Строительство »

Сплата фіксованих страхових внесків для ІП в 2019 році

 1. Що нового в законодавстві
 2. Порядок розрахунку, розмір внесків
 3. Фіксовані платежі до Пенсійного фонду
 4. Фіксовані платежі в ФОМС
 5. Зміни з 2019 року
 6. Терміни сплати, надання звітності
 7. Звітність по страхових внесках ІП
 8. Внески і режим оподаткування
 9. ІП застосовує ССО 6%
 10. ІП застосовує ССО 15%
 11. ІП застосовує ЕНВД
 12. КБК для виплати

Фіксованими внесками визнаються платежі, в обов'язковому порядку сплачуються підприємцями, нотаріусами, особами, які займаються адвокатською діяльністю Фіксованими внесками визнаються платежі, в обов'язковому порядку сплачуються підприємцями, нотаріусами, особами, які займаються адвокатською діяльністю. Кожен з індивідуальних підприємців, неважливо якого роду діяльністю він би не займався, сплачує внески на страхування до Пенсійного фонду нашої країни (ПФР) і Федеральний Фонд обов'язкового медичного страхування (ФОМС). Навіть коли бізнес нерентабельний, або дохід має непостійний характер, дані платежі ІП зобов'язаний внести.

На початковому етапі у платників може виникнути плутанина - куди перераховувати дані внески. Внесемо ясність: вони повинні бути сплачені до Пенсійного фонду (а не в Податкову інспекцію, як іноді припускають ті, хто вперше стикається з цим обов'язком). Навіть якщо це внески на обов'язкове медичне страхування.

На практиці часто можна зустріти ситуацію, коли людина працевлаштований в якій-небудь фірмі і паралельно займається власним бізнесом. Як відомо, кожен роботодавець має обов'язок перераховувати платежі по страхуванню за трудящих в своїй організації. У цьому випадку крім цих перерахувань працівник повинен вносити відповідні суми внесків за себе в перераховані вище фонди, але вже як ВП.

Найпростішим способом формування і здачі звітності щодо страхових внесків є цей сервіс . Спробуйте, сервіс працює безкоштовно і дозволяє в кілька кліків вирішити проблеми!

Що нового в законодавстві

Останні зміни в сплаті страхових внесків:

 • З 1 січня кожного року збільшується мінімальна заробітна плата, а значить, змінюється величина внесків. Принцип, за яким здійснюється розрахунок, що не змінився. Він залежить від мінімальної оплати праці (МРОТ) на 1 січня нового року і від величини виручки. Якщо МРОТ протягом року змінює своє значення, самі внески все одно залишаються колишніми. У новому році платежі не розділяються на страховий і накопичувальний сегмент (до Пенсійного фонду вони сплачуються за допомогою єдиного документа на частину страхування).
 • Зміни торкнулися і ІП, що використовують послуги офіційно працевлаштованих громадян. Якщо штат працевлаштованих співробітників складає 25 осіб і більше, звітувати перед фондами необхідно тільки в електронному порядку.
 • У Новому році стали прозорі умови і заходи, які дозволяють відстрочити (скористатися розстрочкою) платіжні зобов'язання. До таких умов відносяться різні надзвичайні катастрофи, впливу непереборної сили, лиха стихійного характеру.
 • У Федеральний закон № 212 пункт 2, ч.1, ст. 5 внесені уточнення, що індивідуальні підприємці можуть не проводити нарахування та відповідно сплату внесків за певні часові проміжки, коли діяльність була відсутня. Наприклад, таким періодом може бути відпустка по догляду за дитиною (повинні надаватися відповідні документи). Якщо ІП відпрацював дні місяця в повному обсязі, розмір обов'язкових внесків розраховується виходячи з числа тих днів, коли діяльність велася.
 • Ще одна зміна стосується округлення сум. Діюче раніше округлення числа скасовано законом. Тобто числове значення потрібно вказувати до копійок. Нагадаємо, раніше сума, яка включала рублі і копійки до п'ятдесяти, округлялася в меншу сторону. Якщо сума мала більше 50 копійок, вона округлялася до рублів в більшу сторону. Як показала практика, індивідуальні підприємці рідко звертали увагу на те, що сума повинна округлятися, і заповнювали декларацію з урахуванням копійок. На думку податківців це було порушенням, та ВП нерідко отримували листи з вимогою сплатити штрафи та пені у зв'язку з подачею невірних даних.
 • Одне з позитивних і корисних нововведень стало і те, що бізнесмени можуть зарахувати суму переплати по медичному страхуванню в обов'язковому порядку на рахунок страхових внесків. Точно також зарахувати переплачені суми можна і з платежу по страхових внесках на медичне страхування в обов'язковому порядку. Це стало можливим завдяки тому, що одержувач внесків один - ПФР.

