Строительство »

Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта

 1. Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта Привіт, друзі! Якщо ви поки не збираєтеся...
 2. Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
 3. Терміни оформлення закордонного паспорта
 4. Видача закордонних паспортів з відбитками пальців
 5. Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому
 6. Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?
 7. Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта
 8. Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?
 9. Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
 10. Терміни оформлення закордонного паспорта
 11. Видача закордонних паспортів з відбитками пальців
 12. Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому
 13. Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?
 14. Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта
 15. Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?
 16. Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
 17. Терміни оформлення закордонного паспорта
 18. Видача закордонних паспортів з відбитками пальців
 19. Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому
 20. Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?
 21. Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта
 22. Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?
 23. Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
 24. Терміни оформлення закордонного паспорта
 25. Видача закордонних паспортів з відбитками пальців
 26. Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому
 27. Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?
 28. Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта
 29. Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?
 30. Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
 31. Терміни оформлення закордонного паспорта
 32. Видача закордонних паспортів з відбитками пальців
 33. Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому
 34. Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?

Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта

Привіт, друзі!

Якщо ви поки не збираєтеся виїжджати за межі країни, то, зрозуміло, закордонний паспорт вам ні до чого.

Ну а іншим цей документ необхідний. Тому як саме закордонний паспорт ідентифікує нас за кордоном, дозволяє нам перетинати кордон, вирушаючи на відпочинок або у відрядження.

Як оформити закордонний паспорт, я вже розповідала в статтях:

Але ще раз нагадаю основні документи, якими регулюється його оформлення і видача. Це Закон № 114-ФЗ від 15.08.1996 р про в'їзд і виїзд з РФ, який багаторазово коректувався і доповнювався. І Адміністративні регламенти № 320 від 15 жовтня 2012 року і № 211 від 26 березня 2014 р які регламентують процедуру оформлення закордонного паспорта на всіх етапах від подачі заяви до його отримання.

Навряд чи у більшості з нас виникне бажання ретельно вивчати основні положення цих документів. Головне, що потрібно знати, щоб оформити закордонний паспорт, це як правильно заповнити анкету-заяву і які необхідно надати документи.

Також дуже корисно ознайомитися з порядком надання послуг і алгоритмом дій співробітників ФМС при оформленні закордонного паспорта, передбачених регламентом. Мета цих дій - скоротити час перебування в очікуванні в чергах при здачі документів та отримання готових паспортів.

Максимальний термін очікування:

 • при подачі документів - не більше 30 хвилин
 • при отриманні - не більше 20 хвилин.

Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?

Багато змін в процедурі видачі закордонного паспорта нового зразка відбулися ще в минулому році. Але повне їх введення відбулося в 2015 році.

Мабуть, найголовніше і позитивна зміна - анкету не потрібно завіряти у роботодавця і візувати її у відділі кадрів. Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться.

Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться

Ще раніше, з 7 квітня 2013 року, був затверджений новий порядок оформлення закордонних паспортів, який спочатку стосувався тільки паспортів терміном на 5 років. Тепер же основні положення регламенту, затвердженого наказом ФМС Росії від 15.10.2012 р № 320, застосовуються і щодо біометричного паспорта.

До 1 грудня 2014 року в різних регіонах Росії в зв'язку з поетапним відновленням програмного забезпечення для автоматизованого прийому заяв можна було подати анкету на біометричний закордонний паспорт як старого, так і нового зразка.

З 1 грудня 2014 року практично всі територіальні ФМС приймають заяви тільки на бланках нового зразка.

Виникає питання: де взяти бланки нової анкети?

Найнадійніший спосіб знайти достовірну і правильну інформацію - звернутися до офіційного сайту ФМС.

У розділі, в якому зазначено перелік необхідних документів для оформлення біометричного паспорта, можна знайти форму заяви про видачу закордонного паспорта нового покоління для повнолітніх громадян і заява про видачу паспорта нового покоління на неповнолітнього громадянина.

Завантажити бланк нової анкети можна і на сайті свого територіального УФМС.

Як правильно заповнювати анкету?

Заява на оформлення закордонного паспорта нового зразка подається в одному примірнику. І, як і раніше, заповнити його можна на комп'ютері або від руки.

Якщо заповнюєте анкету від руки, зробити це потрібно синьою або чорною ручкою друкованими літерами, розбірливо, без виправлень, закреслень та замазування.

Якщо хочете заповнити анкету-заяву в електронному вигляді, бланк можна скачати на свій комп'ютер і відкрити за допомогою програми Adobe Reader . У відведені поля великими літерами вноситься необхідна інформація. Заповнену анкету потрібно роздрукувати на одному аркуші з двох сторін.

Відомості про трудову діяльність (навчання і служби в армії) за десятирічний період, як і раніше повідомляються. І якщо список місць роботи виявиться настільки великим, що вся інформація не поміститься в пункті 14, пропонується скористатися додатком № 2а до Адміністративного регламенту.

Аналогічний вихід із ситуації пропонується і власникам великої кількості «колишніх» прізвищ та імен. Не завжди вдається розмістити всі необхідні відомості в одному документі. Для цього в оновленій анкеті передбачено спеціальний додаток № 2 до Адміністративного регламенту.

У новій формі відсутній пункт, в якому раніше вказувалася мета оформлення паспорта.

Пункт 13 заповнюється, якщо у заявника є діючий закордонний паспорт.

Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?

Основні документи - це заповнену заяву встановленої форми про видачу паспорта, яке може бути представлено в ФМС особисто або через Єдиний портал держпослуг в електронному вигляді, внутрішній паспорт громадянина РФ, квитанція про оплату держмита (за бажанням).

Чоловікам від 18 до 27 років потрібно надати військовий квиток. Для чоловіків цього віку, які не проходили військову службу, необхідна довідка з військкомату, приносити яку самим не обов'язково. Співробітники ФМС можуть самі отримати потрібну інформацію, направивши міжвідомчий запит до військкомату.

При подачі заяви через Єдиний портал держпослуг до електронного документа прикріплюється фотографія заявника.

Розмір мита також змінився. За видачу паспорта нового зразка для повнолітнього громадянина потрібно заплатити - 5000 рублів і 2500 рублів - за паспорт для дитини до 14 років. За оформлення закордонного паспорта старого зразка - 2000 рублів, а за паспорт на 5 років на дитину до 14 років - 1000 рублів.

