Строительство »

Чи можна в 2019 році взяти іпотеку в Ощадбанку без початкового внеску

 1. Варіанти, як отримати іпотеку, якщо немає грошей на початковий внесок
 2. Нецільовий кредит під заставу нерухомості
 3. Іпотека з материнським капіталом в якості першого внеску
 4. Іпотека для сімей з дітьми за підтримки держави
 5. Оформляємо іпотеку без першого внеску в Ощадбанку
 6. алгоритм дій

Іпотечне кредитування іноді є єдиним виходом, щоб нарешті обзавестися власним житлом. Але на практиці часто каменем спотикання у вирішенні даного питання є необхідність початкового внеску, на який грошей у клієнта немає. Навіть якщо у людини високий рівень доходів, показова кредитна історія, і він відповідає вимогам що ставляться до позичальників , Без першого внеску отримати іпотечний кредит не вийде. Серед пропозицій Ощадбанку по кредитах немає такого варіанту. У подібних випадках можна розглянути альтернативні варіанти і все ж взяти іпотеку без початкового внеску в Ощадбанку.

вимогам що ставляться до позичальників

Варіанти, як отримати іпотеку, якщо немає грошей на початковий внесок

Єдиний вихід обзавестися власним житлом, якщо зовсім немає грошей і немає варіантів, де їх дістати, - взяти нецільовий кредит під заставу нерухомості . Якщо сім'я отримала материнський капітал за народження другої дитини, кошти можна направити на початковий внесок. Також є кілька способів знайти гроші і оформити іпотечний кредит.

Які програми можна використовувати, щоб отримати позику, якщо немає грошей на початковий внесок:

 1. Нецільовий кредит під заставу нерухомого майна.
 2. Іпотека з залученням коштів маткапіталу в якості першого внеску.
 3. Іпотека для сімей з дітьми з пільговими ставками за підтримки держави (якщо вдасться знайти гроші на перший внесок той чи інший спосіб).

Важливо! При виборі програми необхідно заздалегідь розрахувати найбільш вигідний варіант. Взяти нецільовий кредит під великий відсоток або взяти кредит на початковий внесок і отримати іпотеку на вигідних умовах в Ощадбанку без першого внеску і з мінімальною ставкою - в кожному випадку питання вирішується індивідуально в залежності від обставин.

Нецільовий кредит під заставу нерухомості

В рамках даної програми Ощадбанк видає велику позику клієнтам під заставу нерухомого майна. Звіт про те, на що витрачені гроші, не потрібно. Добре, якщо у клієнта є у власності нерухомість. Але якщо майна немає, можна знайти вихід, домовившись з найближчими родичами (зазвичай це батьки, брати чи сестри) закласти їх квартиру. Дане питання має багато етичних і моральних сторін і в кожній родині вирішується по-своєму. Якщо все ж вдалося виявити нерухомість, яку можна оформити в якості застави, потрібно ознайомитися з умовами видачі нецільового кредиту.

Умови видачі нецільового кредиту.

Максимальний термін видачі житлового кредиту 20 років Сума Варіює від 500 тис. Руб. до 10 млн. (але не більше 60% від оціночної вартості заставного майна) Початкова ставка 12% Страховка Страхувати життя і здоров'я необов'язково, але в цьому випадку процентна ставка збільшується до 13% Заставне майно Під заставу в якості забезпечення кредиту можна оформити квартиру, житловою будинок з ділянкою або без, ділянку землі, гараж з ділянкою або без

Перевагою даної програми є те, що кредит видається без комісії, і кредитор не вимагає звітності, куди витрачені гроші. А значить, можна придбати будь-яку нерухомість і в будь-якому місці (квартира, дача, будинок) і не потрібно підбирати варіанти, які підходять під вимоги банку, як це відбувається в інших випадках.

Недолік - велика процентна ставка. Чим більша сума і термін кредитування, тим більше переплата по кредиту.

Наприклад, якщо доглянути квартиру за 3 мільйони рублів і взяти кредит на цю суму на 15 років під 12% (в даному випадку мінімальна ставка), то переплата складе майже 3,5 мільйона і це при щомісячних платежах в 36000 рублів. При ставці 10% для звичайної іпотеки з початковим внеском і на такий же термін переплата склала б 2,4 мільйона руб., Що на 1 мільйон менше (при щомісячних платежах в 27 000 руб.).

