Строительство »

Збільшення «декретних» виплат в Україні торкнеться не всіх 2000.ua

Розмір декретних виплат в Україні прив'язаний до прожиткового мінімуму, який офіційно підвищено з 1 грудня, але є нюанс
Розмір декретних виплат в Україні прив'язаний до прожиткового мінімуму, який офіційно підвищено з 1 грудня, але є нюанс.
З підвищенням прожиткового мінімуму в Україні з 1 грудня поточного року розмір ряду соцвиплат, в тому числі декретних виплат жінкам при вагітності та пологах виріс. Згідно із законом обсяг декретних не може становити менше 25% прожиткового мінімуму, тому гарантована державою матеріальна допомога жінкам складе 440,5 грн / місяць (раніше-421 грн / місяць), пише Politeka .
Але розмір декретних виплат для працюючих жінок, за законодавством, дорівнює середньомісячну заробітну плату. З цієї причини підвищення розміру прожиткового мінімуму ніяк не позначиться на збільшенні «декретних для жінок, які пішли у відпустку у зв'язку з вагітністю з робочого місця.
Матеріальна допомога одиноким матерям і дітям, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів, розраховується за формулою: 50% прожиткового мінімуму для дитини (з 1 грудня для дітей до 6 років - 1492 грн, від 6 до 18 років - 1860 грн) мінус дохід на одного члена сім'ї. Відповідно, в разі якщо з 1 грудня доходи такої сім'ї не виросли, сума гарантованої матеріальної допомоги від держави збільшиться.
Нагадаємо, 20% українців досі заробляють менше 3200 грн на місяць .