Строительство »

Як змусити платити аліменти: борг батька дитини по аліментах

 1. причини ухилення
 2. Як змусити платити
 3. Судова практика
 4. Виконавче виробництво
 5. Розмір і порядок стягнень
 6. Відповідальність за несплату
 7. висновок

Як відомо, опіка та утримання неповнолітніх дітей - це прямий обов'язок їх законних представників, тобто батьків або опікунів ( ст. 80 СК РФ ).

навіть при розірвання законних відносин , Діти не можуть залишитися без засобів до існування, тому згідно статті 90 СК РФ , При наявності неповнолітніх дітей оформлення розлучення на увазі виникнення аліментних зобов'язань між колишнім подружжям.

Порядок сплати і стягнення аліментів може бути встановлений за допомогою укладення добровільної угоди , Або на підставі рішення суду.

Існують ситуації, при яких договірні зобов'язання між подружжям порушуються і платник ухиляється від їх виконання. Що робити в такому випадку? Як змусити колишнього чоловіка платити аліменти? Відповімо на ці та інші питання в статті.

причини ухилення

Причин ухилення від аліментних зобов'язань може бути дуже багато. Притому, це бувають і навмисні дії, і об'єктивна затримка в зв'язку з життєвими обставинами.

Важливо розуміти, що не завжди платник навмисне не виплачує суму аліментів, встановлену формально в договорі.

Визначення дійсних причин в конкретній ситуації допоможе зрозуміти, як змусити чоловіка платити аліменти. Це може бути штраф, адіміністратівная або кримінальна відповідальність.

Розглянемо можливі з причин:

 • безвідповідальне ставлення до змісту своїх нащадків;
 • спроба помститися або покарати колишню дружину;
 • втрата працездатності на 50 і більше відсотків;
 • відсутність офіційного працевлаштування з метою не платити аліменти;
 • платник вважає, що виплачується їм позика використовується не за призначенням (інші цілі, які не стосуються дитини);
 • визнання платником аліментів недієздатним за рішенням експертизи;
 • встановлення біологічного батьківства не на користь людини, яка сплачує аліменти;
 • наявність в сім'ї колишнього чоловіка інших непрацездатних осіб першої черги (діти від іншого шлюбу, батьки ).

Також, зміна суми виплат або їх припинення може послідувати за зміною сімейного стану колишньої дружини, з якою проживають спільні неповнолітні діти Також, зміна суми виплат або їх припинення може послідувати за зміною сімейного стану колишньої дружини, з якою проживають спільні неповнолітні діти.

Наприклад, заміжжя за заможною людиною або отримання нової посади, що сприяє відновленню працездатності подружжя.

Як змусити платити

Аліменти на дитину повинні надаватися колишнім чоловіком в термін, передбачений Угодою, завіреним у нотаріуса, або позовною заявою та виконавчим листом. В іншому випадку, колишня дружина вимагає їх сплати через судових представників.

Для того щоб залагодити конфлікт, можна спробувати вирішити питання мирним шляхом, дізнавшись причину несплати і домовившись з колишнім чоловіком про необхідність відновлення матеріальної підтримки.

В даному випадку домовленості скріплюються угодою .

Якщо домовленості досягти не вдалося за допомогою переговорів, то ми запропонуємо вам деякі рекомендації щодо вирішення питання про те, як змусити виплатити борг по аліментах.

Судова практика

Найчастіше вирішення питання про несплату аліментів на дитину відбувається з використанням судового провадження (  ст 106 СК РФ  ) Найчастіше вирішення питання про несплату аліментів на дитину відбувається з використанням судового провадження ( ст 106 СК РФ ).

Розмір стягнення встановлюється в частковому відношенні до доходу ( ст 81 СК РФ ) Або у твердій грошовій сумі ( ст 83 СК РФ ).

Порядок сплати і стягнення аліментів визначається сімейним правом щодо платника з урахуванням його матеріального і сімейного стану.

Порядок судочинства можливий в наказовому порядку ( ст 121 ГК РФ ) Або позовній ( ст 131 ГК РФ ).

