Строительство »

Житловий кредит на будівництво будинку

  1. Якщо ділянка вже є
  2. Кредит видається частинами
  3. Вартість зростає не завжди
  4. Під час будівництва не можна зафіксувати процентну ставку

Купівля власного житла, будь то квартира або будинок, - важливе рішення. Необхідно ретельно продумати кожен крок. Фінансуючи будівництво будинку за допомогою житлового кредиту, треба звертати увагу на безліч аспектів, охоплювати загальну картину і помічати дрібні деталі.

Перш ніж видавати житловий кредит , Банк хоче отримати повний огляд проекту по кредиту, щоб уважно проаналізувати доходи і витрати заступника. При цьому також враховуються його платіжну поведінку і споживчі звички. «Часом люди переоцінюють свої фінансові можливості, і банк повинен бути реалістом, думаючи на пару кроків вперед», - пояснив директор дивізіону роздрібних банківських послуг SEB Тину Сеппо. Бажано, щоб щомісячні фінансові зобов'язання становили менше 30-40 відсотків від доходів заступника.

Крім кредитоспроможності заступника, банк ретельно аналізує і фінансований об'єкт. Оцінюється як проект в цілому, так і на призначення і місце розташування будинку, що будується. «Будівництво будинку вимагає часу і грошей, тому банк хоче мати огляд всього процесу будівництва. Банку треба надати калькуляцію вартості всього проекту, цінові пропозиції на будівництво або вже укладені договори про будівництво », - сказав Сеппо і додав, що іноді може знадобитися і будівельний проект.
При пред'явленні вже укладених договорів про будівництво банк також аналізує будівельника, перш за все з огляду на його здатність виконати зобов'язання, покладені на нього договором. Сеппо пояснив, що мета аналізу - виключити ситуацію, коли будинок виявляється непридатним для проживання або його неможливо використовувати через істотних недоліків.

Житловий кредит на будівництво будинку і покупку ділянки

У більшості випадків люди хочуть отримати кредит як на будівництво будинку, так і на покупку ділянки. За словами Сеппа, банк не тільки фінансує покупку ділянки, але і хоче відразу бачити повну картину того, що заплановано на об'єкті.

Вибравши ділянку, необхідно скласти будівельний проект і надати його банку разом з графіком, пропозиціями на будівництво і договорами, щоб клопотати про кредит. Якщо відповідь позитивна, вам дадуть кредит на необхідну для покупки ділянки суму.

«У разі ділянки нам потрібен додатковий заставу, так як банк не приймає земельну ділянку в якості застави по кредиту», - підкреслив Сеппо. Заставою може виступати, наприклад, квартира, а клопотати про її звільнення від застави можна тоді, коли будинок буде побудований.

Якщо ділянка вже є

Якщо ділянка у вас вже є, процес проходить, по суті, так само. Вартість ділянки відносять до самофінансування , Тому він може і не виявитися досить цінним для отримання кредиту. «При аналізі будівельного проекту і калькуляції вартості стає ясно, чи потрібен додатковий заставу», - сказав Сеппо і додав, що при наявності ділянки треба також надати банку дозвіл на будівництво. За його словами, якщо ділянка куплений в кредит і виплати ще тривають, то, як правило, ніяких відмінностей немає.

Кредит видається частинами

Після того, як ви подали клопотання про кредит та надали необхідні документи, банк може прийняти рішення про фінансування будівництва. У разі позитивного рішення з клієнтом укладається договір про кредит, і зазвичай одержувач кредиту повинен почати будівництво протягом шести місяців. Житловий будинок повинен будуватися не довше 18 місяців з моменту укладення договору про кредит.

Зазвичай будинок будується поетапно, тому житловий кредит банк теж видає частинами - відповідно до зростання заставної вартості будинку. Це означає, що банк виплачує частину кредиту, а клієнт інвестує її в будівництво будинку, підвищуючи таким чином його ринкову і заставну вартість. «Інвестувавши частина кредиту в будівництво, для отримання наступної частини треба надати банку нову експертну оцінку, - описав процес Сеппо. - Експертна оцінка також допомагає банку переконатися в тому, що виплачений раніше кредит використаний за призначенням ».

Вартість зростає не завжди

Проблема може виникнути, якщо на певному етапі будівництва заставна вартість після інвестицій істотно не підвищується. Іншими словами, банк не може виплатити таку частину кредиту в розмірі, необхідному для продовження будівництва. Подібна ситуація можлива і в тому випадку, якщо будівництво довелося на період загального спаду цін на нерухомість.

«Щоб уникнути простою в будівництві через занадто маленького росту ринкової вартості, радимо ходатаям заздалегідь подумати, чи зможуть вони в такій ситуації тимчасово знайти який-небудь додаткову заставу», - зазначив Сеппо. Тоді банк зможе виплатити наступну частину кредиту, і будівництво будинку продовжиться.

Повернення починається відразу після видачі першої частини, якщо ви вирішили не клопотати про платіжний відпустці на основну частину.

Під час будівництва не можна зафіксувати процентну ставку

Якщо житловий кредит використовується частинами, то зафіксувати процентну ставку по ньому не можна. «Як правило, банк не може надавати кредитний ресурс з одним рівнем процентної ставки протягом тривалого часу», - пояснив Сеппо. Тому в більшості випадків процентні ставки на кредити на будівництво не зафіксовані і найчастіше прив'язані до шестимісячної ставки euribor. «Відсотки нараховуються з залишку кредиту, що робить виплату кредиту частинами дешевше для клієнта», - сказав Сеппо.

Важливо знати, що вартість внутрішньої обробки зараховують до суми житлового кредиту, також вона покриває вартість кухонної техніки і вбудованих меблів. Однак решта меблів та інше оздоблення до цього не відносяться.

«Перш ніж подати клопотання про житловий кредит на будівництво будинку, раджу проконсультуватися з менеджером з обслуговування приватних клієнтів і ознайомитися з важливою інформацією на сайті банку», - підкреслив глава дивізіону роздрібних банківських послуг SEB.

Вибравши підходящий варіант, заповніть клопотання про житловий кредит . А якщо ви хочете спочатку обговорити свої можливості, приходьте на консультацію по житловому кредиту .


геттер Орусалу
журналіст

Ознайомтеся з умовами послуги на www.seb.ee і при необхідності проконсультуйтеся з фахівцем. Попередній коефіцієнт витратності кредиту по житловим кредитом становить 2,5% на рік при наступних, що носять ілюстративний характер, умовах: сума кредиту в розмірі 40 000 євро виплачується при укладенні договору; процентна ставка 2,35% на рік від залишку кредиту (процентна ставка становить 6-місячний Euribor + маржа 2,35%; за станом на 25 листопада 2015 р 6-місячний Euribor становив -0,031% (від'ємне значення Euribor при розрахунку відсотка прирівнюється нулю); зафіксована в договорі ставка Euribor може змінюватися через кожні шість місяців, маржа зафіксована до закінчення договору); погашення здійснюється протягом 30 років 360 щомісячними ануїтетними платежами, які в перші шість місяців становлять 155,67 євро; плата за укладення договору в розмірі 400 євро сплачується при укладенні договору; місячна плата за розрахунковий рахунок - 0,30 євро. Загальна сума, яка виплачується клієнтом, становить 56 544,51 євро. В якості застави кредиту слід встановити іпотеку на нерухомість, і нерухомість слід застрахувати. При розрахунку коефіцієнта витратності не враховувалися витрати, пов'язані з встановленням і страхуванням застави.