Строительство »

"Від тебе грибами пахне": чим захопитися, щоб залишитися самотнім

Як показало наше опитування, до невинних хобі один одного подружжя ставилося толерантно, навіть якщо про себе вважають їх дурнуватими. Наприклад, якщо дружина на дозвіллі в'яже гачком або вишиває хрестиком, а чоловік випилює лобзиком або запихає в порожні пляшки паперові кораблики, сім'ї це особливо не загрожує. Напружуватися обидві сторони починають, якщо захоплення поглинає партнера цілком, дає йому нове коло спілкування, вимагає вкладення грошових коштів (або перешкоджає їх заробляння) і заважає жити партнеру - в прямому сенсі.

«Не можу, від тебе грибами пахне!»

Збір ягід і грибів для 35-річної Віри завжди був найкращим відпочинком. Чоловік її захоплення не поділяв, але взимку варення і соління дружини їв із задоволенням. Тому її поїздкам в ліс не перешкоджав, хоча і не брав участі в них.

Все змінилося восени, коли в соцмережі з'явилася спільнота грибників: в них завзяті «тихі мисливці» ділилися своїми успіхами і заповітними місцями, викладали фотки трофеїв, обмінювалися порадами. Прямо клуб за інтересами - і Віра захопилася.

- Прийде з роботи - і відразу гульк в ноутбук свої грибні справи обговорювати, - роздратовано скаржиться Верин чоловік, 39-річний Сергій. - Я думав, сезон закінчиться - і ця зграя грибників теж затихне. Але не тут-то було! Все труть, як банки краще закрутити, сушити або морозити, де зберігати, що з цього готувати ... І головне - мужики там пасуться! Їм-то це навіщо ?!

Спочатку сама Віра на відкритий конфлікт з чоловіком не йшла:

- Я-то його ніколи не тягла в ліс, він спокійно мене відпускав одну. Але як тільки у мене однодумці з'явилися, його відразу ревнощі охопила! Я вважаю, що це він просто з шкідливості! Я ж не ревную його до компанії, з якою він в футбол три рази в тиждень грає з подальшою лазнею. Чому я хобі чоловіка повинна поважати, а він моє - ні ?!

Дальше більше. Із завершенням сезону «грибний клуб» не тільки не розвалився, але зміцнів і перетворився мало не в шлюбне агентство.

- У мене стільки самотніх подруг, і ми часто обговорюємо, що всі нормальні мужики давно розібрані, - ділиться Віра. - А серед членів грибного клубу виявилося повно холостяків! Хто ще не одружився, хто вже розлучився, але всі хлопці порядні. Живуть собі, по гриби ходять і теж впевнені, що всі нормальні жінки давно розібрані.

Віра розповідає, що в жовтні грибники вперше разом зібралися в пабі. Усім сподобалося, і тепер вони збираються там щочетверга після роботи.

- Все чудово, ще б чоловік настрій не псував ... - злиться Віра. - Таке відчуття, що йому завидно, що у мене з'явилося оточення, якому я цікава. Між нами - він уже два місяці зі мною не спить. Каже: «Фу, не можу, від тебе грибами пахне!» Я розумію, що він мене відвадити хоче від грибний компанії. Але не таким же мерзенним способом! Я тепер теж йому про подружній борг не нагадую. А полізе - скажу, що від нього футбольної роздягальнею смердить.

- Може, він просто ревнує? Взяла б його з собою на ваші грибні посиденьки.

- Так кілька разів кликала! А він: «Не піду, ще мухоморами нагодуйте!» Ну я його більше і не кличу. Сама мовчки йду, і все. А він мені вже і розлученням загрожує.

- Невже гриби тобі дорожче, ніж чоловік ?!

- Чи не гриби, - в очах Віри з'являється загадковий блиск. - Мені там один грибник подобається - розведений, забезпечений. Поки нічого серйозного, але мені здається, що він на мене по-особливому дивиться ... Я тепер зрозуміла, що спільні інтереси у чоловіка і жінки - це головне!

