Строительство »

Де вибори, там і діти: Путін підтримає первістків 10 тисячами

  1. Де вибори, там і діти: Путін підтримає первістків 10 тисячами 28.11.2017 Маткапітал до 2022 року,...
  2. Де вибори, там і діти: Путін підтримає первістків 10 тисячами

Де вибори, там і діти: Путін підтримає первістків 10 тисячами

28.11.2017

Маткапітал до 2022 року, іпотека під 6% і щомісячні виплати на дитину протягом 1,5 років - ніж президент порадує електорат?

Батьки з низьким доходом будуть щомісяця отримувати на першу дитину по 10 тисяч рублів - до 1,5 років, пообіцяв сьогодні росіянам президент РФ Володимир Путін. У найближчі три роки таким сім'ям роздадуть 114 млрд рублів. У Татарстані виплати будуть нижчими среднероссийских - 8,4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Експерти «БІЗНЕС Online» розійшлися в думці, чи можна вважати заяву Путіна елементом передвиборної кампанії, а деякі заявляють: посібник потрібно платити довше, до трьох років.

Президент РФ запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року Фото:   kremlin Президент РФ запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року Фото: kremlin.ru

«ВИПЛАТА БУДЕ АДРЕСНОЇ»: 10 ТИС. РУБЛІВ ОТРИМАЮТЬ НЕ ВСЕ

Сьогодні президент Росії Володимир Путін на заключному засіданні координаційної ради при президентові з реалізації національної стратегії дій в інтересах дітей запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року. А крім того, ввести цілий ряд нових і привабливих пільг. Наприклад, щомісячні грошові виплати сім'ям, в яких народився первісток. «Ми обговорювали різні заходи [підтримки] досить довго, прийшов час ці запропоновані заходи оголосити, - сказав Путін. - Для підтримки народжуваності пропоную вже з 1 січня 2018 року розпочати реалізацію цілого ряду нових заходів підтримки російських сімей, зокрема, встановити щомісячну грошову виплату, яка буде надаватися при народженні першої дитини і виплачуватися до досягнення нею півтора року ».

Президент повідомив, що сума виплат буде обчислюватися з розміру прожиткового мінімуму дитини, встановленого на регіональному рівні за другий квартал року, що передує року звернення за такою виплатою. В середньому вона становитиме в 2018 році (в залежності від регіону) 10523 рубля, в 2019 році - 10836 рублів, в 2020 році - 11143 рубля.

«При цьому виплата буде адресною, будуть враховуватися доходи сімей. Думаю, справедливо в першу чергу підтримати тих, хто дійсно потребує », - заявив Путін. Він уточнив, що виплата буде надаватися родинам з середнім доходом не вище півторакратної величини прожиткового мінімуму працездатного населення, встановленої в регіоні за другий квартал року, що передує року звернення за такою виплатою. Фінансові витрати на реалізацію цього заходу за три роки складуть 144,5 мільярда рублів.

Крім того, сім'ям, в яких з 2018 року народжується друга або третя дитина, президент пропонує пільгову іпотеку. «Пропоную запустити спеціальну програму іпотечного кредитування. Її можливостями зможуть скористатися ті сім'ї, в яких з 1 січня 2018 року народжується друга або третя дитина. Купуючи житло на первинному ринку або рефінансуючи раніше отримані іпотечні кредити, сім'ї зможуть розраховувати на субсидування державою відсоткової ставки понад 6 відсотків річних », - заявив Путін на тому ж раді.

Глава держави пояснив, що середньозважена ставка по іпотеці, за даними ЦБ, становить 10,5%. Якщо сім'я з другим або третім дитиною візьме іпотеку за цією ставкою, то з оплатою частки в 4,5% допоможе держава, а сім'ї залишаться 6%. «Тобто в такому випадку держава бере на себе більше 4 відсотків вартості кредиту. За оцінкою Мінбуду, в майбутні п'ять років ця програма може охопити понад 500 тисяч сімей », - підкреслив Путін.

Величина прожиткового мінімуму в Татарстані за другий квартал 2017 роки для дітей становить 8490 рублів, для працездатного населення - 9142 рубля, в цілому на душу населення - в розмірі 8568 рублів. Іншими словами, в Татарстані на отримання щомісячної виплати дохід сім'ї повинен бути нижче 13,7 тис. Рублів, а якщо він буде таким, то виплата сім'ї складе в 2018 року не среднероссийские 10 тис. Рублів, а 8490 рублів.

Для порівняння: в третьому кварталі величина прожиткового мінімуму в РТ для дітей зросла до 8521 рубля, для працездатного населення - до 9269 рублів, в цілому на душу населення до 8669 рублів.

Керівник прес-служби Мінсоцзахисту РТ Рафаїл Гиниятуллин повідомив у відповідь на запит «БІЗНЕС Online», що в міністерстві, звісно, чули заяву Путіна, однак ніяких офіційних документів в їх відомство поки не надходило, так що коментувати нововведення передчасно. У відомстві також не змогли повідомити, скільки в Татарстані проживає потенційних одержувачів пільги, тобто сімей з середнім доходом не вище півторакратної величини прожиткового мінімуму працездатного населення. Чи замінить щомісячна виплата вже існуюче допомогу по догляду за дитиною віком до півтора років або буде йти плюсом - поки теж неясно.

У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави. Шкода тільки, що розмір цієї підтримки не так вже й великий
Фото: «БІЗНЕС Online»

А ЩО ЗАРАЗ ДЛЯ МАМ З НОВО народження: ДЕКРЕТНІ ВИПЛАТИ, 16 ТИС. Рублів одноразово, ДО ПІВТОРА РОКІВ 40% ВІД ЗАРОБІТКУ

У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави. Шкода тільки, що розмір цієї підтримки не так вже й великий для забезпечення безбідного існування. Головне питання в тому, що після досягнення дитиною 1,5 років практично всі заходи підтримки закінчуються, адже в дитсадки дітей беруть з 3 років - в ясла формально беруть з 1,5 років, але їх в Татарстані катастрофічно не вистачає. До речі, в сьогоднішньому виступі Путін дав зрозуміти, що і про цю проблему не забув. «Ми практично вирішили проблему з місцями в дитячих садах. Тепер потрібно ліквідувати черги в яслах для дітей від двох місяців до трьох років, і зробити це потрібно якомога швидше, - сказав він. - Зараз заяви надійшли від батьків понад 326 тисяч дітей. Така ж кількість ясельних місць заплановано створити в майбутні два роки ».