До речі, якщо у видачі паспорта буде відмовлено, сплачена мито повертається в повному обсязі.

Терміни оформлення закордонного паспорта

Терміни оформлення залишилися колишніми. Один місяць оформляється закордонний паспорт за місцем проживання, 4 місяці - за місцем перебування або фактичного місця проживання. Для осіб, що мали доступ до секретної інформації, час оформлення збільшується до 3 місяців.

У форс-мажорних обставин (смерть, хвороба родича, необхідність термінового лікування) можна отримати паспорт і за 3 дні. Але в цьому випадку буде оформлений паспорт тільки на 5 років, тому як виготовити паспорт нового зразка за такі короткі терміни не вийде.

До речі, спроби відмовити в оформленні паспорта старого зразка в деяких УФМС абсолютно необгрунтовані. Паспорти на 5 років поки ще ніхто не відміняв, і ними можна користуватися так само, як і паспортами на 10 років.

Хіба що за винятком деяких випадків, коли країни дозволяють в'їзд на свою територію тільки за біометричними паспортами з електронними носіями інформації. З цієї причини в 2015 році в Саудівську Аравію російські паломники зможуть потрапити тільки за закордонними паспортами нового зразка з електронними чіпами (така вимога влади Саудівської Аравії).

Як і раніше, при оформленні закордонного паспорта можуть виникнути складності у деяких громадян: у осіб, що мали допуск до секретної інформації, засуджених і підозрюваних, які ухиляються від виконання рішень суду, які повідомили про себе в анкеті неправдиві відомості. А також не може бути оформлений закордонний паспорт тим, хто покликаний на військову службу (ст.15, 17 ФЗ-114).

Видача закордонних паспортів з відбитками пальців

У зв'язку з внесенням змін до закону «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ» в цьому році при зверненні за паспортом нового покоління потрібна буде не тільки цифрова фотографія. Особам, починаючи з 12-річного віку, в обов'язковому порядку необхідно сканувати відбитки двох пальців.

Папілярні візерунки будуть включатися в електронний чіп. Сканувати будуть вказівні пальці обох рук. А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці.

А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці

І якщо в минулому році цю процедура проходила як експеримент в декількох регіонах, а точніше в Москві, Московській області і Санкт-Петербурзі, то в цьому році це потрібно робити в обов'язковому порядку. Вважається, що це нововведення буде ефективно підвищувати надійність документів, так як скористатися таким паспортом стороння людина не зможе.

Для того щоб зняти відбитки пальців і сфотографуватися, необхідно особисто відвідати ФМС.

У перспективі планується не тільки подавати заяву на паспорт через Єдиний портал держпослуг, а й приймати в електронному вигляді «пальчики» і фотографії, зроблені в звичайному фотоательє, а також налагодити оплату держмита прямо на порталі. І якщо все це вдасться здійснити, то приходити в ФМС потрібно буде тільки один раз, щоб підтвердити свої дані і отримати готовий паспорт. Причому зробити це можна буде не тільки в ФМС, але і в багатофункціональних центрах.

Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому

На це варто звернути особливу увагу тим, хто буде міняти паспорти. У написанні імен та прізвищ тепер і у нас застосовуються міжнародні стандарти.

Зміни не такі вже й великі, але розбіжності в написанні деяких букв будуть. І це може призвести до проблем, наприклад, якщо дані в паспорті будуть розходитися з написанням ПІБ в документах при оформленні турів і квитків.

При бажанні, можна зберегти стару транслітерацію в написанні імені та прізвища. Для цього необхідно, подаючи документи, одночасно написати заяву про збереження старого варіанту написання (наприклад, як це було в старому закордонному паспорті або документі будь-яких інших документах: діючої візі, в дозволі на проживання, в свідоцтві про народження чи шлюб, які були оформлені за кордоном).

Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?

Ще одна корисна для російських мандрівників нововведення - в кінці минулого року був підписаний Закон, згідно з яким, навіть якщо ви, перебуваючи за кордоном, втратите або зіпсуєте закордонний паспорт, то зможете повернутися додому без особливих проблем.

Це можна буде зробити з тимчасового документу, який тепер буде видаватися консульством, дипломатичним представництвом, в пункті пропуску через кордон. І, на відміну від колишніх правил, робитися це буде дуже швидко.

Бувай…

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями:

Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта

Привіт, друзі!

Якщо ви поки не збираєтеся виїжджати за межі країни, то, зрозуміло, закордонний паспорт вам ні до чого.

Ну а іншим цей документ необхідний. Тому як саме закордонний паспорт ідентифікує нас за кордоном, дозволяє нам перетинати кордон, вирушаючи на відпочинок або у відрядження.

Як оформити закордонний паспорт, я вже розповідала в статтях:

Але ще раз нагадаю основні документи, якими регулюється його оформлення і видача. Це Закон № 114-ФЗ від 15.08.1996 р про в'їзд і виїзд з РФ, який багаторазово коректувався і доповнювався. І Адміністративні регламенти № 320 від 15 жовтня 2012 року і № 211 від 26 березня 2014 р які регламентують процедуру оформлення закордонного паспорта на всіх етапах від подачі заяви до його отримання.

Навряд чи у більшості з нас виникне бажання ретельно вивчати основні положення цих документів. Головне, що потрібно знати, щоб оформити закордонний паспорт, це як правильно заповнити анкету-заяву і які необхідно надати документи.

Також дуже корисно ознайомитися з порядком надання послуг і алгоритмом дій співробітників ФМС при оформленні закордонного паспорта, передбачених регламентом. Мета цих дій - скоротити час перебування в очікуванні в чергах при здачі документів та отримання готових паспортів.

Максимальний термін очікування:

 • при подачі документів - не більше 30 хвилин
 • при отриманні - не більше 20 хвилин.

Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?

Багато змін в процедурі видачі закордонного паспорта нового зразка відбулися ще в минулому році. Але повне їх введення відбулося в 2015 році.

Мабуть, найголовніше і позитивна зміна - анкету не потрібно завіряти у роботодавця і візувати її у відділі кадрів. Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться.

Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться

Ще раніше, з 7 квітня 2013 року, був затверджений новий порядок оформлення закордонних паспортів, який спочатку стосувався тільки паспортів терміном на 5 років. Тепер же основні положення регламенту, затвердженого наказом ФМС Росії від 15.10.2012 р № 320, застосовуються і щодо біометричного паспорта.

До 1 грудня 2014 року в різних регіонах Росії в зв'язку з поетапним відновленням програмного забезпечення для автоматизованого прийому заяв можна було подати анкету на біометричний закордонний паспорт як старого, так і нового зразка.

З 1 грудня 2014 року практично всі територіальні ФМС приймають заяви тільки на бланках нового зразка.

Виникає питання: де взяти бланки нової анкети?

Найнадійніший спосіб знайти достовірну і правильну інформацію - звернутися до офіційного сайту ФМС.

У розділі, в якому зазначено перелік необхідних документів для оформлення біометричного паспорта, можна знайти форму заяви про видачу закордонного паспорта нового покоління для повнолітніх громадян і заява про видачу паспорта нового покоління на неповнолітнього громадянина.

Завантажити бланк нової анкети можна і на сайті свого територіального УФМС.

Як правильно заповнювати анкету?

Заява на оформлення закордонного паспорта нового зразка подається в одному примірнику. І, як і раніше, заповнити його можна на комп'ютері або від руки.

Якщо заповнюєте анкету від руки, зробити це потрібно синьою або чорною ручкою друкованими літерами, розбірливо, без виправлень, закреслень та замазування.

Якщо хочете заповнити анкету-заяву в електронному вигляді, бланк можна скачати на свій комп'ютер і відкрити за допомогою програми Adobe Reader . У відведені поля великими літерами вноситься необхідна інформація. Заповнену анкету потрібно роздрукувати на одному аркуші з двох сторін.

Відомості про трудову діяльність (навчання і служби в армії) за десятирічний період, як і раніше повідомляються. І якщо список місць роботи виявиться настільки великим, що вся інформація не поміститься в пункті 14, пропонується скористатися додатком № 2а до Адміністративного регламенту.

Аналогічний вихід із ситуації пропонується і власникам великої кількості «колишніх» прізвищ та імен. Не завжди вдається розмістити всі необхідні відомості в одному документі. Для цього в оновленій анкеті передбачено спеціальний додаток № 2 до Адміністративного регламенту.

У новій формі відсутній пункт, в якому раніше вказувалася мета оформлення паспорта.

Пункт 13 заповнюється, якщо у заявника є діючий закордонний паспорт.

Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?

Основні документи - це заповнену заяву встановленої форми про видачу паспорта, яке може бути представлено в ФМС особисто або через Єдиний портал держпослуг в електронному вигляді, внутрішній паспорт громадянина РФ, квитанція про оплату держмита (за бажанням).

Чоловікам від 18 до 27 років потрібно надати військовий квиток. Для чоловіків цього віку, які не проходили військову службу, необхідна довідка з військкомату, приносити яку самим не обов'язково. Співробітники ФМС можуть самі отримати потрібну інформацію, направивши міжвідомчий запит до військкомату.

При подачі заяви через Єдиний портал держпослуг до електронного документа прикріплюється фотографія заявника.

Розмір мита також змінився. За видачу паспорта нового зразка для повнолітнього громадянина потрібно заплатити - 5000 рублів і 2500 рублів - за паспорт для дитини до 14 років. За оформлення закордонного паспорта старого зразка - 2000 рублів, а за паспорт на 5 років на дитину до 14 років - 1000 рублів.

До речі, якщо у видачі паспорта буде відмовлено, сплачена мито повертається в повному обсязі.

Терміни оформлення закордонного паспорта

Терміни оформлення залишилися колишніми. Один місяць оформляється закордонний паспорт за місцем проживання, 4 місяці - за місцем перебування або фактичного місця проживання. Для осіб, що мали доступ до секретної інформації, час оформлення збільшується до 3 місяців.

У форс-мажорних обставин (смерть, хвороба родича, необхідність термінового лікування) можна отримати паспорт і за 3 дні. Але в цьому випадку буде оформлений паспорт тільки на 5 років, тому як виготовити паспорт нового зразка за такі короткі терміни не вийде.

До речі, спроби відмовити в оформленні паспорта старого зразка в деяких УФМС абсолютно необгрунтовані. Паспорти на 5 років поки ще ніхто не відміняв, і ними можна користуватися так само, як і паспортами на 10 років.

Хіба що за винятком деяких випадків, коли країни дозволяють в'їзд на свою територію тільки за біометричними паспортами з електронними носіями інформації. З цієї причини в 2015 році в Саудівську Аравію російські паломники зможуть потрапити тільки за закордонними паспортами нового зразка з електронними чіпами (така вимога влади Саудівської Аравії).

Як і раніше, при оформленні закордонного паспорта можуть виникнути складності у деяких громадян: у осіб, що мали допуск до секретної інформації, засуджених і підозрюваних, які ухиляються від виконання рішень суду, які повідомили про себе в анкеті неправдиві відомості. А також не може бути оформлений закордонний паспорт тим, хто покликаний на військову службу (ст.15, 17 ФЗ-114).

Видача закордонних паспортів з відбитками пальців

У зв'язку з внесенням змін до закону «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ» в цьому році при зверненні за паспортом нового покоління потрібна буде не тільки цифрова фотографія. Особам, починаючи з 12-річного віку, в обов'язковому порядку необхідно сканувати відбитки двох пальців.

Папілярні візерунки будуть включатися в електронний чіп. Сканувати будуть вказівні пальці обох рук. А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці.

А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці

І якщо в минулому році цю процедура проходила як експеримент в декількох регіонах, а точніше в Москві, Московській області і Санкт-Петербурзі, то в цьому році це потрібно робити в обов'язковому порядку. Вважається, що це нововведення буде ефективно підвищувати надійність документів, так як скористатися таким паспортом стороння людина не зможе.

Для того щоб зняти відбитки пальців і сфотографуватися, необхідно особисто відвідати ФМС.

