Строительство »

Головне про материнський капітал для покупки житла

MichaelJBerlin / Fotolia  Право отримати материнський капітал мають жінки, які народили або усиновили другу дитину, а також третьої і наступних дітей починаючи з 1 січня 2007 року MichaelJBerlin / Fotolia

Право отримати материнський капітал мають жінки, які народили або усиновили другу дитину, а також третьої і наступних дітей починаючи з 1 січня 2007 року. Маткапітал видається і чоловікові, якщо він єдиний усиновлювач другу дитину. При цьому і жінка, і чоловік повинні підтвердити, що раніше не користувалися додаткової держпідтримкою.

Розмір маткапіталу в 2017 році становить 453 026 рублів.

Чи можна купити частку в квартирі за маткапітал?

З якого віку дитині можна дарувати нерухомість?

Материнський капітал не видається готівкою. Ці кошти Пенсійного фонду перераховує на підставі договору купівлі-продажу квартири продавцю нерухомості або банку, який видає кредит на покупку нерухомості.

Існує кілька варіантів, як використовувати материнський капітал для поліпшення житлових умов.

1. За допомогою маткапіталу можна купити або побудувати житло, в тому числі за участю в житловому кооперативі.

2. маткапітал можна витратити на зведення або реконструкцію будинку - правда, при цьому ви повинні обійтися без підрядної організації.

Якщо сім'я будує будинок самостійно, то кошти державної підтримки у вигляді материнського капіталу перераховуються в наступному порядку :

 • на початковому етапі будівництва - 50% суми;
 • не раніше ніж через півроку після першого перерахування коштів - решту 50%.

3. Материнський капітал можна використовувати в якості початкового внеску при оформленні іпотеки або погасити частину боргу за житло перед банком. Є одне але: банк може не прийняти кошти материнського капіталу, якщо позичальник прострочив платіж і хоче таким чином погасити пені і штрафи.

Використовувати материнський капітал для оплати початкового внеску або відсотків по іпотеці можна відразу після отримання сертифікату , В інших випадках батьки повинні дочекатися, коли дитині виповниться три роки.

Чи можна купити квартиру за маткапітал, якщо дитині немає 3 років?

Чи можна купити квартиру у родичів за маткапітал?

Заява про видачу сертифіката на материнський капітал подають до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання. Необхідні документи: паспорт та свідоцтво про народження заявника, свідоцтво про народження дітей, свідоцтво про укладення шлюбу, СНІЛС заявника і дітей.

Базовий список документів для отримання сертифіката наступного :

 • Заява;
 • паспорт громадянина РФ;
 • свідоцтва про народження всіх дітей (для усиновлених - свідоцтва про усиновлення);
 • документи, що підтверджують російське громадянство дитини (дітей), народженого або усиновленої після 1 січня 2007 року: свідоцтво про народження, в якому зазначено громадянство його батьків або стоїть штамп паспортно-візової служби про громадянство дитини, вкладиш до свідоцтва про народження дитини, якщо його отримали до 7 лютого 2007 роки;
 • документи, що засвідчують особу, місце проживання та повноваження законного представника або довіреної особи.

Строки для звернення в ПРФ не обмежені. Рішення про видачу сертифіката приймається протягом місяця.

Материнський капітал не обкладається ПДФО.

Для того щоб використовувати матеріанскій капітал, до Пенсійного фонду потрібно подати заяву про розпорядження материнським капіталом разом з іншими документами (сертифікатом, СНІЛС, паспортом і т. Д.).

Загальний пакет документів такий:

 • письмова заява громадянина, який отримав сертифікат, про розпорядження коштами (частиною коштів) МСК. Бланк заяви можна отримати в територіальному органі Пенсійного фонду Росії або завантажити на сайті ПФР;
 • сертифікат на материнський (сімейний) капітал або його дублікат;
 • документи, що засвідчують особу, місце проживання (перебування) особи, яка отримала сертифікат;
 • страхове свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування особи, яка отримала сертифікат;
 • свідоцтво про шлюб.

Також потрібно підготувати зобов'язання по оформленню квартири або будинку в спільну власність всіх членів сім'ї з визначенням розміру часток.

Набір інших документів залежить від того, на що ви плануєте спрямувати кошти маткапіталу. Наприклад, якщо ви збираєтеся купити квартиру в новобудові по ДДУ, знадобляться

 • копія договору участі в пайовому будівництві, що пройшов державну реєстрацію в установленому порядку;
 • документ, який містить відомості про суму, внесеної в рахунок сплати ціни договору участі в пайовому будівництві, і про що залишилася несплаченою сумі за договором.

Повні переліки документів можна знайти на сайті пенсійного фонду . Перерахування коштів на рахунок одержувача відбувається протягом 40 днів з моменту подачі документів.

Якщо материнський капітал направляється на поліпшення житлових умов, тобто покупку або будівництво житла із залученням іпотеки або без неї, то це житло повинно бути оформлено у спільну власність батьків і дитини з визначенням розміру часток за угодою. Закон не прописує, який саме часткою повинен володіти дитина.

Однак, якщо ви захочете продати цю квартиру або будинок, ви будете зобов'язані отримати дозвіл від органів опіки та піклування. Для того потрібно дотримати одне з трьох умов. Перше: при продажу квартири одночасно оформити на дитину частку в новій квартирі. Друге: виділити частку дитині в іншій квартирі (наприклад, у родичів). Третій, дуже рідкісний варіант: покласти на рахунок в банку суму, яка покриває частку дитини в квартирі, яку ви продаєте.

НЕ пропустіть:

Чи можна продати частку неповнолітньої дитини?

Дитина - власник квартири: плюси і мінуси

Хто має право на іпотечну квартиру після розлучення?

Як використовувати маткапітал, якщо ми будуємо будинок самі?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Чи можна купити частку в квартирі за маткапітал?
З якого віку дитині можна дарувати нерухомість?
Чи можна купити квартиру за маткапітал, якщо дитині немає 3 років?
Чи можна купити квартиру у родичів за маткапітал?
Як використовувати маткапітал, якщо ми будуємо будинок самі?