Строительство »

Які податки платить ІП на різних режимах оподаткування

  1. Які податки потрібно платити ІП?
  2. ІП на загальному режимі
  3. ІП на спрощеній системі (ССО)
  4. ІП на вмененке (ЕНВД) або патенті
  5. Зарплатні податки і страхові внески
  6. Зведена таблиця
  7. висновок

Привіт, дорогі читачі

Привіт, дорогі читачі! У цій статті ви дізнаєтеся, які податки платить ІП на різних системах оподаткування. Стаття буде корисна починаючим підприємцям, щоб зрозуміти, що в легальному веденні бізнесу немає нічого страшного і податки в Росії прийнятні. Тож почнемо.

До речі, питання такого характеру і багато інших, бізнесмени вже давно звикли вирішувати в цьому сервісі, спробуйте, що б мінімізувати ризики і економити час.

Які податки потрібно платити ІП?

Щоб визначити які податки в бюджет треба сплатити ІП і як їх рахувати, потрібно знати яка система оподаткування ним використовується Щоб визначити які податки в бюджет треба сплатити ІП і як їх рахувати, потрібно знати яка система оподаткування ним використовується. В цілому список податків виглядає ось таким чином:

- податок з доходів відповідно до обраної схеми оподаткування;

- транспортний і земельний податки, (за умови, що ви в своєму бізнесі використовуєте автотранспорт або ділянку землі);

- страхові внески.

Податок з доходів платиться на підставі того, яку діяльність ви ведете і яку систему оподаткування ви віддали перевагу. Розберемо основні варіанти.

ІП на загальному режимі

Якщо ви залишилися на загальному режимі оподаткування і спецрежим не використовуєте, то повинні заплатити всі відповідні ОСНО податки. Загальний режим для ІП не виключає сплату деяких податків як при спрощених режимах, тому в державний бюджет доведеться перераховувати:

- ПДФО (у вигляді 13% з отриманих доходів від бізнесу);

- ПДВ (за ставкою в 18% або іншою ставкою у випадках, встановлених в НК);

Плюс до цього ІП повинен заплатити ще три податку в залежності від умов вашого бізнесу: на майно; земельну; транспортний.

Природно, сплачуються вони тільки тоді, коли ці автосредства, земля або майно потрібні підприємцю для ведення свого бізнесу.

ІП на спрощеній системі (ССО)

ІП на спрощеній системі повинен сплатити податок за ССО за відповідною ставкою в залежності від податкової бази:

- 6% від суми доходів;

- 15% з різниці «доходи мінус витрати».

ССО дає підприємцю звільнення від сплати ПДФО і ПДВ, а ось податок на майно, який зважає на кадастрової вартості вже потрібно платити.

Також рекомендую прочитати докладну статтю про спрощену систему оподаткування , Де докладно розраховується податок і дані більш докладні описи.

ІП на вмененке (ЕНВД) або патенті

ІП на вмененке повинен сплатити податок за ставкою 15% від поставлений дохід. Цей дохід, в свою чергу, дорівнює потенційної суми виручки ІП за конкретної діяльності. Розраховують його так:

ВД = Базова прибутковість х Фізичний показник х К1 х К2

Необхідні для обчислення сум податку величини базових доходностей і приймаються до розрахунку показники роботи по конкретній діяльності, що потрапляє під використання ЕНВД, наведені в НК. Розміри базової прибутковості вказуються в рублях в місячної суми. Спеціальні показники - це фізичні характеристики бізнесу ІП, що залежать від виду діяльності. Серед них можуть використовуватися: площа торгового залу, число автотранспортних засобів, число посадочних місць або просто чисельність працівників. Щоб визначити суму поставлений дохід за своєю діяльністю, потрібно знайти ці показники в таблиці, наведеної в НК.

Коефіцієнт К1 - це значення дефлятора, що встановлюється строком на рік.

Коефіцієнт К2 - коригувальний коефіцієнт базової прибутковості, встановлюється на регіональному рівні в залежності від умов бізнесу.

Якщо діяльність ІП підходить для патентного оподаткування, то він платить суму патенту. Ця сума обчислюється як 6% від суми можливого річного доходу від його виду діяльності. Величини можливого річного доходу за кожним видом діяльності встановлюються на рівні регіонів у вигляді затвердження закону.

ІП, що використовують оподаткування по ЕНВД або патенту, не платять ПДФО, ПДВ плюс податок на майно, за винятком майна, за яким податок вважається з кадастрової вартості. А ось податки на транспорт і землю платяться також, як і при ССО або ОСНО.

Важливо: ІП потрібно врахувати, що податок при спрощеній системі або загальному режимі вважається на основі фактичних сум доходів. Виходить, що якщо ІП не вів свою діяльність і дохід не отримував, то і податок платити не потрібно.

При ЕНВД і патенті податок вважається від суми можливого доходу, відповідно, заплатити ці податки доведеться навіть тоді, коли ІП свою діяльність не веде і доходу в цей період не має.

Також раджу прочитати більш детальну статтю про Єдиний податок на поставлений дохід з усіма розрахунками податків.

Зарплатні податки і страхові внески

ІП набуває статусу податкового агента, якщо наймає на роботу співробітників. У цьому випадку, він повинен перерахувати до бюджету ПДФО з їх заробітної плати в розмірі 13%. Плюс до цього, IP повинен перерахувати на своїх співробітників страхові внески згідно з поточними затверджених ставок.

Якщо ІП працює один і співробітників не має, то він зобов'язаний перерахувати страхові внески за себе. Ці суми зафіксовані законодавчо. Вони сплачуються обов'язково і не змінюються в залежності від того, веде ІП свою діяльність чи ні.

