Строительство »

Висота стелі в хрущовках

 1. Стеля в хрущовці, висота
 2. Коли хрущовка - це добре
 3. Як виправити дефекти поверхні плит
 4. Натяжні, підвісні та гіпсокартонні конструкції
 5. Стандарти і норми висоти приміщень
 6. Як збільшити висоту стелі візуально

Хрущовка. Нічого оптимістичного ця назва нести не може - тіснота, обмежений простір, безмозка планування і огидне якість споруди. Але діватися нікуди, половина країни змушена жити в будинках, побудованих за типовим проектом. Їх можна лаяти і висміювати, але тоді, власне, як і зараз, для багатьох це єдина можливість мати власний кут. Про деякі особливості квартир в багатоповерхових будинках, побудованих в той період, поговоримо сьогодні.

зміст:

 1. Стеля в хрущовці, висота
 2. Коли хрущовка - це добре
 3. Як виправити дефекти поверхні плит
 4. Натяжні, підвісні та гіпсокартонні конструкції
 5. Стандарти і норми висоти приміщень
 6. Як збільшити висоту стелі візуально

Стеля в хрущовці, висота

Стеля в хрущовці, висота

Висота стелі в хрущовках стабільна, як радянська економіка - це приблизно два з половиною метра, якщо ніхто з мешканців не опускав стелю або не здіймав підлогу. «Приблизно» - тому що в панельних будинках можуть бути відхилення в розмірах. Це пов'язано як з особливістю підходу до роботи, так і в особливостях витримування розмірів самої панелі. Зустрічаються в хрущовках стелі і 2,45 м, і 2, 55, і навіть 2,6 метра.

Зустрічаються в хрущовках стелі і 2,45 м, і 2, 55, і навіть 2,6 метра

Це питання піднімається в двох випадках: коли мешканці переїжджають в «нову» квартиру або при плануванні ремонту. Від висоти стелі може залежати візуальне сприйняття приміщення, а в тому випадку, коли планується оформлення стелі в незвичайному стилі - багаторівнева конструкція або натяжна вініловий стеля, вирішальним фактором може стати саме висота стелі, від кромки до кромки.

Від висоти стелі може залежати візуальне сприйняття приміщення, а в тому випадку, коли планується оформлення стелі в незвичайному стилі - багаторівнева конструкція або натяжна вініловий стеля, вирішальним фактором може стати саме висота стелі, від кромки до кромки

Коли хрущовка - це добре

Коли хрущовка - це добре

Маленька хрущовка - це не тільки суцільні недоліки. Така квартира може мати і ряд позитивних моментів. Наприклад, 2,5-метровий стелю в порівнянні з майже чотириметрової в висоту Сталінка - це можливість швидше прогріти будь-яке з приміщень, це мінімізація витрат на ремонт і матеріали. А якщо вдається встановити систему автономного опалення і герметичні пластикові вікна, то про проблеми з центральним опаленням можна забути назавжди.

А якщо вдається встановити систему автономного опалення і герметичні пластикові вікна, то про проблеми з центральним опаленням можна забути назавжди

У хрущовках більш сучасні системи комунікацій, ніж в більш просторих сталінках. Це стосується в першу чергу до електричних мереж. Проводка в хрущовці може запросто витримати навантаження, сумісну з будь-яким сучасним електричним споживачем, а проводка в будинках більш ранньої споруди просто не була розрахована на пристрої високої потужності.

Проводка в хрущовці може запросто витримати навантаження, сумісну з будь-яким сучасним електричним споживачем, а проводка в будинках більш ранньої споруди просто не була розрахована на пристрої високої потужності

Як виправити дефекти поверхні плит

Як виправити дефекти поверхні плит

Повернемося все ж до стель. Залишається основна претензія до плит - це якість поверхні. Завдяки сучасним матеріалам і технологіям можна виправити будь-яку кривизну, в тому числі і кривизну стельової панелі. Мінімальна висота від підлоги до стелі повинна складати 2,25-2,45 м. Це продиктовано тим, що в процесі експлуатації квартири поверхню стелі може бути елементарно пошкоджена.

