Строительство »

Податкові відрахування на лікування зубів

 1. Хто має право на відповідний відрахування?
 2. Як отримати податкове вирахування за лікування зубів?
 3. Відрахування на лікування зубів: як його оформити у роботодавця.
 4. Відрахування за лікування зубів: звернення до податкової інспекції
 5. Як заповнити податкові відрахування на лікування зубів 3-ПДФО з податку

Податковим законодавством Російської Федерації передбачено можливість отримання соціального податкового вирахування на лікування зубів в платній стоматологічній клініці. Ці вирахування дозволяє повернути платникам податків частину грошей, витрачених на відвідування стоматологічного кабінету. Податкові відрахування на лікування зубів надається в розмірі фактично понесених витрат, але не більше 120 000 рублів. Однак, якщо Ви виробляли реплантації, імплантацію, установку металоконструкцій, дане лікування відноситься до дорогого і в цьому випадку, Ви маєте право претендувати на відрахування в повній сумі витрат. Тобто для дорогого лікування розмір відрахування не обмежується.

Хто має право на відповідний відрахування?

Претендувати на повернення грошових коштів витрачених на лікування зубів мають право фізичні особи, які сплачують податок в розмірі 13%. Податкові відрахування на лікування зубів можна отримати не тільки за своє лікування, але і лікування своїх дітей (не старше 18 років), дружини (чоловіка), батьків. Відрахування на лікування надається тільки щодо витрат понесених за рахунок власних коштів в установах чи організаціях, що мають ліцензію на здійснення медичної діяльності на території РФ. У разі оплати медичних послуг роботодавцем, відрахування не надається.

Як отримати податкове вирахування за лікування зубів?

Податкові відрахування на лікування зубів заявляється в тому податковому періоді (календарних років), в якому оплачена медична послуга. За загальним правилом, для повернення податку, платник податків повинен звернутися із заявою не пізніше трьох років з дати сплати податку, тому має сенс звертатися за вирахуванням в межах трьох річного терміну.

Відрахування на лікування зубів можна отримати через податкову інспекцію або через роботодавця.

Відрахування на лікування зубів: як його оформити у роботодавця.

Соціальний податкове вирахування на лікування зубів у роботодавця можна отримати тільки в тому році, в якому були понесені витрати на лікування зубів. Для отримання такого відрахування необхідно попередньо отримати повідомлення про підтвердження права на відрахування в податковому органі. Щоб отримати зазначене повідомлення, в податковий орган за місцем Вашого проживання необхідно звернутися з такими документами:

 • Заявою на отримання повідомлення від податкового органу про право на соціальний відрахування, яке заповнюється за встановленою формою. Таку форму можна отримати в податковій інспекції.
 • Документи, що підтверджують витрати на лікування.

Протягом 30 днів податковий орган перевірить надані документи, потім видасть повідомлення про підтвердження права платника податку на отримання вирахування.

Після чого повідомлення разом з письмовою заявою необхідно подати роботодавцю. Починаючи з місяця, в якому Ви звернулися до роботодавця, з Вашої заробітної плати не буде утримуватися податок на доходи в розмірі 13% до моменту повного використання вирахування.

Відрахування за лікування зубів: звернення до податкової інспекції

Соціальний податкове вирахування надається після закінчення податкового періоду. Якщо Ви лікували зуби в 2018 році, то звернутися за отримання вирахування в податковому органі Ви можете тільки після 1 січня 2019 року. Для отримання податкового вирахування на лікування зубів платник податків надає до податкової інспекції за місцем проживання такі документи:

 • Заповнену податкову декларацію за формою 3-ПДФО (оригінал).
 • Заява про повернення податку надміру сплаченого податку з реквізитами банківського рахунку, на який Вам будуть перераховані гроші (оригінал).
 • Довідку 2-ПДФО про доходи за рік, в якому оплачувалося лікування. Дана довідка видається роботодавцем.
 • Копію договору на надання медичних послуг (якщо такий укладався);
 • Копію ліцензії медичного закладу, якщо інформація про таку ліцензії відсутня в договорі;
 • Копії платіжних документів, що підтверджують оплату лікування зубів. Такими документами можуть бути: касові чеки, квитанції до прибуткових касових ордерів, оплачені банківські квитанції і т.п .;
 • Копію документа, що підтверджує родинні зв'язки чи піклування в разі, якщо оплата здійснювалася за лікування родича або підопічного;
 • Оригінал довідки про оплату медичних послуг за формою, затвердженою Наказом МОЗ Росії та МНС Росії від 25.07.2001 № 289 / БГ-3-04 / 256 (в довідці має бути вказано код наданих медичних послуг 1 або 2).

Після отримання декларації та документів податковим органом протягом трьох місяців повинна бути проведена камеральна перевірка. За підсумками, якої Вам буде надано податкове вирахування або відмовлено в його наданні. У разі позитивного рішення сума надміру сплаченого податку, зазначена у Вашій заяві, повинна бути повернена Вам протягом місяця після закінчення перевірки.

Як заповнити податкові відрахування на лікування зубів 3-ПДФО з податку

На веб-сайті податку, Ви знайдете все для того, щоб одержати відрахування за лікування. Тепер не потрібно звертатися до консультантів. Ви зможете все зробити самостійно:

 1. Заповнити декларацію на веб-сайті податку. Програма дозволить швидко і просто заповнити таку декларацію.
 2. Додати до декларації документи за переліком. Перелік, шаблони і зразок заяв на повернення податку за лікування можна безкоштовно скачати в розділі веб-сайту «Корисне» / «Документи для вирахування».
 3. Для отримання податкового вирахування на лікування зубів, підготовлені документи Вам необхідно подати до податкової інспекції особисто або їх надіслати поштовим відправленням.
 4. Чекайте зарахування грошових коштів на Ваш банківський рахунок. Термін такого очікування може скласти більше чотирьох місяців.

До податкової інспекції необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу, як правило - це паспорт громадянина РФ.

При подачі до податкової інспекції копій документів, що підтверджують право на відрахування, необхідно мати при собі їх оригінали для перевірки податковим інспектором.

Щоб перейти до заповнення податкової декларації на нашому веб-сайті, натисніть, будь ласка, кнопку Далі нижче.

Постанова Верховної Ради України з відрахуванням з лікування Постанова Верховної Ради України з відрахуванням з лікування .
Постанова Верховної Ради України з відрахуванням з лікування №201 від 19 березня 2001 року, яке описує, по яким медичних послуг і ліків надається вирахування, в форматі ПДФ (PDF).

Хто має право на відповідний відрахування?
Як отримати податкове вирахування за лікування зубів?
Хто має право на відповідний відрахування?
Як отримати податкове вирахування за лікування зубів?