Строительство »

Хабарники: Потерпіла у справі про $ 150 тис. Хабара колишньому полковнику НАБУ Федорова заявила, що намагалася закрити справи, відкриті проти неї екс-нардепом Даниловим. ФОТО (15.11.18 11:06) «Політика України

Потерпіла від вимагання $ 150 тис. Бізнесвумен вважає, що за кримінальною справою проти неї стоїть колишній нардеп від БЮТ Віталій Данилов. Шевченківський суд Києва провів чергове засідання за обвинуваченням екс-співробітника НАБУ в підбурюванні до надання хабара та шахрайстві, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на судовий репортер .

В засіданні 14 листопада прокурор закінчив читати обвинувальний акт. Крім того, адвокат потерпілої Ольги Федорової озвучив заяву про компенсацію збитків, в якому жінка пояснює, хто, на її думку ініціював кримінальні справи проти неї.

Олександра Самкової затримали 19 травня 2017 року. Разом зі своїм спільником він нібито отримав $ 150 тис. Від підприємниці Ольги Федорової за закриття кримінального провадження. З подачі прес-секретаря генпрокурора Лариси Сарган ЗМІ тиражували новина, називаючи Самкової працівником НАБУ. Однак офіційно Самкової звільнили з НАБУ ще 27 лютого 2017 року "за станом здоров'я". У Бюро він працював заступником начальника відділу оперативно-технічного управління і мав звання полковника НАБУ. До роботи в Бюро він керував юридичним департаментом в СБУ, звідки вийшов на пенсію.

До роботи в Бюро він керував юридичним департаментом в СБУ, звідки вийшов на пенсію

З 11 квітня 2017 р Самкової працював помічником керівника групи забезпечення розробки в "Держенергонагляду" і саме поблизу цієї будівлі по вул. Дорогожицькій, поблизу місця роботи, його і затримували. На фотографії, де чоловіки поклали головою на капот з заведеним за спину руками - не "набушнік", а його спільник.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ГПУ просить Раду дозволити затримання і арешт нардепа Березкіна. ДОКУМЕНТ

Більш того, гроші обіцяли передати не в НАБУ, а співробітникам поліції і Генпрокуратури. Але про все по порядку.

У квітні 2017 року (більш точна дата слідством не встановлена) до Самкової нібито звернувся Геннадій Сорока з проханням надати консультаційну допомогу його знайомої жительці Харкова Ользі Федорової в зверненні до НАБУ з приводу дій правоохоронних органів.

Ольга Федорова є власницею торгової марки "SYMBOL", в якій працює мережа магазинів одягу на території України.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У ВСУ за Порошенка готові воювати 100 чоловік. Порошенко і Аваков переоцінюють свій вплив в ЗСУ і НГУ, - Білецький

З 2014 року по відношенню до Федорової була справа про несплату податків і фіктивне підприємництво. В одному з постанов суду йдеться про ухилення від сплати ПДВ на 3,8 млн грн. За чотири роки підозрювані у справі не з'явились. Але магазини періодично обшукували і вилучали товар, підприємці несли збитки. Федорова вважала справу сфабрикованою, а дії правоохоронців незаконними.

Сорока, як говориться в обвинувальному акті, знав про роботу Самкової в СБУ і НАБУ, але не знав про звільнення. Більш того, Сорока розповідав Федорової, що Самкової викладає детективам НАБУ.

А насправді Самкової, не маючи реальної можливості допомогти підприємниці, не будучи працівником правоохоронного органу, нібито вирішив шляхом обману заволодіти її грошима. Замість розслідування НАБУ Федорової нібито запропонували відкупитися.

Самкової вирішив залучити до реалізації свого плану Сороку, з яким Федорова мала давні довірчі відносини. Як зазначає прокурор, саме Сорока був для Федорової гарантом чесності Самкової. Суд ще нікого не допитував. Зараз з відкритих джерел поки відомо тільки, що Сорока і Федорова мають спільне підприємство "Бородянкапромхолод".