Іпотека з материнським капіталом в якості першого внеску

Дана програма Ощадбанку дозволяє взяти іпотеку молодій сім'ї без початкового внеску, тобто фінансових накопичень і готівки не буде потрібно. В якості першого внеску буде використаний маткапітал. Часто цей варіант є рятувальним колом для сімей, в яких народилася вже друга або третя дитина і вони отримали відповідний сертифікат.

Часто цей варіант є рятувальним колом для сімей, в яких народилася вже друга або третя дитина і вони отримали відповідний сертифікат

думка експерта

Анастасія Яковлєва

Банківський кредитний експерт

Подати заявку

Прямо зараз ви можете безкоштовно подати заявку на позику, кредит або карту відразу в кілька банків. Попередньо дізнатися умови і розрахувати переплату на калькуляторі. Хочете спробувати?

Умови видачі іпотеки.

Сума Варіює в межах від 300 000 руб. до 85% від суми договірної і оціночної вартості житла, що купується Терміни Кредит оформляється на термін до 30 років Розмір початкового внеску Мінімум 15% від ціни нерухомості, що купується Початкова ставка 9,1% Призначення За умовами даної програми в іпотеку можна купити квартиру в новобудові або житло на вторинці застава в заставу можна оформити кредитованим житло або інше наявне нерухоме майно, в тому числі будинок з земельною ділянкою Страхування застави Застрахувати заставне майно обов'язково Страхування життя позичальника Від стор аховкі життя можна відмовитися, але в такому випадку базова ставка збільшиться на один відсоток Комісія за видачу кредиту Не справляється Особлива вимога Придбане житло повинно оформлятися у власність позичальника і часткову власність дітей

до 85% від суми договірної і оціночної вартості житла, що купується Терміни Кредит оформляється на термін до 30 років Розмір початкового внеску Мінімум 15% від ціни нерухомості, що купується Початкова ставка 9,1% Призначення За умовами даної програми в іпотеку можна купити квартиру в новобудові або житло на вторинці застава в заставу можна оформити кредитованим житло або інше наявне нерухоме майно, в тому числі будинок з земельною ділянкою Страхування застави Застрахувати заставне майно обов'язково Страхування життя позичальника Від стор аховкі життя можна відмовитися, але в такому випадку базова ставка збільшиться на один відсоток Комісія за видачу кредиту Не справляється Особлива вимога Придбане житло повинно оформлятися у власність позичальника і часткову власність дітей

Процентні ставки відрізняються в залежності від виду житла, що купується (вторинний або первинний ринок), способу подачі заяви (онлайн або в відділенні), а також потрапляння під різні акції (скажімо, субсидування квартир в новобудовах). Тому в кожному конкретному випадку краще уточнювати їх у менеджера Ощадбанку. В середньому в стандартних випадках ставка близько 9%. За участю в акції, особливо коли квартира купується в новобудові, ставка може зменшуватися до 7,5% річних.

Важливо! При оформленні іпотеки, коли в якості першого внеску виступають кошти материнського сертифіката, банк пропонує кредитну карту з лімітом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перевагою описаної програми є те, що сім'я може оформити іпотеку на вигідних умовах, не маючи грошей на перший внесок, і не звертаючись до додаткові борги. А кошти кредитної картки можна використовувати для перших витрат на ремонт або меблі, або зберегти їх для форс-мажорних випадків, якщо раптом виплачувати іпотеку буде складно.

Іпотека для сімей з дітьми за підтримки держави

З лютого 2018 року в Ощадбанку почала діяти нова програма іпотечного кредитування з держпідтримкою для молодих сімей з дітьми, в рамках якої пропонується пільгова ставка в 6%. Однак за умовами даної акції, щоб отримати таку іпотеку, потрібно початковий внесок 20% від вартості житла. Деякі люди помилково припускають, що державна підтримка означає те, що початковий внесок за них надається з державного бюджету. Це не так. Завдяки підтримці програми кредитування держорганами встановлюються низькі процентні ставки. Якщо постаратися знайти додаткові кошти на покриття початкового внеску, то можна вигідно використовувати дану акцію для придбання власного житла.

Важливо! За умовами програми кошти материнського капіталу не можуть бути використані в якості початкового внеску.

