Строительство »

Всі соціальні відрахування в одному флаконі

«Скоро-скоро Новий Рік «Скоро-скоро Новий Рік. Гидке свято буржуазний »... Хм, про що це я? Про те, що не далі як через місяць з хвостиком можна буде подавати заяви на отримання податкового вирахування за витрати на навчання-лікування (і т.д.), вчинені в році, що минає. Сьогодні ми постараємося в одному матеріалі перерахувати всі витрати, які потрапляють під соціальний податкове вирахування.

Згідно із законом, будь-який росіянин, може зажадати повернути прибутковий податок, заплачений з тих його грошей, які він витратив на навчання, лікування, благодійність або покупку житла (ст. 219 і 220 Податкового кодексу РФ). Фактично бюджет повинен повернути людині 13% (розмір прибуткового податку) від понесених ним згаданих витрат. У цій рубриці ми неодноразово розповідали про особливості оформлення та отримання податкового вирахування. Тепер ми спробуємо систематизувати наші знання.

Податкові відрахування, що надається при покупці житла, називається майнових, а відрахування при оплаті лікування, навчання тощо. - СОЦІАЛЬНИХ. Сьогодні ми будемо говорити суто про соціальне податковому відрахуванні (ст. 219 НК РФ). Про соціальне вирахування ми писали в статті «Податкові відрахування на навчання по-новому» .

У таблиці перераховані випадки, що підпадають під соціальний відрахування. Плюсами позначені ситуації, в яких відрахування покладено, а мінусами - в яких не покладено. Видно, що якщо людина платила за себе, то відрахування йому покладено в усіх випадках. Якщо ж платив за родичів, то можливі варіанти.

N Платник податків заплатив за себе ... за дитину (підопічного) ... за дружину (чоловіка) ... за батьків ... за брата, сестру 1 Навчання очне + + Розмір відрахування не більше 50 тис. Руб. на кожну дитину (або підопічного) у віці до 24 років. - - + Розмір відрахування не більше 50 тис. Руб. на кожного брата (сестру) в віці до 24 років. 2 Навчання заочне, вечірнє та ін. + - - - - 3 Лікування + + За дітей (або підопічних) до 18 років + + - 4 Добровільне медичне страхування + + За дітей (або підопічних) до 18 років + + - 5 Недержавне пенсійне забезпечення + + Тільки дітей-інвалідів (рідних, усиновлених, підопічних) + + - 6 1 000 на 1 000 + - - - - 7 Благодійник-ність + Розмір відрахування не може перевищувати 25% доходу платника податку за рік - - - -

При отриманні соціального відрахування існує обмеження по сумі. Податок повертається з суми фактично зроблених витрат (маються на увазі всі витрати, зазначені в таблиці), але не більше ніж з 120 тис. Руб. Тобто, якщо перераховані витрати платника податку за рік перевищили 120 тис., То йому повернутися податок з суми 120 тис. (13% від 120 000 = 15 600). Підкреслю, що цей розмір відрахування є загальним для всіх перерахованих в таблиці видів витрат, за винятком витрат на дороге лікування і на НАВЧАННЯ ДІТЕЙ. Тобто відрахування на навчання дітей-братів-сестер, не залежить від загального розміру соціального відрахування.

Якщо платник податків, крім усього іншого платив в минулому році за навчання дітей-братів-сестер, то для нього розмір відрахування може бути збільшений на суму цих платежів, але не більше ніж на 50 000 руб. на кожного учня (причому ця сума є загальною на обох батьків). Якщо, наприклад, людина в минулому році витратив на свою освіту і на лікування себе і близьких не менше 120 000 руб., Крім того, заплатив не менше 50 000 руб., За освіту дитини, то бюджет йому поверне 22 100 руб.

Ось як ми це порахували: 15 600 (13% від 120 000) + 6 500 (13% від 50 000) = 22 100 руб.

Слід так само пам'ятати, що податкове вирахування це не просто перерахування грошей платнику податку з бюджету, а саме ПОВЕРНЕННЯ сплаченого протягом року податку на дохід фізичних осіб (ПДФО). Тобто на відрахування можуть претендувати тільки одержувачі білої зарплати (або ті, у кого хоча б частину зарплати біла). Розмір відрахування не може перевищувати білий дохід платника податків за рік. Наприклад, якийсь екатерінбуржец за 2010 рік офіційно заробив 100 тис. Руб. І за цей же рік витратив на навчання, лікування себе і близьких 120 тис. Тоді в 2011 році він може подати заяву на отримання соціального відрахування в розмірі 100 тис. Руб. І все! Залишок вирахування в 20 тис. На наступний рік перенести не можна (Лист Мінфіну Росії N 03-05-01-05 / 33от 22.03.05). До речі, неможливістю перенесення залишку вирахування на наступні роки соціальний відрахування відрізняється від майнового. Якщо людина купила житло, то покладений йому відрахування він може отримувати необмежену кількість років ...

Ну і ще кілька пояснень по таблиці
У рядку №3 мова йде не тільки про витрати на лікування, а й про витрати на медикаменти, призначені лікарем і придбання яких здійснюється за рахунок власних коштів. Як вже говорилося, в разі дорогого лікування розмір відрахування може перевищувати 120 тис. Руб. і складати суму, реально сплачену за лікування. Список видів дорогого лікування затверджений Постановою уряду РФ №201 від 19.03.2001.
У рядку №4 мова йде про суми страхових внесків, сплачених страховим організаціям за договорами добровільного особистого страхування, які передбачають тільки оплату послуг з лікування. Тобто попросту йдеться про добровільне медичне страхування (ДМС). Зрозуміло, податкове вирахування покладається тільки тим, хто купує поліс ДМС за свої кошти, а не отримує його в соцпакет від роботодавця.

Рядок №5 розповідає про недержавне пенсійне забезпечення та добровільному пенсійному страхуванні. У чому різниця між забезпеченням і страхуванням? У першому випадку людина укладає договір і перераховує гроші в недержавний пенсійний фонд (НПФ), а в другому випадку він сплачує страхові внески за договором добровільного пенсійного страхування, укладеним зі страховою компанією. Як видно з таблиці, укласти такі договори і платити по ним внески платник податків може не тільки на свою користь, але і на користь чоловіка, батьків, дітей-інвалідів.

Рядок №6 вийшла найзагадковіша. У ній йдеться про додаткові страхові внески на накопичувальну частину трудової пенсії (не плутати з добровільної пенсією). Цю штуку ще називають «співфінансування пенсій». Починаючи з 2009 року, будь-який росіянин може самостійно робити додаткові внески в накопичувальну частину своєї майбутньої трудової пенсії. Причому якщо вносити хоча б по 2 тис. Руб. в рік, то держава додасть ще стільки ж своїх грошей. Тобто на кожну тисячу, перераховану громадянином на свій особовий рахунок, воно (держава) додасть ще тисячу. Власне, звідси і назва «1 000 на 1 000». Детально і співфінансуванні розказано в статті «Держава допоможе збирати на пенсію» 11.06.08.

Хм, про що це я?
У чому різниця між забезпеченням і страхуванням?