Строительство »

Пільги та допомоги матерям одиначкам в Україні в 2018

 1. Пільги та допомоги матерям одиначкам в Україні в 2018 У багатьох країнах мати-одиначка має право...
 2. Які мають пільги матерям-одиначкам в 2018?
 3. Чи можна звільнити?
 4. Подвійний податкове вирахування
 5. Чи втрачає матір-одиночка пільги при вступі в шлюб?
 6. Чи передбачені пільги для матерів-одиначок в 2018 році, якщо їхні діти перебувають на держзабезпеченні?
 7. До якого органу звертатися?
 8. Які передбачені пільги під час вступу до дитячого садка?
 9. Житлові пільги матерям-одиначкам в 2018
 10. Чи може мати-одиначка отримати квартиру?
 11. Соціальна іпотека
 12. можливі ризики
 13. Як отримати пільги та допомоги матерям-одиначкам?
 14. Як бути, якщо дитина була народжена за кордоном?
 15. Пільги та допомоги матерям одиначкам в Україні в 2018
 16. Хто отримує цей статус?
 17. Які мають пільги матерям-одиначкам в 2018?
 18. Чи можна звільнити?
 19. Подвійний податкове вирахування
 20. Чи втрачає матір-одиночка пільги при вступі в шлюб?
 21. Чи передбачені пільги для матерів-одиначок в 2018 році, якщо їхні діти перебувають на держзабезпеченні?
 22. До якого органу звертатися?
 23. Які передбачені пільги під час вступу до дитячого садка?
 24. Житлові пільги матерям-одиначкам в 2018
 25. Чи може мати-одиначка отримати квартиру?
 26. Соціальна іпотека
 27. можливі ризики
 28. Як отримати пільги та допомоги матерям-одиначкам?
 29. Як бути, якщо дитина була народжена за кордоном?

Пільги та допомоги матерям одиначкам в Україні в 2018

У багатьох країнах мати-одиначка має право на пільги; Україна не є винятком. З даного матеріалу ви дізнаєтеся, на що може розраховувати одинока людина, кого відносять до даного статусу, чи можливо отримати житло, грошову допомогу, який його розмір та інші відповіді на питання, що зачіпають дану тему.

Хто отримує цей статус?

Перш ніж дізнатися, які пільги матерям-одиначкам покладені, необхідно розібратися, кого можна називати цим терміном. Відповідно до законів України, на пільги і посібники можуть претендувати наступні громадяни:

 • Батьки або усиновителі, які не перебувають у шлюбі. При цьому повинно бути свідоцтво про народження, в якому в одній з граф, що вказують батьків, буде стояти прочерк; неважливо, якою країною було видано саме свідоцтво.
 • Варто зауважити, що на аналогічні пільги може претендувати і самотній батько, наприклад, в разі смерті одного з подружжя. Однак допомога буде виплачуватися, тільки якщо відсутня соціальна пенсія або допомога, яка призначають при втраті годувальника.

Які мають пільги матерям-одиначкам в 2018?

В першу чергу пільги матерям-одиначкам в Україні стосуються праці та оподаткування. Якщо одинокому батьку потрібно відпустку, роботодавець не має права відмовляти, вибір дати також належить матері одиночці. Зверніть увагу на те, що, крім стандартного відпустки, довжина якого 24 дня, такий працівник має право на додаткову відпустку в 10 днів, при цьому він буде оплачуватися. Крім цього, працівникові повинні надаватися вихідні в разі, якщо він їх потребують через хворобу дитини.

Максимальний термін додаткової відпустки може становити 17 днів. Сума днів відпустки в цілому не може перевищувати 41, якщо якась частина відпустки використана не була, вона не пропадає, а переходить на наступний рік, відповідно, кількість днів буде збільшено на це число.

також існують спеціальні виплати для матерів-одиначок .

Чи можна звільнити?

Чи можна звільнити

Трудовий Кодекс гарантує збереження робочого місце за таким співробітником. Звільнити матір-одиначку за скороченням або волі роботодавця не можна. Зробити це можна, тільки звернувшись через суд, який з великою часткою ймовірності буде на її боці, крім того, сама процедура досить тривала і складна.

Пільги матері-одиночки гарантують захист від звільнення навіть при закритті місця, де співробітник працював. У разі банкрутства або закриття підприємства роботодавцю доведеться виплачувати зарплату ще три місяці. Якщо працівник знайде нове місце роботи раніше, виплати припиняються. Максимальний їх термін - 3 місяці. Не можна залучати такого співробітника до надурочних робіт, крім того, робочий день при наявності поважної причини може бути скорочений до 4 годин. Однак роботодавець має право знизити і зарплату пропорційно відпрацьованому часу.

