Строительство »

Оформлення будинку у власність - як оформити будинок на ділянці

 1. 1. Для чого оформляти будинок у власність і коли це необхідно?
 2. приклад
 3. 2. Скільки коштує оформлення будинку у власність
 4. 3. Як оформити будинок у власність - 5 простих кроків
 5. Крок 1. Збираємо документи
 6. Крок 2. Звертаємося до служби державної реєстрації за місцем проживання
 7. Крок 3. Оплачуємо держмито
 8. Крок 4. Отримуємо розписку про прийом документів
 9. Крок 5. Отримуємо свідоцтво про реєстрацію
 10. 4. Допомога в оформленні будинку у власність - огляд ТОП-3 компаній з надання послуг
 11. 1) Правознавець
 12. 2) Віта-Хауз
 13. 3) Мосземком
 14. 5. Як прискорити оформлення приватного будинку у власність - 3 корисних ради
 15. Рада 1. Користуйтеся послугами компаній-посередників
 16. Порада 2. Подавайте заявку на отримання свідоцтва через Інтернет
 17. Порада 3. Вкажіть необхідність термінового отримання свідоцтва в заяві
 18. 6. Висновок

Сколько стоит оформление дачного будинку на земельній ділянці? Як оформити приватний будинок у власність? Де замовити послуги по оформленню будинку в СНТ у власність?

Добрий день, шановні читачі журналу «ХітёрБобёр». З вами Валерій Чемакіна - консультант з правових питань.

Ви вирішили побудувати заміський котедж або дачу на своїй земельній ділянці, але не знаєте з чого почати і як здійснити оформлення будинку у власність? Не біда. Якщо заздалегідь ознайомитися з правилами оформлення права власності на заміський будинок, то все пройде гладко.

Дочитавши матеріал до кінця, ви будете добре розуміти, як це робиться. В кінці статті я дам огляд 3 компаній, які надають послуги з оформлення заміського будинку у власність.

В кінці статті я дам огляд 3 компаній, які надають послуги з оформлення заміського будинку у власність

1. Для чого оформляти будинок у власність і коли це необхідно?

Якщо у вас є земельна ділянка, і ви вирішили побудувати на ньому якесь будова, то не поспішайте це робити. Спочатку ознайомитеся з юридичною стороною даного питання.

Справа в тому, що дуже багато залежить від категорії землі, на якій ви збираєтеся будуватися. Якщо це садову ділянку, то для зведення на ній об'єкта не потрібно дозволу на будівництво. Оформлення будинку на садовій ділянці у власність теж не обов'язково, хоча бажано.

При зведенні нерухомості на земельній ділянці, призначеній під індивідуальне будівництво, потрібно спочатку отримати дозвіл на це в місцевих органах влади. Оформити побудований житловий будинок у власність - обов'язок забудовника.

Юридично будови не існує, якщо воно не внесено до єдиного державного реєстру нерухомості (ЕГРН). Тому такий будинок ви не зможете продати, обміняти, подарувати, залишити в спадок своїм дітям. Росреестр - той державний орган, який займається адмініструванням ЕГРН. Саме туди варто звертатися для оформлення нерухомості .

приклад

Один з моїх знайомих «успадкував» будинок в селі. Його померлий дідусь прожив там усе своє свідоме життя, але так і не оформив ділянку та будівлі у власність. Будиночок був не дуже великий, та ще й старий.

Проте, знайшлися люди, які хотіли його купити. Однак знайомий не зміг укласти з ними угоду купівлі-продажу, оскільки ніяких документів на будову у нього не було.

В результаті довелося починати все з нуля: шукати свідків, піднімати будинкові книги, архівні дані. Тільки це дозволило узаконити ділянку і будиночок. В результаті виручених від продажу грошей ледь вистачило для покриття витрат.

Додам, що переоформляти власність потрібно також при зведенні прибудови до приватного будинку і в разі його реконструкції. Крім того, реєстрації підлягають не тільки нові будинки, а й придбана стара нерухомість.