Отже, при постановці на ранній облік по вагітності майбутня мама отримує разову надбавку до зарплати в 613 рублів. Сума декретних виплат - зазвичай це 70 днів до пологів і 70 днів після - розраховується виходячи із зарплати жінки за останні два роки: мінімально це 34,5 тис. Рублів, максимально - 265 тис. Рублів. Це при звичайних пологах, а якщо дітей одноразово народжується двоє або троє, то термін виплат збільшується.

Далі при появі новонародженого батьки одноразово отримують трохи більше 16 тис. Рублів. До досягнення дитиною 1,5 років працюючим мамам покладається щомісячну допомогу по догляду за дитиною в розмірі 40% від фактичного заробітку за два попередні роки. У разі, якщо мама не працевлаштована або ж її зарплата дуже мала, то встановлені мінімальні розміри виплат цієї допомоги - 3 тис. Рублів на першого і трохи більше 6 тис. Рублів на другого та кожного наступного дітей.

При народженні другої дитини сім'я отримує материнський капітал, в цьому році він становить 453 тис. Рублів. Матерям-одиначкам покладається додаткова допомога в розмірі 782 рубля на місяць.

Багатодітним сім'ям (від трьох дітей) покладаються додаткові заходи підтримки: при появі трьох і більше дітей відразу держава дає по 10 тис. Рублів на кожного (разово), а також по 1 тис. Рублів на кожного щомісяця аж до 1,5 років. Не забудьте про компенсацію школярам з багатодітних сімей за користування громадським транспортом - 271 рубль на місяць. Зрозуміло, не варто забувати про безкоштовну землю, яка виділяється сім'ї при народженні третьої дитини. Однак плюси цього заходу підтримки часто нівелюються тим, що ділянки виділяються не відразу, а в міру того, як місцева влада знаходять вільні площі, до того ж отримані земельні наділи іноді виявляються шматками землі без підведених до них комунікацій і доріг.

Потрібно додати, що в Татарстані всі учасники соціальної іпотеки отримують ще й так званий «шайміевскій маткапітал» - при народженні кожної дитини кредит зменшується на 200 тис. Рублів, ця сума субсидується з бюджету.

«А ЩОДО ЗАСОБІВ ... БЮДЖЕТ НЕ СВЯЩЕННА КОРОВА, ЙОГО МОЖНА КОРИГУВАТИ»

Експерти «БІЗНЕС Online» розійшлися в думках з приводу того, вважати чи не вважати «путінські» 10 тис. Рублів початком його виборчої кампанії, а також висловилися про те, де дефіцитний бюджет РФ візьме за три роки 144,5 мільярда рублів, або близько шести річних бюджетів Казані.

Олексій Мухін - генеральний директор центру політичної інформації:

- Я думаю, що ця заява Путіна з початком його виборчої кампанії ніяк не пов'язано. А щодо коштів ... Існують позабюджетні фонди, та й сам бюджет - НЕ священна корова, його можна коригувати. І в разі, якщо подібна ініціатива буде прийнята і схвалена, я думаю, проблем з цим у влади не буде.

Володимир Бєляєв - доктор політичних наук, професор, завкафедрою політології КНІТУ ім. Туполєва:

- Абсолютно правильна пропозиція, тільки такі виплати потрібно робити до досягнення дитиною трьох років. Тому що у нас з дитиною до трьох років у дитячий сад не потрапиш, тому батькам доводиться сидіти з ним будинку. Отже, цю «мінімальну зарплату» потрібно платити матері, коли вона не може працювати.

Звичайно, це пов'язано з початком передвиборчої кампанії. Так завжди і буває. Так і треба діяти. Я б на місці Путіна так само і вчинив би. А крім того, ще й знизив би пенсійний вік. Ми єдина країна з 60 країн світу, в якій пенсійний вік у чоловіків настає пізніше, ніж закінчується здорове життя. А здорове життя у чоловіків закінчується в Росії в 59 років. А в усьому світі здорове життя закінчується за три-чотири роки до настання пенсійного віку. Так що пенсійний вік нам потрібно знижувати.

Де взяти гроші? Гроші на цей раз знайдуть через те, що підвищилися ціни на нафту, а значить, буде додатковий дохід. Але, по-моєму, гроші треба брати з багатих, так у всьому світі робиться, інакше ми ніколи не піднімемо економіку. І це не просто соціальна міра - це міра, яка стимулює попит. Адже ці гроші господині не покладуть в панчоху, а понесуть на ринок і почнуть купувати товари. А зараз, в умовах санкцій, товари будуть в основному наші, російські. Тобто буде простимульовано виробництво цих товарів. Буде вигідно їх виробляти. Таким чином, ми почнемо виходити з лежання на дні. Так що дуже правильна міра, побільше б таких.

Наїля Зіганшина - голова спілки мусульманок Татарстану:

- До цієї ініціативи нашого президента я ставлюся позитивно. Якщо команда адміністрації Путіна висуває якісь ідеї, значить, це вже добре обдумано, значить, все зважено. Отже, буде позитивний результат, тому що у нас в суспільстві багато проблем, а ці виплати - хороший стимул для того, щоб завести дітей. Я працюю в жіночій організації і коли запитую, чому вони народили тільки одну дитину або тільки двох, то мені часто відповідають, що причина - в матеріальної нестабільності. Грошей мало, і люди бояться, що не прогодують ще одну дитину.

Зараз, поки жінка в декретній, держава платить на дитину по 1,5-2 тисячі рублів на місяць. Це дуже мало. У нас декретну відпустку до трьох років, але вже в півтора року матері змушені через матеріальні нестатки виходити на роботу, залишаючи дитину в яслах.

10 тисяч рублів - сума середня, можна було б і більше. Але і завдяки цій сумі у жінок буде можливість більш повноцінно годувати свою дитину. Це дуже хороша допомога. Але цю суму я б виплачувала не до півтора, а до трьох років. У півтора року дитина ще дуже маленький, він не відірваний від матері, а тут доводиться його в дитячий сад чужим людям віддавати. Ні, його ще треба поставити на ноги. А в три роки дитина вже може і говорити, і бігати, і взагалі він більш самостійний. Його віддавати в колектив дитячого садка вже не страшно.

Михайло Хазін - економіст:

- Я вважаю, що це цілком розумне рішення. І на це буде потрібно не так багато грошей. Ну скільки у нас народжується дітей в малозабезпечених сім'ях? Скільки це буде за рік - мільярд рублів? Ну що таке мільярд - це копійки. Це одна десята відсотка від тих грошей, які збираються вкласти в порятунок Бінбанку, банку «Відкриття». Так що я вважаю, що це абсолютно правильне рішення. Його, безумовно, треба втілювати в життя.