удав весілля

Дружину 52-річного Степана Івановича виводить з себе, що чоловік віддається своєму захопленню на їх загальної житлоплощі, ніж заважає їй жити.

- Степан - кадровий військовий, на пенсії охоронцем в банк влаштувався, - пояснює його дружина Раїса. - Я його люблю, 30 років разом як-ніяк! Але, боюся, Гоша все це зруйнує!

- Ваш чоловік завів собі Гошу ?!

- Саме так! У Степана кращий друг служив в Південній Америці, а повернувшись, через півроку помер - серце. А в одного цей самий Гоша залишився - удав, в Венесуелі хтось йому подарував. Вдова і діти навідріз відмовилися цього Гошу у себе залишити. І Степан притягнув удава до нас в квартиру.

Новий член сім'ї змінив звичний уклад в сім'ї. У довжину Гоша 3 метра, важить близько 30 кг, проживає в тераріумі 2х2 метра, харчується живими гризунами, птахами і ящірками, яких треба купувати для нього на пташиному ринку. З квітня по серпень Гоша хоче любові і потребує подрузі з удавом племені. В іншому випадку він захворіє - і його доведеться лікувати.

- А лікувати його дорого і, м'яко кажучи, неприємно, - зітхає Раїса. - Ось ви можете собі уявити, як удава знудило? А я можу. Тераріум треба прибирати, а гидоту, яку він жере, - купувати, тягти в будинок і власноруч кидати йому на поталу! А вже скільки грошей угробити на обладнання тераріуму! Плазуна подавай ізольований обігрівач, що управляється з пульта, і датчики температури і вологості, щоб змеюка ненароком не висохла. Якщо в тераріумі, не дай бог, температура перевищить +35 або опуститься нижче +24, у нас вдома скандал, тому що Гоша може застудитися чи перегрітися. Якось влітку я закрутилася і забула про погоду в будинку у гада. Стьопа прийшов з роботи, а там +42. Чоловік так кричав, що я до сусідки втекла. Приходжу через годину, відкриваю холодильник, а звідти Гоша мені прямо на голову вивалюється! Уявіть собі, що на вас падає холодна, слизька триметрова гадина! Я трохи від жаху не вмерла! Виявляється, Степан його туди охолодитися поклав!

Раїса скаржиться, що з моменту появи в їхньому будинку Гоші чоловік частенько підвищує на неї голос, зате про Гошу говорить виключно в солоденькі, зменшувально-пестливих тоні: «Ну повзи-повзи до мене, голубчику!» Або «Де мій любий, хто у нас зараз з'їсть пташку, ам! »Особливо огидно Раїсі, коли Степан каже« ми »- про себе з удавом:« Ось ми з тобою, Гошка, як по весні одружуємося! »А її довів до відома, що в квітні має намір придбати для Гоші самочку.

- А я в Інтернеті почитала, що самки удава ще більші за самців, в неволі і на хорошому харчуванні досягають 4,5 метра в довжину і 45 кг живої ваги! І в один тераріум удава з зашморгом селити не можна - зжеруть один одного в першу ж ніч. А це означає, що другий тераріум доведеться купувати з усіма прибамбасами ... Інтернет говорить, що спаровуються удави з квітня по серпень, для чого їм потрібно створити умови - місце для зустрічей, здорове харчування, вологий напівтемрява. Вагітність у самки триває 100-120 днів, а потім на світ одразу з'являється купа нових удавів. Удави яйцеживородні: яйця заховані в тілі самки, а назовні вилуплюються вже сформувалися дитинчата. А у нас квартира всього 44 метри! Я як в розумі розділила наш метраж на довжину удавів і на площу їх тераріумів, так і сказала Степану: «Або удав самка, або я!»