Якщо дитині менше 14 років, батько має право вимагати усунення початку робочого дня на годину або домовитися з роботодавцем, щоб той зміг поставити більш зручний графік роботи.

Також рекомендуємо ознайомитися з методом розрахунку декретних виплат .

Подвійний податкове вирахування

Прибутковий податок зменшується. Справа в тому, що з місячної зарплати буде віднята сума належної пільги (нараховується 150%), податок вираховується вже з залишилася зарплати, за рахунок чого і знижується його розмір.

Субсидія буде виплачуватися, якщо у матері одиночки є свідоцтво про народження, видане Україною або аналогічним документом, виданим іншою державою, де відомості про батька дитини відсутні.

Сума позики:

до 15000 грн.

отримати
займ

Сума позики:

до 10000 грн.

отримати
займ

Сума позики:

до 5000 грн.

отримати
займ

Сума позики:

до 10000 грн.

отримати
займ

днів

гривень


* Процентна ставка для нових клієнтів при першій видачі кредиту

Чи втрачає матір-одиночка пільги при вступі в шлюб?

Пільги будуть зберігатися за одиноким батьком до тих пір, поки новий чоловік або подружжя не усиновить дітей офіційно. Поширюється це правило тільки на дітей, які вже були у батька-одинака до нового шлюбу.

Якщо жінка має співмешканця, з яким веде спільне господарство, знімає квартиру або проживає разом у власному житлі, при цьому у них є спільно нажиті діти, вона не має права претендувати на допомогу і інші пільги, покладені одиноким батькам, навіть якщо шлюб з таким чоловіком укладено не був.

Чи передбачені пільги для матерів-одиначок в 2018 році, якщо їхні діти перебувають на держзабезпеченні?

Якщо дитина міститься в інтернаті, то мати не може розраховувати на пільги, тому що не займається його вихованням та утриманням, проте такі діти можуть повертатися додому на літні канікули. У цьому випадку мати або батько можуть отримати допомогу, яка буде виплачена за той час, який дитина перебувала вдома, в повному розмірі. Для отримання такої допомоги буде потрібно довідка з навчального державної установи-інтернату про те, що на момент літніх канікул дитина був знятий з державного обліку.

До якого органу звертатися?

Мати-одиначка пільги та допомоги одержує не автоматично. Для того щоб таке право з'явилося, необхідно зібрати певні документи і звернутися до відповідного державного органу.

Займаються оформленням посібників і пільг не тільки органи соціального захисту, а й праці. Найчастіше документи подаються за місцем, де зареєстрований такий батько. Однак можна подати їх і там, де ви проживаєте фактично, але для цього знадобиться роздобути довідку про відмову видати відповідним органом посібник там, де ви зареєстровані.

Які передбачені пільги під час вступу до дитячого садка?

У цьому випадку законом передбачається два наступних переваги:

 • Віддати дитину в дитсадок можна, скориставшись спеціальною чергою для пільговиків, це допоможе гарантовано отримати місце в установі.
 • Оплата перебування дитини в садочку проходить за зниженими тарифами.

Житлові пільги матерям-одиначкам в 2018

Багатьох одиноких батьків цікавить, які пільги матерям-одиначкам на житло
покладені. В першу чергу потрібно звернути увагу на те, що багатодітна мати-одиначка, як і звичайна багатодітна сім'я, має право на отримання житлоплощі без черги, але для цього у неї повинно бути мінімум троє дітей.

Крім цього, пільги на житло припускають 50% знижку на оплату комунальних послуг незалежно від того, в якій формі власності знаходиться нерухомість і що вона собою являє.

Чи може мати-одиначка отримати квартиру?

Думаючи, як отримати житло, не слід вважати, що воно видається кожному бажаючому. Для того щоб претендувати на позачергову квартиру, буде потрібно не тільки встати на відповідний облік, а й надати документи, що ви дійсно гостро потребуєте поліпшення житлових умов. Саме тому можна зробити висновок, що житло видається далеко не всім, а тільки малозабезпеченим громадянам.

Соціальна іпотека

При вивченні питання, які пільги у матерів-одиначок в Україні, читачів може зацікавити тема соціальної іпотеки. Це реальна можливість поліпшити умови проживання, проте вкладень вона все одно зажадає.

