Строительство »

Одне цінова пропозиція при проведенні електронного аукціону

Як працювати з електронними торговими майданчиками

Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення

З 1 липня 2018 року по 1 січня 2019 року біля замовників перехідний період - дозволено проводити і електронні, і паперові процедури. З 2019 року конкурси, аукціони, котирування і запити пропозицій на папері заборонять, крім восьми винятків.
Читайте, які закупівлі проводити на ЕТМ, як вибрати ділянку та отримати електронний підпис, за якими правилами укладати контракти в перехідний період і після.

Дізнатися більше

Згідно ч. 13 ст. 69 Федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ "Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб" (далі - Закон № 44-ФЗ) в разі, якщо аукціонною комісією прийнято рішення про невідповідність вимогам , встановленим документацією про електронний аукціоні, всіх друге частин заявок на участь в ньому або про відповідність зазначеним вимогам тільки однієї другої частини заявки на участь в ньому, такий аукціон визнається таким.

У свою чергу, відповідно до ч. 3.1 ст. 71Закона № 44-ФЗ в разі, якщо електронний аукціон визнаний не відбувся на підставі, передбаченій ч. 13 ст. 69 Закону № 44-ФЗ в зв'язку з тим, що аукціонною комісією прийнято рішення про відповідність вимогам, встановленим документацією про електронний аукціоні, тільки однієї другої частини заявки на участь в ньому, контракт з учасником такого аукціону, які подали зазначену заявку, укладається відповідно до п. 25 ч. 1 ст. 93 Закону № 44-ФЗ в порядку, встановленому ст. 70 Закону № 44-ФЗ.

У п. 25 ч. 1 ст. 93 Закону № 44-ФЗ встановленi, що закупівля у єдиного постачальника (підрядника, виконавця) може здійснюватися замовником, в тому числі, в разі визнання не відбулися відкритого конкурсу, конкурсу з обмеженою участю, двоетапного конкурсу, повторного конкурсу, електронного аукціону, запиту котирувань, запиту пропозицій відповідно до ч.ч. 1 і 7 ст. 55, ч.ч. 1 - 3.1 ст. 71, ч.ч. 1 і 3 ст. 79, ч. 18 ст. 83 Закону № 44-ФЗ. Узгодження укладення контракту в зазначених випадках, за винятком випадків укладення контрактів відповідно до ч.ч. 4 і 5 ст. 15, ч.ч. 1 - 3.1 ст. 71, ч.ч. 1 і 3 ст. 79 Закону № 44-ФЗ, проводиться при здійсненні закупівель для забезпечення федеральних потреб, потреб суб'єкта Російської Федерації, муніципальних потреб відповідно з федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим на здійснення контролю у сфері закупівель, або контрольним органом в сфері державного оборонного замовлення, органом виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації, органом місцевого самоврядування муніципального району або органом місцевого самоврядування міського округу, уповноваженими на здійснення до нтроля в сфері закупівель.

Отже, в разі, якщо електронний аукціон визнаний не відбувся на підставі, передбаченій ч. 13 ст. 69 Закону № 44-ФЗ в зв'язку з тим, що аукціонною комісією прийнято рішення про відповідність вимогам, встановленим документацією про електронний аукціоні, тільки однієї другої частини заявки на участь в ньому, контракт з учасником такого аукціону, які подали зазначену заявку, укладається відповідно до п. 25 ч. 1 ст. 93 Закону № 44-ФЗ в порядку, встановленому ст. 70 Закону № 44-ФЗ. При цьому, в даному випадку, з 31.12.2014 р замовнику не потрібно узгоджувати з контрольним органом у сфері закупівель укладення контракту з єдиним постачальником (підрядником, виконавцем).

У свою чергу, в разі якщо заявка учасника, який єдиний подав пропозицію про ціну контракту на аукціоні, визнана невідповідною, то відповідно до ч. 4 ст. 71 Закону № 44-ФЗ, замовник вносить зміни в план-графік (при необхідності також в план закупівель) і здійснює закупівлю шляхом проведення запиту пропозицій відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 83 Закону № 44-ФЗ (при цьому об'єкт закупівлі не може бути змінений) або іншим способом відповідно до Закону № 44-ФЗ.