У перспективі планується не тільки подавати заяву на паспорт через Єдиний портал держпослуг, а й приймати в електронному вигляді «пальчики» і фотографії, зроблені в звичайному фотоательє, а також налагодити оплату держмита прямо на порталі. І якщо все це вдасться здійснити, то приходити в ФМС потрібно буде тільки один раз, щоб підтвердити свої дані і отримати готовий паспорт. Причому зробити це можна буде не тільки в ФМС, але і в багатофункціональних центрах.

Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому

На це варто звернути особливу увагу тим, хто буде міняти паспорти. У написанні імен та прізвищ тепер і у нас застосовуються міжнародні стандарти.

Зміни не такі вже й великі, але розбіжності в написанні деяких букв будуть. І це може призвести до проблем, наприклад, якщо дані в паспорті будуть розходитися з написанням ПІБ в документах при оформленні турів і квитків.

При бажанні, можна зберегти стару транслітерацію в написанні імені та прізвища. Для цього необхідно, подаючи документи, одночасно написати заяву про збереження старого варіанту написання (наприклад, як це було в старому закордонному паспорті або документі будь-яких інших документах: діючої візі, в дозволі на проживання, в свідоцтві про народження чи шлюб, які були оформлені за кордоном).

Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?

Ще одна корисна для російських мандрівників нововведення - в кінці минулого року був підписаний Закон, згідно з яким, навіть якщо ви, перебуваючи за кордоном, втратите або зіпсуєте закордонний паспорт, то зможете повернутися додому без особливих проблем.

Це можна буде зробити з тимчасового документу, який тепер буде видаватися консульством, дипломатичним представництвом, в пункті пропуску через кордон. І, на відміну від колишніх правил, робитися це буде дуже швидко.

Бувай…

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями:

Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта

Привіт, друзі!

Якщо ви поки не збираєтеся виїжджати за межі країни, то, зрозуміло, закордонний паспорт вам ні до чого.

Ну а іншим цей документ необхідний. Тому як саме закордонний паспорт ідентифікує нас за кордоном, дозволяє нам перетинати кордон, вирушаючи на відпочинок або у відрядження.

Як оформити закордонний паспорт, я вже розповідала в статтях:

Але ще раз нагадаю основні документи, якими регулюється його оформлення і видача. Це Закон № 114-ФЗ від 15.08.1996 р про в'їзд і виїзд з РФ, який багаторазово коректувався і доповнювався. І Адміністративні регламенти № 320 від 15 жовтня 2012 року і № 211 від 26 березня 2014 р які регламентують процедуру оформлення закордонного паспорта на всіх етапах від подачі заяви до його отримання.

Навряд чи у більшості з нас виникне бажання ретельно вивчати основні положення цих документів. Головне, що потрібно знати, щоб оформити закордонний паспорт, це як правильно заповнити анкету-заяву і які необхідно надати документи.

Також дуже корисно ознайомитися з порядком надання послуг і алгоритмом дій співробітників ФМС при оформленні закордонного паспорта, передбачених регламентом. Мета цих дій - скоротити час перебування в очікуванні в чергах при здачі документів та отримання готових паспортів.

Максимальний термін очікування:

 • при подачі документів - не більше 30 хвилин
 • при отриманні - не більше 20 хвилин.

Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?

Багато змін в процедурі видачі закордонного паспорта нового зразка відбулися ще в минулому році. Але повне їх введення відбулося в 2015 році.

Мабуть, найголовніше і позитивна зміна - анкету не потрібно завіряти у роботодавця і візувати її у відділі кадрів. Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться.

Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться

Ще раніше, з 7 квітня 2013 року, був затверджений новий порядок оформлення закордонних паспортів, який спочатку стосувався тільки паспортів терміном на 5 років. Тепер же основні положення регламенту, затвердженого наказом ФМС Росії від 15.10.2012 р № 320, застосовуються і щодо біометричного паспорта.

До 1 грудня 2014 року в різних регіонах Росії в зв'язку з поетапним відновленням програмного забезпечення для автоматизованого прийому заяв можна було подати анкету на біометричний закордонний паспорт як старого, так і нового зразка.

З 1 грудня 2014 року практично всі територіальні ФМС приймають заяви тільки на бланках нового зразка.

Виникає питання: де взяти бланки нової анкети?

Найнадійніший спосіб знайти достовірну і правильну інформацію - звернутися до офіційного сайту ФМС.

У розділі, в якому зазначено перелік необхідних документів для оформлення біометричного паспорта, можна знайти форму заяви про видачу закордонного паспорта нового покоління для повнолітніх громадян і заява про видачу паспорта нового покоління на неповнолітнього громадянина.

Завантажити бланк нової анкети можна і на сайті свого територіального УФМС.

Як правильно заповнювати анкету?

Заява на оформлення закордонного паспорта нового зразка подається в одному примірнику. І, як і раніше, заповнити його можна на комп'ютері або від руки.

Якщо заповнюєте анкету від руки, зробити це потрібно синьою або чорною ручкою друкованими літерами, розбірливо, без виправлень, закреслень та замазування.

Якщо хочете заповнити анкету-заяву в електронному вигляді, бланк можна скачати на свій комп'ютер і відкрити за допомогою програми Adobe Reader . У відведені поля великими літерами вноситься необхідна інформація. Заповнену анкету потрібно роздрукувати на одному аркуші з двох сторін.

Відомості про трудову діяльність (навчання і служби в армії) за десятирічний період, як і раніше повідомляються. І якщо список місць роботи виявиться настільки великим, що вся інформація не поміститься в пункті 14, пропонується скористатися додатком № 2а до Адміністративного регламенту.

Аналогічний вихід із ситуації пропонується і власникам великої кількості «колишніх» прізвищ та імен. Не завжди вдається розмістити всі необхідні відомості в одному документі. Для цього в оновленій анкеті передбачено спеціальний додаток № 2 до Адміністративного регламенту.

У новій формі відсутній пункт, в якому раніше вказувалася мета оформлення паспорта.

Пункт 13 заповнюється, якщо у заявника є діючий закордонний паспорт.

Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?

Основні документи - це заповнену заяву встановленої форми про видачу паспорта, яке може бути представлено в ФМС особисто або через Єдиний портал держпослуг в електронному вигляді, внутрішній паспорт громадянина РФ, квитанція про оплату держмита (за бажанням).

