Строительство »

Як платять аліменти на утримання інваліда в 2019 році

 1. Які є варіанти Процедура стягнення аліментів на дитину зазвичай не викликає яких-небудь складнощів....
 2. Збільшення або зменшення суми
 3. Що потрібно зробити
 4. висновок
 5. Питання та відповіді

Які є варіанти

Процедура стягнення аліментів на дитину зазвичай не викликає яких-небудь складнощів. Але в ситуації, коли дитина має інвалідність, порядок і деякі моменти відрізняються від випадку з звичайною дитиною.

Головне, щоб склалися 2 фактора: непрацездатність і потреба. Третя група інвалідності - це люди з частковою працездатністю, тобто формально не підходять під вищевказані критерії.

 1. Вирішити це питання можна через укладення угоди між сторонами. Тільки його обов'язково потім потрібно завірити у нотаріуса.
 2. Через судове рішення. У цьому випадку позивач повинен буде підготувати позовну заяву і звернутися з ним до мирового суду.
 3. Якщо варіанти 1 і 2 - це досить стандартні процедури і вони використовуються по відношенню до здорових дітей і дітей з інвалідністю, то цей варіант - виняток. Дитина, яка досягла повноліття, має право подати позов на отримання аліментів з батьків. Такий позов також може подати опікун дитини. У разі, якщо в суді буде доведено наявність непрацездатності та важке фінансове становище дитини, то батьків зобов'яжуть виплачувати йому аліменти. Наявність різних допомог, пенсій, майна, що дає дохід, не є причиною для скасування аліментів.

Але інвалід 3 групи може подати позов до суду в разі, якщо неможливо знайти таку роботу, яка не шкодитиме здоров'ю і життю в цілому. Інваліди 1 та 2 груп однозначно мають право на стягнення аліментів з батьків.

Встановлення розміру виплат

Встановлення розміру виплат

У разі якщо офіційний дохід відсутній (або ретельно приховується), то сума аліментів буде розраховуватися виходячи з розміру середньої зарплати. У залік йде і що здається в оренду майно, і наявна нерухомість, і рахунки в банку.

Будь-які аліменти вираховуються виходячи із заробітку батька , Якого зобов'язують платити аліменти. До настання повноліття немає різниці, здоровий дитина або має інвалідність:

Але діти-інваліди можуть розраховувати на стягнення з батьків коштів на лікування, медичні препарати і обладнання, в разі, якщо буде доведено їхню необхідність.

Збільшення або зменшення суми

 1. Для того щоб збільшити суму аліментів, одержуваних на дитину-інваліда, необхідно представити в суд всі документи, що доводять наявність витрат на лікування дитини - це будь-які чеки, рецепти, квитки і так далі. Якщо має бути дорога операція, варто додати розрахунок її вартості - це теж може бути враховано судом. Але потрібно мати на увазі, що розрахунок підсумкової суми аліментів ведеться виходячи з матеріального становища обох батьків.
 2. Для того щоб зменшити суму аліментів , Виплачуваних батьком на дитину-інваліда, потрібно звернутися до суду з клопотанням. Це можливо, якщо батько, який доглядає за дитиною, має достатній рівень доходу або його матеріальне становище змінилося. Можна говорити і про погіршення матеріального стану платника аліментів. У цьому випадку суд може змінити своє рішення про виплату аліментів у відсотковому співвідношенні і встановити чітку суму щомісячних виплат.

Варто пам'ятати, що крім аліментів на саму дитину-інваліда є можливість стягнути гроші на його батька, доглядає за дитиною.

Що потрібно зробити

Що потрібно зробити

Щоб почати отримувати аліменти на дитину-інваліда у разі, коли добровільна згода колишнього подружжя неможливо, необхідно звернутися в суд із заявою про стягнення аліментів.

Також візьміть з собою документ про укладення шлюбу, свідоцтвом про народження дитини, документами, що підтверджують інвалідність, довідкою з місця проживання (випискою з будинкової книги) про те, що дитина живе разом з одним із батьків і довідкою з роботи про розмір заробітку обох сторін.

Цей пакет документів слід віддати в канцелярію і чекати, коли призначать дату розгляду вашої заяви.

висновок

 1. На дитину-інваліда потрібно платити аліменти.
 2. Якщо є непрацездатність, виплати повинні бути навіть після 18 років .
 3. Можна подати позовну заяву до суду і спробувати отримати виплати на батька, який доглядає за інвалідом.
 4. Можна збільшити розмір виплат, якщо уявити довідки про витрати на лікування і ліки.

Питання та відповіді

Іван
Ми з дружиною розлучилися два роки тому. У нас від шлюбу є син, йому зараз вже дев'ятнадцять років. Він інвалід з народження, визнаний лікарями непрацездатним. Зараз вона вирішила звернутися до суду, щоб стягувати з мене аліменти на нього. Як думаєте, це законно?

відповідь
Ваша дружина має повне право подати позовну до суду. Згідно із законом, батьки повинні утримувати дітей після повноліття, якщо діти визнані непрацездатними.

Андрій  Колишня дружина подала на аліменти нашій дитині-інваліду
Андрій
Колишня дружина подала на аліменти нашій дитині-інваліду. Дитині зараз двадцять років. Я довгий час допомагав їм матеріально. Зараз у мене новий шлюб і тут теж народився син. Що я можу зробити?

відповідь
Можна підготувати заперечення і також представити його в суд. Згідно із законом, ви повинні платити навіть після повноліття сина, якщо він є непрацездатним.

Марина
У мене є дочка, вона є інвалідом. З її батьком я в розлученні вже більше шести років. Батько не допомагає ніяким чином нам. Я довго намагалася його розшукати, щоб почати отримувати виплати, але нічого не виходить. Чи можу я тепер подати на нього в суд?

відповідь
Вам потрібно правильно скласти позовну заяву і подати документи до суду. Крім цього, ви можете спробувати стягнути аліменти за минулі три роки. Зробити це можна в тому випадку, якщо були вжиті всі заходи, щоб знайти батька і змусити його платити. У будь-якому випадку остаточне рішення у вашій ситуації буде приймати суд, вивчивши всі документи по вашій справі.

Ганна
У мене є дочка-інвалід. Її батько зобов'язаний платити нам аліменти. Грошові кошти у нього віднімає бухгалтерія і переводить на мій рахунок. Останнім часом сума виплат постійно зменшується. У бухгалтерії сказали, це через те, що зарплата у нього не зменшувалася. Не можу зрозуміти, що мені робити в цій ситуації.

відповідь
Вам потрібно звернутися в службу судових приставів, де відкрито провадження у вашій справі. Поясніть їм всі обставини, вони повинні будуть провести перевірку і винести рішення.

Як думаєте, це законно?
Що я можу зробити?
Чи можу я тепер подати на нього в суд?