2. Скільки коштує оформлення будинку у власність

Відповісти на це питання однозначно досить складно. Справа в тому, що вартість оформлення нового будинку у власність залежить від багатьох факторів. Це не тільки держмито, а й супутні витрати на різні юридично значимі дії.

Фактори, що впливають на оформлення новозбудованого будинку у власність:

 • категорія земельної ділянки;
 • наявність або відсутність необхідності проведення роботи з боку БТІ;
 • оформлений чи ні земельну ділянку належним чином.

Тепер докладніше поясню, як ці фактори впливають на вартість. Так як при будівництві дачі на території садового товариства не потрібне проведення замірів, не потрібен технічний паспорт, кадастровий план на будову, то витрачатися на послуги БТІ не потрібно. Держмито за оформлення дачного будинку у власність значно менше, ніж за реєстрацію повноцінного житла.

Якщо до початку будівництва не було проведено оформлення землі у власність (Про порядок цієї процедури читайте в нашій окремій статті), то доведеться витратити гроші ще й на це. Виклик кадастрових інженерів для проведення межування обійдеться досить дорого.

3. Як оформити будинок у власність - 5 простих кроків

Порядок оформлення будинку у власність залежить від його виду. Набагато простіше зареєструвати дачу, ніж повноцінний заміський будинок. Далі ми розберемо різні випадки більш докладно і поетапно.

Інформація буде особливо актуальна для тих, хто бажає самостійно зайнятися оформленням будинку у власність, наприклад, через Багатофункціональний центр (МФЦ), фахівці якого допомагають провести будь-які операції з нерухомістю .

Крок 1. Збираємо документи

Сьогодні багато хто воліє будувати житлові будинки для постійного проживання на дачних ділянках не тільки тому що це дешево, але й через те, що оформити такий будиночок у власність набагато простіше.

Буде потрібно набагато менше документів, і не потрібні ніякі узгодження з органами в муніципалітеті. Особливо це стосується тих, хто оформляє власність на будинок по дачної амністії.

Документи для реєстрації дачі:

 • паспорт;
 • квитанція або чек про оплату держмита;
 • документи на ділянку;
 • особлива декларація при спрощеному оформленні дачного будинку у власність.

Витребування інших документів при оформленні угод з нерухомістю і реєстраційні дії можливо тільки при виникненні будь-яких сумнівів у юридичній чистоті будинку у реєстратора.

Документи для оформлення житлового будинку у власність:

 • договір купівлі-продажу або інший документ, що підтверджує перехід до вас права власності;
 • дозвіл на будівництво;
 • технічний паспорт на будинок;
 • кадастровий паспорт на ділянку і всі будівлі;
 • власний паспорт;
 • наявні розпорядчі документи органів місцевого самоврядування на оренду земельної ділянки;
 • документи, що підтверджують право власності на землю;
 • чек або квитанція про оплату держмито.

Врахуйте, якщо ваш земельну ділянку до будівництва будинку не була зареєстрована в Росреестра, то реєструвати його будуть разом з будинком. У цьому випадку документи потрібно буде зібрати і на нього. Якщо об'єкт був придбаний, то знадобиться ще й оформлене раніше свідоцтво на право власності на будинок колишнього господаря.

Крок 2. Звертаємося до служби державної реєстрації за місцем проживання

Після того як ви зберете всі документи, потрібно піти в Росреестр або МФЦ. Це саме ті установи, в яких згідно із законом можна здати документи на реєстрацію нерухомості.

Якому з них віддати перевагу, вибирати вам. Однак скажу, що контакти з МФЦ більш комфортні, так як в цих центрах створені всі умови для якісного надання державних послуг.

Однак скажу, що контакти з МФЦ більш комфортні, так як в цих центрах створені всі умови для якісного надання державних послуг

Врахуйте, що перед відвідуванням цих установ в деяких випадках необхідно звернутися до нотаріуса:

 • при оформленні у власність будинку, що дістався у спадок;
 • якщо ви оформляєте будинок, який раніше знаходився в частковій власності.

У зазначених випадках до пакету документів треба долучити договір, завірений нотаріусом, або свідоцтво про спадщину.