А пов'язано це пропозиція з початком президентської кампанії ... Теоретично сьогодні будь-які слова Путіна можна пов'язати з початком виборчої кампанії. Проблема в тому, що він ще не заявив про свою участь, про те, що він буде балотуватися. Тому якщо він буде балотуватися, то, безумовно, цю пропозицію можна розглядати як частину виборчої кампанії. Але оскільки воно давно назріло і перезріло, то воно правильне, незалежно від того, почалася виборча кампанія чи ні.

«10 ТИСЯЧ РУБЛІВ ПРИ ОБЛІКУ РІВНЯ ЗАРПЛАТ В КРАЇНІ Є істотна надбавка»

Євген Мінченко - президент «Мінченко консалтинг»:

- Я вважаю початком виборчої кампанії Володимира Путіна річну пряму лінію з населенням. Там була обрана тональність, якої Путін зараз і слід. Рішення по виплатах - продовження довготривалої політики президента щодо підтримки сімей, збільшення народжуваності. Воно стоїть в одному ряду з виплати материнського капіталу. З одного боку, це елемент передвиборчої кампанії Путіна, з іншого, це в руслі його довгострокової стратегії. Питання про те, звідки брати гроші на ці посібники, потрібно адресувати мінфіну. Ця заява - політика чи гостра необхідність? Не знаю. А хто позначив межу між політичним і необхідним? Сума в 10 тисяч рублів при врахуванні рівня зарплат в країні є істотною надбавкою. Це не жарти.

Ірина Волинець - голова національного батьківського комітету, кандидат в президенти РФ:

- Все, що робить президент РФ Володимир Путін, входить в його посадові обов'язки. Звичайно, така соціально значуща ініціатива, як прозвучала сьогодні, могла б послужити хорошим початком виборчої кампанії. Однак не можна сказати, що це вибори в чистому вигляді, тому що подібні ініціативи давно пропонуються. Наприклад, програма національного батьківського комітету реалізується за підтримки президента РФ. У березні поточного року ми виступили із заявою про необхідність установи материнських зарплат. Причому виплати, навіть 10 тисяч рублів, протягом 1,5 років недостатні. Потрібно хоча б збільшити цей термін до 2 років. У нас проблеми з яслами, і багато жінок не можуть вийти на роботу не тому, що вони не хочуть, а тому що немає ясел. Це дуже велика проблема. Тобто в період з 1,5 до 3 років мама не буде отримувати допомогу, але при цьому не влаштує дитини в дитячий сад. Тому я б запропонувала в разі нестачі місця в яслах виплачувати допомогу до 3 років. Це свого роду компенсація за відсутність місця в яслах.

Бюджет дефіцитний в переважній більшості країн Європи, також і в США. Але це не говорить про те, що країна знаходиться в катастрофічному становищі. Так, нам зараз складніше, через падіння цін на нафту в тому числі, але навіть в цих умовах діти і люди похилого віку - не ті категорії осіб, на яких можна економити. До того ж президент РФ говорить про адресну підтримку. У нас багато малозабезпечених сімей, але їх не переважна більшість. Було б ідеально, якби кошти на виплати допомоги йшли з федерального бюджету. Якщо хоч якась частина буде виділятися з регіонального бюджету, то у нас може вийти той же, що і з сім'єю для багатодітних сімей. За фактом є указ, згідно з яким кожна багатодітна сім'я повинна отримати ділянку, але майже ніякі регіони не можуть реалізувати цю програму через брак коштів і відсутність земель. В такому випадку указ залишається нереалізованим. Винні в цьому навіть не місцева влада, а та система, яка дозволяє не виконувати указ. Якби, наприклад, виконання указу включалося в рейтинг ефективності губернаторів, то тоді б справа пішла по-іншому.

Сума 10 тисяч рублів - відносна, але якщо прив'язувати її до регіонів, особливо депресивних, то можна вважати це великою підмогою. Для малозабезпечених сімей цілком пристойні гроші.

Програми з допомоги матерям, які народили дитину, в регіонах також різняться. В Башкортостані виплачують 200 тисяч рублів в якості одноразової допомоги, в Пермському краї - 60 тисяч рублів. Так що вся справа в розставлених пріоритетів: якщо сім'я, матері і діти в пріоритеті, то гроші знаходяться.

Де вибори, там і діти: Путін підтримає первістків 10 тисячами

28.11.2017

Маткапітал до 2022 року, іпотека під 6% і щомісячні виплати на дитину протягом 1,5 років - ніж президент порадує електорат?

Батьки з низьким доходом будуть щомісяця отримувати на першу дитину по 10 тисяч рублів - до 1,5 років, пообіцяв сьогодні росіянам президент РФ Володимир Путін. У найближчі три роки таким сім'ям роздадуть 114 млрд рублів. У Татарстані виплати будуть нижчими среднероссийских - 8,4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Експерти «БІЗНЕС Online» розійшлися в думці, чи можна вважати заяву Путіна елементом передвиборної кампанії, а деякі заявляють: посібник потрібно платити довше, до трьох років.

Президент РФ запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року Фото:   kremlin Президент РФ запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року Фото: kremlin.ru

«ВИПЛАТА БУДЕ АДРЕСНОЇ»: 10 ТИС. РУБЛІВ ОТРИМАЮТЬ НЕ ВСЕ

Сьогодні президент Росії Володимир Путін на заключному засіданні координаційної ради при президентові з реалізації національної стратегії дій в інтересах дітей запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року. А крім того, ввести цілий ряд нових і привабливих пільг. Наприклад, щомісячні грошові виплати сім'ям, в яких народився первісток. «Ми обговорювали різні заходи [підтримки] досить довго, прийшов час ці запропоновані заходи оголосити, - сказав Путін. - Для підтримки народжуваності пропоную вже з 1 січня 2018 року розпочати реалізацію цілого ряду нових заходів підтримки російських сімей, зокрема, встановити щомісячну грошову виплату, яка буде надаватися при народженні першої дитини і виплачуватися до досягнення нею півтора року ».

Президент повідомив, що сума виплат буде обчислюватися з розміру прожиткового мінімуму дитини, встановленого на регіональному рівні за другий квартал року, що передує року звернення за такою виплатою. В середньому вона становитиме в 2018 році (в залежності від регіону) 10523 рубля, в 2019 році - 10836 рублів, в 2020 році - 11143 рубля.

