Строительство »

Вешняки, Іванівське, Перово і Новогирєєво: садиби, ставки, радянська забудова і новенькі будинку для середнього класу

Вешняки, Іванівське, Перово і Новогирєєво - спальні райони Східного округу Москви, три з них (крім Перова) межують з МКАД. Райони все обжиті, але з застарілим житлофондом. Час від часу тут, звичайно, зводяться нові будинки, проте масштабних будівництв, крім як в Перово, де знесли 14 старих будинків, в останні роки не було. Серйозна реконструкція та благоустрій цих районів поки лише в планах столичних градоначальників.

Інфраструктура для життя
райони Вешняки , Іванівське і Новогирєєво - спальні райони Москви, де практично немає ніяких виробництв. Перово ж - один з найбільших районів столиці - індустріальний центр, де розташовано 42 промислових підприємства і кілька науково-дослідних інститутів.

У кожному з цих районів багато магазинів, ринків, побутових служб, відділень банків, салонів краси, фітнес-центрів, освітніх установ, поліклінік, - цілком стандартний московський набір. Так що відзначимо особливо видатні об'єкти. Так, в Вешняках - це Московський гуманітарний університет, міська багатопрофільна клінічна лікарня ім. О.М. Філатова і спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву № 53, музей-садиба «Кусково». В Іванівському - унікальна Дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву зі спортивного орієнтування та шахів «Орієнта». У Новогирєєво - Льодовий палац спорту «Вимпел», «Центр дозвілля та спорту Новогирєєво», дитяча школа мистецтв № 1 ім. Н.А. Римського-Корсакова, Московський драматичний «Театр на Перовської». У Перово - палац творчості дітей та молоді «Східний» і центр дозвілля і творчості «Росія».

Прекрасна екологія і завантажені шосе
У Перово, як ми вже помітили, багато промзон, а на територіях інших районів промислових підприємств немає, зате багато парків і зелених зон. У Вешняках розташована велика лісопаркова зона «Кусково», що примикає до однойменного архітектурно-художньому ансамблю, на території Іванівського - Терлецький парк зі ставками, а недалеко знаходиться лісопарк Ізмайлово. Іванівське - один з найбільш екологічно благополучних в столиці районів. Багато зелені і в Новогирєєво, та й в Перово не зовсім все погано - тут адже знаходиться Перовський парк зі ставком Церковним, який трохи стабілізує екологічну ситуацію.

садиба Кусково

садиба Кусково

fotomoskva.net.ru

Терлецький ставок

fotki.yandex.ru

А ось транспортні проблеми у всіх чотирьох районів - загальні. Основні транспортні магістралі, за якими можна дістатися до цих районів - МКАД, Рязанський проспект і шосе Ентузіастів. Шосе Ентузіастів практично завжди забито автомобілями, а ввечері утворюються пробки на МКАД і Рязанському шосе.

Полегшує життя лише метро. При бажанні також можна скористатися залізницею, яка пронизує або оточує всі розглянуті райони. Найвдаліший в цьому плані район Перово, де цілих дві станції метро - Перово (в самому центрі району) та Шосе Ентузіастів і залізничні платформи Перово, Фрезер, Нова, а також Кусково на кордоні з районом Вешняки.

У Вешняках, оточених з двох сторін залізничними коліями, п'ять залізничних платформ - плющевого, Вешняки, Вихіно, Кусково, Новогиреево, правда, всі вони знаходяться на кордонах району, точно так само як і станція метро Вихіно. «Вешняковци» можуть також користуватися станцією Новогирєєво, розташованої в однойменному районі. А населення Новогирєєво - ще й однойменної залізничної платформою. «Іванівці» ж доводиться на громадському транспорті добиратися до найближчих станцій метро - Новогирєєво і Перово.

вул. Плющева, д. 16 а

16 а

kvadroom.ru

стара вторинка

Основний житловий фонд районів Вешняки, Перово, Іванівське і Новогирєєво - цегляні і панельні будинки «старих» серій. «На території району Новогирєєво переважаючий тип забудови - цегляні і панельні будинки 1950-80 рр. споруди. Те ж саме можна сказати і про районі Перово. А в Вишняках і Іванівському переважають панельні будинки », - поділився з порталом Metrinfo.Ru Дмитро Таганов, керівник аналітичного центру корпорації «ІНКОМ».