За умовами програми кошти материнського капіталу не можуть бути використані в якості початкового внеску

Варіанти пошуку додаткових матеріальних засобів:

 1. Запастися терпінням і накопичити гроші протягом 1-2 років (якщо ви готові виплачувати іпотеку по 25-30 рублів на місяць, значить ви маєте можливість накопичити).
 2. Взяти споживчий займ в тому ж Ощадбанку або в інший кредитної організації (процентна ставка буде вище і є ризик відмови).
 3. Продати наявне майно, якщо є (машину, гараж, дачу і т.д.).
 4. Попросити в борг у родичів або знайомих (вам вирішувати, хто з вашого оточення може допомогти з такою проблемою).
 5. Зібрати необхідну суму, скомбінувавши різні варіанти.

Особливості пільгової програми і умови оформлення кредиту.

Претенденти Програма діє для сімей, в яких в період з 1 січня 2018 року і до 31 грудня 2022 року народиться 2-й або наступна дитина Призначення Гроші видаються на купівлю первинного чи вторинного житла Тривалість кредитування Від 1 року до 30 років Сума позики Варіює від 300 000 руб. до 3 млн. (сума позики збільшена до 8 млн. для жителів Московського і Пітерського регіонів) Мінімальний початковий внесок 20% Страховка Відмовитися від страхування життя і заставної нерухомості не можна, це обов'язкова вимога Ощадбанку Процентні ставки Пільгова відсоткова ставка 6% буде діяти:

 • перші три роки або п'ять років, в залежності від того, який за рахунком дитина народилася в родині;
 • продовжується на 5 років, якщо в зазначений період в сім'ї народилася ще одна дитина

Коли пільговий період закінчується, починає діяти процентна ставка 9,5 річних. Але якщо в період іпотечного кредитування ЦБ збільшить ключову ставку, то до вказаних 9,5% додасться 2 п.п. (Це обговорено в договорі)

Як видно, програма іпотечного кредитування з держпідтримкою пропонує рекордно низькі процентні ставки хоча б на кілька перших років. Але і це може дати відчутну вигоду клієнту.

Але і це може дати відчутну вигоду клієнту

Наприклад, при придбанні того ж житла за 3 мільйони рублів на той самий строк в 15 років, але вже за описаною програмою, переплата по кредиту складе приблизно 1,5 мільйона рублів при щомісячних виплатах в 20 000 рублів. При оформленні іпотеки за тими ж параметрами, але на стандартних умовах, переплата буде трохи більше, а щомісячний платіж складе 26000 руб.

Але в даному випадку, не забудьте врахувати боргові зобов'язання на суму, яку ви отримали для початкового внеску (якщо брали в борг).

Важливо! Іпотеку за новою програмою можна оформити аж до 31.12.2022 року (якщо навіть друга або третя дитина народився, скажімо, 31.12.2022 р).

Таким чином, якщо навіть немає грошей на початковий внесок, завжди можна знайти вихід. Який з варіантів вибрати, залежить від ситуації. Якщо немає дітей, або планується тільки одна дитина, взяти участь в програмі з пільговою ставкою не вдасться. Доведеться вибрати перший варіант, незважаючи на те, що він найменш вигідний. Але якщо знайти кошти на початковий внесок, можна зменшити фінансові витрати, оформивши іпотеку на стандартних умовах. Це ж стосується пенсіонерів, військових та інших категорій осіб. Кожен випадок індивідуальний. Щоб знайти оптимальний варіант, можна звернутися до менеджера Ощадбанку, запропонувавши розглянути ваші варіанти, наскільки вони реальні і здійсненні на практиці.

Оформляємо іпотеку без першого внеску в Ощадбанку

Недостатньо вибрати варіант або спосіб дій, відповідний в вашому випадку. Щоб взяти іпотеку в Ощадбанку, спочатку потрібно відповідати вимогам банку, знати алгоритм дій і зібрати необхідний пакет документів.

Вимоги, які Сбербанк пред'являє до своїх потенційних іпотечних позичальників, стандартні:

 1. Наявність російського громадянства.
 2. Вік на момент подачі заяви - 21 повних років і не менше.
 3. Вік на момент закриття іпотеки - 75 років і не більше.
 4. Трудовий стаж на останньому місці не менш 6 місяців.
 5. Сукупний трудовий стаж за останні 5 років - не менше 12 місяців.
 6. Офіційно підтверджений дохід на належному рівні.
 7. Гарна кредитна історія.
 8. Відповідність характеристикам добропорядного громадянина та надійного позичальника.

алгоритм дій

Належним чином оціните шанси на успіх, тверезо проаналізувавши свою фінансову платоспроможність і інші фактори. У розрахунках допоможе кредитний онлайн-калькулятор, скориставшись яким ви зможете приблизно уявити майбутній розмір щомісячних платежів і в разі чого відкоригувати запитувану суму кредиту. Не забувайте, що тут все розраховується приблизно і інформація надається тільки для ознайомлення.