«При цьому виплата буде адресною, будуть враховуватися доходи сімей. Думаю, справедливо в першу чергу підтримати тих, хто дійсно потребує », - заявив Путін. Він уточнив, що виплата буде надаватися родинам з середнім доходом не вище півторакратної величини прожиткового мінімуму працездатного населення, встановленої в регіоні за другий квартал року, що передує року звернення за такою виплатою. Фінансові витрати на реалізацію цього заходу за три роки складуть 144,5 мільярда рублів.

Крім того, сім'ям, в яких з 2018 року народжується друга або третя дитина, президент пропонує пільгову іпотеку. «Пропоную запустити спеціальну програму іпотечного кредитування. Її можливостями зможуть скористатися ті сім'ї, в яких з 1 січня 2018 року народжується друга або третя дитина. Купуючи житло на первинному ринку або рефінансуючи раніше отримані іпотечні кредити, сім'ї зможуть розраховувати на субсидування державою відсоткової ставки понад 6 відсотків річних », - заявив Путін на тому ж раді.

Глава держави пояснив, що середньозважена ставка по іпотеці, за даними ЦБ, становить 10,5%. Якщо сім'я з другим або третім дитиною візьме іпотеку за цією ставкою, то з оплатою частки в 4,5% допоможе держава, а сім'ї залишаться 6%. «Тобто в такому випадку держава бере на себе більше 4 відсотків вартості кредиту. За оцінкою Мінбуду, в майбутні п'ять років ця програма може охопити понад 500 тисяч сімей », - підкреслив Путін.

Величина прожиткового мінімуму в Татарстані за другий квартал 2017 роки для дітей становить 8490 рублів, для працездатного населення - 9142 рубля, в цілому на душу населення - в розмірі 8568 рублів. Іншими словами, в Татарстані на отримання щомісячної виплати дохід сім'ї повинен бути нижче 13,7 тис. Рублів, а якщо він буде таким, то виплата сім'ї складе в 2018 року не среднероссийские 10 тис. Рублів, а 8490 рублів.

Для порівняння: в третьому кварталі величина прожиткового мінімуму в РТ для дітей зросла до 8521 рубля, для працездатного населення - до 9269 рублів, в цілому на душу населення до 8669 рублів.

Керівник прес-служби Мінсоцзахисту РТ Рафаїл Гиниятуллин повідомив у відповідь на запит «БІЗНЕС Online», що в міністерстві, звісно, чули заяву Путіна, однак ніяких офіційних документів в їх відомство поки не надходило, так що коментувати нововведення передчасно. У відомстві також не змогли повідомити, скільки в Татарстані проживає потенційних одержувачів пільги, тобто сімей з середнім доходом не вище півторакратної величини прожиткового мінімуму працездатного населення. Чи замінить щомісячна виплата вже існуюче допомогу по догляду за дитиною віком до півтора років або буде йти плюсом - поки теж неясно.

У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави. Шкода тільки, що розмір цієї підтримки не так вже й великий
Фото: «БІЗНЕС Online»

А ЩО ЗАРАЗ ДЛЯ МАМ З НОВО народження: ДЕКРЕТНІ ВИПЛАТИ, 16 ТИС. Рублів одноразово, ДО ПІВТОРА РОКІВ 40% ВІД ЗАРОБІТКУ

У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави. Шкода тільки, що розмір цієї підтримки не так вже й великий для забезпечення безбідного існування. Головне питання в тому, що після досягнення дитиною 1,5 років практично всі заходи підтримки закінчуються, адже в дитсадки дітей беруть з 3 років - в ясла формально беруть з 1,5 років, але їх в Татарстані катастрофічно не вистачає. До речі, в сьогоднішньому виступі Путін дав зрозуміти, що і про цю проблему не забув. «Ми практично вирішили проблему з місцями в дитячих садах. Тепер потрібно ліквідувати черги в яслах для дітей від двох місяців до трьох років, і зробити це потрібно якомога швидше, - сказав він. - Зараз заяви надійшли від батьків понад 326 тисяч дітей. Така ж кількість ясельних місць заплановано створити в майбутні два роки ».

Отже, при постановці на ранній облік по вагітності майбутня мама отримує разову надбавку до зарплати в 613 рублів. Сума декретних виплат - зазвичай це 70 днів до пологів і 70 днів після - розраховується виходячи із зарплати жінки за останні два роки: мінімально це 34,5 тис. Рублів, максимально - 265 тис. Рублів. Це при звичайних пологах, а якщо дітей одноразово народжується двоє або троє, то термін виплат збільшується.

Далі при появі новонародженого батьки одноразово отримують трохи більше 16 тис. Рублів. До досягнення дитиною 1,5 років працюючим мамам покладається щомісячну допомогу по догляду за дитиною в розмірі 40% від фактичного заробітку за два попередні роки. У разі, якщо мама не працевлаштована або ж її зарплата дуже мала, то встановлені мінімальні розміри виплат цієї допомоги - 3 тис. Рублів на першого і трохи більше 6 тис. Рублів на другого та кожного наступного дітей.

При народженні другої дитини сім'я отримує материнський капітал, в цьому році він становить 453 тис. Рублів. Матерям-одиначкам покладається додаткова допомога в розмірі 782 рубля на місяць.

Багатодітним сім'ям (від трьох дітей) покладаються додаткові заходи підтримки: при появі трьох і більше дітей відразу держава дає по 10 тис. Рублів на кожного (разово), а також по 1 тис. Рублів на кожного щомісяця аж до 1,5 років. Не забудьте про компенсацію школярам з багатодітних сімей за користування громадським транспортом - 271 рубль на місяць. Зрозуміло, не варто забувати про безкоштовну землю, яка виділяється сім'ї при народженні третьої дитини. Однак плюси цього заходу підтримки часто нівелюються тим, що ділянки виділяються не відразу, а в міру того, як місцева влада знаходять вільні площі, до того ж отримані земельні наділи іноді виявляються шматками землі без підведених до них комунікацій і доріг.

Потрібно додати, що в Татарстані всі учасники соціальної іпотеки отримують ще й так званий «шайміевскій маткапітал» - при народженні кожної дитини кредит зменшується на 200 тис. Рублів, ця сума субсидується з бюджету.

«А ЩОДО ЗАСОБІВ ... БЮДЖЕТ НЕ СВЯЩЕННА КОРОВА, ЙОГО МОЖНА КОРИГУВАТИ»

Експерти «БІЗНЕС Online» розійшлися в думках з приводу того, вважати чи не вважати «путінські» 10 тис. Рублів початком його виборчої кампанії, а також висловилися про те, де дефіцитний бюджет РФ візьме за три роки 144,5 мільярда рублів, або близько шести річних бюджетів Казані.