«Масове житлове будівництво в Вешняках почалося в 1969 р, причому в створенні архітектурно-планувального рішення району брав участь академік Російської академії мистецтв В. В. Лебедєв. Саме тут вперше в Москві були побудовані вигнуті під тупим кутом і «хвилеподібні» житлові будинки », - розповідає Євген Галанкін, керівник департаменту міської нерухомості« Стройтрест-Нерухомість ». Таким чином, з архітектурної точки зору вторинна нерухомість Вешняков не так вже й погана, але мова все одно йде про старих панельних будинках. Тому і ціни тут невисокі. Як повідомив Євген Галанкін, однокімнатну квартиру можна купити за 4,1 - 5,5 млн. Руб., Двокімнатну - за 4,9 - 7,8 млн. Руб., Трикімнатну - за 5,6 - 10 млн. Руб., чотирикімнатну - за 7,8 - 11,9 млн. руб. «Наприклад, троячку на снайперські вулиці в дев'ятиповерховому панельному будинку площею 59 м кв. пропонують за 5, 7 млн. руб. », - говорить експерт.

Трохи дорожче квартири в Іванівському і Новогирєєво, де діапазони цін збігаються. Однушки тут стоять 4 - 6 млн. Руб., Двушки - 4,8 - 7,8 млн. Руб., Трикімнатні квартири - 6,3 - 12 млн. Руб., А чотирикімнатні - за 8,2 - 13,8 млн . руб. «У районі Іванівське двокімнатну квартиру на Саянской вулиці в 16-ти поверховому панельному будинку площею 40 м кв. можна купити за 6,3 млн. руб., при цьому вартість квадратного метра в доларах США становить - 5 081. І в той же час є можливість придбати трикімнатну квартиру площею 59 м кв., розташовану в панельному будинку на Союзній проспекті, за 6 , 5 млн. руб. Вартість квадратного метра в цьому випадку - 3 581 доларів США », - наводить приклади Євген Галанкін.

Найвищий діапазон цін в Перово, тому що він має кращу транспортною доступністю і ближче до центру і до того ж тут найбільше щодо нових будинків. «Вартість квартир в цьому районі варіюється в такий спосіб: однокімнатну можна купити за 4,1 - 6,1 млн. Руб., Двокімнатну - за 4,9 - 8 млн. Руб., Трикімнатну - за 6,4 - 13,8 млн . руб., чотирикімнатну - за 8,4 - 14 млн. руб. », - повідомляє Євген Галанкін. Однак, як свідчить Дмитро Таганов (Інком), найдешевша пропозиція на ринку розглянутих чотирьох районів - однокімнатна квартира на вул. Перовської - знаходиться саме тут і оцінюється в 4 млн. Руб. «Середня ж вартість пропозиції на вторинному ринку житла районів Вешняки, Перово, Іванівське і Новогирєєво становить 6,6 млн. Руб.», - додає Дмитро Таганов.

Якщо ми скористаємося електронним сервісом порталу Metrinfo.Ru « Ціни на квартири в Москві по районах і станціям метро », То отримаємо, що, на сьогодні найдешевший метр в Вешняках - він коштує близько 106 тисяч рублів, в Іванівському і Новогирєєво - приблизно 114 тисяч, а в Перово - 120,5 тисячі рублів.

нові об'єкти
Як уже згадувалося, райони Вешняки, Іванівське і Новогирєєво з часів їх масової забудови не зазнавали серйозних реконструкцій, лише в Перово були знесені 14 будинків, на місці яких побудували нове житло, а зараз там ремонтується наявний житловий фонд без виселення мешканців. «Також відомо про подальше знесення житла в Перово, протягом 20 років повинні знести 90% п'ятиповерхівок, з 318 будинків залишиться не більше 29 - поліпшеного планування, з високими стелями і великими кухнями, - розповідає Євген Галанкін (НДВ), - згідно з планами міської влади і на території Новогирєєво будуть знесені майже всі п'ятиповерхівки: з 111 залишиться тільки шість ».

