Строительство »

Страхові внески при ССО: зменшення податку, розрахунок, витрата, суми

 1. Чи сплачуються страхові внески при ССО
 2. Зменшення податку на суму внесків
 3. Чи можливо
 4. що знадобиться
 5. як зменшити
 6. куди звертатися
 7. розрахунок суми
 8. можливі пільги
 9. Корисна інформація

Підприємці та організації вибирають різні системи оподаткування, виходячи зі своїх потреб. Чи потрібно платити внески тим, хто обрав спрощену систему оподаткування, і як зменшити такі виплати?

Чи сплачуються страхові внески при ССО

всім компаніям і фізичним особам-підприємцям , Які знаходяться на спрощене оподаткування (Далі - ССО) необхідно робити платежі по страхових внесках. Відрахування можуть здійснюватися в пенсійний , Медичний і соціальний фонди.

Фізичні особи-підприємці (далі - ІП) і компанії повинні сплачувати внески за своїх співробітників з їх доходів. Крім того, IP повинні вносити відрахування також і за себе. Питання, пов'язані зі сплатою страхових внесків, регламентуються главою 34 Податкового кодексу РФ, що вступила в силу з початком 2017 року.

Внески, які раніше сплачувалися в ПФР, в 2017 році потрібно підлягають відрахуванню в податкову службу. З порядком оплати і всіма реквізитами ознайомитися можна на офіційних веб-ресурсах територіальних податкових підрозділів.

Також, в 2017 році трохи змінилася процедура внесення внесків на травматизм і соцстрахування: перші, як і раніше вносяться в ФСС, а другі вже повинні бути спрямовані в податкові органи.

Чи сплачуються страхові внески при ССО, повідає цей відеоролик:

Зменшення податку на суму внесків

Розглянемо питання зменшення податкової бази в зв'язку зі сплатою внесків ІП та організаціями.

Чи можливо

Чинним законодавством передбачена можливість зменшити податки на розмір сплачених страхових внесків при ССО Чинним законодавством передбачена можливість зменшити податки на розмір сплачених страхових внесків при ССО.

Так, при ССО 6% «Доходи» можна з податку відняти такі відрахування в тому ж податковому періоді:

 • відрахування на медичне, пенсійне та соціальне страхування за працівників до податкової служби і на травматизм в ФСС;
 • внески за перші 3 дні лікарняного на співробітника ;
 • відрахування за працівників по ДМС;
 • внески підприємця на самого себе (27790 руб. за період 2017 роки плюс 1% від доходу, який перевищує 300 тисяч рублів).

При цьому ІП, що не задіють працю найманих працівників, можуть зменшити податок на повну суму, а ІП-роботодавці та компанії - тільки на половину від суми податку.

При ССО 15% сплачені внески повинні враховуватися у витратах.

Відео нижче розповість, чи може ІП зменшити на страхові внески «за себе»:

що знадобиться

Податок потрібно зменшувати тільки в тому кварталі, в якому внески були сплачені до бюджету. Для зниження оподаткування потрібно подати податківцям всі необхідні документи за звітний період з вирахуванням страхових внесків, які повинні підтверджуватися відповідними паперами.

як зменшити

Для зниження податку на суму внесків необхідно чітко розрахувати всі суми, щоб переглянути всі коди КБК , Куди були сплачені відрахування. Фахівці рекомендують платити внески поквартально - це допоможе рівномірно знизити авансові відрахування з податку ССО і уникнути переплат на кінець року.

Звіт по співробітниках потрібно надавати в податкову службу за квартал до 30 числа наступного місяця.

куди звертатися

Для вирахування внесків на співробітників з суми податку необхідно звертатися в податкову службу. За відшкодуванням внесків за видатками на лікарняні та декретні виплати потрібно звертатися до ФСС.

розрахунок суми

Для ІП величина внесків при ССО вираховується і змінюється відповідно до розміру МРОТ, який діє на початок 2017 року Для ІП величина внесків при ССО вираховується і змінюється відповідно до розміру МРОТ, який діє на початок 2017 року. Ця частина внеску фіксована, інша ж частина складає 1% від доходу, який перевищив суму в триста тисяч рублів.

Розмір внесків на травматизм, які залишилися у повноваженнях ФСС, розраховується виходячи з характеру роботи: чим вище ризики отримати каліцтва на роботі, тим більше становить платіж (від 0,2% до 14% від заробітку).

За співробітників доведеться вносити відрахування за ставкою 30% від його заробітної плати:

 • 22% йде на пенсійне страхування;
 • 2,9% на соцстрахування (в разі непрацездатності та по материнству);
 • 1% на обов'язкове медстрахування ОМС.

Зменшений розмір ставки можна застосувати в тому випадку, якщо компанія або ІП потрапляє в категорію пільговиків.

можливі пільги

Пільги на внески при ССО можуть отримати наступні ІП та організації:

 • компанії та ВП займаються видом діяльності, який вважається пільговим, при цьому дохід від нього не перевищує 70% від всього доходу (в цьому випадку платити внесок доведеться тільки в розмірі 20% на пенсійне страхування);
 • аптеки та ВП, які займаються фармацевтика ;
 • ІП, що мають співробітників, які працюють в патентній діяльності;
 • деякі некомерційні організації , Зайняті в сфері культури, медицини, спорту, науки;
 • благодійні організації та компанії , Що займаються роботою в сфері інформаційних технологій;
 • деякі платники внесків, які отримали статуси на різних територіях;
 • господарські товариства , Які впроваджують результати винаходів і технологій, авторські права на які закріплені за бюджетними і науковими установами.

З докладним переліком усіх пільговиків при ССО і ставками, які застосовуються для сплати внесків, можна ознайомитися в статті 427 Податкового Кодексу РФ.

Корисна інформація

Підприємці, які застосовують у своїй діяльності патент , Не зможуть зменшити його ціну за допомогою страхових внесків. Якщо потрібно провести розрахунок додаткових відрахувань з доходу, що перевищує триста тисяч рублів, то береться в роботу не фактичний дохід, а річний - той, який ІП міг би отримати за патентом.

Обліку страхових внесків при ССО присвячено це відео:

Чи потрібно платити внески тим, хто обрав спрощену систему оподаткування, і як зменшити такі виплати?