Олексій Мухін - генеральний директор центру політичної інформації:

- Я думаю, що ця заява Путіна з початком його виборчої кампанії ніяк не пов'язано. А щодо коштів ... Існують позабюджетні фонди, та й сам бюджет - НЕ священна корова, його можна коригувати. І в разі, якщо подібна ініціатива буде прийнята і схвалена, я думаю, проблем з цим у влади не буде.

Володимир Бєляєв - доктор політичних наук, професор, завкафедрою політології КНІТУ ім. Туполєва:

- Абсолютно правильна пропозиція, тільки такі виплати потрібно робити до досягнення дитиною трьох років. Тому що у нас з дитиною до трьох років у дитячий сад не потрапиш, тому батькам доводиться сидіти з ним будинку. Отже, цю «мінімальну зарплату» потрібно платити матері, коли вона не може працювати.

Звичайно, це пов'язано з початком передвиборчої кампанії. Так завжди і буває. Так і треба діяти. Я б на місці Путіна так само і вчинив би. А крім того, ще й знизив би пенсійний вік. Ми єдина країна з 60 країн світу, в якій пенсійний вік у чоловіків настає пізніше, ніж закінчується здорове життя. А здорове життя у чоловіків закінчується в Росії в 59 років. А в усьому світі здорове життя закінчується за три-чотири роки до настання пенсійного віку. Так що пенсійний вік нам потрібно знижувати.

Де взяти гроші? Гроші на цей раз знайдуть через те, що підвищилися ціни на нафту, а значить, буде додатковий дохід. Але, по-моєму, гроші треба брати з багатих, так у всьому світі робиться, інакше ми ніколи не піднімемо економіку. І це не просто соціальна міра - це міра, яка стимулює попит. Адже ці гроші господині не покладуть в панчоху, а понесуть на ринок і почнуть купувати товари. А зараз, в умовах санкцій, товари будуть в основному наші, російські. Тобто буде простимульовано виробництво цих товарів. Буде вигідно їх виробляти. Таким чином, ми почнемо виходити з лежання на дні. Так що дуже правильна міра, побільше б таких.

Наїля Зіганшина - голова спілки мусульманок Татарстану:

- До цієї ініціативи нашого президента я ставлюся позитивно. Якщо команда адміністрації Путіна висуває якісь ідеї, значить, це вже добре обдумано, значить, все зважено. Отже, буде позитивний результат, тому що у нас в суспільстві багато проблем, а ці виплати - хороший стимул для того, щоб завести дітей. Я працюю в жіночій організації і коли запитую, чому вони народили тільки одну дитину або тільки двох, то мені часто відповідають, що причина - в матеріальної нестабільності. Грошей мало, і люди бояться, що не прогодують ще одну дитину.

Зараз, поки жінка в декретній, держава платить на дитину по 1,5-2 тисячі рублів на місяць. Це дуже мало. У нас декретну відпустку до трьох років, але вже в півтора року матері змушені через матеріальні нестатки виходити на роботу, залишаючи дитину в яслах.

10 тисяч рублів - сума середня, можна було б і більше. Але і завдяки цій сумі у жінок буде можливість більш повноцінно годувати свою дитину. Це дуже хороша допомога. Але цю суму я б виплачувала не до півтора, а до трьох років. У півтора року дитина ще дуже маленький, він не відірваний від матері, а тут доводиться його в дитячий сад чужим людям віддавати. Ні, його ще треба поставити на ноги. А в три роки дитина вже може і говорити, і бігати, і взагалі він більш самостійний. Його віддавати в колектив дитячого садка вже не страшно.

Михайло Хазін - економіст:

- Я вважаю, що це цілком розумне рішення. І на це буде потрібно не так багато грошей. Ну скільки у нас народжується дітей в малозабезпечених сім'ях? Скільки це буде за рік - мільярд рублів? Ну що таке мільярд - це копійки. Це одна десята відсотка від тих грошей, які збираються вкласти в порятунок Бінбанку, банку «Відкриття». Так що я вважаю, що це абсолютно правильне рішення. Його, безумовно, треба втілювати в життя.

А пов'язано це пропозиція з початком президентської кампанії ... Теоретично сьогодні будь-які слова Путіна можна пов'язати з початком виборчої кампанії. Проблема в тому, що він ще не заявив про свою участь, про те, що він буде балотуватися. Тому якщо він буде балотуватися, то, безумовно, цю пропозицію можна розглядати як частину виборчої кампанії. Але оскільки воно давно назріло і перезріло, то воно правильне, незалежно від того, почалася виборча кампанія чи ні.

«10 ТИСЯЧ РУБЛІВ ПРИ ОБЛІКУ РІВНЯ ЗАРПЛАТ В КРАЇНІ Є істотна надбавка»

Євген Мінченко - президент «Мінченко консалтинг»:

- Я вважаю початком виборчої кампанії Володимира Путіна річну пряму лінію з населенням. Там була обрана тональність, якої Путін зараз і слід. Рішення по виплатах - продовження довготривалої політики президента щодо підтримки сімей, збільшення народжуваності. Воно стоїть в одному ряду з виплати материнського капіталу. З одного боку, це елемент передвиборчої кампанії Путіна, з іншого, це в руслі його довгострокової стратегії. Питання про те, звідки брати гроші на ці посібники, потрібно адресувати мінфіну. Ця заява - політика чи гостра необхідність? Не знаю. А хто позначив межу між політичним і необхідним? Сума в 10 тисяч рублів при врахуванні рівня зарплат в країні є істотною надбавкою. Це не жарти.

Ірина Волинець - голова національного батьківського комітету, кандидат в президенти РФ:

- Все, що робить президент РФ Володимир Путін, входить в його посадові обов'язки. Звичайно, така соціально значуща ініціатива, як прозвучала сьогодні, могла б послужити хорошим початком виборчої кампанії. Однак не можна сказати, що це вибори в чистому вигляді, тому що подібні ініціативи давно пропонуються. Наприклад, програма національного батьківського комітету реалізується за підтримки президента РФ. У березні поточного року ми виступили із заявою про необхідність установи материнських зарплат. Причому виплати, навіть 10 тисяч рублів, протягом 1,5 років недостатні. Потрібно хоча б збільшити цей термін до 2 років. У нас проблеми з яслами, і багато жінок не можуть вийти на роботу не тому, що вони не хочуть, а тому що немає ясел. Це дуже велика проблема. Тобто в період з 1,5 до 3 років мама не буде отримувати допомогу, але при цьому не влаштує дитини в дитячий сад. Тому я б запропонувала в разі нестачі місця в яслах виплачувати допомогу до 3 років. Це свого роду компенсація за відсутність місця в яслах.