Детальніше про зміни ви можете подивитися на наступному відео:

Порядок розрахунку, розмір внесків

ІП без працівників, як і в минулому році, сплачує тільки 2 платежу. Ця сума трохи підвищилася і складає в 2019 році 36 238 рублів при доході 300 000 руб. і менше на рік (у 2018 році - 32385 рублів). При цьому сплата проводиться в ПФР і ФОМС двома окремими платежами. Квитанції про оплату слід обов'язково зберегти. У разі, якщо річний дохід перевищує 300 000 руб., Крім цієї суми виникає обов'язок в перерахуванні 1% від суми, що перевищує 300 000 руб.

Розмір страхових внесків за працівників, трудящих у ІП за трудовим договором або за договором цивільно-правового характеру, не змінився і як раніше становить 30% від зарплати.

У тому випадку, коли громадянин зареєструвався в Податковій інспекції в якості індивідуального підприємця не з початку року, страхові внески розраховуються в індивідуальному порядку. Їх величина стає менше.

Фіксовані платежі до Пенсійного фонду

У 2019 розмір фіксованих внесків у ПФР становить 2 446,17 руб. в місяць (тобто 7338,5 руб. в квартал і 29 354 руб. в рік). Нагадаємо, що ця сума сплачується тільки в тому випадку, якщо річний дохід ІП склав 300 000 і менше. У 2018 вона становила 26 545 рублів.

Розберемо ситуацію, коли виручка від діяльності перевищила цю суму і склала 500 000 руб. Додатковий внесок при цьому складе (500 000 руб. - 300 000 руб. = 200 000 руб.) * 1% = 2000 руб.

Фіксовані платежі в ФОМС

Розмір фіксованого платежу в Федеральний Фонд обов'язкового медичного страхування дорівнює 573,67 руб. в місяць (до перерахунку за квартал це 1721 руб., за рік - 6884 руб.). Додаткові внески з виручки понад 300 000 руб. в ФОМС не сплачуються. У 2018 він становив 5840 рублів.

Здійснити оплату внесків можна за допомогою квитанції або платіжного доручення. При виборі способу оплати квитанціями вони заповнюються за формою № ПД-4сб (податок) або за формою № ПД (податок). Такі квитанції приймаються до оплати в будь-якому відділенні Ощадбанку. За допомогою платіжного доручення можна внести внески, якщо у ІП відкритий розрахунковий рахунок. При цьому даний рахунок індивідуальний підприємець відкриває в будь-якому зручному для нього банку.

Зміни з 2019 року

Після вступу в силу закону №335 від 27.11.2017 року починаючи з 1 січня 2018 року внески на обов'язкове пенсійне та медичне страхування більше не будуть залежати від розміру МРОТ, тепер вони будуть сплачуватися в фіксованому розмірі:

 • на ОПВ 26 545 рублів за розрахунковий період 2018 року, 29 354 рублів за 2019 рік і 32 448 руб. 2020 рік;
 • в ФОМС 5 840 рублів за - 2018 рік, 6 884 - 2019, і 8 426 рублів за розрахунковий період 2020 року.

Всі також буде діяти обмеження по доходах в сумі 300 тис.руб. Понад цієї суми необхідно буде додатково платити 1% від виручки, що перевищує даний ліміт.

Терміни сплати, надання звітності

Періодичність сплати страхових внесків індивідуальний підприємець може вибрати самостійно. Платіж робиться або одноразово, або частинами (поквартально). У разі якщо застосовується спрощена система оподаткування або ЕНВД, фахівці рекомендують вносити суму частинами. В такому випадку є можливість щокварталу зменшувати податок.

Платіж з суми, що перевищує 300 000 руб., Дозволяється внести до 1 квітня наступного за звітним роком. Реквізити для перерахування можна уточнити у відділенні Пенсійного фонду свого міста.

Як видно, додатковий фіксований платіж (1%) розраховується з доходів. Тому до 31 грудня його точна сума за рік буде невідома. Чи означає це, що його перерахування можливо тільки в наступному за звітним році? Ні. Прикладом може служити ситуація, коли доходи ІП, наприклад, вже в середині року перевищили 300 000 руб. В цьому випадку додатковий платіж розраховується та сплачується на підставі тієї суми, яка вже відома.