Чоловікам від 18 до 27 років потрібно надати військовий квиток. Для чоловіків цього віку, які не проходили військову службу, необхідна довідка з військкомату, приносити яку самим не обов'язково. Співробітники ФМС можуть самі отримати потрібну інформацію, направивши міжвідомчий запит до військкомату.

При подачі заяви через Єдиний портал держпослуг до електронного документа прикріплюється фотографія заявника.

Розмір мита також змінився. За видачу паспорта нового зразка для повнолітнього громадянина потрібно заплатити - 5000 рублів і 2500 рублів - за паспорт для дитини до 14 років. За оформлення закордонного паспорта старого зразка - 2000 рублів, а за паспорт на 5 років на дитину до 14 років - 1000 рублів.

До речі, якщо у видачі паспорта буде відмовлено, сплачена мито повертається в повному обсязі.

Терміни оформлення закордонного паспорта

Терміни оформлення залишилися колишніми. Один місяць оформляється закордонний паспорт за місцем проживання, 4 місяці - за місцем перебування або фактичного місця проживання. Для осіб, що мали доступ до секретної інформації, час оформлення збільшується до 3 місяців.

У форс-мажорних обставин (смерть, хвороба родича, необхідність термінового лікування) можна отримати паспорт і за 3 дні. Але в цьому випадку буде оформлений паспорт тільки на 5 років, тому як виготовити паспорт нового зразка за такі короткі терміни не вийде.

До речі, спроби відмовити в оформленні паспорта старого зразка в деяких УФМС абсолютно необгрунтовані. Паспорти на 5 років поки ще ніхто не відміняв, і ними можна користуватися так само, як і паспортами на 10 років.

Хіба що за винятком деяких випадків, коли країни дозволяють в'їзд на свою територію тільки за біометричними паспортами з електронними носіями інформації. З цієї причини в 2015 році в Саудівську Аравію російські паломники зможуть потрапити тільки за закордонними паспортами нового зразка з електронними чіпами (така вимога влади Саудівської Аравії).

Як і раніше, при оформленні закордонного паспорта можуть виникнути складності у деяких громадян: у осіб, що мали допуск до секретної інформації, засуджених і підозрюваних, які ухиляються від виконання рішень суду, які повідомили про себе в анкеті неправдиві відомості. А також не може бути оформлений закордонний паспорт тим, хто покликаний на військову службу (ст.15, 17 ФЗ-114).

Видача закордонних паспортів з відбитками пальців

У зв'язку з внесенням змін до закону «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ» в цьому році при зверненні за паспортом нового покоління потрібна буде не тільки цифрова фотографія. Особам, починаючи з 12-річного віку, в обов'язковому порядку необхідно сканувати відбитки двох пальців.

Папілярні візерунки будуть включатися в електронний чіп. Сканувати будуть вказівні пальці обох рук. А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці.

А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці

І якщо в минулому році цю процедура проходила як експеримент в декількох регіонах, а точніше в Москві, Московській області і Санкт-Петербурзі, то в цьому році це потрібно робити в обов'язковому порядку. Вважається, що це нововведення буде ефективно підвищувати надійність документів, так як скористатися таким паспортом стороння людина не зможе.

Для того щоб зняти відбитки пальців і сфотографуватися, необхідно особисто відвідати ФМС.

У перспективі планується не тільки подавати заяву на паспорт через Єдиний портал держпослуг, а й приймати в електронному вигляді «пальчики» і фотографії, зроблені в звичайному фотоательє, а також налагодити оплату держмита прямо на порталі. І якщо все це вдасться здійснити, то приходити в ФМС потрібно буде тільки один раз, щоб підтвердити свої дані і отримати готовий паспорт. Причому зробити це можна буде не тільки в ФМС, але і в багатофункціональних центрах.

Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому

На це варто звернути особливу увагу тим, хто буде міняти паспорти. У написанні імен та прізвищ тепер і у нас застосовуються міжнародні стандарти.

Зміни не такі вже й великі, але розбіжності в написанні деяких букв будуть. І це може призвести до проблем, наприклад, якщо дані в паспорті будуть розходитися з написанням ПІБ в документах при оформленні турів і квитків.

При бажанні, можна зберегти стару транслітерацію в написанні імені та прізвища. Для цього необхідно, подаючи документи, одночасно написати заяву про збереження старого варіанту написання (наприклад, як це було в старому закордонному паспорті або документі будь-яких інших документах: діючої візі, в дозволі на проживання, в свідоцтві про народження чи шлюб, які були оформлені за кордоном).

Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?

Ще одна корисна для російських мандрівників нововведення - в кінці минулого року був підписаний Закон, згідно з яким, навіть якщо ви, перебуваючи за кордоном, втратите або зіпсуєте закордонний паспорт, то зможете повернутися додому без особливих проблем.

Це можна буде зробити з тимчасового документу, який тепер буде видаватися консульством, дипломатичним представництвом, в пункті пропуску через кордон. І, на відміну від колишніх правил, робитися це буде дуже швидко.

Бувай…

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями:

Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта

Привіт, друзі!

Якщо ви поки не збираєтеся виїжджати за межі країни, то, зрозуміло, закордонний паспорт вам ні до чого.

Ну а іншим цей документ необхідний. Тому як саме закордонний паспорт ідентифікує нас за кордоном, дозволяє нам перетинати кордон, вирушаючи на відпочинок або у відрядження.

Як оформити закордонний паспорт, я вже розповідала в статтях:

Але ще раз нагадаю основні документи, якими регулюється його оформлення і видача. Це Закон № 114-ФЗ від 15.08.1996 р про в'їзд і виїзд з РФ, який багаторазово коректувався і доповнювався. І Адміністративні регламенти № 320 від 15 жовтня 2012 року і № 211 від 26 березня 2014 р які регламентують процедуру оформлення закордонного паспорта на всіх етапах від подачі заяви до його отримання.

Навряд чи у більшості з нас виникне бажання ретельно вивчати основні положення цих документів. Головне, що потрібно знати, щоб оформити закордонний паспорт, це як правильно заповнити анкету-заяву і які необхідно надати документи.

