Строительство »

Права батька на дитину в цивільному шлюбі дає визнання батьківства (2019 рік)

 1. Якщо дитина народжується в цивільному шлюбі
 2. Як визначити батьківство?
 3. Проведення генетичної експертизи
 4. Визнання чоловіком малюка, народженої поза шлюбом, своїм
 5. Які права на дитину має цивільний батько?
 6. Позбавлення батька прав

Цивільний шлюб - союз чоловіка і жінки, досить поширений в наші дні. Таке спільне проживання не створює проблем, поки в родині немає дітей.

Дитина, народжена в незареєстрованому шлюбі, мимоволі змушує батьків приймати серйозні рішення. Перед біологічним батьком постає питання, чи визнавати малюка своїм чи ні? Давати йому своє прізвище, брати на себе відповідальність за виховання?

Дорогі читачі!

Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.
Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему - звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте за телефонами нижче. Це швидко і безкоштовно!
до змісту ↑

Якщо дитина народжується в цивільному шлюбі

Проживаючи без реєстрації шлюбу і прийнявши рішення про появу у нашому світі немовляти, мати повинна чітко розуміти, на що вона може розраховувати. Тут можливі два варіанти розвитку ситуації:

 1. батько визнав новонародженого своїм;
 2. папа не робить ніяких дій для визнання свого батьківства по відношенню до новонародженого або відмовляється визнавати.

батько визнав новонародженого своїм;  папа не робить ніяких дій для визнання свого батьківства по відношенню до новонародженого або відмовляється визнавати

У першому випадку, батько і мати відправляються до органів РАГС з паспортами і з довідкою з пологового будинку, яка підтверджує факт народження дитини, і в книзі запису відомостей про батьків вносяться дані.

Батько повинен написати заяву, якщо бажає дати новонародженому своє прізвище.

Таким чином, дитина знаходить батькові і свідоцтво про народження, в якому в графі «батько» буде вписана прізвище справжнього батька.

У другому випадку / реєстрація пройде без внесення даних батька, в свідоцтві про народження буде стояти прочерк, а мати буде вважатися одинаком.

Підросла дитина буде розуміти, що він не визнаний; деякі діти дуже страждають від цього морально. Але найголовніше, що такий син обмежений в своїх синівські права по відношенню до майна батька, його спадок.

Єдине, в чому мати вільна - це у виборі батькові. Відчуваючи образу, «в серцях» мати може вписати замість імені папи будь-яке інше. Прізвище змінювати не дозволяється, дитина може бути зареєстрований тільки на материнську.

З плином часу батько, побажавши визнати дитини юридично своїм, не зможе виконати цього побажання без проблем, так як тепер доведеться встановлювати батьківство.

до змісту ↑

Як визначити батьківство?

Як визначити батьківство

Визначити нитка спорідненості між біологічним батьком і сином можна декількома методами, тільки ступінь ймовірності може бути різною. Ось основні з них:

 • за схожими ознаками в зовнішності;
 • за часом ймовірного зачаття дитини;
 • з урахуванням групи крові;
 • ДНК-експертизи.

Більшість способів в тій чи іншій мірі пов'язано зі спадковістю, тому задіють лікарів-генетиків. Якщо малюк успадкував зовнішність матері, то подібні порівняння нічого не додадуть до питання про визначення батьківства. Такий метод годиться, якщо дитя - вилитий батько.

Схожість за зовнішніми ознаками включає аналізування рис обличчя дитини і батька: розріз і колір очей, форму носа, наявність характерних ямок на підборідді (до речі, саме ямочка успадковується в 95% випадків), овал обличчя, ходу, форму кистей і стоп та ін.

Рекомендуємо подивитися відео про встановлення батьківства:

Аналіз груп крові може тільки точно визначити, чи може даний чоловік бути батьком, чи ні, але точно визначити батьківство по групі крові неможливо. Наприклад, у батька група крові I (0). у матері - II (А).

У їхніх спільних нащадків може бути тільки кров цих груп (є спеціальні таблиці з варіантами поєднань). Це означає, що будь-який з чоловіків з групою крові 0 може бути батьком, але точно не може, якщо у нього група крові інша.

У дитини від цих батьків може бути кров тільки груп I (0) або II (А). До того ж, такі групи крові можуть успадкувати діти батьків з абсолютно іншими комбінаціями груп. У цьому методі похибка величезна.

За часом ймовірного зачаття можна встановити термін вагітності з точністю до 4-5 днів. Якщо в цей період часу у матері був статевий контакт з цим чоловіком, то він може бути біологічним батьком.

Якщо ж мама дуже велелюбна, нерозбірлива і мала зв'язок з кількома партнерами протягом цих днів, то будь-який з них може потрапити в число ймовірних батьків. Значить, цей метод ніякої точності не дає.