Підприємець сам вибирає, як він може сплатити додатковий внесок: цілком відразу на початку наступного року (до 1 квітня) або частинами. Важливо відзначити, що фіксовані внески (сума основної і додаткової частини) за рік не можуть бути більш:

 • в 2015 році 148 886,40 руб;
 • 154 851,84 - в 2016 році;
 • 187 200 руб в 2017;
 • 212 360 руб. в 2018 році;
 • 234 832 руб. в 2019 році.

Отже, знаючи передбачувані доходи в різні періоди року (враховуючи, наприклад, сезонність продажів або виробництва), IP може сплачувати першу і другу частину (з доходу> 300000 руб.) Тоді, коли йому буде вигідніше включити цю суму в розрахунок податку.

Несплата фіксованих внесків у строки, встановлені законом, тягне за собою відповідальність і стягнення пені в розмірі 1/300 виходячи із ставки рефінансування Центробанку за кожен прострочений день.

Не пізніше 15 червня кожного року Податкова інспекція передає дані про отримані доходи ІП до Пенсійного фонду. На підставі цих відомостей ПФР виробляє стягнення заборгованості.

Звітність по страхових внесках ІП

Якщо індивідуальний підприємець не має працівників, з 2012 року звітність по страхових внесках за себе він не здає. Якщо у ІП є працівники, то він зобов'язаний звітувати за внесками перед ПФР і ФСС.

Внески і режим оподаткування

У разі, коли особа, що займається підприємництвом, використовує Спрощену систему н / о або застосовує ЕНВД, розмір сплачених платежів на страхування може значно полегшити податкове навантаження.

ІП застосовує ССО 6%

У разі, коли ІП (який не використовує працю найманих працівників) застосовує ССО 6% «доходи», він має повне право скоротити вже розраховану суму податку на величину квартальних страхових внесків в розмірі 100% У разі, коли ІП (який не використовує працю найманих працівників) застосовує ССО 6% «доходи», він має повне право скоротити вже розраховану суму податку на величину квартальних страхових внесків в розмірі 100%. Це право застосовується в тому випадку, якщо внесок фактично сплачено в поточному кварталі.

Якщо підприємець використовує працю найманих працівників, зменшити податок в даному випадку він може тільки на 50% від суми внесків.

ІП застосовує ССО 15%

Якщо ІП без працівників застосовує ССО 15% (доходи - витрати), він має право включити величину сплачених внесків в «витрати». Потрібно звернути увагу, що сам податок зменшити він права не має, зменшується тільки оподатковуваний база.

Якщо підприємець є роботодавцем, зменшити базу оподаткування він може тільки на 50% від суми внесків.

ІП застосовує ЕНВД

Якщо підприємець є платником єдиного податку на поставлений дохід, він також може зменшити податок на суму фіксованих внесків Якщо підприємець є платником єдиного податку на поставлений дохід, він також може зменшити податок на суму фіксованих внесків. При цьому вони обов'язково повинні бути перераховані до закінчення кварталу і обов'язково до здачі податкової декларації з ЕНВД.

Якщо він не має працівників, то суму податку можна зменшити на 100% страхових внесків в поточному кварталі. Якщо працівники є - тільки на 50%. Слід звернути увагу, що якщо сума внесків за квартал перевищує суму податку, залишок по внесках до зменшення на наступний податковий період не переноситься. Тому, якщо податок невеликий, доцільно внески ділити поквартально.

Якщо підприємець поєднує ССО і ЕНВД (умова - різні види діяльності), доходи для розрахунку внесків за даними системам оподаткування сумуються.

КБК для виплати

При формуванні платіжного документа слід особливу увагу приділити кодом бюджетної класифікації (КБК). Вони залишилися незмінними з минулого року, тому змінювати їх в програмі обліку немає необхідності:

 • КБК для сплати в ПФР: 392 1 02 02140 06 1000 160.
 • КБК для сплати в ФОМС: 392 1 02 02101 08 1011 160.

Варто врахувати, що при вказівці невірного КБК платіж перераховано не буде. Щоб переконатися, що платежі надійшли, рекомендується зв'язатися з ПФР. Як правило, дзвінок перенаправляється фахівця, який відповідає за ІП без працівників, який і підтвердить надходження платежу.

Чи означає це, що його перерахування можливо тільки в наступному за звітним році?