Основна особливість цієї програми полягає в тому, що частина кредиту видається на житло відразу погашає держава. В результаті молодій сім'ї або матері-одиначці доведеться виплачувати суму менше спочатку заявленої. Однак первинний внесок все одно потрібно сплатити самостійно, тому потрібно мати деякі заощадження. Для отримання такої можливості потрібно стояти на обліку і мати відповідний сертифікат.

можливі ризики

Незважаючи на те, що матері-одиначки отримують пільги по окремій системі, з іпотекою потрібно бути обережними. Справа в тому, що область бюджету, виділена на погашення таких кредитів, строго обмежена, тому при перевищенні ліміту держава може відмовити у виплатах по кредиту, і займатися ними доведеться без державної підтримки. В цьому випадку кредитну суму і відсотки доведеться виплачувати своїми силами. Однак в кінці року, коли в бюджеті знову з'являться кошти, державою буде повернута різниця.

Як отримати пільги та допомоги матерям-одиначкам?

Як отримати пільги та допомоги матерям-одиначкам

Виплати відбуваються з регіонального або державного бюджету, однак вони не призначаються автоматично. Одинокий батько (неважливо, жіночого або чоловічого статі) повинен буде зібрати пакет документів і надати його в відповідну інстанцію. Буде потрібно встати на облік в Єдиному державному Реєстрі осіб. Для цього потрібно зібрати наступні папери:

 • Довідку про рівень життя сім'ї.
 • Копії свідоцтва про народження кожної дитини.
 • Рахунки за оплату ЖКГ, книги і розрахунки.
 • ІПН батька.
 • Копія паспорта з даними.

Пільги та допомоги для матерів-одиначок можна буде отримати, зібравши наступне:

 • Написати заяву про бажання отримувати допомогу.
 • Надати копію свідоцтва про народження кожного з дітей.
 • Буде потрібно довідка про доходи.
 • Якщо ви є усиновлювачем, потрібно рішення про усиновлення.
 • Крім цього, потрібно взяти довідку про те, хто входить до складу сім'ї.
 • Якщо другий батько був, але помер, потрібна копія свідоцтва про смерть або довідка про втрати годувальника, можливо, додати довідку про призначення соціальної пенсії, якщо така запропонована.
 • Декларація про доходи.
 • Виписка з ЗАГСУ про відсутність батька дитини.
 • Свідоцтво про народження без відомостей про батька.

Якщо потрібно оформити держдопомогу на таких дітей, вам не потрібно надавати довідку про склад сім'ї. Потрібно буде тільки принести документ в УПтаСЗН, що підтверджує прописку.

Як бути, якщо дитина була народжена за кордоном?

Найчастіше за таких дітей допомога не виплачується, однак можна спробувати подати документи в органи соцзахисту, які приймуть рішення, чи потребує така сім'я в допомоги. Буде потрібно іноземне свідоцтво про народження, легалізоване в Україні.

Вас може зацікавити:

Пільги матерям-одиначкам в Україні в 2018: що належить згідно із законом одинокій матері?

5 (100%) 2 votes

Пільги та допомоги матерям одиначкам в Україні в 2018

У багатьох країнах мати-одиначка має право на пільги; Україна не є винятком. З даного матеріалу ви дізнаєтеся, на що може розраховувати одинока людина, кого відносять до даного статусу, чи можливо отримати житло, грошову допомогу, який його розмір та інші відповіді на питання, що зачіпають дану тему.

Хто отримує цей статус?

Перш ніж дізнатися, які пільги матерям-одиначкам покладені, необхідно розібратися, кого можна називати цим терміном. Відповідно до законів України, на пільги і посібники можуть претендувати наступні громадяни:

 • Батьки або усиновителі, які не перебувають у шлюбі. При цьому повинно бути свідоцтво про народження, в якому в одній з граф, що вказують батьків, буде стояти прочерк; неважливо, якою країною було видано саме свідоцтво.
 • Варто зауважити, що на аналогічні пільги може претендувати і самотній батько, наприклад, в разі смерті одного з подружжя. Однак допомога буде виплачуватися, тільки якщо відсутня соціальна пенсія або допомога, яка призначають при втраті годувальника.

Які мають пільги матерям-одиначкам в 2018?

В першу чергу пільги матерям-одиначкам в Україні стосуються праці та оподаткування. Якщо одинокому батьку потрібно відпустку, роботодавець не має права відмовляти, вибір дати також належить матері одиночці. Зверніть увагу на те, що, крім стандартного відпустки, довжина якого 24 дня, такий працівник має право на додаткову відпустку в 10 днів, при цьому він буде оплачуватися. Крім цього, працівникові повинні надаватися вихідні в разі, якщо він їх потребують через хворобу дитини.

