Строительство »

Адвокатське бюро Кучерявого О.П. »Про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду підприємцями-спрощенцями

Управління Пенсійного фонду в Сокирянському районі розмістило   на сайті міста Сокирян и   статтю-інформацію про зміни порядку і розмірів оплати страхових внесків до Пенсійного фонду підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування Управління Пенсійного фонду в Сокирянському районі розмістило на сайті міста Сокирян и статтю-інформацію про зміни порядку і розмірів оплати страхових внесків до Пенсійного фонду підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування. Викладаємо її на нашому сайті в перекладі на російську мову і українською мовою. Звертаємо Вашу увагу на те, що зазначені в статті платіжні реквізити і номери телефонів стосуються виключно застрахованих осіб Сокирянського району та міста Новодністровська.

Пенсійний Фонд інформує

17 липня 2010 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до законів України« Про державний бюджет України на 2010 рік »та« Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування »від 08.07.2010 № 2461 (опубліковано в газеті« Голос України »від 17.07. 2010 року № 131).

Відповідно до зазначеного Закону, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов'язані сплачувати страхові внески в розмірі, який визначається ними самостійно. При цьому сума страхового внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників , грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якого сплачуються страхові внески.

З огляду на розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:

Ø липні - вересні - 294,82 грн .;

Ø жовтні - листопаді - 301,12 грн .;

Ø грудні - 306,10 грн.

Сплата страхових внесків, тобто доплата до вказаних сум з урахуванням відрахувань від фіксованого податку - 10% або від єдиного - 42%, здійснюється у строки, визначені частиною шостою статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме щоквартально, протягом 20-ти календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​звітного кварталу, а саме:

Ø за липень-вересень 2010 року - до 20 жовтня 2010 року;

Ø за жовтень - грудень 2010 року - до 20 січня 2011 року.

Наприклад, якщо сума єдиного податку становить 100,0 грн., То до Пенсійного фонду надходить 42% від цієї суми - 42,0 грн. Отже, підприємцю необхідно доплатити: 294,82-42,0 = 252,82 грн. Розмір мінімальної зарплати змінюється протягом року, разом з нею змінюється і розмір мінімального страхового внеску.

Оскільки, на сьогодні, максимальна величина, з якої справляються страхові внески, становить 13320 грн., Щомісячна сума самостійно визначеного страхового внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 4422,24 грн.

З огляду на те, що згідно із законодавством мінімальний розмір З огляду на те, що згідно із законодавством мінімальний розмір   страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, сплату страхових внесків за липень 2010 року рекомендується здійснювати в розмірі не менше мінімального страхового внеску страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, сплату страхових внесків за липень 2010 року рекомендується здійснювати в розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Платникам, які не сплатять страхових внесків у встановлені терміни, надсилається розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал з урахуванням частини сум єдиного або фіксованого податків разом з вимогою про їх сплату.

Суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

За підсумками року, зазначені особи подають до органів Пенсійного фонду за місцем взяття на облік звіт (до 1 квітня наступного за звітним роком), за формою згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1.

З метою зменшення фінансового навантаження при сплаті страхових внесків раз на квартал рекомендується зазначену доплату проводити щомісяця.

Сплата внесків здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в установах ВАТ «Державний ощадний банк України», на які зараховується частина єдиного та фіксованого податків, за місцем реєстрації цих осіб, як суб'єктів підприємницької діяльності.

Реквізити (тільки для застрахованих осіб Сокирянського району): № р / р. 25602301100200; МФО 356334; код ЄДРПО 21430609; призначення платежу: прізвище, ім'я, ідентифікаційний номер (при його відсутності - серія та номер паспорту), доплата до мінімального страхового внеску, період за який сплачено внески.

Для консультації звертайтеся за контактним телефоном (03739) 2-22-85.

Начальник управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі

Л.А.Казак

____________________________________________________________

Публікація - серпень 2010 р