Строительство »

Страхові внески ІП в 2019 році за себе

 1. Як розраховуються суми внесків
 2. Хто зобов'язаний сплачувати внески за себе
 3. Терміни сплати внесків
 4. Що вважають доходом для розрахунку внесків
 5. Куди платити внески

Страхові внески - це платежі на пенсійне, медичне та соціальне страхування фізичних осіб

Страхові внески - це платежі на пенсійне, медичне та соціальне страхування фізичних осіб. Внески платять роботодавці за працівників, а індивідуальні підприємці - за самих себе. Щороку розмір страхових платежів змінюється, а з урахуванням того, що їх розрахунок прив'язувався до МРОТ, ці суми постійно росли.

Формула розрахунку внесків ІП в 2019 році за себе, запропонована Урядом РФ, з мінімальним розміром оплати праці більше не пов'язана. Однак це не завадило черговому, і досить суттєвого, зростання обов'язкових платежів підприємців на своє страхування.

Як розраховуються суми внесків

Останні кілька років внески ІП за себе розраховувалися за такою простою формулою:

 • на пенсійне страхування (ОПВ) - МРОТ * 12 * 26%;
 • на медичне страхування (ОМС) - МРОТ * 12 * 5,1%.

Для розрахунку приймався МРОТ, встановлений на початок року. Мінпраці обіцяє, що в 2019 році доведе мінімальну зарплату до прожиткового рівня. Якщо залишити діючу формулу розрахунку, то обов'язкові суми внесків різко виростуть.

Щоб не допустити масового зняття ІП з обліку через зростання обов'язкових платежів, починаючи з 2018 року страхові внески ІП встановлені у фіксованій сумі, без прив'язки до МРОТ.

Фіксовані суми внесків на страхування індивідуальних підприємців ми звели в таблицю по роках.

Внески ІП за себе

2018

2019

2020

На пенсійне страхування, руб.

26 545

29 354

32 448

На медичне страхування, руб.

5 840

6 884

8 426

Всього обов'язкових внесків, руб.

32 385

36 238

40 874

Крім того, при рівні доходів понад 300 000 рублів на рік до цих обов'язковим сумами додається додатковий внесок на ОПВ в розмірі 1% від суми перевищення. Наприклад, якщо дохід підприємця за рік склав 550 000 рублів, то додатковий внесок буде дорівнює: (550 000 - 300 000) * 1% = 2 500 рублів.

Встановлено також верхній ліміт внесків на пенсійне страхування - не більше восьмикратного фіксованого розміру, що складе:

 • на 2018 рік - 26 545 * 8 = 212 360 руб .;
 • на 2019 рік - 29 354 * 8 = 234 832 руб .;
 • на 2020 рік - 32 448 * 8 = 259 584 руб.

Хто зобов'язаний сплачувати внески за себе

Сплата страхових внесків на своє страхування постійно викликає суперечки, в яких підприємці доходять навіть до Верховного суду. ІП вважають несправедливою обов'язок вносити ці платежі, якщо діяльність ними не веде або прибутку від неї немає.

Однак суди не бачать підстав звільняти таких підприємців від сплати внесків, в тому числі і тоді, коли ІП працює за наймом і внески за нього платить роботодавець. Про це також неодноразово говорив Мінфін, наприклад, в листі від 21.09.2017 № 03-15-05 / 61112: «Сплата індивідуальними підприємцями страхових внесків здійснюється незалежно від віку, виду здійснюваної діяльності та факту отримання від неї доходів в конкретному розрахунковому періоді».

Закон містить всього п'ять ситуацій, коли нарахування страхових внесків тимчасово призупиняється:

 1. Догляд за дитиною у віці до півтора років по кожній дитині, але не більше шести років в цілому.
 2. Догляд за інвалідом 1 групи, дитиною-інвалідом, літнім особою старше 80 років.
 3. Служба в армії за призовом (на контрактників не поширюється).
 4. Період проживання за межами РФ з чоловіком, який спрямований на роботу дипломатичного, консульського, представницького характеру, але не більше п'яти років.
 5. Період проживання з чоловіком-військовослужбовцем в місцевостях, де не було можливості вести діяльність, але не більше п'яти років.

Само по собі наступ одного з цих умов не звільняє підприємця від нарахування внесків. У цей період бізнес в реальності вести не можна, крім того, відсутність діяльності треба підтверджувати документально.