Максимальний термін додаткової відпустки може становити 17 днів. Сума днів відпустки в цілому не може перевищувати 41, якщо якась частина відпустки використана не була, вона не пропадає, а переходить на наступний рік, відповідно, кількість днів буде збільшено на це число.

також існують спеціальні виплати для матерів-одиначок .

Чи можна звільнити?

Чи можна звільнити

Трудовий Кодекс гарантує збереження робочого місце за таким співробітником. Звільнити матір-одиначку за скороченням або волі роботодавця не можна. Зробити це можна, тільки звернувшись через суд, який з великою часткою ймовірності буде на її боці, крім того, сама процедура досить тривала і складна.

Пільги матері-одиночки гарантують захист від звільнення навіть при закритті місця, де співробітник працював. У разі банкрутства або закриття підприємства роботодавцю доведеться виплачувати зарплату ще три місяці. Якщо працівник знайде нове місце роботи раніше, виплати припиняються. Максимальний їх термін - 3 місяці. Не можна залучати такого співробітника до надурочних робіт, крім того, робочий день при наявності поважної причини може бути скорочений до 4 годин. Однак роботодавець має право знизити і зарплату пропорційно відпрацьованому часу.

Якщо дитині менше 14 років, батько має право вимагати усунення початку робочого дня на годину або домовитися з роботодавцем, щоб той зміг поставити більш зручний графік роботи.

Також рекомендуємо ознайомитися з методом розрахунку декретних виплат .

Подвійний податкове вирахування

Прибутковий податок зменшується. Справа в тому, що з місячної зарплати буде віднята сума належної пільги (нараховується 150%), податок вираховується вже з залишилася зарплати, за рахунок чого і знижується його розмір.

Субсидія буде виплачуватися, якщо у матері одиночки є свідоцтво про народження, видане Україною або аналогічним документом, виданим іншою державою, де відомості про батька дитини відсутні.

Сума позики:

до 15000 грн.

отримати
займ

Сума позики:

до 10000 грн.

отримати
займ

Сума позики:

до 5000 грн.

отримати
займ

Сума позики:

до 10000 грн.

отримати
займ

днів

гривень


* Процентна ставка для нових клієнтів при першій видачі кредиту

Чи втрачає матір-одиночка пільги при вступі в шлюб?

Пільги будуть зберігатися за одиноким батьком до тих пір, поки новий чоловік або подружжя не усиновить дітей офіційно. Поширюється це правило тільки на дітей, які вже були у батька-одинака до нового шлюбу.

Якщо жінка має співмешканця, з яким веде спільне господарство, знімає квартиру або проживає разом у власному житлі, при цьому у них є спільно нажиті діти, вона не має права претендувати на допомогу і інші пільги, покладені одиноким батькам, навіть якщо шлюб з таким чоловіком укладено не був.

Чи передбачені пільги для матерів-одиначок в 2018 році, якщо їхні діти перебувають на держзабезпеченні?

Якщо дитина міститься в інтернаті, то мати не може розраховувати на пільги, тому що не займається його вихованням та утриманням, проте такі діти можуть повертатися додому на літні канікули. У цьому випадку мати або батько можуть отримати допомогу, яка буде виплачена за той час, який дитина перебувала вдома, в повному розмірі. Для отримання такої допомоги буде потрібно довідка з навчального державної установи-інтернату про те, що на момент літніх канікул дитина був знятий з державного обліку.

До якого органу звертатися?

Мати-одиначка пільги та допомоги одержує не автоматично. Для того щоб таке право з'явилося, необхідно зібрати певні документи і звернутися до відповідного державного органу.

Займаються оформленням посібників і пільг не тільки органи соціального захисту, а й праці. Найчастіше документи подаються за місцем, де зареєстрований такий батько. Однак можна подати їх і там, де ви проживаєте фактично, але для цього знадобиться роздобути довідку про відмову видати відповідним органом посібник там, де ви зареєстровані.

Які передбачені пільги під час вступу до дитячого садка?

У цьому випадку законом передбачається два наступних переваги:

 • Віддати дитину в дитсадок можна, скориставшись спеціальною чергою для пільговиків, це допоможе гарантовано отримати місце в установі.
 • Оплата перебування дитини в садочку проходить за зниженими тарифами.

Житлові пільги матерям-одиначкам в 2018

Багатьох одиноких батьків цікавить, які пільги матерям-одиначкам на житло
покладені. В першу чергу потрібно звернути увагу на те, що багатодітна мати-одиначка, як і звичайна багатодітна сім'я, має право на отримання житлоплощі без черги, але для цього у неї повинно бути мінімум троє дітей.

