Строительство »

Прийнято новий закон по аліментах: що потрібно знати батькам

Нещодавно прийнятий парламентом закон в рамках проекту «Чужих дітей не буває» дозволить підвищити мінімальний розмір аліментів до 100% прожиткового мінімуму. Нещодавно прийнятий парламентом закон в рамках проекту «Чужих дітей не буває» дозволить підвищити мінімальний розмір аліментів до 100% прожиткового мінімуму

Фото: racurs.ua

Відповідні роз'яснення опублікував на своїй сторінці в Facebook Прем'єр-міністр Володимир Гройсман - передає uazmi.net
«Днями Рада прийняла ще один пакет законопроектів« Чужих дітей не буває », які гарантують ще більше прав для дитини. Серед них - посилення відповідальності для одного з батьків, який не хоче платити аліменти », - нагадав Гройсман.
Глава уряду поінформував, що закон передбачає збільшення мінімальної суми аліментів, яка для людини з достатнім заробітком, наприклад, зросла до 100% прожиткового мінімуму (+1559 / 1944грн в залежності від віку дитини).
Крім того, за словами Прем'єр-міністра, якщо аліменти не сплачуються більше року, то їх сума збільшується на 20%.
Він додав, що відтепер українці, які хочуть зайняти керівні посади на держслужбі, повинні будуть надавати довідку про те, що не мають боргів зі сплати аліментів більше шести місяців, а ось чиновники, які мають більш ніж річну заборгованість по сплаті аліментів, будуть звільнені з посади.
Крім того, Гройсман підкреслив, що закон вводить кримінальну відповідальність - зокрема, якщо боржник злісно ухиляється від суспільно-корисних робіт за несплату аліментів, він може сісти за ґрати на термін до двох років.
Ще однією новацією закону, за даними глави уряду, є зміни в положення про дозвіл на виїзд дитини за кордон. Він зазначив, що той з батьків, з ким залишилася дитина зможе без дозволу іншого вивезти її за кордон на навчання, лікування і відпочинок і т. П. На термін до місяця за умови надання побачень з дитиною іншому з батьків. При цьому батькові, з яким дитина не живе, для поїздки за кордон знадобиться нотаріально завірена згода другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини без згоди.
У той же час, якщо батько, з яким живе дитина, не платить аліменти більше чотирьох місяців (трьох місяців - якщо дитина хворіє), його дозвіл на виїзд дитини не потрібно навіть для подорожі терміном понад місяць.