Строительство »

Розведення і утримання перепелів у себе вдома. Поради початківцям

 1. Розведення перепелів в домашніх умовах
 2. Особливості утримання перепелів у домашніх умовах
 3. Пропонуємо переглянути відео про зміст перепелів:

До одного з найпопулярніших напрямків у аматорському птахівництві відносять розведення і утримання перепелів у домашніх умовах. Їх м'ясо вважається делікатесом, а яйця - джерелом цінних і корисних речовин, які використовують в приготуванні їжі і в народній медицині.

Свою популярність ці маленькі пташки завоювали невибагливістю і простотою змісту в клітинах. Тому багато птахівники зайнялися розведенням перепела в квартирі і на дачі.

Розведення перепелів в домашніх умовах

Перепілка є самим мініатюрним представником загону курячих і має масу тіла близько 100-130 грам. Птах вільно поміщається навіть в звичайних клітинах для папуг. Площа конструкції на одну дорослу особину повинна становити близько 1-1,5 кв. метра. У клітці для перепела необхідно закрити всі бічні поверхні фанерою або іншим матеріалом, залишивши відкритою тільки лицьову частину, а її верх - виконати з м'яких матеріалів або рибальської мережі.

Перепілка дуже полохливий, тому відкрита з усіх боків сітчаста клітина викликає у них стрес, що призводить до зростання агресії, зниження маси тіла і несучості .

Дуже важливо забезпечити постійну присутність в поїлках свіжої, чистої води. Годувати дорослих особин варто двічі в день. Харчується перепел в домашніх умовах комбікормом, борошняний сумішшю, дрібно подрібненою зеленню. Птах потребує додавання до щоденного раціону корми, що містить протеїн:

 • м'ясного фаршу;
 • рибного фаршу або рибні відходи;
 • сиру;
 • м'ясо-кісткового борошна.

У неволі перепела дуже рідко насиджують яйця, тому для виведення потомства потрібен інкубатор заводського виготовлення або саморобний. Інкубатор заводського виробництва автоматично прокручує перепелині яйця і здатний підтримувати температуру на постійному рівні в межах 36-39 ° С. Якщо використовується інкубатор власного виробництва, то перевертати яйця необхідно вручну, не менше 4 разів на добу.

Інкубація перепелиних яєць становить 17 днів. Потомство до місячного віку містять в дерев'яному або фанерному ящику, додатково оснащеному висвітленням і обігрівом. Перші два тижні пташенят забезпечують цілодобовим освітленням, а потім поступово зменшують його до 14-16 годин на добу. Для обігріву виводка в ящику підтримують температуру 37 ° С безпосередньо в першу добу, після чого поступово знижують її.


Молодняк в перші 7 днів годують 5 разів на добу звареними і протертими разом зі шкаралупою яйцями з домішкою товчених сухарів, меленого комбікорми і вареної риби. У віці одного місяця підросли перепелят переміщують в клітини для подальшого розведення.

Особливості утримання перепелів у домашніх умовах

Перепели птиці невибагливі, але вимогливі до приміщення, в якому будуть міститися. Дотримання простих правил допоможе уникнути зниження несучості.

Важливі вимоги до умов утримання перепелів:

 1. Приміщення повинно бути сухим і добре провітрюватися.
 2. Не варто допускати виникнення протягів.
 3. Освітлення не повинно бути занадто яскравим.
 4. Оптимальна температура в приміщенні повинна становити близько 18-20 ° С.

Перепели охоче купаються в крупнозернистому річковому піску. Також можна використовувати в якості альтернативи суміш піску і деревної золи в рівних пропорціях. Ця процедура важлива для боротьби з паразитами, які селяться на шкірі і пір'ї птахів.

Давати можливість викупатися потрібно не рідше ніж один раз на тиждень і при цьому бути готовим до стовпа пилу, яку піднімуть перепела. Самки за цей час можуть мати зносини, тому після очисної процедури варто перевірити залишки піску, адже Перепелиці люблять закопати в ньому свіже яйце.

Птахівники-любителі і члени їх сімей люблять брати перепелів на руки, однак не варто цього робити без необхідності. Навіть добре приручені птахи дуже турбуються з цього приводу і мало довіряють людині.

Пропонуємо переглянути відео про зміст перепелів:

Зайві стреси проводять до зниження несучості і маси тіла, що, звичайно, вкрай небажано. Перелякані птахи можуть почати кидатися в клітці, намагатися підстрибнути і злетіти, що може призвести до травм голови. Це пов'язано з сильною боязкість цього виду птиці, тому навіть різке руху руками поруч з ними можуть налякати перепела.

Розведення і утримання перепелів у домашніх умовах вимагає чимало часу, коштів і сил, але витрати, пов'язані з цим нелегким справою, вельми скоро виправдають себе. Дізнайтеся більше на нашому сайті fermeru.pro