11 травня 2017 року в 21.28 вечора Самкової нібито переслав Федорової на Viber сторінки з постанови Печерського суду про надання дозволу на обшук магазину в Харкові. За версією звинувачення, рішення суду було фальшивкою. Нібито під цим номером в судовому реєстрі було зовсім інше рішення. Так написано в обвинувальному акті.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ: Співробітник Госаудітслужби затриманий на Сумщині при отриманні 5,5 тис. Грн хабара, - прокуратура. ФОТО

Однак на стадії досудового слідства було відомо, що ця постанова Самкової отримав в "WhatsApp" від абонента "Влад Харківський". Номер абонента належав адвокату з Харкова. В рішенні суду вказувався номер посвідчення адвоката. Під цим номером в реєстрі адвокатів значиться Владислав Васильєв. Це чоловік Олени Васильєвої, яка до недавнього часу була суддею Червонозаводського суду Харкова. Останнє рішення ця суддя прийняла в травні 2018 го. Сьогодні на сайті суду вона в списку суддів відсутня. Незважаючи на це, вона до цих пір не подала в НАПКА декларацію перед звільненням. Саме у справі про отримання грошей від Федорової 16 червня в приміщенні чоловіка судді проводився обшук і слідчим давався доступ до його листуванні на мобільному, планшеті і ноутбуці.

За даними слідства, після надсилання рішення Самкової дзвонив Федорової та сказав, що з його вини стався витік інформації про її поінформованості про плановані обшуках і щодо прокурора і слідчого почали службову перевірку. "Набушнік" нібито переконував жінку, що обшуки не проводяться тільки завдяки його зусиллям і особистим зв'язкам, а він не має ніякої матеріальної зацікавленості і діє на прохання Сороки, з яким перебуває в дружніх відносинах. Федорова вірила, що гроші, які вона передасть, отримають ГПУ і поліція.

Самкової нібито повідомив Федорової неправдиву інформацію, що спілкувався про закриття справи з співробітниками Генпрокуратури, а також, що може особисто звернутися до заступника голови Нацполіціі-начальнику Головного управління Нацполіціі Києва. Цю посаду з кінця 2015 року обіймає Андрій Крищенко. Федорову переконували, що інших шляхів, крім передачі хабара, немає.

14.05.2017 р за заявою Федорової УСБУ в Сумській області були внесені дані до Єдиного реєстру. Чому жінка, зареєстрована в Харкові, зверталася в СБУ саме в Сумській області? В одному з судових рішень на стадії досудового слідства зазначалося, що вона нібито в той час проживала там. Однак більш імовірним є те, що Федорова не довіряла правоохоронним структурам в Харкові, зокрема через її конфлікт з впливовим в регіоні колишнім нардепом від БЮТ Віталієм Даниловим, який має газовий бізнес (ТОВ "Сахалінське-1") з нардепом від "Народного фронту "Ігорем Котвицького, близьким до міністра МВС Арсену Авакову.

Ользі Федоровій називали суму $ 150 тис. Але між собою Самкової і Сорока на кшталт домовилися, що ГПУ і поліція отримають $ 70 тис. (По $ 35 тис.). А решту $ 80 тис. Вони поділять порівну між собою. У той же час, за версією слідства, Самкової правоохоронним органам гроші передавати взагалі не збирався, а хотів залишити собі, таким чином, обманюючи як Федорову, так і свого спільника Сороку.

16 травня Самкової зустрівся з Федоровою в ресторані "Хурма" (Київ, вул.Володимирська, 42) і нібито повідомив, що досяг домовленості з правоохоронцями. В той же день близько 17 години Самкової поблизу місця своєї роботи в "Держенергонагляду" зустрівся з Сорокою на території меморіального парку "Бабин Яр". Там вони остаточно узгодили свій план. На наступний день Самкової ще раз озвучив умови Федорової, переконавши її, що сума хабара зменшити неможливо. Гроші Федорова передала 19 травня готівкою через Сороку, залишивши пакет з $ 150 тис. На задньому сидінні його машини. Після цього Сороку затримали. "Набушніка" Самкової затримували на виході з "Держенергонагляду", де його справжнє місце роботи.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": НАБУ перевірить можливе зловживання владою Яценюком, Петренко та іншими колишніми чиновниками Кабміну

Самкової звинувачують в закінченому замаху на підбурювання до надання неправомірної вигоди посадовій особі, що займає особливо відповідальне становище, а також в шахрайстві і зловживанні довірою і недостовірним декларуванням. Виявляється, що 27.02.2017 р при звільненні з НАБУ полковник забув подати декларацію в той же день. З сайту НАПКА видно, що декларацію внесли лише 12 квітня 2017 р

Обвинувачені Самкової і Сорока провину не визнають. Вони погодилися дати суду свідчення в кінці, після встановлення всіх обставин справи.