ЖК на вул. Металургів, 62

МІЕЛЬ

ЖК Схід на Магнітогорській

ЖК Схід на Магнітогорській

mosnovostroy.ru

Поки ж новобудов в цих районах трохи. У Новогирєєво знаходяться три проекти бізнес-класу - будинки на Федеративній проспекті і вулиці Металургів і «проблемний» ЖК «Московські вікна». Будівництво останнього у 2008 році було фактично «заморожено», пайовики не раз виступали зі зверненнями та заявами, влаштовували пікети. Сьогодні забудовник називає новий термін закінчення будівництва - кінець 2010 р

Удома ж на Федеративній проспекті і вулиці Металургів побудовані. «Будинок на вулиці Металургів має змінну поверховість - 12, 16, 22 поверху. У підземному поверсі споруджений дворівневий паркінг, а перші поверхи займають аптека, спортивні комплекси, салон краси, кафе. На вікнах встановлені подвійні пластикові склопакети. З багатьох квартир відкриваються види на Терлецький діброву і Ізмайловський парк. За проектом квартири мають вільне планування, тому мешканці можуть упорядкувати житло на свій розсуд, при цьому його площа варіюється від 38 до 105 кв. м, а середня вартість квадратного метра - 3 397 дол. США (103 609 руб.) », - розповідає Ольга Маркова, маркетолог компанії« Пересвет-Інвест ».

Будинок на Федеративній проспекті

Будинок на Федеративній проспекті

mosproject.ru

Об'єкт на Федеративній проспекті - це 2-секційний, 14-поверховий цегляно-монолітний будинок в 10 хвилинах ходьби від станції метро Новогиреево. Він розташований в районі з дуже розвиненою інфраструктурою, а у дворі є зона відпочинку з декоративним ставком. В цьому будинку ціна квадратного метра починається від 131 200 руб.

У Перово на сьогодні тільки одна новобудова - будинок на вулиці Плющева. «Це об'єкт бізнес-класу, побудований для РЖД і вже зданий ГК. Його відмінні риси - територія, що охороняється, підземний паркінг і власний дитячий садок. Середня вартість квадратного метра в цьому будинку - 3 989 дол. США (121 665 руб.) », - розповідає Ольга Маркова.

В районі Іванівське теж є одна готова новобудова - ЖК «Схід» на вулиці Магнітогорській. «Він розташований недалеко від лісопарку Ізмайлово і складається з двох монолітно-цегляних корпусів змінної поверховості (від 14 до 22). Проектом передбачені комфортабельні 1, 2, 3 - кімнатні квартири з просторими холами, кухнями, коморами, високими стелями (3 м), заскленими дерев'яними трикамерні склопакетами балконами або лоджіями. А під будинком знаходиться автостоянка на 53 машиномісця. Також будинок радує мешканців упорядкованій і озелененій територією з ігровими та спортивними майданчиками. Ось тільки до найближчого метро доведеться добиратися на транспорті, і квартири на первинному ринку вже не продаються, а при покупці у власників ціна квадратного метра в середньому - 139 000 руб.

У Вешняках же новобудов, в яких можна купити житло, поки немає. На вулиці Вишняківська (вл. 25-27) закладений ЖК «На Вишняківська», але на сьогодні продажу в цьому комплексі припинені.

Резюме порталу про нерухомість Metrinfo.ru
Райони Вешняки, Іванівське і Новогирєєво - типові спальні райони столиці, а Перово до того ж і промисловий район. Всі вони відрізняються гарною інфраструктурою і відсутністю проблем з екологією, єдине, що підводить - транспортне питання. Крім того, ці райони, активно забудовується в середині минулого століття, з тих пір практично не реконструювалися (виняток становить лише Перово), тому тут досить старе, далеко не найкращий в столиці житло. Звичайно, будуються одиничні новобудови, причому бізнес-класу, але їх дуже мало. Але в планах градоначальників - серйозна реконструкція цих районів, яка напевно зробить їх популярними у покупців.

