Строительство »

Переклад з дачних, садових або сільськогосподарських земель СНТ в ділянку під землі ІЖС

 1. Що таке землі ІЖС і сільгосппризначення?
 2. Для чого може знадобитися переклад статусу землі?
 3. Куди звернутися?
 4. Які документи потрібні?
 5. Покрокова інструкція щодо переведення землі
 6. Можливі складності при перекладі
 7. Відео: Переклад землі в іншу категорію більше не актуальне

Бажання мати власний заміський будинок спонукає громадян здобувати  земельні ділянки  для будівництва такого Бажання мати власний заміський будинок спонукає громадян здобувати земельні ділянки для будівництва такого. При цьому пріоритет найчастіше віддається більш дешевим варіантам.

На жаль, не всі покупці знають, що побудувати капітальну будівлю годі й на будь-якій землі. А хитрі продавці не прагнуть роз'яснювати всі нюанси землекористування.

У підсумку, людина стає власником земельного наділу, але побудувати нічого не може, так як земля відноситься до земель сільгосппризначення. Що робити в такому випадку, як зробити переклад ділянки землі з сільськогосподарського призначення в ІЖС ?

Що таке землі ІЖС і сільгосппризначення?

До  землям ІЖС  належать земельні ділянки, що знаходяться в межах населених пунктів або мають з такими спільні кордони До землям ІЖС належать земельні ділянки, що знаходяться в межах населених пунктів або мають з такими спільні кордони.

На даній території дозволяється будувати капітальні житлові будинки.

Однак будівництво будинку дозволена лише після отримання дозволу від архітектурного відділу і узгодження проекту з місцевими адміністративними органами. Зведений об'єкт вимагає введення в експлуатацію і фіксації прав власності.

Землі сільгосппризначення розташовані за межами поселень. Призначаються вони для вирощування сільськогосподарської продукції, ведення підсобного господарства і будівель, необхідних для зберігання, переробки і виробництва сільгосппродукції.

Для чого може знадобитися переклад статусу землі?

Володіння земельною ділянкою сільськогосподарського призначення дозволяє використовувати його тільки для сільського господарства. Такі ділянки можуть використовуватися для ведення особистого підсобного господарства з правом або без права забудови.

Так на ділянках, призначених для садівництва чи селянсько-фермерського господарства, дозволяється зводити підсобні приміщення або житловий будинок.

Однак оформити прописку в такій будові досить важко Однак оформити прописку в такій будові досить важко.

А при реєстрації права власності, якщо таке допускається, будівля буде вважатися «дачним будиночком» незалежно від його масштабності, що істотно знижує його вартість.

Переклад ділянки землі з сельзхозназначенія в ІЖС на увазі виконання процедури, результатом якої стане внесення землі сільгосппризначення в межі населеного пункту, в відповідну функціональну зону генерального плану.

Зміна призначення землі дозволить побудувати капітальну будівлю, зареєструвати права власності на нього і оформити постійну реєстрацію.

Переклад дачної ділянки під ІЖС регламентують два основних нормативно-правові акти:

 • Федеральний Закон від 5.01.2005 «Про переведення земель або земельних ділянок з однієї категорії в іншу»;
 • Земельний Кодекс РФ.

З 2008 року процес зміни категорії земель безкоштовний, хоча і вимагає значних витрат часу. Проте, існуюча негласна практика показує, що в деяких випадках може вимагатися оплата за переклад.

Вимога платежів обґрунтовується підвищенням вартості землі при зміні її категорії з сільгосппризначення на ІЖС. Однак законом ніякої оплати або відшкодування суми різниці не передбачено.

Куди звернутися?

Згідно з Федеральним Законом №172, рішення про зміну категорії землі і дозволеного використання приймається Адміністрацією суб'єкта РФ Згідно з Федеральним Законом №172, рішення про зміну категорії землі і дозволеного використання приймається Адміністрацією суб'єкта РФ.

Однак, в першу чергу, потрібно виконати місцеві муніципальні органи і отримання їх згоди на розширення меж населеного пункту.

При отриманні такого суб'єкт РФ може змінити приналежність землі сільгосппризначення на ІЖС.

Ще одним важливим нюансом є те, що подати прохання про зміну категорії землі має право тільки її власник.

При частковому володінні землею сільгосппризначення будуть потрібні персональні клопотання від кожного з власників.

Які документи потрібні?

Для подачі клопотання про зміну категорії землі будуть потрібні наступні документи:

 • кадастровий паспорт ділянки або офіційна виписка відомостей про земельну ділянку з державного кадастру нерухомості;
 • копія паспорта для фізичної особи або виписка з ЕГЮЛ або ЕГРІП - для особи юридичної;
 • виписка з ЕГРП , Що підтверджує права на дану ділянку землі;
 • згода власника землі на зміну поточної категорії ділянки землі.

Покрокова інструкція щодо переведення землі

Процедура подачі клопотання про переведення земельної ділянки з однієї категорії в іншу регулюється Федеральним Законом №172 від 21.12.2004 і складається з двох основних етапів.

Подача клопотання Подача клопотання. Оне подається до органів місцевого самоврядування або до виконавчих державні органи, при цьому в проханні потрібно вказати:

Також до клопотання докладають всі необхідні документи (зазначені вище).

Розгляд клопотання. В процесі розгляду цього клопотання буде винесено рішення про можливість зміни категорії землі. Результатом стане видача акту про переведення землі сільгосппризначення в ІЖС або відмову в перекладі.

Рішення виноситься протягом двох місяців з моменту подачі клопотання, при цьому подавець отримує відповідь протягом 14 днів з моменту його прийняття.

Можливі складності при перекладі

При перекладі ділянки землі з СНТ в ІЖС ви можете зіткнутися з деякими труднощами, пов'язаними як із збиранням необхідних документів так і в процесі процедури переоформлення.

Для зміни категорії землі потрібно відповідність ряду значущих умов, так:

Таким чином, якщо земельна ділянка знаходиться далеко від меж населеного пункту, то перевести його в категорію ІЖС попросту неможливо.

Якщо земельну ділянку сільськогосподарського призначення вже внесений до межі поселення відповідно до генерального плану, то змінити його категорію буде нескладно. При обліку, що використання землі під ІЖС який суперечить основним видам використання функціональної зони згідно з генеральним планом.

Здійснити переклад в вищевказаному випадку можна надіславши заяву.

Якщо ж ІЖС як планований вид використання розглядається для даної ділянки в якості умовно-дозволеного виду, може знадобитися проведення громадських слухань з обґрунтуванням вагомих причин для зміни категорії.

Варто сказати, що не завжди потрібен переклад садової ділянки сільгосппризначення під ІЖС. Іноді достатньо змінити вид дозволеного використання . Наприклад, на такий як «для дачного будівництва», якщо основна мета перекладу полягає в необхідності будівництва капітального будинку.

Відео: Переклад землі в іншу категорію більше не актуальне

У відеосюжеті розповідається про законопроект, який може істотно спростити існуючу в Росії систему категорій земель за їх цільовим призначенням.

Розповідається, як пропонується тепер поділяти землі і як в зв'язку з новим розподілом буде здійснюватися реєстрація ділянок та будівель на них. Говориться і про дозволених формах користування землею, які будуть доступні власникам ділянок.

Що таке землі ІЖС і сільгосппризначення?
Для чого може знадобитися переклад статусу землі?
Куди звернутися?
Які документи потрібні?
Що таке землі ІЖС і сільгосппризначення?
Для чого може знадобитися переклад статусу землі?
Куди звернутися?
Які документи потрібні?