Строительство »

Як викупити кімнату у муніципалітету?

Africa Studio / Fotolia   Безумовно, можливо Africa Studio / Fotolia

Безумовно, можливо. Суть і рекомендований порядок дій такі. Викупивши дві з трьох кімнат, Ви стаєте пайовою власником житлових приміщень в даній квартирі. Другий власник місто в особі місцевого муніципалітету. Після реєстрації Ваших прав Ви можете звернутися в муніципалітет із заявою про викуп даної кімнати. Муніципалітет, розглянувши Вашу заявку, або приймає рішення про продаж цієї кімнати, проводить оцінку і виставляє її на торги, надавши Вам переважне право викупу за запропонованою ціною, або, в разі якщо є необхідність термінового розселення або надання за договором соціального найму іншій особі, укладає договір найму з цією третьою особою. Далі Ви можете переконати нового наймача приватизувати дану кімнату (на що він має безумовне і безстрокове право) і викупити її вже у який приватизував її нового власника.

Як купити квартиру на аукціоні?

Купівля квартири на аукціоні: вигода чи проблема?

Не всі муніципальні кімнати вільні: найчастіше вони комусь надані і хтось там фактично проживає. Це питання вирішує Департамент міського майна, тому Вам необхідно звернутися туди із запитом. Але з огляду на, що це трикімнатна квартира і дві кімнати Ви вже збираєтеся придбати, то є шанс отримати третю кімнату по викупної ціною. Як правило, Департамент встановлює вартість кімнати, виходячи з оцінки, яку він самостійно виробляє.

Викуп муніципальної кімнати можливий. В першу чергу необхідно звернутися із заявою про викуп до Департаменту житлової політики і житлового фонду. Консультуванням з питань придбання житлового приміщення, що перебуває в муніципальній власності, займаються фахівці управлінь Департаменту житлової політики і житлового фонду в адміністративних округах (приймальний відділ Департаменту). Що стосується вартості муніципальної кімнати, то ціна викупу визначається міської міжвідомчою комісією того ж Департаменту.

При зверненні Ви заповнюєте заяву встановленого зразка, в якому зазначаються: прізвище, ім'я та по батькові заявника, його паспортні дані, суть звернення і виклад прав, опис житлового приміщення і опис документів, що додаються. Якщо дві кімнати, що належать різним власникам, вже були викуплені, то отримання від них письмової відмови від викупу муніципальної кімнати не потрібно.

У разі, коли особа, яка бажає придбати вказане житлове приміщення, не варто в черзі на поліпшення житлових умов, понижуючі коефіцієнти при розрахунку вартості кімнати не застосовуються. Тобто така кімната може бути придбана за ціною, яка визначається міської міжвідомчою комісією Департаменту житлової політики і житлового фонду.

Перевірка юридичної чистоти квартири: 10 больових точок

20 статей про те, як купити вторинну квартиру

Рекомендуємо направити заяву в органи місцевого самоврядування (житловий відділ адміністрації) про бажання придбати за оплатній угоді дану кімнату. Там видадуть список документів, які потрібно надати для розгляду питання. Справа в тому, що документи, в яких прописані умови надання муніципального житла, різняться в залежності від регіону.

Важливо розуміти, що муніципальна житлоплощу в першу чергу надається малозабезпеченим на підставі договору соціального найму. Другими в списку йдуть не незаможні, але проживають в квартирі і мають на людину площа, меншу встановленої в регіоні за нормою. На третьому місці громадяни, які проживають в цій квартирі (НЕ незаможні і не потребують житла). У цьому випадку угода оформляється за договором купівлі-продажу.

При подачі заяви про розгляд питання надання йому муніципального житла громадянину повинні надати довідку про терміни прийняття рішення. У разі відмови можна звернутися в суд. Крім того, предметом спору може бути і вартість нерухомості. Щоб відстояти свої права, рекомендується залучити до оцінки незалежних експертів-оцінювачів.

Додамо, що сторонами угоди в разі покупки муніципальної кімнати будуть адміністрація і покупець. У власність громадянина кімната перейде після того, як будуть внесені дані ЕГРН.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Терміновий викуп квартири на вторинному ринку

Як вибрати квартиру на вторинному ринку?

Яким чином можна купити муніципальну землю під ІЖС?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Як купити квартиру на аукціоні?
Купівля квартири на аукціоні: вигода чи проблема?
Яким чином можна купити муніципальну землю під ІЖС?