На 2017 рік зафіксовані наступні суми:

- для платежу по страхових внесках на пенсійне страхування 23 400 рублів в рік;

- для платежу по страхових внесках на медичне страхування 4 590 рублів на рік.

Ці суми діють для всіх ІП і не перераховуються в залежності від їх виручки в річному численні. У підсумку до фондів вам потрібно перерахувати 27 990 рублів одноразово або чотирма сумами - по одній раз в квартал, але строго до закінчення поточного року.

У разі, коли річний дохід ІП перевершив суму в 300 тисяч руб., То в ПФ потрібно додатково заплатити суму в розмірі 1% від величини перевищення.

Приклад: ви - індивідуальний підприємець, за рік заробили 600 тис. Рублів.

До кінця року в обов'язковому порядку ви повинні перерахувати страхові внески на відповідні види страхування: 23, 400 рублів і 4 590 рублів. Понад те, до кінця першого кварталу року, що настає за звітним, треба зробити додатковий платіж в ПФ:

(600 - 300) х 0,01 = 3 тисячі руб.

В результаті ваші внески на пенсійне страхування за підсумками року нарахують 23 400 + 3 000 = 26 400 руб. і 4 590 руб. - на медстрахування.

В цьому випадку встановлений ліміт на можливий розмір пенсійних внесків, у 2017 році він дорівнював МРОТ х 8 х 12 х 26% = 187 200 рублів.

Приклад: ваш дохід за рік налічує 20 млн рублів.

Ви заплатили 23 400 руб. на пенсійне страхування і 4 590 руб. на медичне страхування. Додатковий платіж у вигляді 1% повинен бути рівний:

(20 000 - 300) х 0,01% = 197 тис. Рублів

Але ви не повинні платити пенсійних внесків більше, ніж 187 200 руб.

В результаті 23 400 руб. ви вже заплатили, тому додатково вам потрібно перерахувати до кінця 1 кварталу наступного року в ПФ:

187 200 - 23 +400 = 163 800 руб.

Страхові внески можна врахувати при обчисленні податку. З початкової розрахованої суми податку ІП на ССО 6% або ЕНВД віднімає:

- повну суму страхових внесків на себе - якщо він не наймає працівників і працює один;

- суму страхових внесків на своїх співробітників, але не більше, ніж 50% від спочатку розрахованої суми податку - якщо він наймає співробітників.

Якщо ІП використовує ССО 15% або ОСНО, то має право врахувати страхові внески в складі своїх витрат. При патентній системі ці внески не можуть зменшити податок.

Зведена таблиця

ПодатокІП на ОСНОІП на ССОІП на ЕНВДІП на патентіПДФО

сплачує (ст. 227 НК РФ) Звільнений (ст. 346.11 НК РФ) Звільнений (ст. 346.26 НК РФ) Звільнений (ст. 346.43 НК РФ) ПДВ Платить в загальному порядку (гл. 21 НК РФ) Звільнений, крім випадків: - ввезення товарів на територію РФ;

- ПДВ за ст. 174.1 НК РФ;

- ситуацій по ст. 161 НК РФ (як податковий агент);

- при помилковому виставленні рахунку-фактури з виділенням ПДВ.

Звільнений, крім випадків: - ввезення товарів на територію РФ;

- ситуацій по ст. 161 НК РФ (як податковий агент);

- при помилковому виставленні рахунку-фактури з виділенням ПДВ.

Звільнений, крім випадків: - ввезення товарів на територію РФ;

- ПДВ за ст. 174.1 НК РФ;

- ситуацій по ст. 161 НК РФ (як податковий агент);

- при помилковому виставленні рахунку-фактури з виділенням ПДВ.

ССО

Чи не платить Платить відповідно до обраної базою оподаткування (гл. 26.2 НК РФ) Чи не платить Чи не платить ЕНВД Чи не платить Чи не платить Платить відповідно до базової прибутковістю і фізичними показниками за видами діяльності (гл. 26.3 НК РФ) Чи не платить Патент Чи не платить Чи не платить не платить платить відповідно до розмірів можливого доходу (гл. 26.5 НК РФ) Податок на майно фізичних осіб сплачує по майну, яке використовується у підприємницькій діяльності Звільнений, за винятком податку, що сплачується у відношенні об'єктів нерухомого имущ єства, податкова база по яким визначається як їх кадастрова вартість (ст. 346.11 НК РФ) Звільнений, за винятком податку, що сплачується у відношенні об'єктів нерухомого майна, податкова база по яким визначається як їх кадастрова вартість (ст. 346.26 НК РФ) Звільнений, за винятком податку, що сплачується у відношенні об'єктів нерухомого майна, податкова база по яким визначається як їх кадастрова вартість (ст. 346.43 НК РФ) податок ІП на ССО, ЕНВД, ОСНО, ПСН (Патент) Транспортний податок Платить за наявності транспортних засобів на підставі повідомлення податкового органу Земельний податок Платить за наявності ділянки на праві власності або право постійного користування. За 2014 рік становить декларацію самостійно, з 2015 року платить податок на підставі повідомлення податкового органу Страхові внески за себе Платить внески за себе у фіксованому розмірі до 31 грудня поточного року ПДФО за працівників При наявності найманих працівників виступає в якості податкового агента: утримує і перераховує до бюджет суми ПДФО із заробітної плати працівників Страхові внески за працівників При наявності найманих працівників сплачує в податкову внески по кожному працівнику виходячи із затверджених тарифних ставок

висновок

Ось ви і дізналися, які податки платить ВП. Якщо у вас є питання, питайте в коментарях! Також чекайте нових статей від Дар'ї, в яких вона розповість тонкощі систем оподаткування, як звітувати по податках ІП, куди йти, як заповнювати, скільки платити і т.д ..

Які податки потрібно платити ІП?
Які податки потрібно платити ІП?