Строительство »

Податкові відрахування на дітей в 2019 році

 1. Хто отримає податкові відрахування на дітей в 2019 році
 2. Розмір податкових відрахувань на дітей в 2019 році
 3. Таблиця розмірів дитячих відрахувань 2019
 4. Правила отримання звичайних податкових відрахувань на дитину в 2019 році
 5. Зразок заяви на податкове вирахування на дітей в 2019 році
 6. Оформляємо подвійний податкове вирахування на дитину в 2019 році

У 2019 співробітники-батьки отримують податкові відрахування на дітей. Про те, як надавати такі відрахування - в цій статті.

Хто отримає податкові відрахування на дітей в 2019 році

Зменшення розміру доходу, з якого утримується ПДФО, на встановлену державою суму отримало назву податкове вирахування. У 2019 таке податкове послаблення як і раніше буде доступно працюючим батькам і прирівняним до них особам.

Звертаємо Вашу увагу! Податкові відрахування - це величина, що робить менше саме розмір виплат, які оподатковуються. Ні в якому разі не можна віднімати з суми самого ПДФО.

На подібне податкове послаблення можуть претендувати працевлаштовані фізичні особи, які мають хоча б одну дитину на утриманні, та які отримують оподатковуваний ПДФО зарплату та інші виплати. До таких фізикам відносяться:

 • Кровні мати і батько;
 • Особи, які всиновили одного і більше дітей;
 • опікуни,
 • Опікуни.

Важлива умова: правило діє відносно дитини, якій ще не виповнилося 18 років. Якщо він вчиться в якомусь навчальному закладі, але тільки на очному відділенні, вік продовжується до 24 років.

Податкове послаблення належить обом батькам і прирівняним до них особам. Плутанина виникає тільки при розлученнях. В цьому випадку в 2019 році порядок надання пільги наступний:

 1. Беззастережне право має той з батьків (опікун), з яким проживає дитина;
 2. Другий батько отримує, тільки якщо платить аліменти;
 3. Якщо один з колишнього подружжя одружується, то вітчим або мачуха також має право претендувати на пільгу, якщо дитина живе в їхній родині;
 4. Якщо в нових сім'ях, які створили колишнє подружжя, народжуються діти, вони плюсуються до вже народженим в минулому шлюбі.

Розмір податкових відрахувань на дітей в 2019 році

У 2019 розміри пільг збережений в колишньому обсязі. Це 1400 рублів на першу і другу дитину, і 3000 рублів - на третю і наступних.

Таблиця розмірів дитячих відрахувань 2019

Таблиця розмірів дитячих відрахувань 2019

Важливо! При наявності двох і більше дітей, а також дитини-інваліда податкові відрахування складаються.

Як відбувається визначення розміру, ми зараз розглянемо детальніше.

Приклад 1. У службовця двоє дітей які не досягли 18 років.

Це класична ситуація, де пільги на кожного з дітей просто складаються.

1400р. + 1400р. = 2800р.

Приклад 2. Багатодітна сім'я (припустимо четверо дітей), де вік старшої дитини вже не вписується в рамки, а молодшим годиться.

У такій ситуації вважаються всі наявні діти, але пільги робляться тільки на тих, чий вік це дозволяє. Тобто, виходить, що за старшого пільг не дадуть; за другого нарахують - 1400 руб., а за третього і четвертого по 3000 руб. на кожного.

Сума пільги складе (1400 + 3000 + 3000) = 7400 рублів.

Приклад 3. У співробітника-батька єдина дитина має інвалідність.

Такому працівникові покладено два вирахування: як на першого малюка, і як на інваліда.

Розмір буде 1400 + 12 000 = 13 400 руб.

Якщо замість батька виступає опікун або піклувальник, то інваліду належить:

1400 +6000 = 7400руб.

Приклад 4. Працівниця є одинокою матір'ю.

Таким працівникам можна надати подвійну суму. Тобто, замість другого чоловіка його податкове послаблення отримує той, хто утримує малюка. Однак в цій частині є багато підводних каменів, про які ми поговоримо в окремому розділі.

Дуже важливо! Податкові відрахування на дітей в 2019 році надається до тих пір, поки сумарний дохід працівника з початку року не досягне 350 000 рублів. При цьому якщо у другого з батьків ліміт не вичерпаний, він продовжить отримувати пільгу.

Вважаються всі оподатковувані ПДФО доходи, крім дивідендів. Якщо працівник працює на фірмі не з початку року, вимагайте з нього довідку про зарплату з попереднього місця роботи.

Правила отримання звичайних податкових відрахувань на дитину в 2019 році

Надання податкових пільг підпорядковується певним правилам. Давайте перерахуємо їх:

 • Для оформлення потрібно заява працівника у вільній формі, до якого додаються супутні документи (дивіться список нижче);
 • Податкове послаблення робиться з першого числа місяця народження (усиновлення) дитини. Це означає, що якщо дитина з'явилася на світ в кінці, припустимо, березня, то в березневу зарплату батьки вже зможуть користуватися пільгою;
 • Якщо співробітник подав заяву багато пізніше після народження дитини, відрахування йому повернуть;
 • Оформляти його щорічно не потрібно, якщо інше не передбачено правилами фірми. Він продовжується автоматично аж до досягнення малятком 18 років.
 • Якщо діти ще вчаться на очному, то батьки приносять довідку з навчального закладу, і тоді послаблення тривати до повчання освіти, або до виповнення дитині 24 років;
 • Право на пільги зупиняється після того, як дохід батька досягне 350 000 рублів. Але він може бути наданий заново на наступний календарний рік.

Зразок заяви на податкове вирахування на дітей в 2019 році

Зразок заяви на податкове вирахування на дітей в 2019 році

Оформляємо подвійний податкове вирахування на дитину в 2019 році

Якщо один з подружжя овдовів, або ваш працівник ростить дитину в поодинці, або другий батько сам відмовився від належного йому вирахування, компанія має право зменшити податкову базу в подвійному розмірі. Все це стосується і прирівняних до батьків осіб (опікунів, піклувальників, усиновителів і т.д.).

Це положення не стосується пар, які перебувають в розлученні. Розлучені подружжя цілком можуть отримувати за місцем роботи, якщо кожен з них бере участь в утриманні дітей.

Документальне оформлення подвійного точно таке ж, як і в звичайному порядку. Але якщо мова йде про відмову коштів другої половини від податкового послаблення, він повинен письмово запевнити свою відмову. Як це робиться:

 1. Пишеться заява на відмову від пільги;
 2. Воно візується в бухгалтерії за місцем роботи того, хто відмовляється;
 3. На підставі цього документа іншого з батьків зменшують податкову базу на подвоєну суму.

Пишеться заява на відмову від пільги;  Воно візується в бухгалтерії за місцем роботи того, хто відмовляється;  На підставі цього документа іншого з батьків зменшують податкову базу на подвоєну суму

Приклад. У працівниці фірми двоє дітей до 18 років, молодша дитина інвалід. Порахуємо, на яку величину буде зменшена її податкова база.

1400 * 2 (за першого малюка) + 1400 * 2 (за другу дитину) + 12 000 * 2 (молодший інвалід) = 2800 + 2800 + 24 000 = 29 600руб.