При порушенні складання переказного заяви або позову, документ буде повернений судом заявнику. Завантажити зразок позовної заяви до суду можна тут .

У заяві вказується:

 • дані боржника і стягувача (ПІБ, дати народження та місце проживання, місце роботи і посада, контактні телефони);
 • вимоги стягувача та їх законні підстави;
 • документи і законодавчі акти, що підтверджують правомірність вимог;
 • додаток;
 • підпис;
 • дата.

Після розгляду позову і зазначених в ньому вимог, судовим приставам передається виконавчий лист, за яким буде притягнутий до відповідальності колишній чоловік-платником аліментів.

Суд має право зовсім звільнити боржника від сплати ним аліментів, якщо він знаходиться в скрутному матеріальному становищі або фізично серйозно хворий.

Звернення розглядається судом терміном в 5 робочих днів.

Виконавче виробництво

У разі, якщо угода про сплату аліментів вже раніше було укладено між учасниками сторін, і головне -  посвідчено у нотаріуса  , То документ автоматично набув чинності виконавчого листа У разі, якщо угода про сплату аліментів вже раніше було укладено між учасниками сторін, і головне - посвідчено у нотаріуса , То документ автоматично набув чинності виконавчого листа.

Відповідно, звернення з позовом до суду для притягнення боржника до відповідальності не потрібно. Необхідно передати Угода судовим приставам безпосередньо.

Пристави здійснюють примусові заходи по відношенню до боржника за місцем його проживання. Це можуть бути утримання відсотка заробітної плати (або іншого доходу), вилучення майна, обмеження на управління транспортним засобом і виїзду за межі Батьківщини.

Якщо пристави не діють, ви маєте право оскаржити їх роботу за допомогою скарги вищестоящому особі ( 229-ФЗ ст 123 ).

Розмір і порядок стягнень

Розміри боргу по аліментах і як змусити його виплатити, визначається судовими приставами  Федеральним законом №229 Розміри боргу по аліментах і як змусити його виплатити, визначається судовими приставами Федеральним законом №229 .

Якщо платник не працював в період, зазначений у виконавчому листі, або не працевлаштувався офіційно, пристав буде розраховувати суму стягнення на підставі середнього заробітку в конкретному регіоні (він не може бути нижче МРОТ).

Коли боржник має постійний дохід, то сума заборгованості стягується з офіційного заробітку або майна, якщо заробіток не досить велика.

Відповідальність за несплату

Залучити до відповідальності за несплату аліментів можна на підставі приховування боржником своїх доходів, ухилення від їх сплати або бездіяльності у відновленні працездатності більше трьох місяців. Розглянемо можливі заходи, як змусити платити аліменти.

Неплатника чекають покарання відповідно до адміністративної, цивільно-правової та кримінальної законодавчою ініціативою.

Які дії застосовуються до неплатника:

 1. Позбавлення батьківських прав на підставі Суду. В даному випадку колишній чоловік або одумається і відновить свої зобов'язання, або дитина і батько позбавлятися всяких прав і обов'язків по відношенню один до одного.
 2. Виконання вимог судових приставів.
 3. Сплата неустойки на додаток до розміри утриманої суми, якщо були проігноровані вимоги приставів.
 4. Обов'язкові роботи до 150 годин.
 5. Арешт від 10 до 15 діб.
 6. Штраф 20 тисяч рублів.
 7. Виправні роботи до одного року.
 8. Позбавлення волі від 3-х місяців до року.

Найбільш жорсткі покарання слідують для злісних неплатників, які не вперше ухиляються від своїх зобов'язань.

висновок

Найпростіший спосіб, як змусити батька дитини платити аліменти - це рішення розбіжностей мирний шляхом за допомогою добровільної угоди.

Якщо домовитися по-хорошому і змусити платити аліменти на дітей не вийшло, законом були передбачені найбільш дієві методи із залученням до відповідальності несумлінного батька, які допоможуть відшкодувати матеріальний утримані кошти на судовому рівні.

Що робити в такому випадку?
Як змусити колишнього чоловіка платити аліменти?