Також дуже корисно ознайомитися з порядком надання послуг і алгоритмом дій співробітників ФМС при оформленні закордонного паспорта, передбачених регламентом. Мета цих дій - скоротити час перебування в очікуванні в чергах при здачі документів та отримання готових паспортів.

Максимальний термін очікування:

 • при подачі документів - не більше 30 хвилин
 • при отриманні - не більше 20 хвилин.

Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?

Багато змін в процедурі видачі закордонного паспорта нового зразка відбулися ще в минулому році. Але повне їх введення відбулося в 2015 році.

Мабуть, найголовніше і позитивна зміна - анкету не потрібно завіряти у роботодавця і візувати її у відділі кадрів. Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться.

Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться

Ще раніше, з 7 квітня 2013 року, був затверджений новий порядок оформлення закордонних паспортів, який спочатку стосувався тільки паспортів терміном на 5 років. Тепер же основні положення регламенту, затвердженого наказом ФМС Росії від 15.10.2012 р № 320, застосовуються і щодо біометричного паспорта.

До 1 грудня 2014 року в різних регіонах Росії в зв'язку з поетапним відновленням програмного забезпечення для автоматизованого прийому заяв можна було подати анкету на біометричний закордонний паспорт як старого, так і нового зразка.

З 1 грудня 2014 року практично всі територіальні ФМС приймають заяви тільки на бланках нового зразка.

Виникає питання: де взяти бланки нової анкети?

Найнадійніший спосіб знайти достовірну і правильну інформацію - звернутися до офіційного сайту ФМС.

У розділі, в якому зазначено перелік необхідних документів для оформлення біометричного паспорта, можна знайти форму заяви про видачу закордонного паспорта нового покоління для повнолітніх громадян і заява про видачу паспорта нового покоління на неповнолітнього громадянина.

Завантажити бланк нової анкети можна і на сайті свого територіального УФМС.

Як правильно заповнювати анкету?

Заява на оформлення закордонного паспорта нового зразка подається в одному примірнику. І, як і раніше, заповнити його можна на комп'ютері або від руки.

Якщо заповнюєте анкету від руки, зробити це потрібно синьою або чорною ручкою друкованими літерами, розбірливо, без виправлень, закреслень та замазування.

Якщо хочете заповнити анкету-заяву в електронному вигляді, бланк можна скачати на свій комп'ютер і відкрити за допомогою програми Adobe Reader . У відведені поля великими літерами вноситься необхідна інформація. Заповнену анкету потрібно роздрукувати на одному аркуші з двох сторін.

Відомості про трудову діяльність (навчання і служби в армії) за десятирічний період, як і раніше повідомляються. І якщо список місць роботи виявиться настільки великим, що вся інформація не поміститься в пункті 14, пропонується скористатися додатком № 2а до Адміністративного регламенту.

Аналогічний вихід із ситуації пропонується і власникам великої кількості «колишніх» прізвищ та імен. Не завжди вдається розмістити всі необхідні відомості в одному документі. Для цього в оновленій анкеті передбачено спеціальний додаток № 2 до Адміністративного регламенту.

У новій формі відсутній пункт, в якому раніше вказувалася мета оформлення паспорта.

Пункт 13 заповнюється, якщо у заявника є діючий закордонний паспорт.

Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?

Основні документи - це заповнену заяву встановленої форми про видачу паспорта, яке може бути представлено в ФМС особисто або через Єдиний портал держпослуг в електронному вигляді, внутрішній паспорт громадянина РФ, квитанція про оплату держмита (за бажанням).

Чоловікам від 18 до 27 років потрібно надати військовий квиток. Для чоловіків цього віку, які не проходили військову службу, необхідна довідка з військкомату, приносити яку самим не обов'язково. Співробітники ФМС можуть самі отримати потрібну інформацію, направивши міжвідомчий запит до військкомату.

При подачі заяви через Єдиний портал держпослуг до електронного документа прикріплюється фотографія заявника.

Розмір мита також змінився. За видачу паспорта нового зразка для повнолітнього громадянина потрібно заплатити - 5000 рублів і 2500 рублів - за паспорт для дитини до 14 років. За оформлення закордонного паспорта старого зразка - 2000 рублів, а за паспорт на 5 років на дитину до 14 років - 1000 рублів.

До речі, якщо у видачі паспорта буде відмовлено, сплачена мито повертається в повному обсязі.

Терміни оформлення закордонного паспорта

Терміни оформлення залишилися колишніми. Один місяць оформляється закордонний паспорт за місцем проживання, 4 місяці - за місцем перебування або фактичного місця проживання. Для осіб, що мали доступ до секретної інформації, час оформлення збільшується до 3 місяців.

У форс-мажорних обставин (смерть, хвороба родича, необхідність термінового лікування) можна отримати паспорт і за 3 дні. Але в цьому випадку буде оформлений паспорт тільки на 5 років, тому як виготовити паспорт нового зразка за такі короткі терміни не вийде.

До речі, спроби відмовити в оформленні паспорта старого зразка в деяких УФМС абсолютно необгрунтовані. Паспорти на 5 років поки ще ніхто не відміняв, і ними можна користуватися так само, як і паспортами на 10 років.

Хіба що за винятком деяких випадків, коли країни дозволяють в'їзд на свою територію тільки за біометричними паспортами з електронними носіями інформації. З цієї причини в 2015 році в Саудівську Аравію російські паломники зможуть потрапити тільки за закордонними паспортами нового зразка з електронними чіпами (така вимога влади Саудівської Аравії).

Як і раніше, при оформленні закордонного паспорта можуть виникнути складності у деяких громадян: у осіб, що мали допуск до секретної інформації, засуджених і підозрюваних, які ухиляються від виконання рішень суду, які повідомили про себе в анкеті неправдиві відомості. А також не може бути оформлений закордонний паспорт тим, хто покликаний на військову службу (ст.15, 17 ФЗ-114).

Видача закордонних паспортів з відбитками пальців

У зв'язку з внесенням змін до закону «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ» в цьому році при зверненні за паспортом нового покоління потрібна буде не тільки цифрова фотографія. Особам, починаючи з 12-річного віку, в обов'язковому порядку необхідно сканувати відбитки двох пальців.

Папілярні візерунки будуть включатися в електронний чіп. Сканувати будуть вказівні пальці обох рук. А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці.

