Строительство »

Цілимося в молодіжний кредит

 1. АВТОР:
 2. Орфографічна помилка в тексті:

переглядів: переглядів:  У багатьох молодих людей є шанс отримати пільгові кредити на житло

У багатьох молодих людей є шанс отримати пільгові кредити на житло.

За час кризи про молодіжне кредитування якось призабули. "Якщо іпотечні банківські кредити пішли в сплячку, значить пільгові - померли", - так міркували багато. Але поки більшість, втративши надію, навіть не намагалися отримати гроші у держави на квартиру своєї мрії, меншості їх давали навіть в найважчому 2009 році. "Тоді з держбюджету на пільгове кредитування не було виділено взагалі ні копійки. Але з місцевих бюджетів вдалося отримати 34 млн грн., Що дало можливість видати 127 кредитів, - розповідає голова правління фонду сприяння молодіжному кредитуванню Леонід Рисухін. - У минулому році державне фінансування програми частково відновилося: на пільгове молодіжне кредитування держбюджет розщедрився на 36 млн грн. Крім того, 31 млн було залучено з місцевих бюджетів, а також 17 млн ​​грн. власних коштів Фонду. В результаті в 2010 році вдалося видати 297 кредитів молодим сім'ям ". А в 2011 році пільгові кредити зможуть отримати ще більше сімей.

За словами експерта, в держбюджеті цього року на молодіжне пільгове кредитування передбачено 60 млн грн., Ще близько 40 млн передбачається залучити з місцевих бюджетів. Крім того, статутний капітал Фонду збільшено на 31 млн грн., Які теж можуть бути пущені на пільгове кредитування. Так що в цьому році у більшого числа молодих людей є шанс отримати пільгові кредити. Ми вирішили допомогти "прицілитися" до них і попросили відповісти на найважливіші питання Леоніда Рисухіна.

П'ЯТЬ ЗАПИТАНЬ ПРО КРЕДИТИ

ДЛЯ КОГО?

Для сімей, в яких чоловік і дружина не старше 35 років.

Для неповних сімей, в яких мати (батько) віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину).

Для одиноких молодих громадян віком до 35 років включно.

Увага! Претенденти на молодіжний кредит повинні стояти на квартирному обліку. Є й обмеження по платоспроможності. Після сплати платежів по кредиту на кожного члена сім'ї повинно залишатися не менше одного прожиткового мінімуму (зараз це 894 грн. В місяць). Якщо доходів молодої сім'ї недостатньо, щоб задовольняти цю вимогу, хтось із її більш забезпечених близьких родичів повинен виступити в ролі поручителя.

В ЯКИХ РОЗМІРАХ?

Припустимо, молода сім'я з трьох осіб хоче купити квартиру в Києві. Вони можуть розраховувати на кредит на придбання не більше ніж 83 кв. м житла (з розрахунку 21 кв. м на одного члена сім'ї плюс 20 кв. м на сім'ю). Причому, при придбанні квартири на первинному ринку в розрахунок береться не ціна забудовника і не середньоринкова ціна, а так звана нормативна вартість квадратного метра (для Києва це 7990 грн., Для Київської області - 6435 грн.). Тобто максимальна сума кредиту для цієї сім'ї складе 663 170 грн. ($ 82 896). Різницю між реальною ціною квартири, що купується і вказаною сумою цієї сім'ї доведеться доплачувати з інших джерел.

НА ЯКИХ УМОВАХ?

Термін кредитування - до 30 років

Мінімальний перший внесок - 6%

Процентна ставка:

Бюджетом погашається від суми кредиту:

Увага! Квартиру в новобудові, на яку видається кредит, молода сім'я вибирає з кількох варіантів, пропонованих Фондом. Це житло в недобудованих будинках. Кредитів на "вторинку" не дають.

ЯКІ ПОТРІБНІ ДОКУМЕНТИ?

 • заяву про надання кредиту;

 • довідка про перебування на квартирному обліку або документи, які підтверджують необхідність поліпшення житлових умов для кандидатів, які постійно проживають в селі;

 • довідка про склад сім'ї;

 • копія свідоцтва про шлюб, паспортні дані;

 • копія свідоцтва про народження дитини (дітей);

 • документи, необхідні для визначення платоспроможності (довідка з місця роботи дорослих членів сім'ї, у разі потреби - договір поруки);

 • звіт про незалежну оцінку об'єкта купівлі-продажу;

 • документи, що підтверджують право на перевагу в отриманні кредиту перед іншими кандидатами;

 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

 • для тих, хто хоче взяти кредит на будівництво будинку, - будівельний паспорт, виданий місцевими органами архітектури.

Документи подаються в консультаційний центр (в Києві він розташований за адресою вул. М. Кривоноса, 2-а).

У КОГО БІЛЬШЕ ШАНСІВ?

Кредити надаються не в порядку "живої черги", а відповідно до рейтингів претендентів. У кого рейтинг вище, хто зібрав більше балів - той і отримує в першу чергу. Дізнатися, на скільки балів ви можете розраховувати і які будете по рейтингу, можна на сторінці http://www.molod-kredit.gov.ua/rat-calc.php .

Погравши з калькулятором, ми з'ясували, що за кожну дитину дається 1 бал. Зате молодий науковець отримує додатково 8 балів, спортсмен - 7. Додавши собі наукових і спортивних регалій при тій же кількості дітей, "наша сім'я" злетіла з 1005 місця на 40-е.

Але ця система розрахунків, швидше за все, буде змінюватися: обговорюється пропозиція дати при визначенні рейтингу більше переваг сім'ям з дітьми.

заморозити

Проблема недобросовісних забудовників не оминула й програму молодіжного кредитування. Розповідає житель Київської області Дмитро Ігнатенко: "У 2007 році ми отримали кредит - близько 200 тис. Грн. - під 3% річних від Фонду та інвестували їх в споруджуваний у Василькові будинок. Але будівництво так і не почалося".

ПІД САНКЦІЯМИ. Частина інвесторів перестала платити відсотки за кредит. "Адже, як з'ясувалося, - продовжує Дмитро, - у будівельній компанії не було і немає ні ліцензії на будівництво, ні документа про право використання ділянки, ні узгодження проекту органами містобудування та архітектури".

"Формально відмова від платежів по кредиту загрожує певними штрафними санкціями, - розповіли нам у Фонді. - За кожен день прострочення стягується пеня в розмірі 2-х облікових ставок НБУ (зараз це 7,75%) від несплаченої суми. Якщо людина не платить в протягом 3 місяців, Фонд має право розірвати договір, попередивши боржника письмово за 40 днів. По суті, наслідки можуть бути тими ж, що і після несплати кредиту банку, аж до вилучення квартири (хоча виселити з квартири родину з дітьми у нас дуже складно, і це загрожує великими судовими з'ясуємо тельство. - Авт.) ". Правда, як розповів нам Сергій Кімнатний, директор київського Іпотечного центру Фонду, випадків розриву договорів у них ще не було, до кожної сім'ї вони намагаються ставитися лояльно. Тим більше до тих, хто постраждав частково з вини самого Фонду. Наприклад, для постраждалих інвесторів будинку в Василькові керівництво Фонду, за словами Сергія кімнатні, домагається офіційного надання кредитних канікул. "А будинок - добудують. Буде визначена нова компанія для будівництва цього об'єкта", - стверджує експерт.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Цілимося в молодіжний кредит". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ряполов Костянтин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В ЯКИХ РОЗМІРАХ?
НА ЯКИХ УМОВАХ?
ЯКІ ПОТРІБНІ ДОКУМЕНТИ?
У КОГО БІЛЬШЕ ШАНСІВ?