Строительство »

Дачі, пенсії, сміття. Що зміниться з 1 січня 2019 року


До нового 2019 рік залишається менше тижня. З 1 січня наберуть чинності ряд законів, які будуть впливати на життя росіян і жителів Тверської області в тому числі. Редакція Afanasy.biz вибрала найважливіші з них.

пенсії

Підвищується вік виходу на пенсію. Для жінок він складе 60 років, для чоловіків - 65 років. Підвищення відбуватиметься поступово, протягом 5-річного перехідного періоду. Самі пенсії з 1 січня підвищаться на 7% - але тільки для непрацюючих пенсіонерів.

МРОТ

Мінімальний розмір оплати праці виросте на 117 рублів - до 11 280 рублів. Роботодавець не має права платити співробітникові нижче цієї суми в місяць. Також від МРОТ залежать деякі посібники та внески.

Виплати по безробіттю

Воно не індексувалося з 2009 року, з 2019 року його підвищать майже вдвічі, мінімальна виплата становитиме 1 500 рублів, максимальна - 8 000 рублів.

Податки і тарифи

Рік почнеться зі зростання податків. Ставка ПДВ збільшується з 18 до 20%. Це позначиться на вартості товарів і послуг, в тому числі - комунальних. У Тверській області тарифи ЖКГ з січня виростуть на 1,7% . У квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг з'явиться новий рядок - за вивезення сміття .

Страховка для бізнесу

Гроші малих підприємств в банках почнуть страхувати за аналогією з вкладами фізичних осіб. У разі банкрутства банку бізнесменам повернуть до 1,4 млн рублів.

У санаторій за рахунок роботи

З 1 січня роботодавці зможуть купувати своїм працівникам путівки в санаторій і отримувати за це відрахування з податків на прибуток. Вартість путівки на одну особу не може перевищувати 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

дачі скасують

З 1 січня законодавчо скасують поняття "дачне господарство". Замість нього будуть ділянки для садівництва чи городництва. На ділянках дозволять зводити капітальні будови, а значить, на дачі можна буде прописатися.

Потяги і електрички

На поїзди далекого прямування можна буде купити безповоротні квитки. Вони дешевше звичайних, але повернути за них гроші можна буде тільки в разі травми самого пасажира, хвороби або смерті його родичів. Проїзд в електричках Москва - Твер подорожчає на 11-15 рублів залежно від того, швидкісна це електричка або звичайна.

Покупки в інтернеті

З 1 січня 2019 року в Росії знизиться поріг безмитного ввезення іноземних товарів, що пересилаються поштовими відправленнями - з 1000 до 500 євро на місяць.

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.