Крок 3. Оплачуємо держмито

Оплата держмита - справа нехитра. Необхідну суму вносимо в касі будь-якого банку за наявними реквізитами або самостійно в терміналах самообслуговування.

До слова, в приміщенні МФЦ завжди є такий термінал, а співробітник надасть допомогу кожному, хто не знає, як справлятися з цією технікою. До пакету документів залучаємо копію квитанції або чека, а не оригінал.

Крок 4. Отримуємо розписку про прийом документів

В який був орган ви не звернулися, після прийому і перевірки всього пакету документів буде видана розписка із зазначенням дати отримання результату. Крім того, в ній ви знайдете номер заявки. Він потрібен для перевірки поточного статусу виконання вашого запиту на сайті Росреестра або МФЦ.

Відповім відразу, що терміни оформлення будинку у власність залежать від того, куди ви подали документи. У МФЦ доведеться почекати на 2 дні довше. Терміни залежать також від способу укладення договору купівлі-продажу. Якщо ви робили його у нотаріуса, то після здачі документів в Росреестр результат отримаєте через 3 дня. У загальному випадку на це піде 7 днів, а в МФЦ - 9 днів.

Крок 5. Отримуємо свідоцтво про реєстрацію

Новий закон, який вступив в дію з січня 2017 року, повністю скасував свідоцтва про право власності. Тепер вони дійсно не потрібні. Справа в тому, що вся нерухомість реєструється в ЕГРН. Будь-який бажаючий отримує інформацію через це реєстру. Тому необхідність в різнокольорових дорогих для бюджету папірцях повністю відпала.

сьогодні оформлення права власності - це зміна відомостей про власника в ЕГРН або внесення інформації про новий об'єкт в разі оформлення щойно збудованого або недобудованого будинку у власність. Тому на руки вам видадуть тільки виписку з ЕГРН з вашим прізвищем.

4. Допомога в оформленні будинку у власність - огляд ТОП-3 компаній з надання послуг

Якщо ви принципово не хочете ходити по державних установах, збирати документи, возитися з межування і кадастровим урахуванням, скористайтеся допомогою з боку комерційних організацій.

Сьогодні знайти фірму, що надає подібні послуги, не так вже й складно. Єдине що потрібно, це написати довіреність на оформлення будинку у власність у нотаріуса на представника такої організації. Пропоную вам огляд 3 компаній, які, на мою думку, мають непоганий досвід в таких питаннях.

1) Правознавець

Припустимо, що ви готові самостійно подати документи в Росреестр, але не знаєте, як це зробити і які документи потрібні в вашому конкретному випадку Припустимо, що ви готові самостійно подати документи в Росреестр, але не знаєте, як це зробити і які документи потрібні в вашому конкретному випадку. Я рекомендую вам звернутися в компанію Правознавець. Це фірма надає консультаційні юридичні послуги через інтернет і навіть по телефону.

Вам не потрібно навіть нікуди ходити. Досить відвідати однойменний сайт, записати в форму зворотного зв'язку вашу проблему з подробицями і дочекатися відповіді. Якщо ви заплатите невелику суму, близько 700 - 800 руб., То вам буде надано докладну відповідь з покроковою інструкцією. Безкоштовно дається загальна інформація.

Це допоможе самостійно виконати всі необхідні дії, які не витрачаючись на послуги юристів по нерухомості . Про це читайте в нашій тематичній статті.

Фахівці ресурсу в курсі всіх змін в правилах оформлення будинку у власність, тому дадуть вам найактуальнішу інформацію. При необхідності через цю ж форму можна найняти в правознавці юриста для збору документів та інших дій в своєму місті.

2) Віта-Хауз

Ця компанія займається юридичними питаннями в сфері приватного житлового будівництва Ця компанія займається юридичними питаннями в сфері приватного житлового будівництва. У ній працюють не тільки юристи, а й фахівці в області кадастру, геодезії, картографії. Всі вони в комплексі готові надати послуги з оформлення будинку та земельної ділянки у власність клієнта.

