Строительство »

До чого готуватися тим, хто вирішив оформити біометричний закордонний паспорт в Кременчуці. Покрокова інструкція

На цьому тижні співробітник нашої редакції подавав документи на оформлення закордонного паспорта. Пропонуємо ознайомитися з конкретними порадами, які допоможуть оформити цей документ без проблем

На те, щоб пройти всю процедуру - здати документи на оформлення нового біометричного закордонного паспорта - в кращому випадку ви витратите приблизно близько 3 годин.

Для початку, 1 КРОК: ніяких талончиків брати не треба. Приходьте і займаєте чергу.

Для подачі документів ви повинні обов'язково мати з собою: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, і, якщо є, то діючий закордонний паспорт.

ВАЖЛИВО: ніяких копій - тільки оригінали документів. У черзі стояла жінка, яка прийшла вдруге, оскільки перед цим мала тільки копію ідентифікаційного коду. Їй довелося йти в податкову і отримувати оригінал цього документа.

Отже, прийшли, зайняли чергу і, поки, все. До того, як ви підійдете до співробітника ГМС (Державна міграційна служба), не потрібно робити ніяких оплат, і не писати ніяких заяв. Все це ви зробите пізніше.

2 КРОК: Прийом документів починається не в кабінеті, а в коридорі міграційної служби. За столиком сидить працівник, і саме їй ви здаєте зазначені документи: паспорт або паспорта (якщо є закордонний паспорт) і код. Уточнивши деякі питання: терміново або не термінові вам потрібен паспорт, чи є діючий і т.д. вам дадуть квитанцію на оплату. Оплатити всі можна тут же, в приміщенні служби. Цю квитанцію про оплату і паспорта ви віддаєте тієї ж співробітниці. Вся процедура, на одну людину, займає 2-3 хвилини.

3 КРОК: Після того, як у вас прийняли документи їх передадуть до відділу, який безпосередньо оформляє всі «папірці». У порядку черги, як приймалися документи, вас викличуть в кабінет, де вже безпосередньо оформляється анкета з вашими даними. Всі дані набирає співробітник відділу на комп'ютері - ви будете бачити все, що він вносить перед собою на моніторі, а також потім повинні будете перевірити правильність внесення даних у роздрукованої анкеті, яку вам нададуть. Там же у вас візьмуть відбитки вказівних пальців (правої і лівої руки) і зроблять цифрове фото. Ця процедура на одну людину займає від 10-15 хвилин - якщо все працює без збоїв, до 30-40 хвилин - в разі будь-яких технічних затримок.

У черзі стояла жінка, яка в попередній раз не змогла здати відбиток пальця: на лівій руці прилад вважав відбиток, а на правій - не вийшло. Довелося приходити ще раз.

ВАЖЛИВІ НЮАНСИ: У скільки краще приходити?

ОВІР працює: вівторок, четвер: з 8.00 до 17.00, середа, п'ятниця: з 9.00 до 18.00, субота - з 8.00 до 15.00.

Ми здавали документи у вівторок. Прийшли в 7.20 і були в черзі 11-ми. До 7.30 підійшло ще 2-3 людини. Перші займали чергу приблизно в 6 ранку.

Чому це важливо?
Документи приймають групами по 15 чоловік. Коли о 8.00 всі зайшли в приміщення і почали підходити і здавати документи, на обслуговування перших 15 чоловік пішло приблизно 30-40 хвилин. О 8.40 прийом документів припинився. А другий набір документів почався тільки через півтори години - приблизно в 10.20. Виходить, якщо ви прийшли в 7.45 і не потрапили в перші 15 осіб, то ви будете першими в другому наборі і здасте документи десь приблизно в 10.20-10.30. Потім ще будете чекати своєї черги на оформлення.

Однак, цей час дуже умовно. У ці півтори години умовного перерви відбувається оформлення вже прийнятих документів - як ми вже сказали, в кращому випадку по 10-15 хвилин на людину. Але буває, що оформлення займає і 15-20-30 хвилин, тоді прийом документів у наступної групи затягується.


У нашому випадку збоїв в роботі не було, і десь до 10.45 оформили документи всі, хто був в числі перших 15-ти чоловік. Тому, знаючи цю схему роботи, ви можете самі приблизно розрахувати час, коли вам зручніше приходити. Ті, хто прийшов в 6 ранку - звільнилися вже до 9.00, ті хто прийшов о 7.30 - до 10.30-11.00. Однак, враховуйте, якщо ви прийдете дуже пізно - можете відстояти чергу, але здати документи так і не встигнете.

Отримати новий закордонний паспорт можна буде через 20 днів. У разі термінового оформлення - через 7-10 днів. Якщо оформлення не термінове, то закордонний паспорт обійдеться у 580 грн (сума вказана з комісією банку, яка становить близько 20 грн), строковий 850 грн (в цій сумі комісія банку, десь близько 40 грн).

Р.S. Що стосується дітей, то оформити біометричний паспорт дитині можна з будь-якого віку, навіть 1-місячного. Наводити дітей в міграційну службу не обов'язково. Однак, є вимоги по фотографії і переліком документів. Уточнюйте ці деталі у співробітників служби.

ВАЖЛИВІ НЮАНСИ: У скільки краще приходити?
Чому це важливо?