Строительство »

Оголошення на внесок готівкою: зразок заповнення бланка, мета і порядок складання

  1. Що це за документ?
  2. порядок заповнення

Будь-які юридичні особи, що здійснюють комерційну діяльність на території Російської Федерації, повинні мати персональний рахунок в банку Будь-які юридичні особи, що здійснюють комерційну діяльність на території Російської Федерації, повинні мати персональний рахунок в банку. Це необхідно для виконання ними різних платіжних операцій. Така склалася роками фінансова система і відпрацьована до дрібниць господарська практика: користуватися розрахунковим рахунком набагато зручніше, простіше і безпечніше, ніж звертатися з готівкою.

Існує певний ліміт коштів, що підлягають зберіганню в касі організації. Тому гроші, які надійшли за виконані роботи, реалізовані товари або надані послуги, підлягають здачі в обслуговуюче фінансова установа. Дана процедура оформляється документальним чином і підлягає суворої звітності.

Що це за документ?

Для внесення і подальшого зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок в банку юридична особа зобов'язана заповнити особливий документ - оголошення на внесок готівкою. Бланк документа має уніфіковану форму, затверджену і закріплену нормативними актами. Актуальна форма (код по ОКУД 0402001) затверджена Центральним банком РФ в Вказівці №3352-У від 30.07.2014 та діє з 01.11.2014.

Оголошення може бути складено як бухгалтером власника рахунку, так і відповідальним працівником банку. Від імені організації вносити гроші може тільки офіційний її представник, який має відповідну довіреність на здійснення даної операції.

Формування і заповнення документа в програмі 1С ви можете подивитися на наступному відео:

порядок заповнення

Типова форма оголошення складається з наступних частин:

  • саме оголошення - передається співробітнику банку і зберігається в фінансовій установі;
  • квитанція - залишається у представника організації в якості підтвердження внесення готівки і підшивається до видатковим касовим ордером на вибуття грошей з каси;
  • ордер - прикладається до виписки банку за рахунком в якості обґрунтування зарахування грошових коштів.

У бланку обов'язково заповнюються такі поля:

  • Номер документа;
  • дата його заповнення;
  • дані вносителя готівкових коштів (найменування, номер рахунку) і їх одержувача (найменування, номер рахунку, ІПН);
  • реквізити банків вносителя і одержувача (найменування, БИК);
  • сума коштів, що вносяться цифрами і прописом з розшифровкою за кодами джерел надходження.

Допускається внесення даних як на комп'ютері, так і вручну Допускається внесення даних як на комп'ютері, так і вручну. При заповненні бланка від руки для спрощення процесу дозволяється проставляти штамп з реквізитами організації, що містить інформацію про її найменування, адресу, номер поточного розрахункового рахунку і назві обслуговуючого банку.

Форма оголошення передбачає обов'язкове зазначення джерел надходження грошових коштів та розшифровку їх за кодами. Законодавством затверджений певний перелік таких джерел з присвоєнням кожному цифрового позначення.

Наприклад, виручці від реалізації товарів відповідає код 02, виручці від реалізації послуг - 11, надходженню податків - 12, поверненню заробітної плати - 28 і так далі.

Графи документа необхідно заповнювати дуже уважно, не допускати виправлень, коригувань і виправлень. Важливо правильно вказувати суму, що вноситься: вона повинна відповідати розміру готівкових коштів, фактично переданих в банк. У разі виявлення будь-яких недоліків операція не буде проведена до повного їх усунення.

Також потрібно враховувати, що в бланку оголошення вказується фактична дата здачі грошових коштів у фінансову установу. У разі, якщо здійснити передачу грошей в зазначений термін не вийшло, то документ доведеться складати наново.

Що це за документ?
Що це за документ?