Строительство »

Як швидко продати квартиру або будинок в 2018 році

 1. 1. Звернутися в професійне агентство нерухомості
 2. 2. Визначити вартість нерухомості
 3. 3. Скласти привабливе рекламне оголошення
 4. 4. Підготувати нерухомість до продажу
 5. 1. Зробіть генеральне прибирання.
 6. 2. Створіть затишок у квартирі.
 7. 3. Зустрічайте покупця впевнено.
 8. Поради для швидкого продажу приватного будинку

Ситуацій, коли потрібно терміново продати нерухомість, в житті людей буває достатньо. У поспіху люди починають «збивати» ціну, щоб швидше здійснити операцію купівлі-продажу і отримати гроші. Однак грамотний підхід до справи захистить від невигідного підприємства, і продати житло можна буде вдало і без тимчасових втрат.

Варто відзначити, що цього літа казахстанці стали набагато частіше продавати і купувати житлову нерухомість. За даними Комітету з статистикою, в червні 2018 року активність на ринку житла зросла. Кількість зареєстрованих угод купівлі-продажу житла склало 23 840 і в порівнянні з травнем збільшилася на 6,6%. В цілому з початку року за січень-червень 2018 року кількість угод купівлі-продажу житла в порівнянні c відповідним періодом минулого року збільшилася на 6,5% і склало 119 104.

Детальніше про те, як, не знижуючи ціну, успішно продати нерухомість, як підготувати житло до продажу і які поради продавцям квартир дають ріелтори, читайте в сьогоднішньому матеріалі.

Програма «7-20-25»: умови, вимоги, розрахунки >>>

1. Звернутися в професійне агентство нерухомості

Продати квартиру швидко допоможе  досвідчений ріелтор Продати квартиру швидко допоможе досвідчений ріелтор . Спеціаліст, який давно займається нерухомістю, має необхідний багаж знань і навичок, а також контактів.

- Звичайно, людина може і самостійно займатися продажем своєї нерухомості, - вважає ріелтор Центрального агентства нерухомості в містах Караганда і Астана Ірина Абдрашитова. - Але навіщо потрібен ріелтор? З ріелтором з'являється можливість продати нерухомість вигідно, дорожче і швидше, ніж людина б це зробив самостійно. Чому? Перше, у чому ми допомагаємо, - проводимо оцінку нерухомості, шляхом підбору аналогів, порівняльного аналізу цін, знань ринку даної локації, тобто, що, в якому районі, за якою ціною продається. Ми знаємо ще один секрет, чим довше оголошення знаходиться на рекламних майданчиках, тим менше до нього інтерес у покупців.

Друге - ми позбавляємо людей від порожніх дзвінків і переглядів. Чи не дзвонять ріелтори, не дзвонять люди, щоб зібрати якусь інформацію. Третє - ріелтори продають гідності, переваги квартири шляхом виявлення потреб покупця. Тобто ми знаємо інформацію про покупця і його потреби. Якщо це людина самотній, то йому потрібна квартира-студія, наприклад, йому не потрібна велика кухня і велика вітальня. Якщо це багатодітна сім'я, то ми підбираємо багатокімнатну квартиру з великою кухнею. Поруч повинен бути дитячий сад, школа і т. Д.

Четверте, що важливо, це юридичний супровід угоди , Безпеку. Ми наводимо людей, ми відповідаємо за них, ми знаємо, кого ведемо. Ми знаємо їх телефони, їх ІІН. Коли людина самостійно розміщує оголошення на рекламних майданчиках, то до нього можуть прийти люди з різними цілями, і не завжди, щоб купити квартиру. Також хочу відзначити, що якщо людина купує квартиру через наше агентство, то він отримує повну консультацію за іпотечними програмами провідних банків. Фахівці персонально для кожного клієнта також надають розрахунки по щомісячному платежу, переплату і інших цифр, пов'язаних з оформленням іпотеки. Всю процедуру отримання такої позики ми повністю курируємо до повної його видачі.

Іпотека в Казахстані: пропозиції літа 2018 року >>>

2. Визначити вартість нерухомості

Яка ринкова ціна продаваного житла, підкаже ріелтор. Але якщо господар продає нерухомість самостійно, то для формування ціни треба враховувати такі основні фактори.

Район і інфраструктура. Розвинений район, наявність дитсадків, шкіл безпосередньо впливають на вартість об'єкта.

Кількість кімнат. Чим більше - тим вище ціна житла.

Площа. Вона не завжди залежить від кількості кімнат. Апартаменти з великою квадратурою дорожче. Варто пам'ятати, що середня ціна за одиницю площі може бути різною. Найвища - у 1-кімнатних, і найнижча - у 4-кімнатних.

Планування. Зручне розташування кімнат піднімає ціну. Квартири з прохідними кімнатами продаються повільніше і дешевше.

Якість допоміжних приміщень: велика кухня, роздільний санвузол збільшують привабливість житла в очах покупців.

Ремонт. Не дуже високо, але все ж збільшує вартість житла саме хороший ремонт. Але спеціально для продажу не варто його робити.

Поверх. Відомо, що квартири на перших та останніх поверхах оцінюються нижче і продаються гірше.

Забудовник. Його хороша репутація може допомогти продати квартиру швидше і вигідно.