Крім цього, пільги на житло припускають 50% знижку на оплату комунальних послуг незалежно від того, в якій формі власності знаходиться нерухомість і що вона собою являє.

Чи може мати-одиначка отримати квартиру?

Думаючи, як отримати житло, не слід вважати, що воно видається кожному бажаючому. Для того щоб претендувати на позачергову квартиру, буде потрібно не тільки встати на відповідний облік, а й надати документи, що ви дійсно гостро потребуєте поліпшення житлових умов. Саме тому можна зробити висновок, що житло видається далеко не всім, а тільки малозабезпеченим громадянам.

Соціальна іпотека

При вивченні питання, які пільги у матерів-одиначок в Україні, читачів може зацікавити тема соціальної іпотеки. Це реальна можливість поліпшити умови проживання, проте вкладень вона все одно зажадає.

Основна особливість цієї програми полягає в тому, що частина кредиту видається на житло відразу погашає держава. В результаті молодій сім'ї або матері-одиначці доведеться виплачувати суму менше спочатку заявленої. Однак первинний внесок все одно потрібно сплатити самостійно, тому потрібно мати деякі заощадження. Для отримання такої можливості потрібно стояти на обліку і мати відповідний сертифікат.

можливі ризики

Незважаючи на те, що матері-одиначки отримують пільги по окремій системі, з іпотекою потрібно бути обережними. Справа в тому, що область бюджету, виділена на погашення таких кредитів, строго обмежена, тому при перевищенні ліміту держава може відмовити у виплатах по кредиту, і займатися ними доведеться без державної підтримки. В цьому випадку кредитну суму і відсотки доведеться виплачувати своїми силами. Однак в кінці року, коли в бюджеті знову з'являться кошти, державою буде повернута різниця.

Як отримати пільги та допомоги матерям-одиначкам?

Як отримати пільги та допомоги матерям-одиначкам

Виплати відбуваються з регіонального або державного бюджету, однак вони не призначаються автоматично. Одинокий батько (неважливо, жіночого або чоловічого статі) повинен буде зібрати пакет документів і надати його в відповідну інстанцію. Буде потрібно встати на облік в Єдиному державному Реєстрі осіб. Для цього потрібно зібрати наступні папери:

 • Довідку про рівень життя сім'ї.
 • Копії свідоцтва про народження кожної дитини.
 • Рахунки за оплату ЖКГ, книги і розрахунки.
 • ІПН батька.
 • Копія паспорта з даними.

Пільги та допомоги для матерів-одиначок можна буде отримати, зібравши наступне:

 • Написати заяву про бажання отримувати допомогу.
 • Надати копію свідоцтва про народження кожного з дітей.
 • Буде потрібно довідка про доходи.
 • Якщо ви є усиновлювачем, потрібно рішення про усиновлення.
 • Крім цього, потрібно взяти довідку про те, хто входить до складу сім'ї.
 • Якщо другий батько був, але помер, потрібна копія свідоцтва про смерть або довідка про втрати годувальника, можливо, додати довідку про призначення соціальної пенсії, якщо така запропонована.
 • Декларація про доходи.
 • Виписка з ЗАГСУ про відсутність батька дитини.
 • Свідоцтво про народження без відомостей про батька.

Якщо потрібно оформити держдопомогу на таких дітей, вам не потрібно надавати довідку про склад сім'ї. Потрібно буде тільки принести документ в УПтаСЗН, що підтверджує прописку.

Як бути, якщо дитина була народжена за кордоном?

Найчастіше за таких дітей допомога не виплачується, однак можна спробувати подати документи в органи соцзахисту, які приймуть рішення, чи потребує така сім'я в допомоги. Буде потрібно іноземне свідоцтво про народження, легалізоване в Україні.

Вас може зацікавити:

Пільги матерям-одиначкам в Україні в 2018: що належить згідно із законом одинокій матері?

5 (100%) 2 votes

Які мають пільги матерям-одиначкам в 2018?
Чи можна звільнити?
Чи передбачені пільги для матерів-одиначок в 2018 році, якщо їхні діти перебувають на держзабезпеченні?
До якого органу звертатися?
Які передбачені пільги під час вступу до дитячого садка?
Як бути, якщо дитина була народжена за кордоном?
Які мають пільги матерям-одиначкам в 2018?
Чи можна звільнити?
Чи передбачені пільги для матерів-одиначок в 2018 році, якщо їхні діти перебувають на держзабезпеченні?
До якого органу звертатися?