У Степана ще є час подумати до квітня. Але Раїса налаштована рішуче, і її можна зрозуміти. Пам'ять одного і довга подружнє життя - це, без сумніву, прекрасно. Але коли у тебе під боком день за днем ​​живцем пожирають гризунів і ящірок, принесених тобою в сумці, а ночами зловісно шелестять зміїною шкірою, намагаючись вибратися з тераріуму, мимоволі задумаєшся - що тобі дорожче?

Як показало наше опитування, до невинних хобі один одного подружжя ставилося толерантно, навіть якщо про себе вважають їх дурнуватими

фото: З особистого архіву

Заслужений артист РФ Валерій Струков виходить в астрал, щоб складати пісні.

Карти, гроші, два стволи і симпатичного привида

Валерія Струкова називають «людина-оркестр», він заслужений артист Росії, автор і виконавець безлічі хітів. Але це його робота, а хобі - езотерика. Цього хобі поки не винесла жодна подруга зірки, включаючи законну дружину, і Валерій донині вільний і відкритий для нових романтичних відносин. За умови, що кохана прийме його таким, як є.

- Я вирощую вдома спеціальні рослини - екзотичні дерева і чагарники, оранжерея займає більшу частину мого житла. Ще я розводжу тотемний тварин - священних котів і псів. У певні години я виходжу в астрал і спілкуюся з вищими силами, в ці періоди мене ні в якому разі не можна виводити з трансу. У цей момент я чую музику і слова своїх майбутніх пісень. Я творю лише в стані медитації, це моя особливість. Наприклад, моя пісня «Ангел і Демон» народилася, коли я побачив їх обох.

- А ваші улюблені не витримували саме вашого творчого трансу?

- Жінкам подавай звичайного композитора і співака: щоб гроші заробляти «чосом», а складав у вільний від світських тусовок час, де його супутниця буде вигулювати подаровані їм діаманти. Моє захоплення нічний полюванням вони теж не поділяли, і плювати їм було, що вона мене надихає.

- І на кого ви полюєте ночами?

- На привидів. Привиди є в кожному будинку, тільки ми їх не бачимо. Але в закритих на ніч закладах камери відеоспостереження їх фіксують. А своїх домашніх привидів кожен може при бажанні сфотографувати. Треба тільки взяти хорошу «цифру», встати о 3 годині ночі і клацати по всіх темних кутках. У мене цілий альбом з портретами моїх улюблених привидів.

- Може, ваші дами серця просто їх боялися?

- У мене симпатичні привиди! Та нікого вони не боялися, просто хотіли, щоб я не «дурня клеїв», а гастролював і заробляв - і побільше! Мені одна так і заявила: «А мені-то що з твоїх примар ?! От якби їх фото хоча б продавалися ... »

* * *

Опитування показує, що хобі, руйнують сім'ю, - зовсім не рідкість і у них є виражені статеві ознаки. Серед жінок частіше зустрічаються шалені котолюба і / або собачники, що присвячують весь свій вільний час турботі про вихованців, їх лікування / навчання і тусовок в тематичних спільнотах. Від однієї дами чоловік пішов, коли вона завела 7-го кота. Але на той момент грань, мабуть, була пройдена і кішки стали жінці дорожче, ніж чоловік. Тепер у неї вдома 18 котів, і про катастрофу сім'ї вона не шкодує. Відразу після повального «окошачіванія» і «особачіванія» в списку ненависних для чоловіків жіночих хобі слід нестримне колекціонування прикрас / ганчірок / предметів побуту, що пожирає левову частку жіночого часу і чоловічого заробітку.

Чоловіки рідше божеволіють по домашнім вихованцям, але якщо вже це відбувається, то місце дружини в серці глави сім'ї частіше займають змії, рептилії або рідкісні хижаки. Один мисливствознавець, наприклад, їдучи з Півночі, захопив з собою подарованого йому ведмедика і вирощував його в московській квартирі. Мишка виріс і поступово вижив з будинку спочатку тещу з тестем, а потім і дружину з дітьми. Але глава сім'ї так полюбив вихованця, що навіть не міг повірити, що домочадці його всерйоз бояться.