Бюджет дефіцитний в переважній більшості країн Європи, також і в США. Але це не говорить про те, що країна знаходиться в катастрофічному становищі. Так, нам зараз складніше, через падіння цін на нафту в тому числі, але навіть в цих умовах діти і люди похилого віку - не ті категорії осіб, на яких можна економити. До того ж президент РФ говорить про адресну підтримку. У нас багато малозабезпечених сімей, але їх не переважна більшість. Було б ідеально, якби кошти на виплати допомоги йшли з федерального бюджету. Якщо хоч якась частина буде виділятися з регіонального бюджету, то у нас може вийти той же, що і з сім'єю для багатодітних сімей. За фактом є указ, згідно з яким кожна багатодітна сім'я повинна отримати ділянку, але майже ніякі регіони не можуть реалізувати цю програму через брак коштів і відсутність земель. В такому випадку указ залишається нереалізованим. Винні в цьому навіть не місцева влада, а та система, яка дозволяє не виконувати указ. Якби, наприклад, виконання указу включалося в рейтинг ефективності губернаторів, то тоді б справа пішла по-іншому.

Сума 10 тисяч рублів - відносна, але якщо прив'язувати її до регіонів, особливо депресивних, то можна вважати це великою підмогою. Для малозабезпечених сімей цілком пристойні гроші.

Програми з допомоги матерям, які народили дитину, в регіонах також різняться. В Башкортостані виплачують 200 тисяч рублів в якості одноразової допомоги, в Пермському краї - 60 тисяч рублів. Так що вся справа в розставлених пріоритетів: якщо сім'я, матері і діти в пріоритеті, то гроші знаходяться.

Де вибори, там і діти: Путін підтримає первістків 10 тисячами

28.11.2017

Маткапітал до 2022 року, іпотека під 6% і щомісячні виплати на дитину протягом 1,5 років - ніж президент порадує електорат?

Батьки з низьким доходом будуть щомісяця отримувати на першу дитину по 10 тисяч рублів - до 1,5 років, пообіцяв сьогодні росіянам президент РФ Володимир Путін. У найближчі три роки таким сім'ям роздадуть 114 млрд рублів. У Татарстані виплати будуть нижчими среднероссийских - 8,4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Експерти «БІЗНЕС Online» розійшлися в думці, чи можна вважати заяву Путіна елементом передвиборної кампанії, а деякі заявляють: посібник потрібно платити довше, до трьох років.

Президент РФ запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року Фото:   kremlin Президент РФ запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року Фото: kremlin.ru

«ВИПЛАТА БУДЕ АДРЕСНОЇ»: 10 ТИС. РУБЛІВ ОТРИМАЮТЬ НЕ ВСЕ

Сьогодні президент Росії Володимир Путін на заключному засіданні координаційної ради при президентові з реалізації національної стратегії дій в інтересах дітей запропонував з 2018 року ввести нові заходи підтримки російських сімей з низькими доходами і продовжити дію материнського капіталу до 31 грудня 2021 року. А крім того, ввести цілий ряд нових і привабливих пільг. Наприклад, щомісячні грошові виплати сім'ям, в яких народився первісток. «Ми обговорювали різні заходи [підтримки] досить довго, прийшов час ці запропоновані заходи оголосити, - сказав Путін. - Для підтримки народжуваності пропоную вже з 1 січня 2018 року розпочати реалізацію цілого ряду нових заходів підтримки російських сімей, зокрема, встановити щомісячну грошову виплату, яка буде надаватися при народженні першої дитини і виплачуватися до досягнення нею півтора року ».

Президент повідомив, що сума виплат буде обчислюватися з розміру прожиткового мінімуму дитини, встановленого на регіональному рівні за другий квартал року, що передує року звернення за такою виплатою. В середньому вона становитиме в 2018 році (в залежності від регіону) 10523 рубля, в 2019 році - 10836 рублів, в 2020 році - 11143 рубля.

«При цьому виплата буде адресною, будуть враховуватися доходи сімей. Думаю, справедливо в першу чергу підтримати тих, хто дійсно потребує », - заявив Путін. Він уточнив, що виплата буде надаватися родинам з середнім доходом не вище півторакратної величини прожиткового мінімуму працездатного населення, встановленої в регіоні за другий квартал року, що передує року звернення за такою виплатою. Фінансові витрати на реалізацію цього заходу за три роки складуть 144,5 мільярда рублів.

Крім того, сім'ям, в яких з 2018 року народжується друга або третя дитина, президент пропонує пільгову іпотеку. «Пропоную запустити спеціальну програму іпотечного кредитування. Її можливостями зможуть скористатися ті сім'ї, в яких з 1 січня 2018 року народжується друга або третя дитина. Купуючи житло на первинному ринку або рефінансуючи раніше отримані іпотечні кредити, сім'ї зможуть розраховувати на субсидування державою відсоткової ставки понад 6 відсотків річних », - заявив Путін на тому ж раді.

Глава держави пояснив, що середньозважена ставка по іпотеці, за даними ЦБ, становить 10,5%. Якщо сім'я з другим або третім дитиною візьме іпотеку за цією ставкою, то з оплатою частки в 4,5% допоможе держава, а сім'ї залишаться 6%. «Тобто в такому випадку держава бере на себе більше 4 відсотків вартості кредиту. За оцінкою Мінбуду, в майбутні п'ять років ця програма може охопити понад 500 тисяч сімей », - підкреслив Путін.

Величина прожиткового мінімуму в Татарстані за другий квартал 2017 роки для дітей становить 8490 рублів, для працездатного населення - 9142 рубля, в цілому на душу населення - в розмірі 8568 рублів. Іншими словами, в Татарстані на отримання щомісячної виплати дохід сім'ї повинен бути нижче 13,7 тис. Рублів, а якщо він буде таким, то виплата сім'ї складе в 2018 року не среднероссийские 10 тис. Рублів, а 8490 рублів.

Для порівняння: в третьому кварталі величина прожиткового мінімуму в РТ для дітей зросла до 8521 рубля, для працездатного населення - до 9269 рублів, в цілому на душу населення до 8669 рублів.

Керівник прес-служби Мінсоцзахисту РТ Рафаїл Гиниятуллин повідомив у відповідь на запит «БІЗНЕС Online», що в міністерстві, звісно, чули заяву Путіна, однак ніяких офіційних документів в їх відомство поки не надходило, так що коментувати нововведення передчасно. У відомстві також не змогли повідомити, скільки в Татарстані проживає потенційних одержувачів пільги, тобто сімей з середнім доходом не вище півторакратної величини прожиткового мінімуму працездатного населення. Чи замінить щомісячна виплата вже існуюче допомогу по догляду за дитиною віком до півтора років або буде йти плюсом - поки теж неясно.