Вартість послуг по підготовки всієї документації становить 33500 руб. Якщо до цього додати ще й оформлення права власності, то сума збільшиться до 40350 руб. Погодьтеся, це не так і багато, особливо при відсутності документів на ділянку і будинок.

Послуги компанії:

Крім того, фахівці компанії допоможуть узаконити об'єкти будівництва в рамках дачної амністії, яка діє до 1 березня 2018 року, і нададуть послугу з оформлення квартири у власність в новобудові . Про неї читайте в нашій спеціальній статті.

3) Мосземком

Вартість оформлення будинку в цій компанії починається від 20 тис Вартість оформлення будинку в цій компанії починається від 20 тис. Рулів, що набагато нижче, ніж у конкурентів. При цьому спектр послуг досить широкий. При зверненні ви отримаєте первинну консультацію експерта в галузі житлового права, з яким обговоріть всі нюанси. Він же вам озвучить остаточну вартість послуги.

Після цього можна укласти договір і підготувати нотаріальну довіреність на одного з юристів компанії. Фахівці проведуть всі необхідні роботи - як юридичного плану, так і чисто технічного. Результатом надання послуги буде отримання вами виписки з ЕГРН, в якій знайдете своє прізвище в графі «власник».

Тут пропоную подивитися відео про реальний випадку оформлення будинку зі слів звичайної людини.

5. Як прискорити оформлення приватного будинку у власність - 3 корисних ради

Чинне законодавство і так встановило дуже короткі терміни реєстрації об'єктів нерухомості. Однак, щоб самому не затягнути цю справу, потрібно дотримуватися деяких правил. Спочатку визначитеся, чи маєте ви право на яке-небудь поблажливість.

Сьогодні для деяких категорій громадян існує програми, за якими будинку оформляються у власність на пільгових умовах. Щоб дізнатися про них, звертайтеся департамент майна в своїх муніципальних структурах. Фахівці, які займаються цим питанням, допоможуть вам швидко і без проблем оформити всі документи.

Рада 1. Користуйтеся послугами компаній-посередників

Значно прискорить процес збору документів ваше звернення в компанію, яка надає посередницькі послуги при реєстрації власності.

Маючи багатий досвід у цій справі, фахівці проведуть всю процедуру набагато швидше ніж ви самі. Звернення в юридичну фірму гарантує, що вам не відмовлять в реєстрації, так як всі документи будуть перевірені, а в разі невідповідності - виправлені.

Порада 2. Подавайте заявку на отримання свідоцтва через Інтернет

Прекрасна можливість заощадити час - подати документи на реєстрацію через сайт держпослуг. Для цього потрібно зареєструватися на ньому і пройти авторизацію в одному з центрів, що засвідчують. Документи, що надійшли через портал держпослуг, в Росреестра обробляються в першу чергу.

Термін виконання таких заявок становить всього один день. Крім того, результат вам буде виданий відразу ж при явці в Росреестр. Точно також можна оформити право власності на квартиру , А не тільки на будинок.

Порада 3. Вкажіть необхідність термінового отримання свідоцтва в заяві

Ще одна можливість прискорити процес реєстрації - це показати необхідність термінового виконання запиту при зверненні. Швидше за все, вам підуть назустріч, але при цьому збільшиться сума держмита. Ситуації, коли зареєструвати нерухомість потрібно дуже швидко, нерідкі, тому знайте про можливість прискорити цей процес.

6. Висновок

Сподіваюся, що оформлення будинку у власність після прочитаного не складе для вас великих труднощів.

Бажаю всього самого найкращого, щоб нерухомість радувала вас і не доставляла ніяких незручностей! Пропоную оцінити цю статтю і написати коментар до неї.

1. Для чого оформляти будинок у власність і коли це необхідно?
Як оформити приватний будинок у власність?
Де замовити послуги по оформленню будинку в СНТ у власність?
Ви вирішили побудувати заміський котедж або дачу на своїй земельній ділянці, але не знаєте з чого почати і як здійснити оформлення будинку у власність?
1. Для чого оформляти будинок у власність і коли це необхідно?