Строительство »

Вимагають гроші, погрожують, вимагання хабара посадовою особою: що робити

  1. Що таке вимагання та чим загрожує давання хабара?
  2. У чому відмінність хабара від звичайного подарунка?
  3. Куди звернутися при вимаганні?
  4. Що робити якщо вимагають гроші?

Сучасна ситуація склалася таким чином, що Росія по праву стала одним зі світових лідерів по корумпованості. Дача хабара стала буденною справою, дозволяючи оперативно вирішувати питання і отримувати різні послуги. У найближчому майбутньому навряд чи варто очікувати змін на краще.

Хоча вимагання є кримінальним злочином, близько 50% посадових осіб фактично ігнорують закон і вимагають гроші за послуги. З цієї причини багато росіян задаються питанням що робити, якщо вимагають гроші і куди звертатися? Єдиним вірним відповіддю є подача скарги в прокуратуру або правоохоронні органи.

Що таке вимагання та чим загрожує давання хабара?

Що таке вимагання та чим загрожує давання хабара

Відповідно до чинного законодавства під вимаганням мається на увазі отримання будь-яких цінностей посадовою особою, які надали послуги, пов'язані з службових повноважень.

Важливо розуміти, що при дачі хабара кримінальний злочин скоює вимагач і людина, який передав цінності. Максимальне покарання, передбачене законом - тюремне ув'язнення на термін до 8 років і штраф, відповідний 60-кратної величиною суми хабара.

Законодавство передбачає ряд винятків, коли хабародавець звільняється від кримінальної відповідальності.

Це стає можливим у випадках:

  • Хабародавець за власною ініціативою повідомляє про випадки в МВС, але зробити це слід до того моменту, коли про дачу хабара стане відомо владі. В іншому випадку, можна домогтися лише пом'якшення покарання.
  • Мало місце вимагання. Якщо посадова особа вимагає грошові кошти, погрожуючи, в іншому випадку, ущемити законні інтереси хабародавця.

Сьогодні найпоширенішим видом свавілля посадових осіб є навмисна тяганина. Вона може стосуватися митного оформлення, затримок по податковим вирахуванням і інших нюансів. Загроза чиновника вчинити дії, які є правомірними, не є вимаганням. Однак якщо посадова особа вимагає грошові кошти, зволікати зі зверненням до поліції не слід.

Написати заяву в правоохоронні органи слід якомога швидше, щоб запобігти можливу шкоду з боку чиновника, незадоволеного відмовою. У подібній ситуації слід бути гранично уважними і чітко діяти за законом, так як хабарник буде робити все можливе, щоб уникнути покарання за скоєний злочин.

Про особливості подачі заяви і інші нюанси, що стосуються залучення до відповідальності корумпованого чиновника, можна дізнатися в поліції і звернувшись за консультацією до юриста по адміністративне право .

У чому відмінність хабара від звичайного подарунка?

У чому відмінність хабара від звичайного подарунка

Відповідно до чинного законодавства посадових осіб можуть бути піднесені подарунки, але їх вартість не повинна перевищувати 3 тис. Руб. В іншому випадку дар розцінюється як хабар.

Слід також розуміти, що подарунок буде визнаний хабарем, якщо піднесений в якості оплати за зловживання займаним становищем. Інакше кажучи, ви можете віддячити чиновника, який швидко і коректно виконує свої обов'язки, піднісши недорогий подарунок. Якщо ж посадова особа вимагає з вас гроші, то це вже є вимаганням і підлягає кримінальному покаранню.

Куди звернутися при вимаганні?

Хоча вимагання звільняє хабародавця від покарання, досить складно довести сам факт зловживання повноваженнями. Саме тому громадяни, які вирішили заплатити корумпованому чиновнику, ризикують бути залученими до відповідальності. Що робити, якщо з вас вимагають гроші, як потрібно поводитися в подібній ситуації, і якими можуть бути наслідки, розглянемо далі:

  • Не давати хабар і не писати заяву в МВС. Даний варіант є тупиковим, оскільки змушує громадянина відмовитися від своїх планів або заздалегідь приготуватися до множинних перевірок.
  • Віддати необхідні грошові кошти. У цьому випадку крім ризику понести кримінальне покарання існує велика ймовірність того, що чиновник і далі буде вимагати з вас матеріального заохочення, запропонувавши «заступництво» на постійній основі, а в разі відмови доведеться терпіти постійні перевірки.
  • Чи не віддавати гроші, і написати заяву в МВС. Експерти настійно рекомендують віддати перевагу даному варіанту. Однак у нього є і свої мінуси. Зокрема, щоб довести факт вимагання, потерпілий буде змушений передати грошові кошти чиновнику, так це стане частиною спецоперації. Далі, гроші вилучать співробітники поліції як речові докази провини хабарника.

Далі, гроші вилучать співробітники поліції як речові докази провини хабарника

Відповідно до законодавства грошові кошти, використовувані при спецоперації, повинні бути віддані власнику, однак конкретних термінів не передбачено. Іноді громадяни роками чекають кровні заощадження, сподіваючись на чесність поліції.

Нерідкі ситуації, коли правоохоронці «випадково» вказують меншу суму при складанні протоколу, або гроші і зовсім губляться в процесі розслідування. Зрозуміло, потерпілі починають скаржитися в різні інстанції, але несуть ще більші фінансові втрати, пов'язані з покриттям судових витрат.

Безперечно, звернення в МВС є найефективнішим інструментом у боротьбі з корупцією. Однак якщо ви вирішили припинити таким чином вимагання та захистити свої інтереси, експерти настійно рекомендують проконсультуватися у досвідченого юриста, який знає всі тонкощі законодавства. Подібний підхід дозволить вам убезпечити себе від можливого свавілля з боку поліції і значно знизить ризик фінансових втрат.

Слід розуміти, що крім чиновників, які намагаються з вашою допомогою поліпшити фінансове становище, ви можете зіткнутися з вимаганням з боку співробітників правоохоронних органів, і без підтримки адвоката буде не обійтися.

Заздалегідь дізнатися про можливі перспективи і убезпечити себе від протиправних дій чиновників допоможе онлайн консультація. Для її отримання необхідно лише заповнити коротку форму на сайті або зробити телефонний дзвінок. Юрист вивчить ваше звернення і підготує грамотний, розгорнуту відповідь, що містить посилання на законодавство.

Що робити якщо вимагають гроші?

Post Views: 2

Що таке вимагання та чим загрожує давання хабара?
У чому відмінність хабара від звичайного подарунка?
Куди звернутися при вимаганні?
Що робити якщо вимагають гроші?
З цієї причини багато росіян задаються питанням що робити, якщо вимагають гроші і куди звертатися?
Що таке вимагання та чим загрожує давання хабара?
У чому відмінність хабара від звичайного подарунка?
Куди звернутися при вимаганні?
Що робити якщо вимагають гроші?