Потерпіла Ольга Федорова крім покарання зазначених осіб хоче також моральну компенсацію. До суду вона ще жодного разу не з'являлася. Її адвокат зачитав позовну заяву. Спочатку мова йшла про 300 тис. Грн. Але пізніше підприємниця збільшила свої вимоги до 1 млн 200 тис. Грн. У той же час судовий збір було сплачено в розрахунку на меншу суму. Тому суд заяву про збільшення вимог поки повернув.

Однак цікаво інше. У позовній заяві Федорова назвала справжні, на її думку, причини кримінального переслідування стосовно неї. Нижче видання наводить уривок із заяви Федорової, яке зачитав суду адвокат:

"З 2002 по липень 2014 рр. Була приватним підприємцем, реалізувала через власні магазини брендовий одяг під торговою маркою" SYMBOL ". 2014 р стала власником торгової марки" SYMBOL "і за ліцензійними договорами цим знаком користуюся при продажу одягу іншим підприємцям.

Здійснюючи підприємницьку діяльність в 2002-2014 рр., На вимогу народного депутата України 6-7 скликань Данилова В.Б. і його товариша Кравченко С.Д. я віддавала їм грошові кошти, частина від свого доходу. Всього понад $ 800 тис. Я змушена була це робити, так як боялася останніх, адже вони були членами київської "ОПГ". З жовтня 2007 року до 2014 рік народний депутат мав ділові та корупційні відносини з керівниками правоохоронних органів. Кравченко С.Д. є спортсменом-боксером.

Більш того, Данилов В.Б. змусив мене безкоштовно одягати в магазинах "SYMBOL" його, Кравченко, членів його сім'ї та їх знайомих. За вказаний період вони отримали товар на суму понад 1 млн доларів.

30 липня 2015 р Данилов в своєму офісі в Харкові в присутності Кравченко зажадав від мене виплатити 5 млн доларів одноразово або з метою контролювати і постійно отримувати частину прибутку поставити свого наглядача над моєю діяльністю ... і над діяльністю підприємців ... Він попередив, що в іншому випадку мене і підприємців чекають величезні неприємності аж до порушення щодо мене кримінальної справи. Данилов В.Б. нагадав, що особисто підтримує дружні стосунки з міністром Аваковим і діючими народними депутатами, має вплив на посадових осіб Генеральної прокуратури ... що здатний сам вплинути на будь-яких посадових осіб МВС і ГПУ ... Загрози Данилова в мою адресу почали виконуватися з вересня 2015 року і існують по теперішній час ... Порушено щодо мене ряд кримінальних проваджень, за якими відсутня вчинення злочину. 13 жовтня 2015 р першим заступником генпрокурора безпідставно скасовано постанову про закриття кримінального провадження від 22.07.2014 ... В січні 2016 року порушено провадження за фактом незаконного зберігання зброї, яке було підкинуто і вилучена під час проведення обшуку в квартирі моєї мами .. . Ці кримінальні виробництва - тиск на мене з метою змусити виконувати вимоги Данилова, працювати на нього і платити йому гроші ... Для тиску на мене Данилов В.Б. також розшукав мого колишнього чоловіка ... який з 2015 року є громадянином Росії і велику частину часу проживає на тимчасово окупованій території АР Крим. Навесні 2016 році йому були виплачені гроші Даниловим ... На мене чиниться тиск ... у цивільних справах про розподіл майна і доходів, отриманих підприємцем в 2002-2014 рр.

у цивільних справах про розподіл майна і доходів, отриманих підприємцем в 2002-2014 рр

Після обшуків в 11 магазинах з вивіскою "SYMBOL" в січні-лютому 2016 р вилучено весь товар ... Мною було подано заяви начальнику ГСУ НПУ Вакуленко, в Генеральну прокуратуру і в НАБУ в лютому 2017 року. Лише під тиском журналістів харківська обласна прокуратура ... внесла в Єрдрей ... відомості про вчинення Даниловим і Кравченко злочинів за ч. 4 ст. 189 і ч.2 ст. 364 КК. З липня 2017 р справа не розслідується. Мені було відмовлено у визнанні мене потерпілої. Я зверталася до ГПУ і НАБУ, але мені було відмовлено в захисті моїх прав ".

Джерело: https://censor.net.ua/p3097048

Чому жінка, зареєстрована в Харкові, зверталася в СБУ саме в Сумській області?