Залишається ще сказати, що не передбачені пільги для пенсіонерів, інвалідів, багатодітних сімей та інших слабозащіщённих соціальних категорій. Сплата страхових внесків такими підприємцями здійснюється в повному розмірі.

Для зручності оплати податків і страхових внесків радимо відкрити розрахунковий рахунок. Тим більше зараз багато банків пропонують вигідні умови з відкриття та ведення розрахункового рахунку.

Терміни сплати внесків

Сплата страхових внесків в 2019 році проводиться в такі строки:

 • фіксовані внески ІП в розмірі 36 238 рублів - не пізніше 31 грудня 2019 роки;
 • додатковий 1% внесок в разі перевищення ліміту річного доходу - не пізніше 1 липня 2020 року.

Сума в 36 238 рублів - це внески за повний 2019 рік. Якщо ж фізична особа мала статус ІП не весь рік, то в розрахунок беруться тільки місяці і дні періоду реєстрації. Вказівка ​​на це є в статті 430 НК РФ.

Квартальних платежів за внесками не встановлено, тому їх можна сплатити разово в кінці року. Тим не менш, ми рекомендуємо нашим користувачам, які працюють на ЕНВД і ССО , Вносити ці суми по частинах, щоб мати можливість відразу зменшувати податкові платежі.

Всі подробиці про правила зменшення розрахованого податку за рахунок сплачених страхових внесків ви можете дізнатися з цих публікацій, які залишаються актуальними і в 2019 році:

Що вважають доходом для розрахунку внесків

Страхові внески ІП у фіксованому розмірі платити треба при будь-якому рівні доходів і навіть при їх повній відсутності або наявності збитків. З огляду на це, рекомендуємо підприємцям, які довгий час не мають доходу від діяльності, зніматися з податкового обліку. Пізніше, якщо ситуація зміниться на краще, IP завжди можна відкрити знову все за три робочих дні.

Що стосується бази для розрахунку додаткового 1% -го внеску на пенсійне страхування, то тут підприємці на різних системах оподаткування знаходяться в нерівному положенні.

Згідно зі статтею 430 Податкового кодексу доходи підприємця визначаються в залежності від режиму:

 • ЕНВД - поставлений дохід, розрахований з урахуванням базової прибутковості, фізичного показника, коефіцієнтів К1 і К2;
 • ПСН - потенційно можливий річний дохід, встановлений регіональним нормативним актом;
 • ССО - реалізаційні і позареалізаційні доходи без обліку витрат;
 • ОСНО - доходи мінус підприємницькі відрахування;
 • ЕСХН - реалізаційні і позареалізаційні доходи без обліку витрат.

Як бачимо, витрати зменшують базу для розрахунку внесків тільки на ОСНО, причому, це правило діє недавно, після того, як в ситуацію втрутився Конституційний Суд .

Однак у випадку з ССО Доходи мінус витрати становище підприємців не змінюється, хоча вже є Ухвала Верховного суду від 18.04.17 № 304-КГ16-16937. Суд вказав, що при розрахунку внесків на цьому режимі не можна враховувати всі доходи, без понесених підприємцем витрат.

На жаль, Мінфін і ФНС свої позиції не здають і наполягають на сплаті внесків з усіх отриманих доходів. Очевидно, що поки в Податковий кодекс не буде внесено відповідних змін (як це зроблено для ОСНО), справедливості платникам ССО Доходи мінус витрати чекати не доводиться.

Куди платити внески

Починаючи з 2017 року внески за себе підприємці платять до податкової інспекції, де вони поставлені на облік. ПФР платежі більше не приймає, хоча веде облік надходжень на рахунок застрахованої особи. Квитанція або платіжне доручення оформляється на реквізити своєї інспекції. Зразок заповнення можна взяти в самій ИФНС або заповнити документ за допомогою.

За несплату внесків до термін штрафи доведеться сплатити пені. Однак така м'яка санкція допускається, тільки якщо підприємець правильно їх нарахував і відбив у звітності. Якщо ж база для розрахунку внесків була занижена навмисно або помилково, то таку ситуацію трактують як податкове правопорушення і карають штрафом за статтею 122 НК РФ - від 20% до 40% від несплаченої суми.