Строительство »

Страховка з чіпом: як поміняти паперові поліси ОМС на електронні

  1. Історія
  2. Про новий електронному полісі ОМС
  3. Як отримати електронний поліс ОМС
  4. Про обов'язки застрахованої особи

Фото: mgfoms.ru

З 1 серпня 2015 року в Москві почалася видача електронних полісів обов'язкового медичного страхування, які згодом повинні замінити поліси ОМС старих зразків.

Електронний поліс - це пластикова картка з вбудованим чіпом, що містить персональні дані застрахованої, на зворотному боці якого нанесена фотографія і особистий підпис власника.

Директор Московського міського фонду ОМС Володимир Зеленський розповів m24.ru про те, чому було вирішено ввести електронний поліс обов'язкового медичного страхування, чим він кращий старих полісів і як його отримати.

Історія

До 1 серпня 2015 року в Москві співіснували два види полісів ОМС: зелена пластикова картка зразка 1998 року і блакитний листок формату А5 зразка 2011 року. Тепер їх стане три. Однак в столичному фонді ОМС сподіваються, що поступово електронний поліс витіснить інші зразки, які явно поступаються йому в зручність і практичність.

Поліси 1998 і 2011 років будуть діяти безстроково. За законодавством, будь-які види полісів ОМС діють до їх повної заміни, пояснив Володимир Зеленський.

"Коли в 2010 році приймався закон про обов'язкове медичне страхування в Росії, було очевидно, що потрібно переходити на єдині поліси обов'язкового медичного страхування.

При цьому навіть номера полісів до 2011 року були різні в різних регіонах. У 2011 році ввели поліс єдиного федерального зразка, що дає право отримувати медичні послуги на всій території Росії ", - розповів він.

Фото: ТАСС / Олексій Павшілак

Зеленський додав, що тоді ж було прийнято рішення залишити як паперові, так і електронні поліси, так як не всі регіони технологічно були готові видавати і обслуговувати електронні картки.

Москва, наприклад, не була готова. Тут знаходиться більше 400 медичних установ, які потрібно було забезпечити необхідним обладнанням для введення електронного полісу.

Посилання по темі

Так, в 2011 році в столиці стали видавати паперовий поліс формату А5 - це був мінімальний можливий формат для того, щоб на ньому вмістилася вся необхідна інформація.

Однак новий поліс виявився не надто зручний у використанні: його не можна згортати, тому що на місці згину розташований штрих-код, і ламінувати його теж не можна, тому москвичі не поспішали замінювати зручні пластикові карти 1998 року в нові паперові поліси.

Сьогодні з 12 мільйонів громадян, застрахованих в Москві, 7,5 мільйона мають поліс зразка 1998 року. Решта користуються паперовим полісом. Рішення прискорити введення електронних карт було прийнято в зв'язку з тим, що в органи охорони здоров'я надходила велика кількість відповідних прохань городян.

Фото: ТАСС / Прес-служба фонду ОМС

Про новий електронному полісі ОМС

На електронному полісі ОМС, який виглядає як звичайна пластикова карта, є чіп - такий же, як на банківських картах. На чіпі записана наступна інформація про застраховану особу: дата, місце народження, громадянство пацієнта, його поточна страхова компанія і територія страхування.

Ця інформація полегшує роботу медичним установам: їм простіше ідентифікувати пацієнта, легше виставити рахунок страхової медичної організації за підсумком надання медичних послуг.

"Головне нововведення електронного поліса ОМС полягає в тому, що ідентифікація застрахованої особи може бути проведена за допомогою картридера на комп'ютері, навіть якщо комп'ютер не з'єднаний з жодною іншою мережею, адже всі дані продубльовані на чіп", - говорить Володимир Зеленський.

Дані про хвороби на чіпі записуватися не будуть. Це пов'язано не тільки з обмеженою ємністю чіпа, але і з медичною етикою. Доступ до медичних даних повинен строго охоронятися, в разі ж якщо ці дані будуть записані на чіпі, доступ до них буде мати будь-який, до кого потрапить карта поліса ОМС.

З цієї ж причини електронний поліс ОМС не планується з'єднувати з даними електронної медичної карти.

Як отримати електронний поліс ОМС

Для отримання електронного поліса ОМС досить звернутися в одну з 11 страхових компаній, які беруть участь в програмі обов'язкового медичного страхування, їх перелік можна знайти на сайті МГФОМС .

Електронний поліс ОМС повинен бути виготовлений протягом 30 робочих днів з моменту подачі заяви в страхову компанію. На період виготовлення електронного полісу звернувся отримує тимчасове свідоцтво.

Бланк заяви на зміну старого поліса можна скачати тут .

Якщо ви вирішили змінити страхову компанію, зробити це можна один раз протягом календарного року, при цьому подати заяву необхідно до 1 листопада.

Про обов'язки застрахованої особи

За словами Володимира Зеленського, по суті, єдиний обов'язок застрахованої особи - повідомляти в страхову медичну організацію про зміну прізвища, імені, по батькові, даних документа, що посвідчує особу, місця проживання протягом одного місяця з моменту цих змін.

При оформленні електронного поліса ОМС зберігається можливість запису до лікаря через інтернет і в терміналах поліклінік. До першого вересня всі інфомати ЕМІАС будуть запрограмовані на читання електронних полісів.

Олена Макаренко

сюжети: Тренди міста: все, що хвилює столицю , Столичне охорону здоров'я: зміни та нововведення , Зручний місто: все, що потрібно знати , Міський питання: інструкції