Строительство »

Як вигідно здати квартиру?

Africa Studio / Fotolia   Сьогодні можна здати в оренду квартиру в будь-якому стані, з будь-яким наповненням і в будь-якому місці Africa Studio / Fotolia

Сьогодні можна здати в оренду квартиру в будь-якому стані, з будь-яким наповненням і в будь-якому місці. Зрозуміло, рівень обробки, кількість і якість меблів, розташування, загальний стан будинку вплинуть і на ціну, і на кількість квартиронаймачів. Іноді виникає питання про те, щоб зробити капітальний або косметичний ремонт. Буває, що господар квартири хоче замінити меблі перед здачею, докупити техніку. Це ідеальний варіант, хоча найчастіше у орендодавців немає на це ні часу, ні грошей. Підняти «рейтинг» квартири можна і без великих вкладень. Головне - підходити до питання серйозно, не робити різких рухів і прораховувати ризики.

Ідеальна квартира в оренду - яка вона?

5 оновлень, які допоможуть здати квартиру дорожче

Перше, що необхідно розуміти, - це загальний рівень попиту на нерухомість в районі. Часто виникає така ситуація: власники вкладають великі гроші в ремонт в квартирі, розраховуючи здати її дорожче, але об'єкт знаходиться в такому районі, де користується попитом тільки житло економ-класу. Таку квартиру буває складно здати, і доводиться відчутно знижувати вартість оренди (або ж дуже довго шукати клієнта під такий нестандартний об'єкт).

Як визначити приблизну вартість оренди в вашому районі? Самостійно - можливо, але досить складно. Багато цілими днями моніторять ринок, аналізують різні рекламні майданчики в інтернеті. Але там багато реклами і багато фейковий об'єктів, які складно відокремити від реальних оголошень. Найпростіше звернутися за консультацією в місцеве агентство нерухомості - там точно знаю порядок цін. Так як в більшості випадків винагороду агента безпосередньо залежить від суми угоди, то сильно занижувати вартість їм невигідно.

Купівля меблів і техніки - наріжний камінь у питанні оренди житла. Вимоги у наймачів дуже різні. Можна повністю обладнати квартиру, але упустити клієнтів, у яких вже все куплено (наприклад, залишилося від минулого знімною квартири). Можна нічого не купувати, але квартири без меблів здаються дешевше, ніж з нею. Ідеальний варіант - мати певну суму, яку ви готові вкласти в квартиру, але дочекатися реальних квартиронаймачів і купити ту меблі й устаткування, які потрібні саме їм. Іноді відсутній елемент купують самі мешканці в рахунок орендної плати. Але в цьому випадку рекомендується відразу обумовити суму, про яку йде мова, а ще краще - прописати цю умову в договорі найму.

Ремонт квартири під здачу в оренду

Як вигідно здати в оренду квартиру в новобудові?

У разі якщо квартира потребує ремонту, а вам, припустимо, ніколи цим займатися, можна перекласти цю турботу на квартиронаймача. Квартиронаймачі, готові зробити ремонт за свій рахунок, як правило, вважають за краще заздалегідь домовитися про суму і вказати її в договорі. При цьому необов'язково відмовлятися від орендної плати зовсім. Можна розділити ціну ремонту на кілька місяців. Наприклад, оренда коштує 20 тисяч рублів; ви обговорили з наймачами перелік необхідних робіт і вартість матеріалів і зійшлися на сумі в 15 тисяч рублів. Клієнти роблять ремонт самостійно і три місяці платять на 5 тисяч менше, щоб окупити свої витрати. Для багатьох власників це дійсно гарне рішення, оскільки під час ремонту квартира не простоює. Крім того, власники не витрачають час на поїздки по будівельних магазинах.

У тих випадках, коли квартира вимагає серйозного капітального ремонту і значних вкладень, потрібно розрахувати, за який час вони окупляться. Порахуємо вартість на прикладі однокімнатної квартири в Московській області, яка здається в оренду за 20 000 рублів на місяць. Капітальний ремонт обійдеться приблизно в 500 000 рублів. Виходить, вкладення окупляться через 25 місяців безперервної здачі. Треба розуміти також, що не всі квартиронаймачі відносяться до знімного житла трепетно, також враховувати амортизаційні ризики. Можливо, через два роки доведеться знову вкладатися в ремонт. У такій ситуації багато упорядковують саме критичне (батареї, електрику, проводку), але не особливо вкладаються в обробку. Квартиру можна здати дешевше, а заробити на цьому не менше, ніж на здачу квартири з ремонтом (якщо з прибутку відняти витрати на роботи та матеріали).

Текст підготувала Олександра Лаврішева

НЕ пропустіть:

7 правил, як зробити гарні фото квартири

Найдивніші прохання клієнтів при оренді квартири

Як здати квартиру на тривалий термін: 16 статей

Що робити, якщо орендарі не платять за знімання?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Ідеальна квартира в оренду - яка вона?
Як визначити приблизну вартість оренди в вашому районі?