Строительство »

Побутова аналітика: іпотека vs. оренда

  1. Вихідні дані Уявімо, що ви накопичили 2 мільйони рублів і роздумуєте, що вам робити далі - взяти...
  2. висновок
  3. Як ми рахували?

Вихідні дані

Уявімо, що ви накопичили 2 мільйони рублів і роздумуєте, що вам робити далі - взяти кредит на житло чи продовжити орендувати квартиру і відкладати гроші на вклад. Ось які витрати вас чекають в обох випадках:

іпотека

Вартість двокімнатної квартири в Москві - в середньому 9 500 000 рублів.
Ставка по іпотеці - в середньому 11,5%.

Оренда

Оренда двокімнатної квартири в Москві - в середньому 37 300 рублів на місяць.
Ставка за вкладом - у середньому 7,8%.

Що вигідніше: іпотека або оренда і накопичення на вкладі?

Відразу обмовимося, що в реальному житті найбільш вигідний варіант залежить від конкретних факторів кожної сім'ї, таких як дохід, регіон проживання, можливість отримати більш пільгові умови, наприклад соціальну іпотеку. Врахувати їх все в одному тексті неможливо. Також неможливо передбачити, що буде відбуватися з вартістю житла і оренди. Але якщо відкинути в сторону всі ці пункти, то виходить така картина.

Якщо брати іпотеку на 5 років, то щомісячний платіж складе 164 945 рублів
Якщо брати іпотеку на 5 років, то щомісячний платіж складе 164 945 рублів. Через п'ять років у вас буде квартира, вартість якої з урахуванням інфляції складе 11 562 470 рублів, і ще 2 396 673 ви заплатите за кредит. Якби ви продовжували орендувати квартиру і 164 945 рублів відправляли на вклад, то накопичили б 12 063 303 рублів. Виходить, що орендувати вигідніше, ніж брати іпотеку.

Ми перевірили цю теорію ще на терміни 10 і 15 років. У кожному разі оренда виявлялася вигідніше покупки житла в кредит.

висновок

При поточних ставках по вкладах і іпотеці вигідніше орендувати житло і накопичувати гроші на вкладах.

Як ми рахували?

За основу ми взяли двокімнатну квартиру в Москві. В одному випадку її купують в кредит за 9 500 000 рублів (дані realty.dmir.ru ) При наявності початкового внеску 2 000 000 рублів. Ставка по кредиту - 11,5% річних (дані ЦБ РФ ). Вартість квартири збільшувалася щороку кредиту на 4% (прогноз Мінекономрозвитку ). У другому випадку передбачалася оренда двокімнатної квартири за 37 300 руб. (дані irn.ru ). Сума, яка б пішла на іпотеку, розміщувалася на вкладі під 7,8% річних (дані ЦБ РФ ). При розрахунках не враховувалася можливість отримання податкового вирахування і інші платежі, пов'язані з кредитом (наприклад, страховка). Передбачалося, що ставки по кредитах і внесках залишаться незмінними в розрахункові періоди 5, 10 і 15 років. У реальному житті ці дані можуть динамічно змінюватися в бік зниження або збільшення. Якщо ви отримаєте іпотеку під 6% річних, то тоді може бути вигідніше оформити кредит, ніж орендувати житло.

Що вигідніше: іпотека або оренда і накопичення на вкладі?
Як ми рахували?