Строительство »

Купівля квартири з аукціону через судового виконавця часто несе з собою ризик

Читачка «МК-Естонії» купила квартиру, яку продавали через аукціон, і тепер не знає, як виселити колишніх господарів Читачка «МК-Естонії» купила квартиру, яку продавали через аукціон, і тепер не знає, як виселити колишніх господарів. Судовий виконавець обіцяв, що як тільки аукціон відбудеться, колишні господарі відразу ж звільнять житлоплощу. Не тут то було. Юрист Анна Лісовська говорить, що подібна покупка квартирної власності часто може нести з собою можливі ризики.

«Після завершення аукціону судовий виконавець повинен відіслати документи в Фортечний відділ для
зміни даних про власника квартири, а вам передати право володіння квартири, тобто ключі від вхідних дверей, яку власник квартири має право змінювати », - розповідає Лісовська.

За словами юриста, після внесення даних до реєстру (до 30 днів), про що вас сповістять, треба повідомити Регістру
народонаселення про нове місце проживання. Це можна зробити через інтернет на підставі ID-картки або звернутися в районну управу за місцезнаходженням квартирної власності із заявою, на підставі якого вас зареєструють, а колишніх мешканців випишуть, що буде юридично означати відсутність права обіймати дану житлоплощу.

«Якщо цей факт не посприяє звільненню житлоплощі, проявіть наполегливість, викличте патруль і зверніться із заявою в поліцію.

Паралельно постійно нагадуйте судовому виконавцю, який продав квартиру з аукціону, про даному їм обіцянку », - радить вона.

Якщо ж все розпочате не принесе бажаного результату, то в перспективі - звернення до суду з позовною заявою про виселення сторонніх осіб, оплата держмита та очікування винесення рішення, після чого звернення знову до судового виконавця для примусового виконання рішення суду. «Скільки на цей піде місяців, грошових коштів і« приємних »емоцій, сказати складно», - коментує юрист.

При цьому Ганна Лісовська додає, що юридично все це час ви будете нести відповідальність за своє майно, тобто оплачувати комунальні послуги. «Пам'ятайте, що майно« гостей », що знаходиться у вашій квартирі, має залишатися в безпеці, інакше є ймовірність того, що вже вам доведеться відповідати в суді
і пояснювати, куди пропали зашиті в обшивку старого стільця прабабусини діаманти », - підсумовує вона.

Щотижня в газеті «МК-Естонія» публікуються відповіді юристів на питання читачів. Всі подробиці в газеті.