Тільки генетична експертиза ДНК має точність в межах 99-100%.

до змісту ↑

Проведення генетичної експертизи

Проведення генетичної експертизи

Найсучаснішим методом для визначення родинних зв'язків, зокрема, батьківства є генетична експертиза.

ДНК-аналіз проводиться на основі порівняння біологічних матеріалів ймовірного татуся і дитини. Це можуть бути:

 • венозна кров;
 • зрізи нігтів;
 • волосся;
 • частинки клітин слизової всередині щоки (береться мазок).

Тривалість експертизи становить від тижня до 14 днів, отриманий результат практично безпомилковий.

Виконувати такі тести і давати висновок мають право тільки спеціальні лабораторії, які мають відповідні документи, але зате результат приймається беззаперечним доказом навіть судом будь-якої інстанції.

до змісту ↑

Визнання чоловіком малюка, народженої поза шлюбом, своїм

Визнати малюка своїм для чоловіка означає взяти на себе відповідальність за виховання, догляд, матеріальне забезпечення, поряд з матір'ю.

Позашлюбна дитина за бажанням батька може бути визнаний без всяких зволікань. У разі смерті матері з'явився в ЗАГС батько, пред'явивши свідоцтво про її смерть, може стати законним татом.

Якщо ж мати дитини відсутній тривалий час і нікому не відомо, що з нею і де вона знаходиться, недієздатна, позбавлена прав матері, то батько подає в ЗАГС заяву з проханням визнати його батьком, прикладаючи до заяви довідки, або виписки, або інші документи.

На підставі цих паперів будуть видані документи ( свідоцтво про народження ) І зроблені записи в спеціальній книзі про батька дитини.

Коли цивільний чоловік відмовляється від визнання свого батьківства, то виправити становище і встановити факт батьківства може тільки суд.

до змісту ↑

Які права на дитину має цивільний батько?

Які права на дитину має цивільний батько

Батько, який визнав малюка своїм і будучи чоловіком не офіційним, а цивільним, має багато права:

 • дати своє прізвище;
 • виховувати сина, дати освіту;
 • брати участь в його забезпеченні матеріально;
 • проводити дозвілля, відпустку;
 • представляти інтереси дитинча у всіх інстанціях, захищати його фізично і морально;
 • запитувати інформацію у військкоматі, лікувальному закладі, школі і т.п .;
 • давати згоду (або відмовляти) у вивозі хлопця за межі своєї країни, і ін.

Батько також має право відсудити у матері, неналежним чином виконує свої обов'язки через асоціальний спосіб життя, хвороби повну опіку над своєю дитиною.

Зрозуміло, що це робиться за допомогою судових органів і органів опіки , Якщо будуть представлені вагомі докази непотрібного поведінку матусі. Можливо навіть утримання аліментів з матері на користь дитини при проживанні його під опікою батька.

При проживанні окремо або в разі розставання батько має і право, і обов'язок утримувати дитину шляхом сплати аліментів.

Добровільне угоду про сплату аліментів значно спростить ситуацію. Обов'язково прочитайте пізнавальну статтю про сплату аліментів на дитину в разі розлучення батьків.

до змісту ↑

Позбавлення батька прав

Позбавити батька його прав на дитину просто так, за своїм бажанням, жінка не може. Цивільний шлюб - теж шлюб, який накладає свої правові обмеження на вчинки.

Позбавлення прав батька - прерогатива виключно суду (статті 69-71 СК РФ).

Потрібно зібрати базу доказів з документів, протоколів, виписок, відео- або фотознімків, показань свідків, що батько зовсім не бере участі в вихованні та вихованні дитини - не дає грошей ніяким шляхом, не спадає, що не бачиться, скандалить, веде антигромадський спосіб життя і т .п.

Суд за позовом матері розгляне всі обставини, вислухає протилежний бік і зробить справедливий висновок про те, чи слід цього позбавляти батька прав на дитину. Рішення суду поставить в цьому питанні крапку.

Народжений в цивільному шлюбі малюк не повинен страждати від того, що його батьки мають особливу думку з приводу офіційної реєстрації відносин.

Ні батько, ні мати не стають кращими або гіршими батьками від того, що живуть без розпису - їх спільне завдання після появи сина дати йому максимум в цьому житті.

При настанні вагітності відповідальність за прийняття рішення, бути чи не бути новому житті, новій людині, ділиться порівну між батьком і матір'ю.

Дитина - це назавжди, тому не готовим до такої міри відповідальності чоловікам не варто заводити сім'ю в якій би то не було формі. Ставши батьком новонародженому, потрібно набратися сил і рішучості бути батьком у всіх сенсах цього слова, поки дитина не стане дорослим.

Давати йому своє прізвище, брати на себе відповідальність за виховання?