Це продиктовано тим, що в процесі експлуатації квартири поверхню стелі може бути елементарно пошкоджена

Це особливо критично у випадку з полівінілхлоридним натяжною стелею. Якщо випадково прорвати полотно, то швидше за все, доведеться замінювати його повністю. Саме тому натяжні стелі в хрущовках - рідкість, а замість них часто використовують водоемульсійні шпалери, які приховують нерівності і дефекти стелі. Можна підібрати шпалери будь-якого кольору і вибрати одну з сотень фактур, тоді стеля може перетворитися в естетичний елемент, на якому не так видно непереборні похибки перекриття.

Можна підібрати шпалери будь-якого кольору і вибрати одну з сотень фактур, тоді стеля може перетворитися в естетичний елемент, на якому не так видно непереборні похибки перекриття

Натяжні, підвісні та гіпсокартонні конструкції

Натяжні, підвісні та гіпсокартонні конструкції

У свій час були популярні пінополістиролові плити, які після обробки, зачистки, грунтовки та шліфування стелі, кріпилися на спеціальний клей. Ці плити також мають масу фактур, малюнків, орнаментів та візерунків, але багатьох стримує від застосування полістиролу його сумнівна екологічна чистота. Для додання стелі особливою конфігурації часто використовують гіпсокартонні конструкції.

Для додання стелі особливою конфігурації часто використовують гіпсокартонні конструкції

Підвісні стелі з гіпсокартону з такою висотою базового стелі, звичайно, не найоптимальніше рішення, але якщо основну частину поверхні залишити на колишньому рівні, а опустити стелю тільки по периметру або в вигляді криволінійної фігури, ефект може бути несподівано цікавим. Таким чином можна зонувати велику кімнату, організувати роздільну систему освітлення, але все ж фахівці не рекомендують опускати всю стелю або його ділянки нижче, ніж на 5-8 см.

Таким чином можна зонувати велику кімнату, організувати роздільну систему освітлення, але все ж фахівці не рекомендують опускати всю стелю або його ділянки нижче, ніж на 5-8 см

Стандарти і норми висоти приміщень

Стандарти і норми висоти приміщень

Якщо звернутися за допомогою до будівельних норм і стандартів, то і тут ми не отримаємо чіткої відповіді на питання про оптимальну висоті стелі. СНиП говорить тільки про нижній межі висоти для кожного з житлових або нежитлових приміщень:

 • абсолютно всі житлові приміщення (в тому числі і кухні) в середній смузі повинні будуватися з урахуванням мінімальної висоти стелі в 2,7 м, а виняток становлять лише 2,5-метрові стелі в спеціально обумовлених кліматичних зонах;
 • для коридорів і холів мінімальна висота стелі повинна бути 210 см;
 • для мансардних поверхів немає певного мінімуму по висоті;
 • мінімальна висота стелі в котельні повинна бути не менше 220 см;
 • висота підвального приміщення не повинна бути нижче 1,6 м.

абсолютно всі житлові приміщення (в тому числі і кухні) в середній смузі повинні будуватися з урахуванням мінімальної висоти стелі в 2,7 м, а виняток становлять лише 2,5-метрові стелі в спеціально обумовлених кліматичних зонах;  для коридорів і холів мінімальна висота стелі повинна бути 210 см;  для мансардних поверхів немає певного мінімуму по висоті;  мінімальна висота стелі в котельні повинна бути не менше 220 см;  висота підвального приміщення не повинна бути нижче 1,6 м

Як збільшити висоту стелі візуально

Як збільшити висоту стелі візуально

У тому випадку, якщо стеля здається занадто низьким, його висоту можна збільшити хоча б візуально. Для цього у дизайнерів інтер'єрів є свої прийоми. Зокрема, можна використовувати шпалери з вертикальним малюнком, обклеїти шпалерами стіни повністю від підлоги до стелі, не залишаючи стандартного канта. Деякі пропонують не звертати увагу на стелі, а замість цього змістити акцент на підлогу або на стіни.

Деякі пропонують не звертати увагу на стелі, а замість цього змістити акцент на підлогу або на стіни

Візуально підніме стелю невисокі меблі, а також легкі повітряні штори в підлогу. З тими ж дворівневими стелями можна провести експеримент, оскільки для зорового збільшення висоти стелі можна навмисне опустити один рівень по периметру, тоді другий, базовий, буде здаватися набагато вище. Але найголовніше, щоб в приміщенні було комфортно, тому будь-яке з дизайнерських рішень, виконаних з душею і якісно, ​​зробить звичайну хрущовку затишним і світлим родинним гніздом. Вдалого всім ремонту!