Рік будівництва. Чим старіше будинок, тим дешевше в ньому квартири.

Тип будинку. Панельні будинки дешевше цегельних.

Сформувати ціну об'єкта можна, провівши аналіз ринку нерухомості в регіоні. Для цього необхідно взяти вартість схожих пропозицій, і вивести середнє значення.

За словами фахівців, успішно продати нерухомість можна і без значного зниження ціни.

- Ціну не обов'язково занижувати, - вважає ріелтор Центрального агентства нерухомості в містах Караганда і Астана Алена Рубльова. - Потрібна адекватна вартість, щоб продукт був в ринку. Якщо зовсім не залишилося часу на реалізацію, то тоді вже доводиться занижувати ціну. І то не завжди вдається в найкоротші терміни продати. Люди у нас люблять втрачати час, ставлячи спочатку завищені ціни і сподіваючись продати дорого. В результаті продають дешевше за середню ціну, так як потрібно вже терміново, і квартира при цьому вже з ярликом «100 років продається».

Якщо розглядати ринок вторинного житла, то зараз більш продаваними ріелтор вважає квартири, в будинках будівлі не старше 50 років. Це пов'язано з тим, що більша частина угод відбуваються під іпотеку. Район, поверховість теж мають значення. Квартира, що знаходиться на 2-5 поверхах 9-поверхового будинку, наприклад, продасться швидше.

3. Скласти привабливе рекламне оголошення

Правильно написати оголошення - значить бути наполовину до перемоги. Всю важливу інформацію подайте в цікавою, легко читається формі. Звертайтеся особисто до покупця, використовуйте яскраві порівняння і асоціації.

- Подати рекламу про продаж нерухомості можна на будь-яких сайтах, спрямованих на реалізацію даного продукту, - говорить Олена Рубльова. - Сайт kn.kz є найпопулярнішим і найзручнішим в нашому регіоні. Люди при пошуку нерухомості для покупки можуть вказати будь-які параметри, аж до номера будинку, що дуже полегшує пошук і позбавляє від непотрібних дзвінків і переглядів. Квартири з фото більше переглядають, тому фото потрібні і обов'язково якісні. Ну і, звичайно, потрібно писати достовірну інформацію. Як правило, на сайтах вже є певні критерії, які ви повинні заповнити обов'язково.

Як рефінансувати іпотеку за держпрограмою >>>

4. Підготувати нерухомість до продажу

Підготувати нерухомість до продажу

1. Зробіть генеральне прибирання.

Не тільки в самій квартирі, але і в під'їзді, і у дворі. Чи покупцеві сподобається гора сміття біля під'їзду або розписані нецензурними написами стіни в ньому. У самій квартирі краще прибрати непотрібні речі, заховати мінуси: діру на шпалерах або порваний лінолеум.

2. Створіть затишок у квартирі.

У цьому допоможуть різні декоративні елементи: штори, експозиції, правильна підсвічування. І не обов'язково залишати все новим господарям. Завдання таких елементів - створити позитивний настрій. І навіть запахи можуть залучити покупця: кава, ароматизовані масла.

3. Зустрічайте покупця впевнено.

При зустрічі тримайтеся впевнено, дружелюбно, спокійно вступайте в діалог. Не бійтеся заперечень, що не акцентуйте увагу на мінуси, зате докладно зупиняйтеся на плюсах. Пообіцяйте зробити знижку або залишити щось з меблів, якщо у людини не вистачає деякої суми.

Як стати в чергу на квартиру в 2018 році >>>

Поради для швидкого продажу приватного будинку

при продажу приватного будинку необхідно запастися терпінням і ретельно підготувати його до переходу новим господарям.

- Будинки продавалися завжди повільніше, ніж квартири, - каже ріелтор Ірина Абдрашитова, - тому що ця нерухомість цільова і покупець тут цільової. Не всі хочуть жити в своєму будинку. А якщо і купують будинки, то упорядковані з центральними комунікаціями - опалення, водопровід, каналізація. Багато будинків продається, де каналізація - септик, водопостачання - автономне (свердловина), опалення - пічне. А люди зараз не люблять топити печі, тому вдома не так популярні. Так було завжди, і, мабуть, так і буде. Ті будинки, які повністю впорядковані, де немає городів, де є галявини для барбекю, вони і коштують дорожче.

Ріелтор вважає, що найголовніше для швидкого продажу будинку - це готові документи, де відображені всі зміни, які відбулися за період проживання людей в цьому будинку: наприклад, прибудова або другий поверх і так далі.

Обов'язково повинні бути готові наступні документи:

 1. Правовстановлюючий документ на будинок та земельну ділянку.
 2. Технічний паспорт, де повинні бути відображені всі прибудови, надбудови і споруди.
 3. Акт введення в експлуатацію, якщо будинок новозбудований.
 4. Акт на землю, на право приватної власності.
 5. Проект землеустрою.

- У 80% випадків угода зривається причини неготових документів, - вважає Ірина Абдрашитова. - Щось недооформлена, люди приносять документи нотаріусу, і він повертає їх.

При продажу будинку фахівець радить звертатися в ріелторські компанії, де весь процес продажу буде під контролем, швидше і зі знанням справи.

Каріма Апенова, інформаційна служба kn.kz

Але навіщо потрібен ріелтор?
Чому?