Історична довідка

Від середніх віків до сучасності
Вешняки і Перово стали відомі В XIV в. Спочатку тут були слободи великокнязівських бортників (збирачів меду диких бджіл) і тетеревніков (мисливців на тетеревів), а також царські мисливські угіддя, але в XVI в. практично всі землі цих районів стали власністю дворян. Район Вешняки розташовується на території колишніх садиб - Кусково, Владичіно і Вешнякова, що належали по черзі Одоєвськ, Черкаським і Шереметєвим. Чудова садиба Кусково дожила і до наших днів, ставши цікавим інтер'єрним музеєм.

Більша частина території нинішнього Перова в XVII в. була придбана імператрицею Єлизаветою Петрівною. На березі ставка Церковний звели заміський літній палац, а на протилежному березі - храм ікони Знамення Пресвятої Богородиці. Але з будівель тих часів в Перово збереглася лише церква. У міру ж розвитку транспортної мережі навколо Москви село Перово стало одним з найбільших залізничних вузлів. Тут з'явилися і промислові підприємства, серед яких був завод «Компресор», що випускав в радянські роки холодильники, а в роки ВВВ - «Катюші». На початку XX ст. Перово стало одним з найбільш розвинених промислових районів найближчого Підмосков'я і в 1925 р отримало навіть статус міста, яким залишалося до приєднання до Москви.

Село Вешнякова же в 1880-х рр. стало дачним селищем. Під час Великої Вітчизняної війни тут розташовувалася Центральна школа інструкторів снайперської справи, яка готувала дівчат-снайперів, а увійшовши до складу Москви, територія стала забудовуватися житловими будинками і перетворилася в типовий спальний район столиці, де, до речі сказати, в юності проживали Алла Пугачова і Сергій Безруков .

Дачні місця в кінці XIX в. були і на території Новогирєєво, тут розташовувався перший розпланований і упорядкований підмосковне селище, де було налагоджено вуличне освітлення, побудована водонапірна башта, насосна і електрична станції, ресторан і т.п. А на початку XX ст. спеціально спорудили і залізничну платформу «Новогирєєво». Ну а задовго до цього в XVI в. на території Новогирєєво були болотисті, порослі лісом землі і п'ять сіл, найвідоміша з яких - Губін-Гиреева. Після революції 1917 р дачне селище Новогирєєво занепав, тут залишилися лише жалюгідні бараки і запущені перенаселені будинку, район яких називали «Шанхаєм». У такому вигляді Новогирєєво і увійшло до складу Москви, таким воно залишалося аж до знесення старого житла в 1965-1970 рр.

Історія Іванівського теж бере початок у XVI ст. Тут розташовувалося село Іванівське, зруйноване в Смутні часи. Пізніше воно відродилося, увійшовши до складу знаменитої Ізмайловський Государевої вотчини, якою володіли царі династії Романових. Цар Олексій Михайлович створив в селі квітуче господарство з садами, городами, пасіками, рибними ставками і навіть звіринцем. А 1663 р сюди переселили близько тисячі селянських сімей. Іванівське довгий час залишалося сільськогосподарським центром. У радянські роки тут були колгосп «Вперед» і радгосп заводу «Серп і молот», а новий мікрорайон з багатоповерховими будинками почали будувати лише в 1971 р У нинішньому ж вигляді район утворився в 1994 р

До складу Москви все чотири райони увійшли в 1960 р, коли побудована МКАД визначила нові межі столиці.


Новобудови районів Перово, Іванівське і Новогирєєво

Район Адреса, назва Клас, конструкція Набір квартир Площа квартир, м кв. Стадія рік здачі ГК Ціна 1 кв. м, тис. руб. Новогирєєво вул. Підприєм-гов, 62, корп. 1 Бізнес-клас, монолітно-цегляний 1-, 2-, 3-кімнатні 38-105 Здано ГК 103,6 Новогирєєво Федеративний пр-т, вл. 36/14 Бізнес-клас, монолітно-цегляний 1-4-кімнатні від 42 Здано ГК 131,2 -149,5 Перово вул. Плющева, д. 16а Бізнес-клас, монолітно-цегляний 1-4-кімнатні 41 - 132 Здано ГК 121,7 Іванівське ЖК «Схід», Магніто-гірська, 13 Бізнес-клас, монолітно-цегляний 1-3-кімнатні 46- 87 Здано ГК 139 Джерело: портал Metrinfo.Ru