Строительство »

Як довести, що батько не платить аліменти, куди звертатися

 1. Можливі варіанти
 2. дії
 3. борг
 4. припинення батьківства
 5. Юридичні санкції
 6. підтвердження

Небажання одного з подружжя надавати грошову допомогу в утриманні своєї дитини призводить до питань, як довести контролюючим органам, що батько не платить обумовлені аліменти. Найчастіше такі суперечки виникають або при встановленні усних угод між сторонами про регулярну виплату допомог, або ж, коли був обраний спосіб передачі аліментних виплат з рук в руки, тобто способом, який не залишає фінансового сліду.

Найчастіше такі суперечки виникають або при встановленні усних угод між сторонами про регулярну виплату допомог, або ж, коли був обраний спосіб передачі аліментних виплат з рук в руки, тобто способом, який не залишає фінансового сліду

Можливі варіанти

Законодавець визначає, що батько й мати дитини, будь вони біологічними батьками або усиновлювачами, повинні в рівній мірі забезпечувати дорослішання і виховання Законодавець визначає, що батько й мати дитини, будь вони біологічними батьками або усиновлювачами, повинні в рівній мірі забезпечувати дорослішання і виховання. Так, при розірванні шлюбних правовідносин дитина залишається з одним з подружжя, який зобов'язується повністю утримувати малюка і задовольняти потреби чада. Інший же батько повинен робити регулярні відрахування на користь малюка, так звані аліменти.

Згідно з вимогами Сімейного кодексу, існує кілька способів оформлення виплат по аліментах, а саме:

 • через суд;
 • за обопільною згодою.

Якщо подружжя може без конфлікту вирішити питання про призначення виплат, то можна обійтися без допомоги суду. Залишається питання, наскільки вистачить ентузіазму платником аліментів на добровільні відрахування. Аналогічно немає гарантії, що одержувач коштів не почне вимагати збільшення розміру виплат.

Керуючись тим, що усна угода може бути порушено без будь-яких юридичних наслідків, подружжя нерідко стикаються з обопільними конфліктами, що стосуються здійснення виплат. Проблема доведення своєї правоти стикається з труднощами в силу відсутності матеріальних доказів.

дії

Якщо батько припинив оплату допомоги по аліментах або ж не бажає платити їх зовсім, то дружина не повинна мовчати Якщо батько припинив оплату допомоги по аліментах або ж не бажає платити їх зовсім, то дружина не повинна мовчати. Передбачено механізм стягнення коштів з особи, визнаного батьком дитини. Це можна зробити одним із таких способів:

 • подача позовної заяви про стягнення суми заборгованості;
 • напрямок судового позову про позбавлення ухиляється батька батьківських прав;
 • клопотання про застосування норм кримінальної відповідальності.

борг

Обов'язок щодо стягнення аліментів з батька лягає на плечі судових приставів, в компетенції яких - заклад особової справи на кожного платником аліментів. Тому саме судові пристави фіксують накопичення боргу по невиплачених сум. В такому випадку судом розглядаються обставини нарахування виплат і їх здійснення, а також термін формування заборгованості та її розмір.

Якщо за таким позовом було прийнято рішення задовольнити в проханні, то додатково можна витребувати пеню, яка розраховується в розмірі половини відсотка від необхідного обсягу виплат за кожен день пропуску виплат. Але якщо чоловік не справляв виплат раніше, то немає гарантії, що накопичений борг буде компенсований.

припинення батьківства

Позбавлення батьківських прав чоловіка, який не нараховує аліментів, - це крайній захід Позбавлення батьківських прав чоловіка, який не нараховує аліментів, - це крайній захід. Разом із задоволенням позову про припинення батьківських зобов'язань щодо дитини, також пропадають взаємні обов'язки дітей по догляду за батьками після досягнення віку повної дієздатності.

Важливо! Позбавлення батьківських прав не є підставою для припинення виплат, але така ініціатива може сприяти виплаті боргу чоловіком.

Юридичні санкції

Кримінальна відповідальність платником аліментів, які не роблять виплат і допустили формування боргу, передбачає кілька видів покарання, серед яких: штрафні санкції, виправні та громадські роботи, а також обмеження свободи.

Загроза застосування норм кримінального права може переконати порушника в необхідності аліментних виплат. Але якщо це не подіє, то перебування в місцях позбавлення волі гарантує локальне працевлаштування, дохід від якого буде нарахований на користь дитини.

підтвердження

Якщо діловодство по стягненню посібників знаходиться у веденні судових приставів, то як довести в суді, що батько вже давно (або зовсім) не платив аліменти, визначатимуть саме вони Якщо діловодство по стягненню посібників знаходиться у веденні судових приставів, то як довести в суді, що батько вже давно (або зовсім) не платив аліменти, визначатимуть саме вони. Так, ФССП може представляти такі підтверджують факти:

 • показання свідків;
 • отримані клопотання від потенційного одержувача;
 • копії офіційних повідомлень;
 • копії актів про застосування примусових заходів стягнення;
 • довідки з державних органів щодо встановлення місця перебування та джерел доходу;
 • виписки з банківського рахунку одержувача (який оформлений спеціально для перекладу аліментів), що гроші не надходили.

Коли ж виплата аліментів відбувалася за взаємною домовленістю, то доводити факт несплати доведеться самому потерпілому. Зробити це можна з використанням показань свідків, наданням копій аудіо розмов і відеозаписів, а також шляхом направлення рекомендованих листів платником аліментів, про що залишаються корінці повідомлень про отримання.