Строительство »

Висота барної стійки для кухні в квартирі

 1. Вибір барної стійки для кухні
 2. Барні стійки можуть бути різного дизайну:
 3. Класичний варіант барнойстойкі
 4. Вибір барної стійки по висоті
 5. Як визначитися з висотою стійки для невеликої кухні?
 6. Як розрахувати висоту барной стійки?

Для оформлення кухні, а також для поділу кухонного простору на зону приготування їжі і обідню зону часто використовують стійки, які мають зручну конструкцію, форму і цікавий дизайн. Перед тим як підібрати барну стійку і визначитися у виборі необхідної конструкції по висоті, слід розібратися з основними вимогами її експлуатації. Давайте розглянемо деякі відповіді на ці питання.

Вибір барної стійки для кухні

Головними особливостями функціональності меблів є її практичність, зручне застосування і актуальне рішення дизайну інтер'єру. Для домашнього використання стійки підійде:

 • острівна модель будь-якої форми. Це може бути стільниця на опорних елементах або складна конструкція, в якій будуть вбудовані додаткові комунікації. Більш практичним і зручним стане острівець на дві сторони, який має плиту і місце для розміщення під час прийому їжі.
 • Стільниця, яка закріплюється до стіни.
 • Тип моделі, яка вбудовується в саму меблі кухні .
 • Комбінування частин стійки, рівні якої будуть різні за висотою. Нижня частина виконує функцію робочого столу, а верхня зроблена у вигляді декоративного елемента з напрямком в бік їдальні або в вітальню.

За стандартами висота класичної стільниці стійки повинна бути 115 см від підлоги. Комбінована стійка має висоту в 90 см.

Стільниці виготовляють зі скла, прозорого пластика, масиву дерева, мармуру або граніту, а також з полімерного каменю або вологостійкої деревини.

Барна стійка повинна гармонійно поєднуватися з інтер'єром меблів, яка вже є, збігатися за колірним рішенням і за стилем приміщення.

Щоб стійка була зручною і місткою, можна зробити шафки, тумби і полиці під самою стільницею для зберігання потрібних кухонних речей.

Для незвичайного і привабливого вигляду стійки виконують декоративну підсвітку. Можна встановити додаткову конструкцію у вигляді труби або карниза, яка виконує функцію утримувача келихів і чашок. Такий стильний елемент можна встановлювати як на окремій кухні, так і в суміжному варіанті приміщень, коли кімнати суміщені. Таким чином, можна відокремити функціональні зони, наприклад, вітальні і їдальні.

щоб інтер'єр кухні був модним і яскравим, можна поставити напівкруглу, кутову або прямолінійну стійку. Мебльована барна стійка відмінно виглядає не тільки в сучасному приміщенні, але і в класичному строгому дизайні кімнати.

Барні стійки можуть бути різного дизайну:

 • з наявністю рівневої стільниці;
 • з різнорівневих елементів і обіднім столом;
 • в класичному варіанті.

Оптимальним варіантом барної стійки буде модель з рівневої стільницею. Її можна регулювати по висоті, що є зручним під час користування. Коли рівень стільниці опущений, з'являється можливість сісти поруч з нею на стілець. Якщо збільшити відстань стільниці від підлоги, можна поруч поставити високі стільці зі зручними спинками.

Бувають варіанти моделей з комбінованими стільницями, які розташовані на відстані один від одного. Однією частини відведено використання за призначенням, а інша виконує функцію столу або робочого місця для приготування їжі. Такі комбіновані стільниці підійдуть в разі великих суміщених приміщень. Зона для прийому їжі встановлена ​​на кухні, а барна зона спрямована в вітальню.

Комбінування стільниць буде не тільки практичним у використанні, але і красивим.

Класичний варіант барнойстойкі

Класичним варіантом стійки вважається подовжена стільниця, яка тримається на консолях. Стандартна висота барной стійки для кухні повинна бути від 110 до 115 см від підлоги. Близько такої барной стійки оригінально виглядають високі стільці, в яких є зручна підставка для розміщення ніг.

Вибір барної стійки по висоті

Сучасні виробники пропонують велику різноманітність барних стійок для кухні на будь-який смак і потреби. Оптимальна висота барной стійки для любителів вишуканого стилю - висока стільниця, яка розташована на 120 см від підлоги. Але при цьому немає необхідності виконувати дизайн стійки як в барі чи ресторані. У таких закладах бар високий, але в домашніх умовах стільці і стільниця встановлюється нижче. Це сприяє створенню затишної і теплої атмосфери, до того ж зручно і безпечно користуватися меблями. Високу стільницю можна ставити в тому випадку, коли потрібно розділити кухню і їдальню, але теж не обов'язково. Якщо приміщення з низькою стелею, то висока барна стійка буде різко контрастувати по висоті і некрасиво виділятися на загальному тлі кімнати.


Прийнятний варіант: висота барной стійки в квартирі - відстань, що дорівнює висоті кухонного столу, тобто приблизно в 90 см. Можна знайти компроміс і зробити комбіновані стільниці, які розташувати в 115 см і 90 см від підлоги.

Як визначитися з висотою стійки для невеликої кухні?

Через недостатнє місця маленьких приміщень стоїть головне завдання: знайти раціональне рішення. Відмінним варіантом в цьому випадку буде вибір компактної стільниці, яка закріплена на консолях. Це практично і зручно. Для кухні невеликих розмірів підійде барна стійка по висоті в 90 см від підлоги. Це альтернативне рішення замість обіднього столу. Витончені меблі не тільки візуально, але і практично звільнить і до того невеликий простір. Якщо поставити вузьку стільницю уздовж стіни до 115 см від підлоги, то можна максимально заощадити місце приміщення. Пропонується встановити легкі і не громіздкі конструкції зі скла. Непоганим і зручним варіантом стане використання вертикальної труби з невеликою стільницею, яку слід розмістити на поворотному кільці. Стільницю ставлять на колісні опори для легкого пересування в разі потреби.

Для невеликої кухні роблять кутові і напівкруглі моделі стійок з компактними сховищами в вигляді відкритих полиць, навісних корзин, які кріплять до труби.

Як розрахувати висоту барной стійки?

В основному барні стійки роблять за стандартними розмірами від 110 до 115 см у висоту. Але не завжди такі розміри можуть підійти, тому в кожному окремому випадку необхідно розглядати варіанти індивідуально.

Наприклад, в планах господарів стоїть завдання поєднати стійку з кухонним столом. В цьому випадку можна відкоригувати висоту за параметрами наявних предметів меблів. Висота барної стійки для кухні, яку роблять на замовлення, може бути від 70 до 125 см. При розміщенні рівня стільниці потрібно звертати увагу на пропорційність розташування предметів. Висота сидіння стільця повинна бути нижче рівня висоти стільниці на 30 см. Слід спочатку купити стільці, а потім придбати або зробити на замовлення стійку, яка буде оптимально підходити по параметрам.

Стильна барна стійка, зручна її конструкція і висота стане незвичайною деталлю інтер'єру вашого будинку. Такі меблі на кухні буде не тільки функціональним, але і відмінним місцем для приємного відпочинку, як з друзями, так і з домочадцями.

Відео за вибором барної стійки для кухні своїми руками

Як розрахувати висоту барной стійки?
Як визначитися з висотою стійки для невеликої кухні?
Як розрахувати висоту барной стійки?