Строительство »

Страхові внески в ПФР 2012

  1. Основні тарифи страхових внесків до ПФР
  2. Пільгові тарифи страхових внесків до ПФР
  3. Тарифи страхових внесків для іноземців

Тут ми розглянемо зміни, що стосуються страхових внесків до ПФР. З початку 2012 року перерозподілені страхові внески в ТФОМС і ФФОМС. На підставі Федерального закону №272-ФЗ від 16.10.2010 р внески в ТФОМС скасували, зате для більшості платників збільшили внески в ФФОМС.

Також, проіндексована гранична база, її величина тепер складе 512 тисяч рублів.

Давно відомо, що частина страхових внесків є не зараховувалася на індивідуальні рахунки працівників, а використовувалася на поточні виплати пенсій. Тепер у цій частині з'явилася назва - «солідарна». Більш того, законодавчо закріплено поділ страхової частини внесків на індивідуальну і солідарну.

Але порядок сплати внесків не змінився - як і раніше, сплачуємо страхову і накопичувальну частину.

Основні тарифи страхових внесків до ПФР

З 2012 року розмір внесків складе 22% для нарахувань, що не перевищують граничної бази. Суми, які перевищують 512 тисяч рублів наростаючим підсумком, оподатковуються за ставкою 10%, тобто з'явилася регресивна шкала.

Внески в ТФОМС скасовуються, а в ФФОМС складають 5,1%. Ставка внесків до ФСС дорівнює 2,9%.

Таблиця. Страхові внески в ПФ 2012

Пільгові тарифи страхових внесків до ПФР

2012 рік зазначений появою нових категорій пільговиків:

  • Індивідуальні підприємці та ТОВ на ССО (до 36 видів, що діють у 2011 році, додані ще два види діяльності: виробництво гнутих сталевих профілів, або сталевого дроту і роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами).
  • Благодійні та некомерційні організації на ССО, зайняті соціальним обслуговуванням населення.
  • Аптеки на ЕНВД.
  • Індивідуальні підприємці, що мають ліцензію на фармацевтичну діяльність.

Дані пільговики не платять в ФФОМС, ТФОМС і ФСС, а внески в ПФР для них складають 20%. Зрозуміло, внески до соціального фонду від травматизму залишаються.

Тарифи страхових внесків для іноземців

У 2012 році з'явилася нова категорія застрахованих осіб - це Іностранні громадяни , Або особи без громадянства, які тимчасово проживають в Росії і які уклали трудовий договір на строк від шести місяців або безстроково.

Зазначу, що у Федеральному законі № 379-ФЗ від 03.12.2011 р згадується тільки трудовий договір . Виходить, що іноземці, які працюють за договором цивільно-правового характеру, не підлягають страхуванню в ПФР.

Всі внески за іноземців перераховуються на солідарної частини і складають 22%.