А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці

І якщо в минулому році цю процедура проходила як експеримент в декількох регіонах, а точніше в Москві, Московській області і Санкт-Петербурзі, то в цьому році це потрібно робити в обов'язковому порядку. Вважається, що це нововведення буде ефективно підвищувати надійність документів, так як скористатися таким паспортом стороння людина не зможе.

Для того щоб зняти відбитки пальців і сфотографуватися, необхідно особисто відвідати ФМС.

У перспективі планується не тільки подавати заяву на паспорт через Єдиний портал держпослуг, а й приймати в електронному вигляді «пальчики» і фотографії, зроблені в звичайному фотоательє, а також налагодити оплату держмита прямо на порталі. І якщо все це вдасться здійснити, то приходити в ФМС потрібно буде тільки один раз, щоб підтвердити свої дані і отримати готовий паспорт. Причому зробити це можна буде не тільки в ФМС, але і в багатофункціональних центрах.

Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому

На це варто звернути особливу увагу тим, хто буде міняти паспорти. У написанні імен та прізвищ тепер і у нас застосовуються міжнародні стандарти.

Зміни не такі вже й великі, але розбіжності в написанні деяких букв будуть. І це може призвести до проблем, наприклад, якщо дані в паспорті будуть розходитися з написанням ПІБ в документах при оформленні турів і квитків.

При бажанні, можна зберегти стару транслітерацію в написанні імені та прізвища. Для цього необхідно, подаючи документи, одночасно написати заяву про збереження старого варіанту написання (наприклад, як це було в старому закордонному паспорті або документі будь-яких інших документах: діючої візі, в дозволі на проживання, в свідоцтві про народження чи шлюб, які були оформлені за кордоном).

Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?

Ще одна корисна для російських мандрівників нововведення - в кінці минулого року був підписаний Закон, згідно з яким, навіть якщо ви, перебуваючи за кордоном, втратите або зіпсуєте закордонний паспорт, то зможете повернутися додому без особливих проблем.

Це можна буде зробити з тимчасового документу, який тепер буде видаватися консульством, дипломатичним представництвом, в пункті пропуску через кордон. І, на відміну від колишніх правил, робитися це буде дуже швидко.

Бувай…

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями:

Нові правила і зміни в оформленні закордонного паспорта

Привіт, друзі!

Якщо ви поки не збираєтеся виїжджати за межі країни, то, зрозуміло, закордонний паспорт вам ні до чого.

Ну а іншим цей документ необхідний. Тому як саме закордонний паспорт ідентифікує нас за кордоном, дозволяє нам перетинати кордон, вирушаючи на відпочинок або у відрядження.

Як оформити закордонний паспорт, я вже розповідала в статтях:

Але ще раз нагадаю основні документи, якими регулюється його оформлення і видача. Це Закон № 114-ФЗ від 15.08.1996 р про в'їзд і виїзд з РФ, який багаторазово коректувався і доповнювався. І Адміністративні регламенти № 320 від 15 жовтня 2012 року і № 211 від 26 березня 2014 р які регламентують процедуру оформлення закордонного паспорта на всіх етапах від подачі заяви до його отримання.

Навряд чи у більшості з нас виникне бажання ретельно вивчати основні положення цих документів. Головне, що потрібно знати, щоб оформити закордонний паспорт, це як правильно заповнити анкету-заяву і які необхідно надати документи.

Також дуже корисно ознайомитися з порядком надання послуг і алгоритмом дій співробітників ФМС при оформленні закордонного паспорта, передбачених регламентом. Мета цих дій - скоротити час перебування в очікуванні в чергах при здачі документів та отримання готових паспортів.

Максимальний термін очікування:

 • при подачі документів - не більше 30 хвилин
 • при отриманні - не більше 20 хвилин.

Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?

Багато змін в процедурі видачі закордонного паспорта нового зразка відбулися ще в минулому році. Але повне їх введення відбулося в 2015 році.

Мабуть, найголовніше і позитивна зміна - анкету не потрібно завіряти у роботодавця і візувати її у відділі кадрів. Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться.

Надавати оригінал трудової книжки або її копію також більше не доведеться

Ще раніше, з 7 квітня 2013 року, був затверджений новий порядок оформлення закордонних паспортів, який спочатку стосувався тільки паспортів терміном на 5 років. Тепер же основні положення регламенту, затвердженого наказом ФМС Росії від 15.10.2012 р № 320, застосовуються і щодо біометричного паспорта.

До 1 грудня 2014 року в різних регіонах Росії в зв'язку з поетапним відновленням програмного забезпечення для автоматизованого прийому заяв можна було подати анкету на біометричний закордонний паспорт як старого, так і нового зразка.

З 1 грудня 2014 року практично всі територіальні ФМС приймають заяви тільки на бланках нового зразка.

Виникає питання: де взяти бланки нової анкети?

Найнадійніший спосіб знайти достовірну і правильну інформацію - звернутися до офіційного сайту ФМС.

У розділі, в якому зазначено перелік необхідних документів для оформлення біометричного паспорта, можна знайти форму заяви про видачу закордонного паспорта нового покоління для повнолітніх громадян і заява про видачу паспорта нового покоління на неповнолітнього громадянина.

Завантажити бланк нової анкети можна і на сайті свого територіального УФМС.

Як правильно заповнювати анкету?

Заява на оформлення закордонного паспорта нового зразка подається в одному примірнику. І, як і раніше, заповнити його можна на комп'ютері або від руки.

Якщо заповнюєте анкету від руки, зробити це потрібно синьою або чорною ручкою друкованими літерами, розбірливо, без виправлень, закреслень та замазування.

Якщо хочете заповнити анкету-заяву в електронному вигляді, бланк можна скачати на свій комп'ютер і відкрити за допомогою програми Adobe Reader . У відведені поля великими літерами вноситься необхідна інформація. Заповнену анкету потрібно роздрукувати на одному аркуші з двох сторін.

Відомості про трудову діяльність (навчання і служби в армії) за десятирічний період, як і раніше повідомляються. І якщо список місць роботи виявиться настільки великим, що вся інформація не поміститься в пункті 14, пропонується скористатися додатком № 2а до Адміністративного регламенту.

