Строительство »

Плата за бебі-бум: за близнюків батькам заплатять, як за дітей, народжених врозкид, а "вартість" тих, що з'явиться після них, злетить до 50 тис. Грн.

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

26 лютого 2008, 17:43 Переглядів:

www.visualphotos.com.

Днями молоді сім'ї отримали багатообіцяючий сигнал від Кабміну. З ініціативи головного соціального відомства, на дітей, народжених в подвійним або потрійним, встановлені більш високі суми "підйомних". І відтепер такі сім'ї отримуватимуть набагато більше, ніж їм належало б за досвідом останніх років.

Близнята "ПОДОРОЖЧАЛИ". Нагадаємо, що з цього року, як і було обіцяно новим урядом, держава взяла на себе зобов'язання платити за "нових" українців, народжених після 31 грудня 2007 року, не порівну, як в попередні роки, а по наростаючій за кожну наступну дитину: за другого - вдвічі більше, ніж за першого, а за третього - відразу вчетверо більше. З урахуванням того, що "базовий" бебі-приз збільшений майже в півтора рази, з 8500 до 12 240 грн., "Тариф" за другого малюка тепер становить 25 тис. Грн., А за третю і наступних - 50 тис. Грн. Відповідно батькам двійнят належало б 12 240 грн. х 2 = 24 480 грн., а трійнят - 36 720 грн. Що теж дуже непогано. Однак в Мінпраці визнали, що близнюків слід "оцінювати" не порівну, якихось "клонів", а як звичайних немовлят, тобто, платити як за "першого", "другого" і "третього" дитини.

Як роз'яснили фахівці Мінпраці, в залежності від складу сім'ї батьки отримають такі суми:

ситуації:

  • Якщо в сім'ї є одна дитина (в т.ч. діти матері або батька від інших шлюбів, які проживають в цій родині, або повнолітні або проживають окремо діти матері) і народжується двійня (трійня) - 25 тис. На одного, 50 тис. На другого і 50 тис. грн. на третю.

  • Якщо в сім'ї є двоє старших дітей (в т.ч. від перших шлюбів матері або батька, які проживають в цій сім'ї) і народжується двійня (трійня) - по 50 тис. Грн. на кожного новонародженого.

  • Якщо дитина народжується у жінки, яка перших двох дітей віддала в дитячий будинок, - 12240 грн.

Зрозуміло, що при цьому автоматично збільшується і "рейтинг" наступних дітей. Наприклад, за дитину, народжену після двійні, багатодітна мама отримає відразу 50 тис. Грн., Так само як і якщо вона вирішиться народити третю дитину після близнюків.

ЯК дробу. Як і раніше, суму ділять на частини. Перший - найбільший транш - призначений на першочергові витрати (див. Табл.) І становить 4800, 4840 і 5000 грн. відповідно на першого, другого і третього малюка. А решта суми розбивається помісячно: по 620 грн. протягом року сім'ям, які народили первістка, по 840 грн. протягом 2-х років - за другого і по 1250 грн. протягом 3-х років - за третю спадкоємця. Неважко порахувати, скільки належить батькам близнюків.

Поки що повні суми, почали отримувати тільки ті сім'ї, де черговість дітей була очевидна. А в спірних ситуаціях (коли народжувалися близнюки або в родині були діти від перших шлюбів) поки платили порівну, але не менше однієї базової суми на немовляти. Тепер їм зроблять перерахунок з 1 січня і донарахують різницю прямо на картку.

КОНТРОЛЬ. Зі збільшенням суми держдопомоги Кабмін обіцяє посилити контроль за її витрачанням. Якщо протягом першого року життя дитини батьки не відвідують дільничного лікаря хоча б кожні три місяці, до них завітає інспектор з органів соцзахисту, який повинен переконатися, чи забезпечений малюку належний догляд. Якщо все в порядку, претензій до батьків не буде. Якщо немає, виплати зупинять.

ТЕРМІНИ. З 1 січня термін обігу за держдопомогу збільшено з 6 місяців до року. Причому, дія цієї норми поширюється також і на дітей, народжених в 2007 р Але зрозуміло, що такі мами отримають суму, що діє на момент народження малюка.

соцзабезу спорожніли

Минулорічні проблеми з виплатами дитячих грошей, коли всіх працюючих мам масово перекидали з місць роботи в райсоцзабез і змушували збирати безліч довідок, до сих пір викликає у новоспечених батьків побоювання, що вони не зможуть або не встигнуть отримати такі потрібні в цей важкий період гроші. Тому ми навели довідки в декількох соцзабезах. "Що ви, черг у нас немає з літа минулого року, а зараз і зовсім по 1-2 людини в коридорі", - сказали нам в одному зі спальних районів, де в силу переважання молоді народжуваність повинна бути найбільшою. Слова чиновників підтвердила і наша співробітниця, яка як раз зараз оформляє виплату. "Треба тільки заздалегідь відкрити рахунок в банку і зняти копії з документів, оскільки в соцзабезі ксерокса немає", - порадила вона.

ДОКУМЕНТИ.

знадобляться:

1) паспорт мами;

2) заяву мами (усиновителя чи піклувальника);

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) оригінал довідки з РАГСу для призначення допомоги. Від іногородніх ніяких додаткових паперів не попросять, оскільки довідка з РАЦСу вилучається і отримати виплату двічі неможливо. Усиновителі або опікуни подають ще копію рішення про усиновлення або опіки. Якщо дитина не перший, потрібна також довідка про склад сім'ї, яку видають у ЖЕКу, а живуть в сільській місцевості - в сільраді. Багато соцзабези перестраховуються, вимагаючи довідку про присвоєння коду, але це вже порушення, тому можете качати права.

До речі, від батьків близнят можуть знадобитися довідка про склад сім'ї та копії свідоцтв про народження старших дітей, а якщо ці папери вже є в справі, їм просто донарахують гроші на картку.

До відома. У багатьох соцзабезах ще висять старі переліки довідок, тому не втрачайте час на їх збір.

ЯКЩО втратила головного ДОВІДКА. "Така мама повинна звернутися в соцзабез із заявою. Потім її пропускають через базу даних Мінпраці, перевіряючи, чи не отримала вона гроші десь в іншому місці. Після чого видається дублікат, за яким можна оформити виплату. За минулий рік у нас було 20 -30 подібних звернень на всю країну ", - пояснили нам в Мінпраці та соцполітики. Без таких гарантій не можна, адже це фактично чек на отримання великої суми бюджетних грошей.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Плата за бебі-бум: за близнюків батькам заплатять, як за дітей, народжених врозкид, а" вартість "тих, що з'явиться після них, злетить до 50 тис. Грн.". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Яворська Наталія

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.