів, які були не виплачено раніше платником аліментів.

Неустойка по аліментах: судова практика

Невиплата аліментів може відбуватися з різних причин. Але, як каже судова практика, неустойку за аліментами можна вилучати виключно тоді, коли є доведена вина платника аліментів. Іншими словами, в тому випадку, коли заборгованість виникає з вини якихось інших осіб, стягнення неустойки буде суперечити чинному сьогодні на території нашої держави із законодавством. Наприклад, вина платника відсутня при значної затримки його заробітної плати.
Не завадить знати, що в нинішній час для світового судді є підсудними все ті справи, які відносяться до процесу стягнення аліментів на подружжя та інших членів сім'ї, які є повнолітніми. Крім цього його прерогативою діяльності виступають і справи такого плану на неповнолітніх дітей, а також справи, пов'язані з неустойкою по аліментах.
Аліменти потрібні розлученій жінці в тому числі і для підтримки своєї краси. В першу чергу їй необхідні професійні манікюрні інструменти з ручною заточуванням - LAZETI : Кусачки для кутикули, манікюрні ножиці, пушер манікюрний, шабер для манікюру, кусачки для нігтів і т.д. З таким інструментом Ви швидко знайдете собі нового чоловіка, а дитині нового батька.