результати розрахунку

Щомісячний платіж:

руб.

Переплата по кредиту:

руб.

Загальна вартість:

руб.

Показати графік платежів

Щоб отримати іпотеку і не нарватися на відмову банку, слід заздалегідь вивчити вимоги і алгоритм дій при оформленні іпотечного кредиту:

Опитування: чи задоволені Ви якістю послуг, що надаються Ощадбанком в цілому?

Та ні

 1. Виберіть оптимальну для вас програму кредитування. Не забудьте продумати, де взяти кошти на перший внесок.
 2. Зверніться у відділення Ощадбанку і проконсультуйтеся з кредитним менеджером з усіх питань.
 3. Залиште онлайн-заявку або напишіть заяву в відділенні Ощадбанку.
 4. Зберіть необхідний пакет документів (зазвичай це паспорта, свідоцтва про народження, довідки, що підтверджують офіційну заробітну плату або розмір пенсійних відрахувань, документи на майно, якщо в заставу оформляється не житло, що купується, а інший об'єкт).
 5. Дочекайтеся рішення банку.
 6. При позитивному рішенні підписуєте іпотечний договір.
 7. Тепер можна починати шукати житло, яке ви будете купувати, якщо до цього не займалися цим питанням.
 8. Далі оформляєте договір купівлі-продажу з продавцем.
 9. Сбербанк перераховує кошти продавцю, а ви оформляєте право власності на нове житло.
 10. Далі оформляєте заставну на нерухомість і передаєте її Ощадбанку. Поки ви не виплатите іпотеку, ваша нерухомість буде в заставі у кредитора.

Поки ви не виплатите іпотеку, ваша нерухомість буде в заставі у кредитора

Коли береш іпотеку в Ощадбанку без початкового внеску, умови будуть менш вигідними, ніж в стандартних випадках. Вас чекають підвищені процентні ставки або необхідність виплати додаткового боргу. Разом з тим завдання отримання схвалення заявки на іпотеку також ускладнюється. Тому потрібно знати, як максимально знизити процентну ставку за іпотечним кредитом . Це допоможе істотно зменшити переплату і заощадити гроші.

Як зменшити процентну ставку:

 1. Оформити на роботі зарплатну карту Ощадбанку і отримувати з / п на неї. В даному випадку ви досягнете -0,5% до стандартної ставки.
 2. Чи не відмовлятися від страховки життя і здоров'я, яку пропонує Сбербанк. Це ще -1% річних. Важливо враховувати, що сума страховки за полісом в іншому місці може опинитися ще більше.
 3. Оформити кредит через електронний сервіс . В окремих випадках це допомагає зниження ще на 0,3%.
 4. Зібрати і надати максимально повний набір документів. Сбербанк іноді дає можливість оформити кредит по мінімальній кількості документів, але ставки будуть завищені на 0,5-2%.
 5. Вивчати умови акцій і намагатися оформити іпотеку на пільгових умовах. Акції на те й існують, щоб економити гроші і зменшити фінансове навантаження при виплаті іпотеки.

  Наприклад, можна оформити в іпотеку житло, що будується з субсидуванням від забудовника за ставкою 7,5%, але на 12 років (такі умови) і пожити кілька років в орендованій квартирі або гуртожитку, ніж оформляти іпотеку на вторинне житло на 15 років під 10% . Якщо в першому випадку щомісячний платіж буде 27000 руб. і переплата складе 1325000 крб., то в другому випадку доведеться платити по 28000 в місяць і переплатити на 1 мільйон рублів більше.

У ситуаціях, коли у клієнта немає грошей на початковий внесок і їх доведеться брати як споживчу позику, збільшивши боргові зобов'язання, дуже важливо постаратися отримати іпотеку на максимально вигідних умовах.

Важливо! В Ощадбанку немає програм, які пропонують взяти іпотечний кредит без початкового внеску. В інтернеті часто помилково надають недостовірну інформацію, що такі програми є.

Видача таких великих сум і на такі великі терміни - занадто ризиковано для банку. А тим більше без початкового внеску, який служить таким собі забезпеченням кредиту, ніхто видавати іпотеку не буде. Тому доводиться вдаватися до альтернативних методів, погоджуючись на більш жорсткі умови кредитування і придумуючи різні способи, як обзавестися таким бажаним власним житлом.

Хочете спробувати?