Аналогічний вихід із ситуації пропонується і власникам великої кількості «колишніх» прізвищ та імен. Не завжди вдається розмістити всі необхідні відомості в одному документі. Для цього в оновленій анкеті передбачено спеціальний додаток № 2 до Адміністративного регламенту.

У новій формі відсутній пункт, в якому раніше вказувалася мета оформлення паспорта.

Пункт 13 заповнюється, якщо у заявника є діючий закордонний паспорт.

Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?

Основні документи - це заповнену заяву встановленої форми про видачу паспорта, яке може бути представлено в ФМС особисто або через Єдиний портал держпослуг в електронному вигляді, внутрішній паспорт громадянина РФ, квитанція про оплату держмита (за бажанням).

Чоловікам від 18 до 27 років потрібно надати військовий квиток. Для чоловіків цього віку, які не проходили військову службу, необхідна довідка з військкомату, приносити яку самим не обов'язково. Співробітники ФМС можуть самі отримати потрібну інформацію, направивши міжвідомчий запит до військкомату.

При подачі заяви через Єдиний портал держпослуг до електронного документа прикріплюється фотографія заявника.

Розмір мита також змінився. За видачу паспорта нового зразка для повнолітнього громадянина потрібно заплатити - 5000 рублів і 2500 рублів - за паспорт для дитини до 14 років. За оформлення закордонного паспорта старого зразка - 2000 рублів, а за паспорт на 5 років на дитину до 14 років - 1000 рублів.

До речі, якщо у видачі паспорта буде відмовлено, сплачена мито повертається в повному обсязі.

Терміни оформлення закордонного паспорта

Терміни оформлення залишилися колишніми. Один місяць оформляється закордонний паспорт за місцем проживання, 4 місяці - за місцем перебування або фактичного місця проживання. Для осіб, що мали доступ до секретної інформації, час оформлення збільшується до 3 місяців.

У форс-мажорних обставин (смерть, хвороба родича, необхідність термінового лікування) можна отримати паспорт і за 3 дні. Але в цьому випадку буде оформлений паспорт тільки на 5 років, тому як виготовити паспорт нового зразка за такі короткі терміни не вийде.

До речі, спроби відмовити в оформленні паспорта старого зразка в деяких УФМС абсолютно необгрунтовані. Паспорти на 5 років поки ще ніхто не відміняв, і ними можна користуватися так само, як і паспортами на 10 років.

Хіба що за винятком деяких випадків, коли країни дозволяють в'їзд на свою територію тільки за біометричними паспортами з електронними носіями інформації. З цієї причини в 2015 році в Саудівську Аравію російські паломники зможуть потрапити тільки за закордонними паспортами нового зразка з електронними чіпами (така вимога влади Саудівської Аравії).

Як і раніше, при оформленні закордонного паспорта можуть виникнути складності у деяких громадян: у осіб, що мали допуск до секретної інформації, засуджених і підозрюваних, які ухиляються від виконання рішень суду, які повідомили про себе в анкеті неправдиві відомості. А також не може бути оформлений закордонний паспорт тим, хто покликаний на військову службу (ст.15, 17 ФЗ-114).

Видача закордонних паспортів з відбитками пальців

У зв'язку з внесенням змін до закону «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ» в цьому році при зверненні за паспортом нового покоління потрібна буде не тільки цифрова фотографія. Особам, починаючи з 12-річного віку, в обов'язковому порядку необхідно сканувати відбитки двох пальців.

Папілярні візерунки будуть включатися в електронний чіп. Сканувати будуть вказівні пальці обох рук. А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці.

А при неможливості зняти відбитки з цих пальців, підійдуть і будь-які інші пальці

І якщо в минулому році цю процедура проходила як експеримент в декількох регіонах, а точніше в Москві, Московській області і Санкт-Петербурзі, то в цьому році це потрібно робити в обов'язковому порядку. Вважається, що це нововведення буде ефективно підвищувати надійність документів, так як скористатися таким паспортом стороння людина не зможе.

Для того щоб зняти відбитки пальців і сфотографуватися, необхідно особисто відвідати ФМС.

У перспективі планується не тільки подавати заяву на паспорт через Єдиний портал держпослуг, а й приймати в електронному вигляді «пальчики» і фотографії, зроблені в звичайному фотоательє, а також налагодити оплату держмита прямо на порталі. І якщо все це вдасться здійснити, то приходити в ФМС потрібно буде тільки один раз, щоб підтвердити свої дані і отримати готовий паспорт. Причому зробити це можна буде не тільки в ФМС, але і в багатофункціональних центрах.

Прізвище та ім'я в паспортах будуть писати по-новому

На це варто звернути особливу увагу тим, хто буде міняти паспорти. У написанні імен та прізвищ тепер і у нас застосовуються міжнародні стандарти.

Зміни не такі вже й великі, але розбіжності в написанні деяких букв будуть. І це може призвести до проблем, наприклад, якщо дані в паспорті будуть розходитися з написанням ПІБ в документах при оформленні турів і квитків.

При бажанні, можна зберегти стару транслітерацію в написанні імені та прізвища. Для цього необхідно, подаючи документи, одночасно написати заяву про збереження старого варіанту написання (наприклад, як це було в старому закордонному паспорті або документі будь-яких інших документах: діючої візі, в дозволі на проживання, в свідоцтві про народження чи шлюб, які були оформлені за кордоном).

Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?

Ще одна корисна для російських мандрівників нововведення - в кінці минулого року був підписаний Закон, згідно з яким, навіть якщо ви, перебуваючи за кордоном, втратите або зіпсуєте закордонний паспорт, то зможете повернутися додому без особливих проблем.

Це можна буде зробити з тимчасового документу, який тепер буде видаватися консульством, дипломатичним представництвом, в пункті пропуску через кордон. І, на відміну від колишніх правил, робитися це буде дуже швидко.

Бувай…

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями:

Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
Що змінилося в оформленні закордонного паспорта?
Виникає питання: де взяти бланки нової анкети?
Як правильно заповнювати анкету?
Які документи необхідно подати для оформлення паспорта нового зразка?
Що робити, якщо на відпочинку ви загубили закордонний паспорт?