У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави. Шкода тільки, що розмір цієї підтримки не так вже й великий
Фото: «БІЗНЕС Online»

А ЩО ЗАРАЗ ДЛЯ МАМ З НОВО народження: ДЕКРЕТНІ ВИПЛАТИ, 16 ТИС. Рублів одноразово, ДО ПІВТОРА РОКІВ 40% ВІД ЗАРОБІТКУ

У Татарстані сім'ї з дітьми де-факто оповиті багатогранної соціальною підтримкою від держави. Шкода тільки, що розмір цієї підтримки не так вже й великий для забезпечення безбідного існування. Головне питання в тому, що після досягнення дитиною 1,5 років практично всі заходи підтримки закінчуються, адже в дитсадки дітей беруть з 3 років - в ясла формально беруть з 1,5 років, але їх в Татарстані катастрофічно не вистачає. До речі, в сьогоднішньому виступі Путін дав зрозуміти, що і про цю проблему не забув. «Ми практично вирішили проблему з місцями в дитячих садах. Тепер потрібно ліквідувати черги в яслах для дітей від двох місяців до трьох років, і зробити це потрібно якомога швидше, - сказав він. - Зараз заяви надійшли від батьків понад 326 тисяч дітей. Така ж кількість ясельних місць заплановано створити в майбутні два роки ».

Отже, при постановці на ранній облік по вагітності майбутня мама отримує разову надбавку до зарплати в 613 рублів. Сума декретних виплат - зазвичай це 70 днів до пологів і 70 днів після - розраховується виходячи із зарплати жінки за останні два роки: мінімально це 34,5 тис. Рублів, максимально - 265 тис. Рублів. Це при звичайних пологах, а якщо дітей одноразово народжується двоє або троє, то термін виплат збільшується.

Далі при появі новонародженого батьки одноразово отримують трохи більше 16 тис. Рублів. До досягнення дитиною 1,5 років працюючим мамам покладається щомісячну допомогу по догляду за дитиною в розмірі 40% від фактичного заробітку за два попередні роки. У разі, якщо мама не працевлаштована або ж її зарплата дуже мала, то встановлені мінімальні розміри виплат цієї допомоги - 3 тис. Рублів на першого і трохи більше 6 тис. Рублів на другого та кожного наступного дітей.

При народженні другої дитини сім'я отримує материнський капітал, в цьому році він становить 453 тис. Рублів. Матерям-одиначкам покладається додаткова допомога в розмірі 782 рубля на місяць.

Багатодітним сім'ям (від трьох дітей) покладаються додаткові заходи підтримки: при появі трьох і більше дітей відразу держава дає по 10 тис. Рублів на кожного (разово), а також по 1 тис. Рублів на кожного щомісяця аж до 1,5 років. Не забудьте про компенсацію школярам з багатодітних сімей за користування громадським транспортом - 271 рубль на місяць. Зрозуміло, не варто забувати про безкоштовну землю, яка виділяється сім'ї при народженні третьої дитини. Однак плюси цього заходу підтримки часто нівелюються тим, що ділянки виділяються не відразу, а в міру того, як місцева влада знаходять вільні площі, до того ж отримані земельні наділи іноді виявляються шматками землі без підведених до них комунікацій і доріг.

Потрібно додати, що в Татарстані всі учасники соціальної іпотеки отримують ще й так званий «шайміевскій маткапітал» - при народженні кожної дитини кредит зменшується на 200 тис. Рублів, ця сума субсидується з бюджету.

«А ЩОДО ЗАСОБІВ ... БЮДЖЕТ НЕ СВЯЩЕННА КОРОВА, ЙОГО МОЖНА КОРИГУВАТИ»

Експерти «БІЗНЕС Online» розійшлися в думках з приводу того, вважати чи не вважати «путінські» 10 тис. Рублів початком його виборчої кампанії, а також висловилися про те, де дефіцитний бюджет РФ візьме за три роки 144,5 мільярда рублів, або близько шести річних бюджетів Казані.

Олексій Мухін - генеральний директор центру політичної інформації:

- Я думаю, що ця заява Путіна з початком його виборчої кампанії ніяк не пов'язано. А щодо коштів ... Існують позабюджетні фонди, та й сам бюджет - НЕ священна корова, його можна коригувати. І в разі, якщо подібна ініціатива буде прийнята і схвалена, я думаю, проблем з цим у влади не буде.

Володимир Бєляєв - доктор політичних наук, професор, завкафедрою політології КНІТУ ім. Туполєва:

- Абсолютно правильна пропозиція, тільки такі виплати потрібно робити до досягнення дитиною трьох років. Тому що у нас з дитиною до трьох років у дитячий сад не потрапиш, тому батькам доводиться сидіти з ним будинку. Отже, цю «мінімальну зарплату» потрібно платити матері, коли вона не може працювати.

Звичайно, це пов'язано з початком передвиборчої кампанії. Так завжди і буває. Так і треба діяти. Я б на місці Путіна так само і вчинив би. А крім того, ще й знизив би пенсійний вік. Ми єдина країна з 60 країн світу, в якій пенсійний вік у чоловіків настає пізніше, ніж закінчується здорове життя. А здорове життя у чоловіків закінчується в Росії в 59 років. А в усьому світі здорове життя закінчується за три-чотири роки до настання пенсійного віку. Так що пенсійний вік нам потрібно знижувати.

Де взяти гроші? Гроші на цей раз знайдуть через те, що підвищилися ціни на нафту, а значить, буде додатковий дохід. Але, по-моєму, гроші треба брати з багатих, так у всьому світі робиться, інакше ми ніколи не піднімемо економіку. І це не просто соціальна міра - це міра, яка стимулює попит. Адже ці гроші господині не покладуть в панчоху, а понесуть на ринок і почнуть купувати товари. А зараз, в умовах санкцій, товари будуть в основному наші, російські. Тобто буде простимульовано виробництво цих товарів. Буде вигідно їх виробляти. Таким чином, ми почнемо виходити з лежання на дні. Так що дуже правильна міра, побільше б таких.

Наїля Зіганшина - голова спілки мусульманок Татарстану:

- До цієї ініціативи нашого президента я ставлюся позитивно. Якщо команда адміністрації Путіна висуває якісь ідеї, значить, це вже добре обдумано, значить, все зважено. Отже, буде позитивний результат, тому що у нас в суспільстві багато проблем, а ці виплати - хороший стимул для того, щоб завести дітей. Я працюю в жіночій організації і коли запитую, чому вони народили тільки одну дитину або тільки двох, то мені часто відповідають, що причина - в матеріальної нестабільності. Грошей мало, і люди бояться, що не прогодують ще одну дитину.

