Строительство »

Нові ID-паспорти українців: все, що треба про них знати

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

переглядів: переглядів:   Нові документи

Нові документи. Карта-паспорт буде дійсна 10 років, а її ціна & mdash; до 145 грн.

Українців незабаром чекають нововведення при видачі нових внутрішніх паспортів: з 1 жовтня їх почнуть замінювати на посвідчення особи на пластикових картках - так звані ID-паспорта. Нагадаємо, 14 липня Рада прийняла закон "Про внесення змін до Закону" Про Єдиний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України ", і днями його повинен підписати президент. Зокрема, стане обов'язковим отримання ID-паспорта з 14 років, а не з 16-ти, як зараз, уточнено порядок видачі та обміну діючих паперових паспортів на ID-паспорта тим, хто його втратив (втратив, вкрали), або якщо документ став непридатним (потрапив в воду, пошарпався), або за бажанням громадянина.

НАВІЩО. Поступова заміна паперових паспортів на ID-паспорта - одна з вимог ЄС. Як роз'яснив нам спікер Держміграційної служби (ДМС) Сергій Гунько, паспорта-карти набагато краще захищені, ніж паперові (зокрема, голограмами), їх неможливо підробити. Наприклад, не можна замінити фото справжнього власника на чуже, щоб потім з цього паспорту взяти кредит, продати чуже майно і навіть отримати закордонний паспорт (останнє цікавить злочинців, які перебувають у розшуку. - Авт.). "Міняти старий паспорт на новий не обов'язково, але плануємо за чотири-п'ять років провести повний обмін", - говорить Гунько.

ЯК ВИГЛЯДАЄ. Новий документ нагадує пластикові водійські права або пенсійне посвідчення. На його лицьовій стороні - цифрове фото власника, його підпис, П. І. Б., дата народження, стать, ідентифікаційний код або слово "відмова" поруч з кодом. У лівому верхньому куті розташований значок про наявність електронного чіпа (прямокутник з колом усередині). На чіпі дублюється вся зазначена на паспорті інформація. На зворотному боці - місце народження, відмітка про видачу закордонного паспорта, якщо він є, термін дії документа. До речі, для 14-річних він складе 4 роки, для всіх інших - 10 років.

ЯК ЗАРАЗ. Як уточнив нам Гунько, нині ID-паспорта видають тільки 16-річним, і то не скрізь, а там, де в офісах паспортних столів уже встановлено відповідне обладнання. Поки воно є лише в 330 офісах з 600 по країні, але в ГМС обіцяють, що станом на 1 жовтня його закуплять і встановлять по всій Україні, а не тільки в Києві, облцентрах і великих містах. Там, де обладнання поки немає, навіть 16-річним видають традиційну синю книжечку. Вона дійсна максимум 9 років, так як в 25 років треба вклеювати в паспорт нову фотографію, але тепер замість вклейки фото видадуть ID-паспорт.

ВАРТІСТЬ. Перший раз 14-16-річним документ видадуть безкоштовно, всім іншим - за плату. У новому законі прописано, що вона не може бути більше 10% мінзарплати (зараз 145 грн), але, за словами Гунько, цю суму щорічно буде стверджувати Кабмін .

ПРОБЛЕМИ. 16-річні власники ID-паспортів вже зіткнулися з труднощами: їх документ відмовлялися визнавати в банках, на пошті, в установах, вимагаючи "справжній" паспорт. Гунько відповідає, що цієї проблеми через півроку з дня видачі вже немає, так як ГМС відразу розіслала роз'яснення із зазначенням елементів захисту паспорта від підробки в усі держструктури і ряд приватних (наприклад, банки ). "Якщо співробітник якоїсь установи відмовляється визнавати ID-паспорт, скаржтеся його керівнику, не допоможе - звертайтеся письмово в ГМС", - радить Гунько.

Плюси і мінуси нової ксиви

ПЛЮСИ:

Високий ступінь захисту від підробки, що виключає можливість використання документа в злочинних цілях.

Зручність зберігання і користування через невеликих розмірів, підвищеної міцності і водостійкості.

Додаткова інформація у вигляді вказівки ідентифікаційного номера (ІПН), не потрібно буде носити з собою оригінал ІПН і знімати з нього копії.

Наявність на чіпі електронного підпису дозволяє її використовувати при віддаленому підписання документів.

МІНУСИ:

Обмежений термін дії. На відміну від нинішніх паспортів, документ потрібно міняти кожні 10 років.

Додаткові витрати на отримання документа, які з кожним роком можуть рости, адже обчислюються в мінзарплати.

Відсутність в паспорті буквених даних про реєстрацію місця проживання та сімейний стан. Цю інформацію можна внести на чіп за письмовою заявою, але прочитати її можна тільки спецпристроїв. Це зажадає мати довідку про те, де людина зареєстрована (прописана) і при необхідності пред'являти свідоцтво про шлюб.

Неможливість внести в ID-паспорт додаткові дані, наприклад, групу крові та резус.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Нові ID-паспорти українців: все, що треба про них знати". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Панченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