Інші чоловічих хобі, від яких тікають дружини, діляться на три групи:

1) екстремальний спорт (дорого, небезпечно, і дружину не беруть з собою, тому одного разу їй набридає сидіти вдома одній і трястися за милого і за сімейний бюджет);

2) азартні ігри (карти, казино, тоталізатори і все, що поглинає чоловікову зарплату);

3) зброя (будь то полювання, стрільбища, конструювання або колекціонування, багатьом жінкам не до душі сусідство з пристроями, що несуть смерть, а вже тим більше захоплення ними чоловіка, який поруч).

Як же бути, якщо у коханої половини з'являється хобі, несумісне з нашим розумінням спільного щастя?

- Коріння будь-якого, навіть самого дивного на перший погляд захоплення лежать в реальних проблемах людини, від яких він намагається за допомогою цього хобі відволіктися, - впевнена лайф-коуч Лорелла Гальцова. - В основі «нормальних» - помірних захоплень, які не дратують партнерів, зазвичай лежить потреба в спілкуванні і самовираженні в колі за інтересами (активні хобі в команді однодумців) або, навпаки, в самоті і заспокоєнні нервів за допомогою улюбленого заняття (вишивання, малювання та інші «тихі» хобі). А надмірне захоплення чим-небудь, яке і насторожує подружжя, - завжди сигнал, що сімейний човен втрачає рівновагу. Наприклад, гіпертрофоване «посвячення себе» домашнім улюбленцям властиво або бездітним жінкам, або людям обох статей, яким не вистачає тепла будинки, в сім'ї. Нав'язлива пристрасть до збирання, особливо коли воно не має практичного сенсу - будь то гриби, марки, монети або діаманти, - говорить про те, що «збирач» підсвідомо відчуває хиткість свого становища і вразливість тилу. До зброї (полювати, колекціонувати, палити в тирі) неусвідомлено тягнуться ті чоловіки (і рідше жінки), які в силу якихось обставин змушені придушувати свою агресію. Надміру захоплені екстремальними видами спорту ті представники обох статей, кому не вистачає визнання і захоплення в соціумі. Хижаків зазвичай заводять ті, хто відчуває підсвідомий страх перед партнером або його ріднею, - частіше чоловіки, рідше жінки. А ось тяга до рептилій і іншим холоднокровним живність у обох статей - найвірніший ознака охолодження до партнера (це питання окремо вивчався заокеанськими психологами і показав однозначний результат). Але які б не були поважні причини, людина, орієнтований на сім'ю, повинен розуміти, що хобі не може бути дорожче спокою і щастя близьких. Тому свої претензії до захоплення партнера треба спокійно обговорювати, маючи на увазі не ультиматум на кшталт «чи твоє хобі, або я», а пошук консенсусу. Розумні люди завжди знайдуть компроміс, так само як і не стануть чіплятися до захоплення партнера просто з шкідливості. Іноді буває корисно подивитися на хобі коханого (коханої) під іншим кутом і спробувати розділити його (її) хобі, зробивши його сімейним захопленням. Наприклад, разом ходити по гриби, розводити удавів, полювати на привидів. Ну а якщо у вас, припустимо, алергія на кішок, а ваша половина безапеляційно заявляє, що зі своїми 17 котами не розлучиться ні за що, краще розлучитися з такою половиною, поки не пізно.

Найкраще в "МК" - в короткій вечірньої розсилці: підпишіться на наш канал в Telegram

Їм-то це навіщо ?
Чому я хобі чоловіка повинна поважати, а він моє - ні ?
Може, він просто ревнує?
Невже гриби тобі дорожче, ніж чоловік ?
Ваш чоловік завів собі Гошу ?
Ось ви можете собі уявити, як удава знудило?
А ваші улюблені не витримували саме вашого творчого трансу?
І на кого ви полюєте ночами?
Може, ваші дами серця просто їх боялися?