Зараз, поки жінка в декретній, держава платить на дитину по 1,5-2 тисячі рублів на місяць. Це дуже мало. У нас декретну відпустку до трьох років, але вже в півтора року матері змушені через матеріальні нестатки виходити на роботу, залишаючи дитину в яслах.

10 тисяч рублів - сума середня, можна було б і більше. Але і завдяки цій сумі у жінок буде можливість більш повноцінно годувати свою дитину. Це дуже хороша допомога. Але цю суму я б виплачувала не до півтора, а до трьох років. У півтора року дитина ще дуже маленький, він не відірваний від матері, а тут доводиться його в дитячий сад чужим людям віддавати. Ні, його ще треба поставити на ноги. А в три роки дитина вже може і говорити, і бігати, і взагалі він більш самостійний. Його віддавати в колектив дитячого садка вже не страшно.

Михайло Хазін - економіст:

- Я вважаю, що це цілком розумне рішення. І на це буде потрібно не так багато грошей. Ну скільки у нас народжується дітей в малозабезпечених сім'ях? Скільки це буде за рік - мільярд рублів? Ну що таке мільярд - це копійки. Це одна десята відсотка від тих грошей, які збираються вкласти в порятунок Бінбанку, банку «Відкриття». Так що я вважаю, що це абсолютно правильне рішення. Його, безумовно, треба втілювати в життя.

А пов'язано це пропозиція з початком президентської кампанії ... Теоретично сьогодні будь-які слова Путіна можна пов'язати з початком виборчої кампанії. Проблема в тому, що він ще не заявив про свою участь, про те, що він буде балотуватися. Тому якщо він буде балотуватися, то, безумовно, цю пропозицію можна розглядати як частину виборчої кампанії. Але оскільки воно давно назріло і перезріло, то воно правильне, незалежно від того, почалася виборча кампанія чи ні.

«10 ТИСЯЧ РУБЛІВ ПРИ ОБЛІКУ РІВНЯ ЗАРПЛАТ В КРАЇНІ Є істотна надбавка»

Євген Мінченко - президент «Мінченко консалтинг»:

- Я вважаю початком виборчої кампанії Володимира Путіна річну пряму лінію з населенням. Там була обрана тональність, якої Путін зараз і слід. Рішення по виплатах - продовження довготривалої політики президента щодо підтримки сімей, збільшення народжуваності. Воно стоїть в одному ряду з виплати материнського капіталу. З одного боку, це елемент передвиборчої кампанії Путіна, з іншого, це в руслі його довгострокової стратегії. Питання про те, звідки брати гроші на ці посібники, потрібно адресувати мінфіну. Ця заява - політика чи гостра необхідність? Не знаю. А хто позначив межу між політичним і необхідним? Сума в 10 тисяч рублів при врахуванні рівня зарплат в країні є істотною надбавкою. Це не жарти.

Ірина Волинець - голова національного батьківського комітету, кандидат в президенти РФ:

- Все, що робить президент РФ Володимир Путін, входить в його посадові обов'язки. Звичайно, така соціально значуща ініціатива, як прозвучала сьогодні, могла б послужити хорошим початком виборчої кампанії. Однак не можна сказати, що це вибори в чистому вигляді, тому що подібні ініціативи давно пропонуються. Наприклад, програма національного батьківського комітету реалізується за підтримки президента РФ. У березні поточного року ми виступили із заявою про необхідність установи материнських зарплат. Причому виплати, навіть 10 тисяч рублів, протягом 1,5 років недостатні. Потрібно хоча б збільшити цей термін до 2 років. У нас проблеми з яслами, і багато жінок не можуть вийти на роботу не тому, що вони не хочуть, а тому що немає ясел. Це дуже велика проблема. Тобто в період з 1,5 до 3 років мама не буде отримувати допомогу, але при цьому не влаштує дитини в дитячий сад. Тому я б запропонувала в разі нестачі місця в яслах виплачувати допомогу до 3 років. Це свого роду компенсація за відсутність місця в яслах.

Бюджет дефіцитний в переважній більшості країн Європи, також і в США. Але це не говорить про те, що країна знаходиться в катастрофічному становищі. Так, нам зараз складніше, через падіння цін на нафту в тому числі, але навіть в цих умовах діти і люди похилого віку - не ті категорії осіб, на яких можна економити. До того ж президент РФ говорить про адресну підтримку. У нас багато малозабезпечених сімей, але їх не переважна більшість. Було б ідеально, якби кошти на виплати допомоги йшли з федерального бюджету. Якщо хоч якась частина буде виділятися з регіонального бюджету, то у нас може вийти той же, що і з сім'єю для багатодітних сімей. За фактом є указ, згідно з яким кожна багатодітна сім'я повинна отримати ділянку, але майже ніякі регіони не можуть реалізувати цю програму через брак коштів і відсутність земель. В такому випадку указ залишається нереалізованим. Винні в цьому навіть не місцева влада, а та система, яка дозволяє не виконувати указ. Якби, наприклад, виконання указу включалося в рейтинг ефективності губернаторів, то тоді б справа пішла по-іншому.

Сума 10 тисяч рублів - відносна, але якщо прив'язувати її до регіонів, особливо депресивних, то можна вважати це великою підмогою. Для малозабезпечених сімей цілком пристойні гроші.

Програми з допомоги матерям, які народили дитину, в регіонах також різняться. В Башкортостані виплачують 200 тисяч рублів в якості одноразової допомоги, в Пермському краї - 60 тисяч рублів. Так що вся справа в розставлених пріоритетів: якщо сім'я, матері і діти в пріоритеті, то гроші знаходяться.

Маткапітал до 2022 року, іпотека під 6% і щомісячні виплати на дитину протягом 1,5 років - ніж президент порадує електорат?
Де взяти гроші?
Ну скільки у нас народжується дітей в малозабезпечених сім'ях?
Скільки це буде за рік - мільярд рублів?
Ця заява - політика чи гостра необхідність?
А хто позначив межу між політичним і необхідним?
Маткапітал до 2022 року, іпотека під 6% і щомісячні виплати на дитину протягом 1,5 років - ніж президент порадує електорат?
Де взяти гроші?
Ну скільки у нас народжується дітей в малозабезпечених сім'ях?
Скільки це буде за рік - мільярд рублів?