Строительство »

Порошенко доручив уряду восени підвищити пенсії і скасувати їх оподаткування

Порошенко доручив "осучаснити" пенсії / tsn.ua

Президент України Петро Порошенко на сьогоднішньому засіданні Національної ради реформ доручив уряду восени підвищити пенсії, скасувати їх оподаткування, а також скасувати всі обмеження для працюючих пенсіонерів.

Про це повідомляється на сторінці президента в Twitter.

«На Нацраді реформ доручив уряду восени цього року підняти пенсії, скасувати оподаткування пенсії і всі обмеження для працюючих пенсіонерів», - йдеться в повідомленні.

За словами Порошенка, осучаснення пенсій дасть можливість підвищити їх для найбільш незахищених верств населення.

«Що можна зробити вже в цьому році? Ми провели досить активну інформаційну кампанію, і можна зробити осучаснення пенсій. Що таке осучаснення пенсій? Ліквідація несправедливості. У чому вона полягає? Людина, яка виходить на пенсію в 2016 або в 2017 роках і має високу заробітну плату, має високу пенсію. Людина, яка виходить на пенсію в 2009, 2010, 2011 роках і має той же стаж, платив внески із середньої заробітної плати так само, як це робилося в 2016 і 2017 році, робив все, що може, але має набагато меншу пенсію. В першу чергу, як результат осучаснення, отримають підвищення пенсій найменш захищені - ті, хто на сьогоднішній день несправедливо отримує найнижчі пенсії », - сказав президент.

Також глава держави зазначив, що актуальним є перенесення підвищення мінімальної пенсії з грудня на листопад або жовтень.

«Підвищення мінімальної пенсії так само станеться в цьому році, і я думаю, що можна розглянути можливість перенести підвищення з грудня на листопад або навіть жовтень. Прошу уважно вивчити цю можливість », - підкреслив Порошенко.

У той же час, він наголосив на важливості скасування обмежень для працюючих пенсіонерів.

«Окреме питання - це обмеження пенсій для працюючих пенсіонерів. Я підкреслюю, що на сьогоднішній день ми зацікавлені в тому, щоб працюючі пенсіонери продовжували працювати. І не потрібно їх видавлювати з робочих місць. Думаю, що невиправдано на сьогоднішній день і обмеження пенсій працюючим пенсіонерам, і оподаткування пенсій », - повідомив глава держави.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 17 травня затвердив законопроект про пенсійну реформу і направив його на розгляд Національної ради реформ при президенті України.

Уряд України в рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців на суму від 200 до 1000 грн, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів.

Пенсійна реформа не передбачає підвищення пенсійного віку, однак вводить вимоги до страхового стажу. Для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу. При стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, при стажі менше 15 років - у 65 років. У той же час, люди, у яких немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.

Читайте також Після проведення п'яти реформ Україна перейде "рубікон неповернення в стагнаційний минуле" - Гройсман

Усі нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. При цьому урядовий варіант реформи передбачає можливість покупки до 5 років страхового стажу. Якби докуповувати страховий стаж за цими правилами можна було зараз, за ​​перший рік треба було б сплатити 16 896 грн.

Також реформа скасовує призначення пенсій держслужбовцям за вислугу років і вводить єдину формулу розрахунку розміру пенсій, яка прив'язує його до обсягу внесків до Пенсійного фонду протягом життя.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

«Що можна зробити вже в цьому році?
Що таке осучаснення пенсій?
У чому вона полягає?